SPORT
A Rovatból

„Jókat szoktam röhögni ezeken” - Ádám Martin reagált a róla szóló mémre

A focista szerint van egy alapadottsága, amin változtatni nem tud, ilyen a genetika. Ha csereként beállva gólt rúg, az nem azért lesz, mert ezeket a mémeket nézegette.

A németországi Európa-bajnokságon debütáló Ádám Martin vasárnap délután várta a magyar sajtó kérdéseit a válogatott bázisán. A játékos már az elején leszögezte: nem az a „betojós” típus, de azért szombaton izgult kicsit.

„Végül is egy nagy világeseményen vagyunk, ahol három meccsed van, hogy továbbjuttasd a hazádat. Az első esély elúszott, de még van kettő. Mindenkinek fent van a feje, dolgozunk tovább”

– mondta határozottan a focista.

A németek elleni meccsre készülve Ádám Martin elárulta, hogy a fő feladatuk az lesz, hogy kompaktabbak legyenek és együtt kezdjenek el presszingelni, hogy ne csússzon szét a csapatjáték.

„Nem mi fogjuk többet birtokolni a labdát, a német válogatott az ellenfél. Az lesz a fő szempontunk, hogy végig tudjuk vinni azt a 3-4 kontrát félidőnként, amire lehetőségünk adódhat”

– magyarázta a stratégiai elképzeléseiket.

A meccs után terjedni kezdtek a mémek, amelyek Martin kinézetével foglalkoztak. A francia L'Equipe szaklap is külön cikket szentelt neki.

„Jókat szoktam röhögni ezeken. Így születtem, bár azt nem mondom, hogy születésemkor is ekkora voltam. Van egy alapadottságom, amin változtatni nem tudok, van egy fizimiskám, ilyen a genetikám. Ha csereként beállva gólt rúgok, az nem azért lesz, mert megnézegettem ezeket a mémeket”

– mondta Martin a tőle megszokott humorral.

A válogatott tehát készül a következő mérkőzésre.

SPORT
Súlyos baleset történt a Hungaroringen, falnak csapódott Leclerc autója!
Lando Norris volt a leggyorsabb a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki második szabadedzésén a Hungaroringen. Charles Leclerc törte a négyes kanyar után veszítette el autója felett az irányítást, és a falnak csapódott.

Baleset történt a magyarországi futam második szabadedzésén, ezért le kellett inteni a futamot.

A második szabadedzés csöndjét Charles Leclerc törte meg, aki a négyes kanyar után veszítette el autója felett az irányítást, és a falnak csapódott.

Természetesen piros zászlós fázis következett, amíg a Ferrarit elszállították a pályáról, szerencsére a pilótának nem esett baja.

Ajánljuk
SPORT
A Hungaroringet is elérte a globális leállás: a Mercedes istállónál is kék halál volt az edzésen
Az informatikai rendszereket globálisan sújtó hiba náluk is megtérdeltette a számítástechnikát, szó szerint „kék halál” volt a csapat garázsában.

A Mercedest a Hungaroringen is utolérte a globális informatikai probléma – írta meg a Vezess.hu.

A Mercedesnek nagyon nem kezdődött jól a napja, az informatikai rendszereket globálisan sújtó hiba náluk is megtérdeltette a számítástechnikát, szó szerint „kék halál” volt a csapat garázsában.

A 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj első szabadedzésén végül Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője érte el a legjobb köridőt.

A 29 éves pilóta mögött a címvédő és háromszoros világbajnok, Mogyoródon tavaly és tavalyelőtt is győztes Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője végzett másodikként, míg a harmadik leggyorsabb köridőt Sainz csapattársa, a monacói Charles Leclerc futotta meg.

SPORT
Így ünnepelték a spanyolok azt, hogy megnyerték az Európa-bajnokságot - fotók!
Így vették át a serleget a győztesek. Fotók a berlini stadionból.

Ahogy arról korábban írtunk, Spanyolország 2:1-re legyőzte Angliát a vasárnap esti döntőben Berlinben.

Spanyolország 12 év után lett ismét Európa-bajnok. A mérkőzés után adták át a trófeát a csapatnak.

SPORT
A Rovatból
Spanyolország negyedszer is Európa-bajnok, 2:1-re győzték le Angliát Oyarzabal 87. percben lőtt góljával
Spanyolország az örökrangsorban Németországot maga mögött hagyva 1964, 2008 és 2012 után negyedszer nyerte meg a kontinensviadalt.

Fotó: GERRIT VAN COLOGNE (Photo by ANP via Getty Images)

A spanyol labdarúgó-válogatott csúcstartóként negyedszer lett Európa-bajnok, miután vasárnap 2-1-re legyőzte a sorozatban második döntőjét elveszítő angol csapatot.

A percről perce közvetítésünket itt lehet visszanézni!

A nem túl mozgalmas és izgalmas első félidő után a második legelején Nico Williams juttatta előnyhöz a spanyolokat a berlini fináléban.

Az angolok a csereként beállt Cole Palmer pontos lövésével a 73. percben egyenlítettek, a nyerőember viszont a spanyolok cserejátékosa, Mikel Oyarzabal lett, aki négy perccel a rendes játékidő vége előtt döntötte el az összecsapást.