Fizetésképtelen a BL-döntőt szervező cég, a sztárfellépő gázsijára sincs pénz, mert a Balásy-cégek számláit zárolták
A hét közepén, a szombati BL-döntő előtt a rendezvényszervezésért felelős Lounge-csoport a befagyasztott számlái miatt fizetésképtelenné vált, és állami segítséget kért. A cég elismerte, hogy több kulcsfontosságú alvállalkozót sem tud kifizetni, a helyzet megoldásáról pedig már a kormányzattal is egyeztetnek – írta a 24.hu.
A vállalat megerősítette, hogy
A ki nem fizetett tételek között van a rendezvénytechnika 40 millió forintos díja, a 12 milliós büfészolgáltatás, a körülbelül 60 milliós dekoráció, a 35 milliós őrzés-takarítás, a 8 milliós mosdótelepítés, valamint a Champions Festival fő fellépőjeként meghirdetett DJ Sigala 50 millió forintos gázsija.
A tulajdonos, Balásy Gyula, nem sokkal a nyomozás híre előtt jelentette be, hogy cégbirodalmát az államnak adná.
A szerdai kormányszóvivői tájékoztatón elhangzott, hogy a kormány és a cégcsoport között már folynak az egyeztetések az átvételről.
A rendőrségi számlazárolás után a Nemzeti Adó- és Vámhivatal is végrehajtást indított Balásy két kulcscége ellen. A vállalatok megpróbálták megkerülni a blokádot azzal, hogy a Gránit Banknál nyitottak új számlákat, a pénzintézet azonban szinte azonnal felmondta a szerződéseket. A számlazárolások és a bankszámlák bezárása súlyos működési nehézségeket okozott.
A cégcsoport működésével kapcsolatban már a kormányon belülről is érkeztek kritikák. Rogán Antal miniszter a cégfelajánlásra úgy reagált, hogy a vállalatok „minden megbízásukat közbeszerzésen nyerték el”. A Fideszen belüli feszültségeket jelezte Szatmáry Kristóf képviselő kirohanása is, miközben Fabricius Gábor reklámszakember szerint a rendszert, amelyben Balásy cégei nyerhettek, valójában Rogán Antal építette fel.