FOCI EB

Szenzációs: 1-1 lett a vége, nem tudták megverni a világbajnok franciák a magyarokat a foci Eb-n

A magyar gólszerző, Fiola Attila volt a meccs hőse, a franciák csak szépíteni tudtak az eredményen.

Link másolása

Franciaország volt a magyar válogatott következő ellenfele a foci-Eb csoportmeccseinek második fordulójában. Cikkünkben élőben közvetítettük a mérkőzés eseményeit.

16:55 - Vége a meccsnek, DÖNTETLENT játszottunk Franciaország ellen

Ez óriási eredmény, hiszen a világbajnoki címvédő csapatról beszélünk! Így immár a magyar válogatottnak is van egy pontja az idei Eb-n, ami szenzációs, tekintve, hogy a "halálcsoportban" vagyunk.

87. perc: Most a franciák cserélnek

Lemar érkezett Dembélé helyére.

84. perc: Újabb csere a magyaroknál

Lovrencsics jött be, Kleinheisler le.

82. perc: Gulácsi óriásit védett

Mbappé veszélyes kísérletét hárította.

76. perc: LLorisnak megint védenie kell

Megint Sallai próbálkozott.

75. perc: Csere a magyaroknál és a franciáknál is

Cseri Tamás áll be Schäfer András helyére, Benzemát pedig Giroud váltja.

74. perc: Sallai lő, de LLoic simán véd

Pedig ígéretes magyar támadásnak tűnt.

70. perc: Újabb frissítő szünet

A játékosok ismét lehetőséget kaptak arra, hogy igyanak egy kicsit. Még mindig nagyon meleg van a Puskás Arénában.

69. perc: Mbappé is lőtt, de szerencsére nem jól találta el a labdát

Azért veszélyes volt.

66. perc - Gól, ezúttal a franciáknak

Griezmann a gólszerző. Eddig tartott a magyar csapat előnye. De azért a döntetlen is szép eredmény, ha így marad.

66. perc: Most Llorison volt a sor

Sallai lövését védte.

59. perc: Gulácsinak ismét védenie kellett

Ezúttal Dembele rúgta kapura a labdát, amely végül nem Gulácsiról, hanem kapufáról ment ki a pályáról.

53. perc: Újabb Sallai-buktatás

A támadót megint Kimpembe próbálta megállítani, magyar szabadrúgásrt ért a találkozójuk.

49. perc: Pogba lőtt, Gulácsi védett

A francia csapat láthatóan nem örül az 0-1-es hátránynak, minél hamarabb ki akarnak egyenlíteni.

16:04 - Kezdődik a második félidő

31 évesen és 122 naposan Fiola Attila lett a legidősebb játékos, aki gólt tudott rúgni Franciaországnak Eb-meccsen, Legutóbb 1984-ben volt egy hasonlóan idős gólszerző ellenük, akkor a portugál Rui Jordao 31 évesen és 319 naposan kétszer is betalált a franciáknak.

15:50 - Vége az első félidőnek, VEZETÜNK

Szinte hihetetlen, de a magyar csapat van előnyben!

45+2. perc: GÓÓÓÓL!!!

Fiola Attila talált be! Szenzációs eredmény a világbajnoki címvédő csapat ellen!!!

45. perc: Öt percet hosszabbít a bíró

Sokat állt a játék, volt ivószünet is.

43. perc: Sallai lőtt, de Fiolát találja el, nem a kaput

Kár érte.

42. perc: Szalai Attila állítja meg Benzemát

És olyan jól sikerült, hogy a franciáról ment ki a labda, úgyhogy magyar kirúgással folytatódhatott a meccs.

38. perc: Szalai Ádám szédült, ezért kellett lecserélni

Ütés érte a fejét, ettől szédült meg az M4 Sport közvetítésében elhangzottak szerint. Minden bizonnyal az orvosi szobába ment a pályáról.

37. perc: Pogba is lőtt egyet

De ez a labda sem talált kaput, az oldalhálót érintette.

36. perc: Botka szerelte Benzemát, aki vészesen közel volt a kapuhoz

Már csak meg kellett volna fordulnia a francia csatárnak, hogy lőjön, de a magyar védő jókor érkezett.

33. perc: Most Mbappé támadta meg a kaput

De ez a labda is mellé megy, bőven.

31. perc: Benzema megint lőtt, de mellé

Hatalmas mázlink van megint! Ezt Gulácsi sem tudta volna kivédeni. Az ismétlésből jól látszik, hogy nem teljes lábbal találta el a labdát, ez volt a szerencse.

29. perc: Szép összjáték a magyaroktól

Sok passzolgatás után Nikolics megindult előre, de a francia kapus kijött a kapuból és megragadta a labdát, mielőtt a védőkkel versenyző csatárunk beleérhetett volna.

27. perc: Mbappé a magyar sorfalba lőtte a szabadrúgást

Eltalálta a frissen beállt Nikolics fejét, de szerencsére nem olyan súlyosan, hogy ne tudjon tovább játszani.

25. perc: Szalai nem tudja folytatni, kényszercsere a magyar csapatban

Le is vonul a pályáról, Nikolics Nemanja érkezik a helyére. A csapatkapitányi karszalag Gulácsira került.

23. perc: Szalai Ádám a földön fekszik, ápolni kell

Jön is az ivószünet a csapatoknak, amire igencsak szükségük van, hiszen kánikula van Budapesten. Eredetileg azért állt meg a játék, mert a franciák szabadrúgást kaptak, de Szalai kissé átírta a forgatókönyvet.

19. perc: Megint elbuktatják Sallait

Kimpembe ütközött neki ezúttal, a magyar támadó a földre került, de nem esett baja.

17. perc: Mbappé fejelt, éppen csak elgurult a labda a kapu mellett

Gulácsi vetődött, de a labda a kapufát sem súrolta.

16. perc: Kleinheisler kapura lőtt

De nagyon erőtlen lövés volt, a francia kapusnak nem kellett megerőltetnie magát.

14. perc: Óriási helyzetet úsztunk meg!

Benzema célozta meg a kaput, Gulácsi védett. Griezmann viszont ráment a kipattanó labdára, de hiába, ez már les volt, lefújta a bíró. Egyébként Gulácsi kezéhez ért a labda, nem ment volna be a kapuba.

11. perc: A francia kapusnak védenie kellett

Lloris először ért labdába, a magyar szöglet után. Botka fejelt volna a kapu felé, de a kapus résen volt.

10. perc: És az első sárga lap is

Pavard sárgult be, Sallait buktatta el. Megint szabadrúgást kapott magyar csapat, közel a kapuhoz. Ki is harcoltak egy újabb szögletet vele.

9. perc: A franciáéké az első szöglet

Szalai Ádám fejére érkezett a labda, el is fejelte jó messzire.

4. perc: Máris szabadrúgáshoz jutottunk

Sallai végezte el, Botka meg elesett, miután a sorfalat álló francia védőkkel ütközött. Ápolásra is szorult, de már talpon van, tudja folytatni a meccset.

1. perc: Ketten is a földre kerültek

Előbb Schäfert buktatták el, majd a francia Pavard-t.

15:00 - Elkezdődött a meccs!

A magyar csapaté volt a kezdőrúgás.

14:55 - Jönnek a himnuszok

Először a francia himnuszt játszották le, majd a magyart, amit természetesen a szurkolókkal együtt énekelt a válogatottunk.

14:52 - Ismét pirosba borult a Puskás Aréna

A magyar szurkolókra most sem lehet panasz. Rengetegen lobogtatnak magyar zászlót és persze szólnak a dudák, kürtök is.

14:48: - Íme a kezdőcsapatok:

A magyar válogatott kezdőcsapata: Gulácsi – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Kleinheisler, Schäfer, Fiola – Szalai Á., Sallai R.

A francia válogatott kezdőcsapata: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe, Digne – Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann, Benzema, Mbappé

14:45 - Negyedóra múlva kezdődik a meccs

Jóval korábban játssza a magyar válogatott a második csoportmérkőzését, mint az elsőt. A szurkolók már délben készen álltak a franciák elleni küzdelemre, a kánikula ellenére is tömegesen vonultak az utcán a Puskás Arénához.

Mutatjuk fotókon a meccs előtti hangulatot:

KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk

FOCI EB
„Nem vagytok angol szurkolók, nem kelletek” - ezt üzeni Harry Kane a csapattársait ért rasszista sértésekre
Az angol csapatkapitány határozottan állt ki fiatal játékostársai mellett, szerinte támogatást érdemelnének, nem gyalázkodást.

Korábban mi is hírt adtunk róla, hogy rasszista szóbeli támadások érték a labdarúgó-Európa-bajnokság három fiatal angol játékosát, akik a döntő büntetőpárbajában tizenegyeseket hibáztak.

Most Harry Kane, az angol válogatott csapatkapitánya üzent a gyalázkodóknak Twitteren. Mint írja:

Három legény, akik egész nyáron briliánsak voltak, bátran előléptek, és elvállalták a büntetőket, amikor a legnagyobb volt a tét. Amit érdemelnek, az a támogatás, nem pedig a hitvány rasszista mocskolódás, amit azóta kapnak. Ha valakit a közösségi médiában gyaláztok, nem vagytok Anglia szurkolói, és nincs szükségünk rátok.

Marcus Rashfordnak, Jadon Sanchónak és Bukayo Sakának egyaránt nagy teher nehezedett a vállára, amikor Gareth Southgate szövetségi kapitány őket jelölte ki a később sordöntőnek bizonyult tizenegyesek elvégzésére.

Ajánljuk
FOCI EB
A Rovatból
Kiderült, hogy miért nem ünnepelt a mindent eldöntő védés után az olasz kapus az Eb-döntőben
Gianluigi Donnarumma egyszerűen elszámolta magát.

Egyáltalán nem azért sétált egykedvűen a pálya széle felé a mindent eldöntő büntető kivédése után az olasz válogatott kapusa, mert annyira higgadt, írja a Metro. A torna legjobb játékosának választott Gianluigi Donnarumma elárulta, hogy ennél sokkal prózaibb oka volt viselkedésének.

A 22 éves kapus egész egyszerűen elszámolta magát, és még azt hitte, hogy hátravan egy olasz tizenegyes a párbajból. Akkor döbbent rá, hogy megnyerték az Európa-bajnokságot, amikor meghallotta az időközben az örömtől szabályosan felrobbanó olasz szurkolókat, és hallotta a felé rohanó lábak dobogását:

A torna alatt a Milanból a PSG-be igazoló kapus nem sokkal később arról is majdnem lemaradt, hogy az UEFA őt választotta az Eb legjobb játékosának. Az egymás mellett felsorakozó olaszok közül a sor végén elmélázó Donnarummának a mellette álló Bernardeschi szólt: rajta kívül már az egész világ tudja, hogy ő lett a torna legjobbja. A kapus ezután gyorsan felrohant a pódiumra a különdíjért.

FOCI EB
Csatatér lett az olasz öltöző az Eb-döntő után, az angol játékosok bánatukban pizzát ettek
Az olasz edzői stáb egyik tagja hason csúszott egy sörrel fellocsolt asztallapon.

Óriási kuplerájt hagyott maga után a Wembley öltözőjében az Eb-győztes olasz válogatott, írja a The Sun. A féktelen ünneplés után távozó olaszok szanaszét dobált papucsokat, törölközőket, zoknikat és alsónadrágokat hagytak mindenhol, a földön és az asztalokon pedig pezsgős- és borosüvegek, valamint összegyűrt sörös dobozok gyülekeztek. A német Bild egyenesen "csatatérnek" nevezte az olaszok távozása után az öltözőt.

A vasárnapi döntő után már a pályán megkezdődött a buli, miután Olaszország a rendes játékidőt és a hosszabbítást követően végül büntetőkkel legyőzte Angliát. Az edzői stábból Daniele De Rossi egy sörrel fellocsolt asztallapon csúszkált:

A játékosok telefonjairól kiszivárgott többi videón is jól látszik, hogy Chielliniék egyáltalán nem fogták vissza magukat vasárnap este:

Eközben jóval szerényebb hangulatban telt az este hátralévő része a szomszéd öltözőben, ahol az angol válogatott tagjai némileg érthetetlen módon néhány pizzával próbáltak túllépni a kínos vereségen. Gareth Southgate csapatának szomorúságát jól leírja a katonás rendben egymásra tornyozott néhány pizzás doboz is:

FOCI EB
Vilmos herceg is üzent az Eb-döntőben vereséget szenvedett angol válogatottnak
A herceg is nagyon sajnálja az elszalasztott esélyt a győzelemre, de próbált lelket önteni a nemzeti csapatba.

Mint arról már beszámoltunk, Olaszország nyerte a foci Európa-bajnokságot, miután vasárnap este a rendes játékidőben lejátszott 1-1-es döntetlent követő hosszabbítás után büntetőpárbajban legyőzte Angliát.

A mérkőzést a helyszínen nézte végig Vilmos herceg és felesége, Katalin hercegné, valamint legnagyobb gyerekük, György herceg is. A család nagyon örült, amikor az angol csapat már a második percben megszerezte a vezetést, aztán láthattuk a közvetítésben, ahogy kissé szomorúan figyelik az eseményeket a vereség után.

A herceg a meccs után nem rejtette véka alá, hogy csalódott az eredmény miatt, ugyanakkor próbálta vigasztalni is a nemzeti csapatot.

"Szívszorító. Gratulálok az olasz válogatottnak a nagyszerű győzelemhez. Angolok, nagyon sokáig eljutottatok, de sajnos ez ma nem a mi napunk volt. De mindannyian büszkék lehettek magatokra! Tudom, hogy lesz még ennél jobb is"

- üzente a Katalinnal közös hivatalos Instagram-oldalukon.

Természetesen egész Anglia nagyon csalódott volt, amiért ezúttal sem sikerült győznie a válogatottnak. Nem túlzás azt állítani, hogy forrnak az indulatok, a szurkolók pedig igencsak durva stílusban kritizálják azt a három angol játékost, akik hibáztak a büntetőknél.