Márki-Zay Péter: Kapu Tiborral próbálják megmenteni a súlytalan és hiteltelen Sulyok Tamást
Márki-Zay Péter hódmezővásárhelyi polgármester a Facebookon reagált Sulyok Tamás és Kapu Tibor közös újévi köszöntőjére. Bejegyzésében, melynek azt a címet adta, hogy „Kapu Tibort az űrből küldték az űrbe, megsegíteni Sulyok Tamást”, a Mindenki Magyarországa Néppárt elnöke élesen bírálta a köztársasági elnök és az űrhajós közös szereplését.
Úgy látja, „Orbánék egyre látványosabban kapaszkodnak ismertebb emberekbe, celebekbe – mintha az segítene rajtuk –, most éppen egy űrhajósba. Egy olyan emberbe, aki még (!) nem égett el a politikában (de őt is szénné fogják égetni), akihez még valamiféle pozitív érzelmek kapcsolódnak.”
A politikus szerint
A helyzetet a tehetségkutatók világához hasonlította, ahol a felfuttatott jelölteknek le kell adniuk a bevételük egy részét a tévétársaságoknak, és kényszerpályán mozognak a szerződésük lejártáig. Márki-Zay úgy véli, itt sincs ez nagyon másként.
Azt írja, Kapu Tibor áprilisig végig fogja járni a Fidesz minden színpadát, és megfutja a „gazda által előírt minden kötelező körét”, amit tragikusnak nevez. Szerinte ezzel nemcsak Sulyok Tamást és Orbánt próbálják megmenteni, hanem Kapu Tibor hitelét is felélik.
Márki-Zay Péter posztját azzal zárja, hogy
Állítása szerint az újévi köszöntő nem a szeretetről szólt, hanem arról, hogy a „lecsúszó Fidesznek” már egy űrhajóst kell előrántania, hogy megsegítse a saját államfőjét.