KÉK HÍREK
A Rovatból

Rejtett kamerával buktatta le kollégáját: ragasztót csempészett az üdítőibe, hogy megmérgezze

A Milwaukee-i nő egy apró rejtett kamerát szerelt a számítógépének monitorjára, hogy lebuktassa a tettest. A felvételeken tisztán látszott, hogy kollégája, a 34 éves Joseph Ross a nő italai körül matat.


Rejtett kamerával buktatta le kollégáját egy amerikai nő, miután hetekig furcsa ízűek és szagúak voltak az üdítői. A férfi a gyanú szerint ragasztót csempészett az italokba, hogy megmérgezze őt - írta a Daily Mail.

Az eset Milwaukee-ban, Wisconsin államban történt. A nő, akit a bírósági papírokban csak JH-ként emlegetnek, akkor kezdett gyanakodni, amikor több alkalommal is „erős vegyszerszaga és -íze” volt a dobozos Coca-Colájának, amitől rosszul is lett. Ez az állapot heteken át ismétlődött, ezért úgy döntött, maga derít a dolog végére.

JH egy apró rejtett kamerát szerelt a számítógépének monitorjára, hogy lebuktassa a tettest. A felvételeken tisztán látszott, hogy kollégája, a 34 éves Joseph Ross a nő italai körül matat. A videó szerint Ross egy „kis palack vagy tubus típusú adagolót” használt, amelynek „fehér fúvókája volt, barna vagy narancssárga színben”.

JH azonnal megmutatta a felvételeket a rendezvényhelyszínen járőröző rendőröknek. Ross be is vallotta, hogy „egy táplálékkiegészítőt” tett JH üdítőibe. A rendőrök szerint ezzel csak megpróbálta félrevezetni őket, miközben gyakorlatilag beismerte, hogy belenyúlt a nő italába.

Craig Mastantuono jogi szakértő így fogalmazott: „Amit mondott, inkább félrevezetésnek tűnik, miközben valójában beismerés volt.”

A rendőrök átkutatták Ross asztalát, ahol latexkesztyűket és egy üveg Gorilla márkájú pillanatragasztót találtak. Ezt követően a férfit letartóztatták, és azóta is előzetesben van.

A Wisconsin State Fair Park később közleményt adott ki, amiben jelezték: „A két érintett személy egy bérlő cég alkalmazottja volt, nem pedig a park dolgozója. Mivel az eset a park területén történt, rendőrségünk azonnal vizsgálatot indított és jelentést tett az ügyészségnek.” A park vezetése Ross ellen „No Trespass Order”-t is elrendelt, vagyis többé nem teheti be a lábát a rendezvényközpont területére.

Ross ellen az „ételbe idegen anyag elhelyezése” miatt emeltek vádat, ami Wisconsin államban bűntettnek számít. Ha bűnösnek találják, akár 38 hónap börtönt és 10 ezer dolláros pénzbüntetést is kaphat. A férfi óvadékát 10 ezer dollárban állapították meg.

Andrea Bolender bírónő a tárgyaláson azt mondta: „Ez rendkívül aggasztó, és határozottan erőszakos elemeket tartalmaz.” Mastantuono szerint is ritka az ilyen eset: „Ez a törvény ritkán kerül elő, mert nem sokszor kapják rajta az elkövetőt.” Ross legközelebb április 3-án áll a bíróság elé.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Mellényzsebből fizette ki a közel félmilliós büntetést az ötvöskónyi gyorshajtó
A 27 éves kutasi sofőrt Ötvöskónyiban mérték be. 126 km/órával ment lakott területen belül.


Szeptember 2-án Ötvöskónyi belterületén mértek be egy járművet, amely a megengedett 50 helyett 126 km/órával haladt – közölte a police.hu. A járművet a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság egyenruhásai állították meg.

A volánnál egy 27 éves kutasi férfi ült, akit a maximális, 8 előéleti pontra és 468 ezer forint közigazgatási bírságra büntettek meg. A rendőrség szerint a sofőr a helyszínen azonnal rendezte a közel félmilliós összeget, amit a mellényzsebéből vett elő. Az előéleti pontokat ezzel nem tudta kiváltani. A jogosítványt 18 pont után vonják be.

Két nappal később, szeptember 4-én mozgó sebességellenőrzés közben egy másik járművezetőt is bemértek Sántos belterületén, aki 23 km/órával lépte túl az 50-es sebességhatárt. A rendőrök megállapították, hogy a 26 éves kaposvári férfit korábban jogerősen eltiltották a járművezetéstől, mégis volán mögé ült.

A férfit előállították a rendőrkapitányságra, ahol gyanúsítottként hallgatták ki. A gyorshajtás miatt 50 ezer forint közigazgatási bírságot és 4 előéleti pontot is kapott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
„Addig vert egy bottal, amíg szét nem törte rajtam” - Polgárőrök bántalmazhattak egy férfit a kenderesi városnapon
A rendőrség személyi szabadság megsértése és bántalmazás miatt nyomoz. Az Országos Polgárőr Szövetség szerint az érintettek közül hárman azonnal kiléptek a polgárőrségtől.


A rendőrség nyomoz személyi szabadság megsértése és bántalmazás közfeladatot ellátó személy eljárásában bűntett gyanújával a kenderesi városnapon történt incidens miatt. Az Országos Mentőszolgálat közölte, hogy augusztus 17-én a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településről fejsérüléssel szállítottak kórházba egy negyven év körüli férfit – írja helyszíni tudósításában a hvg.hu.

Az Országos Polgárőr Szövetség tájékoztatása szerint három érintett helyi polgárőr azonnal kilépett, és leadta az igazolványát. A szövetség ezt írta:

„A rendezvényen valaki folyamatosan zavarta a szórakozó vendégeket, magatartása közösségellenes volt, ezért a polgárőrök a teremből újra és újra kivezették.”

A lap információi szerint a polgárőrök a békésen szórakozó emberek biztonsága érdekében jogszerűen távolították el a közösségellenesen viselkedő személyt, hogy később mi történt, azt a nyomozás állapítja meg.

Hozzátették:

„A megindult büntetőeljárás, valamint gyanúsítotti kihallgatásukat követően az ügyben érintett három polgárőr azonnali hatállyal kilépett a polgárőrségtől és a megszűnt tagságukkal egyidőben leadták az igazolványukat is.”

Közölték továbbá: „Az Országos Polgárőr Szövetség (amennyiben beigazolódnak a vádak) elhatárolódik a történtektől, amelyek súlyosan sértik a polgárőrségről szóló törvényben foglaltakat és ellentétesek mindazon elvekkel, amelyeket a szövetség vall. A polgárőrség nem tolerál semmilyen jogszabálysértést egyetlen tagja esetében sem.”

Az érintett, Roland a HVG-nek elmondta, hogyan kezdődött az ügy:

„A városnapon voltam, vásároltam magamnak egy sört, amikor hátulról hirtelen elkapott a tarkómnál fogva és elkezdett rángatni. Nagy nehezen ki tudtam szabadulni a szorításából és próbáltam elfutni. Hazajutottam, de a ház előtt utolértek.”

A férfi szerint helyi polgárőrök kergették, majd folytatta:

„Amikor utolértek, betuszkoltak egy kocsiba, amin a polgárőrség felirat volt, és szomszéd falu határába vittek. Egyikük elővett egy kisebb botot, majd vert, amíg szét nem törte rajtam.”

Elmondása alapján a bántalmazás után több flakon vizet kapott, és rászóltak, hogy mossa meg magát. Azt állította, egy telefont is elővettek, és neki azt kellett mondania, hogy a ház előtt többször elesett, a polgárőr pedig segített neki felállni. A kenderesi háza előtt homlokán sebet mutatott, bedagadt térdéről és a bordáiról beszélt a HVG-nek.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság nem közölt részleteket az ügyről, és arról sem számoltak be, hány ember ellen indult eljárás. A rendőrség utalt rá, hogy polgárőr lehetett az elkövető.

Az ügyről a Magyar Hang is írt. Az érintett polgárőrt a lap nem érte el, a portál szerint az illető állítólagosnak nevezte a bántalmazást. Ugyanakkor a város polgármestere sem nyilatkozott az ügyben.

A városban többeket megkérdeztek a polgárőrségről és a mindennapokról. Többen azt mondták, egyre többen fogyasztanak olcsó kábítószereket, vannak városrészek, ahová nem engedik a gyerekeket, és sötétedés után nem szívesen járnak az utcákon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Iskolai tömegmészárlásra készült egy 15 éves fiú Kárpátalján - már élő adásban volt, amikor elfogták
A közösségi médiában előre bejelentette szándékát, majd élőben közvetítette, ahogy elindul az épületbe. A hatóságok közbeléptek, így nem sérült meg senki.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 05.



Egy 15 éves fiú azzal fenyegetett, hogy késsel támad az egyik kárpátaljai iskola diákjaira, jelentette be a Facebookon Igor Klimenko, Ukrajna belügyminisztere. A közösségi médiában élőben közvetítette, ahogy megpróbál bejutni az épületbe, de a rendőrök még időben elfogták. Senki nem sérült meg.

A fiatal hátizsákjában kést találtak, amikor feltartóztatták. A hatóságok szerint a közösségi oldalakon előre jelezte a szándékát, ez segítette a támadás meghiúsítását.

A kibernyomozók és a helyi rendőrség együttműködése gyors eredményt hozott. A hivatalos tájékoztatás szerint a beavatkozásnak köszönhetően a gyerekek és a tanárok biztonságban vannak. A nyomozás tovább folytatódik.

A miniszter nyilvánosan köszönetet mondott a rendőri egységeknek a profi és összehangolt fellépésért.

(via hvg.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Elképesztő videó: rosszul lett a sofőr, átrepült az autópálya felett a maga után porcsíkot húzó Hondája
Egy 70 éves brentwoodi férfi lett rosszul vezetés közben, és a jármű kilőtt a szervizútról, majd az autópálya felett a levegőben repült át. A sofőrt kórházba vitték.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 06.



Egy 2012-es Honda szerdán a levegőbe emelkedett, majd négy sávon átrepülve zuhant le a Long Islanden futó Sunrise Highway felett, írja a New York Post. A döbbenetes jelenetet egy fedélzeti kamera rögzítette.

A felvételen látszik, ahogy az autó a szervizútról felhajt a töltésre, majd

kilő a magasba, átszeli a keleti irányú sávokat, végül a nyugati oldalon ér földet.

A hatóságok szerint egy 70 éves brentwoodi férfi ült a volánnál, aki rosszul lett vezetés közben.

„Egészségügyi probléma miatt elvesztette az uralmát az autó felett, felhajtott a felvezető töltésre, átrepült a sávok fölött, és végül túloldali töltésben landolt” – mondta Dennison DeNatalie, a Bay Shore-i tűzoltóság szóvivője a lapnak.

A sofőr könnyebb sérülésekkel megúszta, és mivel más jármű nem ütközött vele, senki más nem sérült meg. A férfit a South Shore Egyetemi Kórházba vitték, az orvosok szerint valószínűleg teljesen fel fog épülni.

A helyszínen készült fotókon és videókon az összetört Honda fejre állva, fák közé szorulva látható a Sunrise Highway mellett, miközben a mentők biztosították a területet.

„Mi a picsa volt ez?!” – hallatszik annak az autósnak a hangja, akinek a kocsija fölött elrepült a Honda. A felvétel azóta gyorsan terjed az interneten:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk