KULT
A Rovatból

Megvan az új Galla Miklós? Komplett őrültek, de zseniális hangok is feltűntek az X-Faktor új évadában

A 2024-es X-Faktor nyitányában kiderült, mennyire volt jó ötlet lecserélni a mentorcsapatot, hogyan lehet dalt írni a generátorról és miként teljesített Miklósa Erika felfedezettje. Kritika.


Évek óta írom a kritikákat az X-Faktorról. Nem mondom, hogy ez mindenestül rossz élmény, de azért tény, hogy ha szabadidős programot kell választanom, valószínűleg nem a tehetségkutató lesz a befutó. Épp ezért különösebben nem estem kétségbe, amiért tavaly szünetelt az X.

De aztán jött a Voice, és visszasírtam az X-Faktort. A Voice-ban olyan szinten nem működött semmi, hogy azt tervezni sem lehet. Nem csoda, hogy a csatorna egy év után inkább visszatért a járt útra. Bár mint azt Verebély Marcell producer elmondta nekünk, ő még nem tett le a Voice-ról sem.

Az X-Faktor sok szempontból megújult idén. A legszembetűnőbb változás, hogy szinte teljesen kicserélődött a mentorcsapat. Egyedül Gáspár Laci maradt, de Bye Alex, Herczeg Erika és Puskás Peti helyét Valkusz Milán, Tóth Andi és Majoros Péter „Majka” foglalta el.

A műsorvezetők terén is történt változás. Miller Dávidot nem cserélték ugyan le – a múlt vasárnapi Sztárbokszos KO-ja után talán nem is merik –, de jött mellé Pápai Joci, aki mostanság Sancho Panzaként követi Majkát mindenhova.

Állítólag lesznek új szabályok is, de ezek majd csak a Tábortól lépnek életbe, egyelőre titkolóznak. Amikor Gáspár Lacitól megkérdeztem, idén melyik kategóriát szeretné, azt felelte, erről még nem szabad beszélni. Ebből azt sejtem, hogy a kategóriákkal variáltak kicsit, vagy esetleg nem lesznek kategóriák, hanem bárki választhatja bármelyik énekest. Meglátjuk.

Megújult a stúdió is, de bevallom, ha Gáspár Laci nem hangsúlyozza ki, nem tűnt volna fel. Többek között került a színpadra egy világító X, ami azt jelzi, hová kell állnia a versenyzőknek. (Aztán kiderült, hogy X régen is volt, csak nem világított. Micsoda fejlődés, kérem!)

Persze ettől még a válogató körülbelül ugyanazt hozta, amit eddig: voltak vicces alakok, voltak tehetségesek, illetve langyosak, akik nem voltak bűnrosszak, de igazán jók sem.

Rögtön elsőként újra próbálkozott Kovács Gróf Péter, aki saját állítása szerint Kisgrofó unokaöccse, Pápai Jocit összetévesztette Majkával, és két éve azért vált emlékezetessé, mert totál berekedve, Donald kacsa hangon nyomta le a produkcióját.

Most az bizonygatta, hogy egészséges, semmi baja a hangjának. Utóbb persze kiderült, hogy ez legfeljebb orvosi szempontból igaz, és csak a beszédhangjára, mert énekhangja az nincs.

Igaz, Fásy Ádám ugyanilyen adottságokkal lovagkeresztig vitte, szóval mit lehet tudni.

Úgy tűnik, trollkodásban az új zsűri sem marad el a régitől, mert poénból végül tovább engedték a srácot, bár úgy láttam, Milán nem túl büszke erre.

Valkusz Milán arcára tömény döbbenet ült ki. Látszott rajta, hogy a Valmar legnépszerűbb slágerének címe jár a fejében („Úristen!”). Tóth Andi megőrizte hidegvérét, és hozta azt, amiért már a Sztárban sztárbanban is kedveltem: komolyan vette a feladatát, és bár tudott ugyanolyan laza, vicces és bulizós lenni mint a fiúk, azért egy percig sem felejtette el, hogy neki alapjában véve szakmai véleményt kell mondania.

Majkának szeme sem rebbent, őt a Sztárban sztár leszek zsűrijében eltöltött évek megedzették. Ne feledjük, őrültek ott is akadtak szép számban a színpadon, és hát a zsűriben ott ült Tóth Gabi is. Aki ezt éveken át ép ésszel kibírja, annak egy Hörcher László már semmiség. Amúgy nagyon kíváncsi vagyok, a festő/rockzenész idén feltűnik-e. Mint emlékezhetünk két éve Bye Alex buzdítására a mentorok tovább engedték a táborba, remélve, hogy így egyszer s mindenkorra megszabadulnak tőle.

Volt itt aztán minden a színpadon: például eljött a Balaton Hangja személyesen. Sajnos elküldték, de talán még elhelyezkedhet, mint tihanyi visszhang. A hölgy az elutasítás után a backstage-ben a barátnőjének bátran előadta, hogy a való életben megtépte volna Andit. Bátor.

Volt egy cuki, de zeneileg értékelhetetlen Oh Happy Day produkció, illetve egy hölgy úgy rikácsolta Máté Péter Elmegyek című számát, mint aki nagyon eltökélten igyekszik az ágyban.

Persze voltak ígéretes jelentkezők is. Közülük is kiemelkedik Kundra István Zsombor, aki halál lazán érkezett, semmi görcs nem volt benne, csípőből visszaszólt Lacinak a piszkálódásaira, és akkorát énekelt, hogy nem is lehetett kérdés a továbbjutás. Egyébként a Dumaszínházban is simán megállná a helyét.

Laci egyébként azt jegyezte meg, hogy „rövidnadrágban nem lépünk színpadra”. Laci, annyit mondok, ha egy rövidnadrág zavar, Iggy Popp koncertre semmiképp ne menj.

Az X-Faktorban gyakran jönnek olyan csiszolatlan tehetségek, akikből még bármi lehet. És aztán van olyan, aki már most „bármi”. Ilyen volt Kanalas Cintia, akiről elsőre cinikusan azt gondoltam, hogy na, itt a kötelező megható történet a műsorban – gyermekotthonban nőtt fel –, de akkorát énekelt, hogy attól kezdve semmi más nem is volt fontos.

Szerethető volt Fehér Krisztián, aki szigetelő-bádogosként dolgozik, és saját számokat gyárt. Alapjában véve nem az én műfajom, de egyáltalán nem gagyi, és van a srácban valami megnyerően csibészes, nem lehet nem szeretni. (Bár tudom, a kommentelőknek azért sikerül majd.)

Vidám pillanatokat okoztak azok a rajongók, akik ajándékot hoztak egy-egy mentornak. Milán zavarba is jött a virágtól, amit kapott. A legmeglepőbb viszont az az úriember volt, aki Majkának hozott egy szál rózsát. Hogy ez pontosan mit jelent, az szerencsére nem derült ki, így talán nem kell befóliázni a tévékészülékeket.

Meg ne feledkezzem a 14 éves Kovács Dorina Cintiáról, aki az 1492-őt énekelte. Majka oda sem mert nézni, annyira drukkolt, hogy jó legyen. Fölösleges volt aggódnia: a végtelenül kedveslánynak biztos helye van a Táborban.

Üdítő elem volt a pakisztáni fiú, Haroon Gill, aki egy szót sem beszél magyarul, mégis tökéletes magyar kiejtéssel adta elő az Úristent a Valmartól. Viszont a Sosem vagy egyedül ukulelés változata Boros László Róbert előadásában engem nem győzött meg, de a mentorok lelkesen tovább engedték, még Lacinak is tetszett.

Az első adásból a legnagyobb kedvencem Jakus Ferenc mezőgazdasági munkás, aki lazán szalonnázgatott a stúdióban, sőt, Dávidékat is megkínálta. Saját dalai vannak, sőt cd-je, ami bolti forgalomban – mily meglepő – nem kapható. Néhány cím az albumról: Elment a villanyáram, Zalaerdődön berúgtam, Pálinka lesz a szeszből.

A stúdióban az Adjál kölcsön generátort című slágerét adta elő, és nem maradt el a hatás. Még egy generátort is kapott Dávidéktól. Szögezzük le, Ferenc nem tud énekelni, de a dalai zseniálisak. Kell egyfajta lökött tehetség ahhoz, hogy valaki meglássa ezeket a témákat.

Nekem Galla Miklós és a GM49 jutott eszembe. Az Adjál kölcsön generátort majdnem olyan jó, mint a Bélát itt ne keressék, vagy a Kötöde.

Galla ugyan szintipopban nyomta, de Ferenc mulatós rockja is egészen hasonló ízlésvilágból és fejlövésből táplálkozik.

Majka és Milán igenje után mindenki meglepetésére az X-faktor trollkirálya, Laci mondott egy határozott nemet – ő ugyanis ekkor épp elhatározta, hogy véresen komolyan veszi a műsort, mivel korábban mentortársai kritziálták a bolondozásai miatt. De a többi fiú és a közönség meggyőzte Andit, így Ferenc három igennel továbbjutott a Táborba.

Szabó Bence a Voice-ból lehet ismerős. Akkor Miklósa Erika végül hazaküldte, de mint kiderült, nem engedte el a kezét. Azóta is foglalkozik Bencével, ami meg is látszik. Nagyon szép, érett produkciót láthattunk tőle. Pedig Josh Groban You Raise Me Upja egyáltalán nem könnyű falat. Mind a négy mentor állva tapsolt Bencének, aki ezen a ponton a műsor egyik favoritjának tűnik, bár Majka kíváncsi, tudja-e majd végig tartani ezt a színvonalat.

Összességében jót tett a műsornak a vérfrissítés. A négy mentor hamar megtalálta a közös hangot, és a Pápai-Miller duó is jó működik, sokkal szórakoztatóbb így, hogy a kulisszák mögött is van egy újfajta interakció.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Teljesen átalakul az RTL műsorrendje júniustól – mutatjuk, hogyan újít a csatorna
Régi kedvencek búcsúznak, helyükre új szórakoztató műsorok és meglepetések érkeznek a képernyőre.


Hamarosan véget ér az RTL tavaszi műsorrendje, és a csatorna több változással is készül a nyári időszakra, írja a sorozatwiki.hu. Júniustól régi kedvencek búcsúznak, és új műsorok érkeznek a képernyőre.

A május 5-én indult Határtalan szerelem péntek este zárul le, akárcsak A mi kis falunk ismétlései, amelyek 21 óra körül voltak láthatók. Ezzel együtt lezárul a csatorna tavaszi műsorrendje is, így jövő héttől több műsor is új időpontban lesz látható.

A Fókusz marad a megszokott időpontban, minden hétköznap 18:55-kor kezdődik.

Hétfőtől viszont visszatér a The Floor, amely minden hétköznap este 20 órától lesz látható Szujó Zoltán műsorvezetésével.

Újdonsággal is készül a csatorna: június 2-án indul Ingatlanvadászokcímmel egy új reality, amelynek Fördős Zé lesz a házigazdája. A műsort hétköznap esténként 21:15-től vetítik. Emiatt az RTL Híradó – Késő esti kiadása is korábban, 22:35-kor fog kezdődni.

A hétvégi műsorstruktúra kevésbé változik: a Fókusz Plusz továbbra is szombatonként 19 órától látható, vasárnap pedig marad a Házon kívül 18:50-es kezdése. Ezután 20 órától A renitens eddig nem vetített részei kerülnek képernyőre, Gáspár Kata főszereplésével.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Allergiás a lovakra, szerinte a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, és újra filmrendezésre készül – 45 érdekesség a 95 éves Clint Eastwoodról
Kígyókat gyűjtött, egyszer repülővel a Csendes-óceánba zuhant, benzinkutasként dolgozott, az emberekben pedig a rasszizmust utálja a legjobban, avagy minden amit nem tudtál Clintről.


Ma 95 éves Clint Eastwood, négyszeres Oscar- és háromszoros Golden Globe-díjas filmrendező, színész és producer. Ennek apropóján összegyűjtöttünk 45 érdekességet róla. Mutatjuk is:

1. Angol, skót, ír, valamint kisebb mértékben német, holland és walesi ősökkel rendelkezik.

2. Gyerekként kígyókat gyűjtött, volt idő, amikor 13 kígyója is volt egyszerre.

3. A hadseregben szolgálat közben a felettesei felajánlották neki, hogy kiképzik tisztnek, mert szerintük megfelelő hozzá a megjelenése. Eastwood azonban beismerte, hogy egyáltalán nem érdekli a katonai karrier.

4. 1951-ben, Seattle-ből, egy találkozóról hazafelé tartó repülőúton a kétüléses gép, amelyen utazott, kifogyott az üzemanyagból, és a Csendes-óceánba zuhant Point Reyes közelében. Eastwood és a pilóta egy mentőcsónakban 2 mérföldet eveztek a partig.

5. Fiatalon vízimentőként is dolgozott, 1951 és 1953 között pedig életmentő és oktatófilmek vetítője volt az amerikai hadseregnél, a kaliforniai Marina városában található Fort Ord támaszponton. Egykori barátja, Don Loomis szerint Eastwood elkerülte a koreai háborút azzal, hogy viszonyt kezdett egy Fort Ord-i tiszt egyik lányával, aki valószínűleg megkérte az apját, hogy vigyázzon Clintre, amikor a beosztásokról döntöttek.

6. A színészi karrierje előtt volt fakitermelő, acélkemence-tüzelő és benzinkutas is.

7. Az 1959 és 1965 között sugárzott Rawhide című westernsorozatban kapta meg az első nagy szerepét. Úgy került bele a szériába, hogy amikor meglátogatta egy barátját a CBS stúdiójában, a stúdióvezető felfigyelt rá, mert úgy nézett ki, mint egy vérbeli cowboy.

8. Rendezés közben ragaszkodik ahhoz, hogy a színészei minél kevesebb sminket viseljenek, és nem szeret sokszor felvenni egy jelenetet, általában már a legelsővel elégedett. Ennek eredményeként a filmjei mindig az ütemterv szerint és a költségkereten belül készülnek el.

9. Rendezés közben egyszerűen csak „Oké”-t mond a „Tessék!” és az „Ennyi!” helyett is.

10. A Bosszú az Eiger csúcsán (1975) című filmhez megtanult hegyet mászni, mert úgy érezte, hogy a jelenetek túl veszélyesek ahhoz, hogy kaszkadőrt alkalmazzon.

11. Ő volt az utolsó hegymászó, aki feljutott a Monument Valley-ben található Totem Pole-ra, mivel a szerződés részeként a filmstáb eltávolította a több évtized alatt más hegymászók által hagyott szegeket. A jelenet, amelyben egyetlen kötélen lóg a hegyoldalon, valóban Eastwoodot mutatja, és nem egy kaszkadőrt.

12. Az Egy maréknyi dollárért, a Pár dollárral többért és A jó, a rossz és a csúf című filmjeiben is ugyanazt a sarapét (ponchót) viselte, amit egyébként soha nem mostak ki.

13. Azt állította, hogy a leginkább a rasszizmust utálja másokban.

14. Rendezőként mindig elutasította, hogy a filmjeiből rendezzenek még a hivatalos mozibemutató előtt úgynevezett premiervetítést.

15. Amikor megkérdezték, hogy leforgatná-e a hatodik Piszkos Harry-filmet, azzal viccelődött, hogy Harry Callahant már régen nyugdíjasnak képzeli, aki a .44-es Magnumjával horgászik.

16. Bár az egész filmes karrierjében fontos szerepet töltött be az erőszak, a valóságban mindig is gyűlölte azt, és az olyan filmjeiben, mint például a Nincs bocsánat (1992), a Tökéletes világ (1993), az Államérdek (1997), a Titokzatos folyó (2003), a Millió dolláros bébi (2004) vagy a Gran Torino (2008), mindig gondosan figyelt arra, hogy bemutassa az erőszak szörnyű következményeit.

17. Bár a filmjeiben gyakran dohányzik, a valóságban egész életében kerülte a cigit.

18. Megkérték, hogy engedélyezze a neve használatát a Vissza a jövőbe III (1990) című filmben. Beleegyezett, és állítólag nagyon meghatotta, hogy így akarnak tisztelegni előtte. Azt nem tudni, tisztában volt-e azzal, hogy a filmben elhangzik a „Mindenki tudni fogja, hogy Clint Eastwood volt a leggyávább ember a vadnyugaton.”, természetesen erősen ironikus mondat.

19. Produkciós cége, a Malpaso Productions, érdekes körülmények között jött létre. Amikor az olasz rendező, Sergio Leone megkereste, hogy szerepeljen spagettiwestern-trilógiájában (Egy maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf), Eastwood szívesen vállalta volna, de az ügynöke próbálta lebeszélni róla, mondván, ez „rossz lépés” („mal paso”) lenne. Minden tanács ellenére azonban a színész igent mondott a „névtelen férfi” szerepére, a döntése pedig nagyon is jó lépésnek bizonyult. Eastwood soha nem felejtette el a helyzet iróniáját, ezért választotta a „Malpaso” nevet a produkciós cégének.

20. Kiváló dzsesszzongorista, és a filmjei zenéjét is sokszor ő komponálta, később kiegészülve a zeneszerző fiával, Kyle Eastwooddal.

21. A filmjeiben hallható hanghordozását Marilyn Monroe ihlette. Elmondása szerint feltűnt neki, hogy Monroe milyen légiesen szokott suttogni, amit nagyon szexinek talált, és mivel neki olyan jól bevált, úgy döntött, hogy ő is kipróbálja ennek a férfi változatát.

22. 193 cm volt a csúcsmagassága, de a hátproblémái miatt már „csak” kb. 188 cm-re tud felegyenesedni.

23. 35 évvel idősebb volt az exfeleségénél, Dina Eastwoodnál. Dina szülei 19 és 21 évesek voltak, amikor a lányuk megszületett, ami azt jelenti, hogy Clint 16 évvel volt idősebb az anyósánál és 14 évvel idősebb az apósánál.

24. Mindig is utálta, ha a filmjeiből politikai és társadalmi üzeneteket olvastak ki. Állítása szerint a filmjei apolitikusak, és amikor forgat, csak az jár a fejében, hogy a végeredmény szórakoztató és izgalmas legyen.

25. A kedvenc színészei között ott van Gary Cooper, Humphrey Bogart, Robert Mitchum és James Stewart is, a legnagyobb kedvence pedig James Cagney.

26. 12 színész kapott Oscar-jelölést az alakításááért valamelyik filmjében: Gene Hackman, Meryl Streep, Sean Penn, Tim Robbins, Marcia Gay Harden, Hilary Swank, Morgan Freeman, Angelina Jolie, Matt Damon, Bradley Cooper, Kathy Bates és ő maga is (a Nincs bocsánatért és a Millió dolláros bébiért). Közülük Hackman (Nincs bocsánat), Penn (Titokzatos folyó), Robbins (Titokzatos folyó), Freeman (Millió dolláros bébi) és Swank (Millió dolláros bébi) pedig meg is kapták az aranyszobrot.

27. A Nincs bocsánat (1992) című filmben viselt csizmája ugyanaz, mint amit a Rawhide című tévésorozatban viselt. Ma már a magángyűjteményének része, és 2005-ben a Los Angeles-i Gene Autry Museum of Western Heritage-ben, a Sergio Leone-kiállításon volt kiállítva. Ez a csizma tulajdonképpen keretbe tette a westernkarrierjét.

28. Az 1994-es cannes-i zsűri elnöke volt, amikor a Ponyvaregény kapta az Arany Pálmát, bár ő nem arra szavazott: „Amikor a Ponyvaregény nyert, valaki azt mondta: »Ó, Clint Eastwood is a zsűriben volt, ezért az amerikai filmre voksolt.« De én európai érzékenységű vagyok, itt kezdődött a sikertörténetem is. Valójában Zhang Yimou Élni című filmje volt a kedvencem, de a legtöbb európai zsűritag a Ponyvaregényért volt oda."

29. Azt állítja, hogy Sergio Leone Egy maréknyi dollárért című filmjében azért kapta meg a szerepet, mert James Coburn, akinek eredetileg felajánlották, 25 000 dollárt kért érte, Eastwood pedig bevállalta 15 000-ért is.

30. Mindig is allergiás volt a lovakra, ezért a westernjeiben ritkán látható közelről lóháton. Amikor filmekben lovagolnia kellett, előbb gyógyszert kellett szippantania az orrába és a tüdejébe. A Bronco Billy (1980) forgatásán például állandóan rosszul volt emiatt.

31. Öt filmjét jelölték Oscar-díjra a legjobb film kategóriában: Nincs bocsánat (1992), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és Amerikai mesterlövész (2014). A Nincs bocsánat és a Millió dolláros bébi meg is nyerték a díjat.

32. Naponta kétszer transzcendentális meditációt gyakorol, és 2013-ban elmondta, hogy már 40 éve meditál.

33. Legalább nyolc gyermeke van legalább hat különböző nőtől: Laurie Murray (1954), akit a biológiai anyja örökbe adott; Kimber Eastwood (1964) Roxanne Tunistól; Kyle Eastwood (1968) és Alison Eastwood (1972) Maggie Johnsontól; Scott Eastwood (1986) és Kathryn Eastwood (1988) Jacelyn Reevestől; Francesca Eastwood (1993) Frances Fishertől, valamint Morgan Eastwood (1996) Dina Eastwoodtól.

34. Hosszú ideig megszállottan rajongott a New York Times filmkritikusáért, Pauline Kaelért, mert az soha nem kedvelte a munkáit. Miután Kael recenziót írt az Az igazságosztó (1976) című filmjéről, Clint megkért egy pszichiátert, hogy elemezze Kael korábbi kritikáit, amelyeket szó szerint megtanult. Az elemzés arra a következtetésre jutott, hogy Kael valójában fizikailag vonzódott Clinthez, és mivel nem kaphatta meg, gyűlölte őt. Clint szerint a kritikus tehát valamiféle bosszúhadjáratot folytatott ellene.

35. Felajánlották neki James Bond szerepét az Élni és halni hagyni (1973) című filmben. Meghatódott, de elutasította, mondván, Bondot angol színésznek kell játszania. Így választották végül a Roger Moore-t. További neki felajánlott szerepek, amelyeket végül visszautasított, vagy amelyekre esélyes volt: Harmonica (Volt egyszer egy vadnyugat, 1968, Charles Bronson), Doug Roberts (Pokoli torony, 1974, Paul Newman), Clark Kent/Kal El/ Superman (Superman, 1978, Christopher Reeve), John Rambo (Rambo, 1982, Sylvester Stallone), K ügynök (Men in Black – Sötét zsaruk, 1997, Tommy Lee Jones), Edward (A bakancslista, 2007, Jack Nicholson).

36. Érdekesség, hogy Clint Eastwood nevének egyik lehetséges anagrammája az „old west action” („régi nyugati akció”).

37. Szerepelni akart a Drágán add az életed! (1988) című filmben, mivel eredetileg ő birtokolta a film alapjául szolgáló Nothing Lasts Forever című regény jogait, de végül a Holtbiztos tipp (1988) mellett döntött.

38. Clint szinte minden tekintetben későn érő típus volt: 19 évesen végzett a középiskolában (egy olyan korszakban, amikor egyes diákok már 16 évesen leérettségiztek), 34 évesen kapta első nagy filmszerepét, 38 évesen alapított családot (a nem házasságból született gyermekeket nem számítva), 41 évesen debütált rendezőként, és 62 évesen kapta első Oscar-jelölését.

39. Kedvenc filmjei közé tartozik a 39 lépcsőfok (1935), a Hová lettél, drága völgyünk? (1941), a York őrmester (1941), a Különös eset (1942) és a Tűzszekerek (1981).

40. Egyszer azt mondta, hogy a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, leszámítva a törött fogát, amit végül helyrehozatott.

41. 74 évesen ő lett a legidősebb ember, aki Oscar-díjat nyert a legjobb rendező kategóriában a Millió dolláros bébi (2004) című filmjéért, s ezt a rekordot azóta is tartja.

42. Hat filmet forgatott néhai élettársával, Sondra Locke-kal: A törvényenkívüli Josey Wales (1976), A vesszőfutás (1977), Mindenáron vesztes (1978), Bronco Billy (1980), Bármi áron (1980) és Az igazság útja (1983).

43. Clint elárulta, hogy melyek a kedvenc filmjei a saját rendezései közül: Nincs bocsánat (1992), Bird – Charlie Parker élete (1988), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és A törvényenkívüli Josey Wales (1976).

44. A 80. születésnapján nem akart ünnepséget, mert elmondása szerint már öreg a szülinapi partikhoz. Azt mondta, az egyetlen terve az, hogy elmenjen egy italra az akkori feleségével, Dinával.

45. Friss hír, miszerint Clint Eastwood, most, hogy betöltötte a 95-öt, újabb filmrendezésre készül, s ha összejön, ez lenne e minőségében a 41. egész estés munkája.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Óriási koncerttel tér vissza Azahriah, az MVM Dome-ban lép majd újra színpadra
Október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén.


Május 31-én délelőtt rejtélyes poszttal jelentkezett Azahriah a közösségi oldalán. A „kámbek” felütéssel közzétett bejegyzésben több fotót is megosztott: az egyiken egy QR-kód volt látható, amely egy hétfőn délelőtt 11 órára időzített visszaszámlálóra mutatott, egy másikon pedig a Deák térnél, egy sarokház falán feltűnt óriási molinó szerepelt.

A bejelentés iránti érdeklődést jól mutatja, hogy az énekes hivatalos weboldala néhány perccel 11 óra előtt már gyakorlatilag elérhetetlenné vált.

Ezzel egy időben Azahriah Facebook-oldalán megjelent egy esemény is.

Ebből kiderült, hogy hosszú kihagyás után ismét színpadra áll:

október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén, az MVM Dome-ban.

Azahriah, polgári nevén Baukó Attila tavaly ősszel, három telt házas Puskás Aréna-koncert után egy YouTube-videóban jelentette be, hogy határozatlan időre visszavonul. A zenész akkor azt mondta: „Itt az ideje megpihenni, sok dolgot helyretenni, gondolkozni, változtatni, de legfőképpen tanulni tovább és fejlődni.”

Azt is hozzátette: nem tudja, mikor tér vissza, de biztos benne, hogy „az a jelenés nagyobb lesz, mint bármi eddig”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Meghalt Valerie Mahaffey, a Született feleségek és Az ifjú Sheldon szereplője
A 71 éves színésznő halálhírét a sajtósa közölte. Karrierje több évtizedet ölelt fel, és Emmy-díjat is nyert.


Valerie Mahaffey Emmy-díjas amerikai színésznő 71 éves korában elhunyt – jelentette be péntek este a művész sajtósa.

Mahaffey 1953. június 16-án született Indonéziában, művészi pályáját pedig a hetvenes évek közepén kezdte New Yorkban. 1976 és 1984 között hat Broadway-darabban is szerepelt, köztük a Drakulában is színpadra lépett.

Tévés karrierje az NBC The Doctors című szappanoperájával indult be, amelyért Emmy-díjra is jelölték. Később Shakespeare Othellójában Desdemonát játszotta Morgan Freeman partnereként.

Szélesebb ismertséget a Miért éppen Alaszka? című sorozat hozott számára, amelynek három évadában is szerepelt. Alakításáért 1992-ben elnyerte az Emmy-díjat. A magyar közönség leginkább a Született feleségek című sorozatból ismerheti, ahol Alma Hodge karakterét formálta meg – ő volt Orson Hodge korábbi felesége. Ugyanakkor a nézők ismerhették Az ifjú Sheldon című sorozatból is.

Pályafutása során olyan sorozatokban is feltűnt, mint a Seinfeld, a Vészhelyzet, az Ally McBeal és a CSI. A színésznő az utolsó időszakban daganatos betegséggel küzdött, de egészen a végsőkig dolgozott: 2022-ben szerepelt az Echo című sorozat három epizódjában, valamint a közelmúltban mutatták be a The 8th Day című filmjét is az Egyesült Államokban.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: