KULT
A Rovatból

Ittas vezetés, megcsalások, rasszizmusvádak – Justin Timberlake a filmjeiben és a magánéletében is balhés

Több mint 20 éve az egyik legnépszerűbb popsztár a Földön. Majdnem 20 éve hollywoodi színészként is sokra tartják. Mégis képtelen nyugton maradni. Íme egy rosszfiú, aki szeretne megjavulni.


Időnként Justin Timberlake-től hangos a sajtó. Legutóbb például amiatt, mert június 17-én ittas vezetés miatt letartóztatták Sag Harborban. Justin előtte az American Hotelben iszogatott a barátaival, ahol szemtanúk szerint eléggé elázott. Olyannyira, hogy amikor az egyik haverja kiment a mosdóba, az asztalon hagyott italát a színész-énekes felkapta, és azonnal kiitta. Timberlake aztán az átmulatott éjszaka után beült az autójába, viszont nem állt meg egy stoptáblánál, és nem tudott a sávjában sem maradni, ezért állította meg egy fiatal rendőr, aki egyébként nem ismerte fel a popsztárt. Justint a közeli kapitányságra szállították, miután nem volt hajlandó megfújni a szondát. Rabosították, és másnap reggel bilincsben kísérték át a bíróságra, ahol visszavonták a jogosítványát New York állam területén. A felesége, Jessica Biel nem volt vele az eset során, utólagos elmondása szerint szégyenletes, amit Justin művelt.

Biel egyébként igen türelmes feleségnek bizonyul, hiszen Timberlake állítóalg már többször is megcsalta őt, mégis mindig megbocsátott neki.

Először 2010 őszén került bajba az énekes, amikor egy forrás szerint volt egy három napon át tartó légyottja a színésznő Olivia Munn-nal (Magic Mike, Híradósok, X-Men: Apokalipszis, Predator: A ragadozó). Timberlake sajtósa akkoriban határozottan tagadta az állításokat, Munné pedig nem nyilatkozott. Justin és Jessica azonban képesek voltak túllépni a problémáikon, mivel 2012-ben összeházasodtak.

Ezután 2019 végén borult ki a bili, amikor a Palmer című film forgatása közben Timberlake-et lefotózták egy bárban, ahogy kézen fogva összebújik a színésztársával, Alisha Wainwrighttal. A képeken az is látszott, hogy Wainwright Justin térdére tette a kezét. Egy bennfentes később azt nyilatkozta, hogy ők ketten csak barátok voltak , és „semmi helytelen" nem történt. Timberlake azonban később kvázi elismerte a félrelépést, és kiadott egy bocsánatkérő nyilatkozatot: „Néhány héttel ezelőtt csúnyán megbotlottam, de hadd tisztázzam, semmi komoly nem történt köztem és a kollégám között. Túl sokat ittam aznap este, de megbántam a viselkedésemet. Jobban kellett volna vigyáznom. Nem ilyen példát szeretnék mutatni a fiamnak” – írta akkor az Instagramon, majd hozzátette: „Bocsánatot kérek a csodálatos feleségemtől és a családomtól, amiért ilyen kínos helyzetnek tettem ki őket, és mostantól arra koncentrálok, hogy a lehető legjobb férj és apa legyek. Mert most nem voltam az.”

Egyébként Justinnak régebben is voltak már ügyei, korábbi barátnője, Britney Spears például azzal vádolta, hogy a kapcsolatuk alatt többször is megcsalta őt, bár Timberlake ugyanezt állította Britney-ről, és emiatt írta meg a Cry Me a River című számát.

Ráadásul állítólag véletlenül teherbe ejtette őt, de nem akarta megtartani a gyereket, ezért abortuszra kényszerítette Spearst – ezt is az énekesnő mesélte.

Kölyökidő

Szóval a magánéleti botrányok és balhék végigkísérték a karrierjét (emlékszünk még ugye a 20 évvel ezelőtti, 2004-es esetre, amikor a Super Bowl alatti, Janet Jacksonnal közös számuk végén a show egyik elemeként Timberlake felfedte Jackson meztelen melleit, ami után rengeteg támadást kapott, nőgyűlölőnek és rasszistának kiáltották ki sokan, az énekes pedig ezután is kiadott egy bocsánatkérő nyilatkozatot), de valahogy mégis sikerült eddig mindenből úgy kievickélnia, hogy a karrierjén ezek ne ejtsenek csorbát, énekesként, dalszerzőként és színészként is rendre nagy sikereket arat azóta is.

Az 1981. január 31-én született Timberlake előadói tehetsége egyébként már korán megmutatkozott, hiszen igen gyorsan tévésztár lett, 11 éves korában már a Star Search című tehetségkutató műsor második helyezettje volt, akkor még első és a második keresztnevén futott, Justin Randallként. Ezután 1993-ban csatlakozott a The All New Mickey Mouse Club című tévéműsorhoz, ahol többek között megismerkedett Christina Aguilerával, Ryan Goslinggal és későbbi barátnőjével, Britney Spearsszel. Élményeiről 2017-ben a The Hollywood Reporternek mesélt: „Abban a korban voltunk, amikor az ember mindent magába szív. Színjátszó órákra, zeneórákra, táncórákra jártunk. Megtanultuk, hogyan működik a közvetítés, a vágás és az operatőri munka. Majd élő közönség elé álltunk, és megtanultuk, hogyan kell a nézőket bevonni, hogy nevetésre bírjuk őket. Őszintén szólva olyan volt, mint a Saturday Night Live gyerekeknek.”

Nem sokkal azután, hogy a műsort megszüntették, Justin 1995-től az énekesi pályára erősített rá, mivel beválogatták egy újonnan induló fiúbandába, az *NSYNC-be, a többi pedig, ahogy mondani szokás, már történelem.

Balhés arcok

Az *NSYNC-kel világsztár lett a társai, JC Chasez, Joey Fatone, Chris Kirkpatrick és Lance Bass mellett. Hét éven át turnéztak együtt, a Backstreet Boys mellett ők voltak a legnészerűbb fiúbanda szerte a világon, Timberlake azonban 2002-ben már szólókarrierre ácsingózott, ezért kivált a csapatból. Ahogy az ismeretes, e téren sem okozott csalódást, hiszen a 2000-es évek egyik legnépszerűbb popsztárja lett olyan albumokkal, mint a Justified (2002), a FutureSex/LoveSounds (2006), a The 20/20 Experience (2013) vagy a Man of the Woods (2018). (Épp idén márciusban jött ki legújabb albuma, az Everything I Thought It Was).

Ettől függetlenül nem hagyta nyugodni a színészkedés sem, hiszen a Mickey Mouse Clubban e téren is bizonyított már gyerekként, s mivel az énekesi pályát 24 éves korára kvázi kimaxolta, ezért bevállalt egy filmszerepet a 2005-ös Edison című akció-krimiben, amelyben olyan partnerei voltak, mint Morgan Freeman, Kevin Spacey, Dylan McDermott, Cary Elwes és LL Cool J. A film nem sok vizet zavart, ám messziről lerítt róla Timberlake tehetsége.

Így Nick Cassavetes rendező meghívta őt a 2006-os Alpha Dog című filmjébe, amiben egy drogkereskedőt játszott, és bizony a balhés karakterek a karrierje további éveiben is megtalálták őt: ilyen figurákat játszott két, szintén 2006-os filmjében, A káosz birodalmában és A láncban is.

Sőt, a színészi áttörését hozó 2010-es Oscar-díjas Social Network: A közösségi hálóban is a ravasz, de simlis Sean Parkert játszotta, akinek a nevéhez olyan cégek kötődnek/kötődtek, mint a Napster, a Facebook vagy a Spotify.

A jófiús csúcsévek

A közösségi háló sikere annyira tetszett neki, hogy ekkor szüneteltette a zenei karrierjét egy időre, hogy teljes mértékben a színészkedésre koncentrálhasson, a legtöbb filmje épp ezért a következő pár évben jelent meg a mozikban. Csinált vígjátékokat, például Cameron Diaz oldalán a Rossz tanárt (2011) vagy Mila Kunisszal a Barátság extrákkalt (2011), volt akció-sci-fije, a szintén 2011-es Lopott idő és egy krimije Ben Affleckkel, a 2013-as Vakszerencse, sőt, drámája is akadt Clint Eastwood és Amy Adams oldalán, a 2012-es Az utolsó csavar, vagy a Coen fivérek 2013-as zenés filmje, a Llewyn Davis világa. Ezek többségében egyébként már főszerepet játszott, és inkább jófiúkat, vagy legalábbis a pozitív hőst, akivel a nézőnek azonosulnia kellene.

Igazán nagy, A közösségi hálóéhoz mérhető sikert azonban egyikkel sem aratott, ezért a Vakszerencse után ismét a zenélés lett a fő profilja, és csak időnként, x évenként tűnt fel filmszerepekben, épp, ha kedve volt valamihez.

2017-ben például kipróbálta magát Woody Allennél a Wonder Wheel: Az óriáskerékben (egy fontosabb mellékszerep erejéig), majd ezután csak 2021-ben tűnt fel a már fentebb említett, botrányokkal tarkított Palmerben, ami végül az egyik legjobban sikerült filmje lett (és talán eddigi karrierje legjobb alakítása is), a kritikusok legalábbis többségében agyondicsérték. Ez volt egyébként az első kiruccanása a streaming birodalmába is, hiszen a Palmer az Apple saját gyártású filmje, így a mozikat kihagyva rögtön az Apple TV+ streamingfelületen debütált 2021 januárjában. Ebben egy volt elítéltet játszott, aki kiszabadulván a börtönből, barátságot köt egy problémás családból származú fiúval (Ryder Allen). Vagyis egy rosszfiút alakított, aki jó útra tért. És persze van némi irónia abban, hogy épp egy ilyen sztorival rendelkező film forgatásán, és épp egy ilyen karakter eljátszása közepette lép félre a valóságban a partnernőjével…

Szinkronban is ász

Timberlake a Palmer óta csupán egy filmben tűnt fel, a 2023-as, egész jól sikerült és csavaros Hidegvérben, Grant Singer krimijében, amelyben Benicio Del Toro és a nagy visszatérő, Alicia Silverstone mellett játszott.

Nem ejtettünk azonban még szót Justin mozgóképes karrierjének eddigi legnagyobb sikeréről, ami már egy három egész estés epizódot számláló nagy franchise: ez pedig nem más, mint a DreamWorks animációs sikerszériája, a Trollok, amiben Timberlake szinkronizálja a főszereplő Ágast.

Az eddigi három rész (2016: Trollok, 2020: Trollok a világ körül, 2023: Trollok: Együtt a banda) több mint 600 millió dollárt termeltek a mozikban, úgy, hogy a második rész bemutatóját telibe kapta a Covid. Justin ráadásul e franchise-nak köszönheti eddigi egyetlen Oscar-jelölését is, amit az első rész betétdaláért, a Can’t Stop the Feelingért kapott 2017-ben, amikor ő is nyitotta meg e dal parádés előadásával a 89. Oscar-gálát.

S bár új albumának friss megjelenése okán most zeneileg is eléggé pörög, ha nem csinál a mostani ittas vezetéséhez hasonló kihágásokat a jövőben, a színészi karrier is tárva-nyitva áll előtte továbbra is. A következő terve ugyanis jelenleg egy sorozatverzió lenne George Clooney 2002-es első rendezéséből, az Egy veszedelmes elme vallomásaiból, ami egy valós történetet dolgoz fel: a tévés párkereső vetélkedők műsorvezetőjéről, Chuck Barrisről szól, aki 1984-es önéletrajzi könyvében azt állította, hogy a ’60-as és a ’70-es években a CIA-nak dolgozott bérgyilkosként Délkelet-Ázsiában, Latin-Amerikában és a Közel-Keleten. Természetesen Timberlake játszaná Barrist, de ez a projekt még nagyon gyerekcipőben jár, egyelőre csak bejelentették, még az előkészületek sem zajlanak. Addig pedig marad a zene és remélhetőleg a balhémentes élet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Teljesen átalakul az RTL műsorrendje júniustól – mutatjuk, hogyan újít a csatorna
Régi kedvencek búcsúznak, helyükre új szórakoztató műsorok és meglepetések érkeznek a képernyőre.


Hamarosan véget ér az RTL tavaszi műsorrendje, és a csatorna több változással is készül a nyári időszakra, írja a sorozatwiki.hu. Júniustól régi kedvencek búcsúznak, és új műsorok érkeznek a képernyőre.

A május 5-én indult Határtalan szerelem péntek este zárul le, akárcsak A mi kis falunk ismétlései, amelyek 21 óra körül voltak láthatók. Ezzel együtt lezárul a csatorna tavaszi műsorrendje is, így jövő héttől több műsor is új időpontban lesz látható.

A Fókusz marad a megszokott időpontban, minden hétköznap 18:55-kor kezdődik.

Hétfőtől viszont visszatér a The Floor, amely minden hétköznap este 20 órától lesz látható Szujó Zoltán műsorvezetésével.

Újdonsággal is készül a csatorna: június 2-án indul Ingatlanvadászokcímmel egy új reality, amelynek Fördős Zé lesz a házigazdája. A műsort hétköznap esténként 21:15-től vetítik. Emiatt az RTL Híradó – Késő esti kiadása is korábban, 22:35-kor fog kezdődni.

A hétvégi műsorstruktúra kevésbé változik: a Fókusz Plusz továbbra is szombatonként 19 órától látható, vasárnap pedig marad a Házon kívül 18:50-es kezdése. Ezután 20 órától A renitens eddig nem vetített részei kerülnek képernyőre, Gáspár Kata főszereplésével.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Allergiás a lovakra, szerinte a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, és újra filmrendezésre készül – 45 érdekesség a 95 éves Clint Eastwoodról
Kígyókat gyűjtött, egyszer repülővel a Csendes-óceánba zuhant, benzinkutasként dolgozott, az emberekben pedig a rasszizmust utálja a legjobban, avagy minden amit nem tudtál Clintről.


Ma 95 éves Clint Eastwood, négyszeres Oscar- és háromszoros Golden Globe-díjas filmrendező, színész és producer. Ennek apropóján összegyűjtöttünk 45 érdekességet róla. Mutatjuk is:

1. Angol, skót, ír, valamint kisebb mértékben német, holland és walesi ősökkel rendelkezik.

2. Gyerekként kígyókat gyűjtött, volt idő, amikor 13 kígyója is volt egyszerre.

3. A hadseregben szolgálat közben a felettesei felajánlották neki, hogy kiképzik tisztnek, mert szerintük megfelelő hozzá a megjelenése. Eastwood azonban beismerte, hogy egyáltalán nem érdekli a katonai karrier.

4. 1951-ben, Seattle-ből, egy találkozóról hazafelé tartó repülőúton a kétüléses gép, amelyen utazott, kifogyott az üzemanyagból, és a Csendes-óceánba zuhant Point Reyes közelében. Eastwood és a pilóta egy mentőcsónakban 2 mérföldet eveztek a partig.

5. Fiatalon vízimentőként is dolgozott, 1951 és 1953 között pedig életmentő és oktatófilmek vetítője volt az amerikai hadseregnél, a kaliforniai Marina városában található Fort Ord támaszponton. Egykori barátja, Don Loomis szerint Eastwood elkerülte a koreai háborút azzal, hogy viszonyt kezdett egy Fort Ord-i tiszt egyik lányával, aki valószínűleg megkérte az apját, hogy vigyázzon Clintre, amikor a beosztásokról döntöttek.

6. A színészi karrierje előtt volt fakitermelő, acélkemence-tüzelő és benzinkutas is.

7. Az 1959 és 1965 között sugárzott Rawhide című westernsorozatban kapta meg az első nagy szerepét. Úgy került bele a szériába, hogy amikor meglátogatta egy barátját a CBS stúdiójában, a stúdióvezető felfigyelt rá, mert úgy nézett ki, mint egy vérbeli cowboy.

8. Rendezés közben ragaszkodik ahhoz, hogy a színészei minél kevesebb sminket viseljenek, és nem szeret sokszor felvenni egy jelenetet, általában már a legelsővel elégedett. Ennek eredményeként a filmjei mindig az ütemterv szerint és a költségkereten belül készülnek el.

9. Rendezés közben egyszerűen csak „Oké”-t mond a „Tessék!” és az „Ennyi!” helyett is.

10. A Bosszú az Eiger csúcsán (1975) című filmhez megtanult hegyet mászni, mert úgy érezte, hogy a jelenetek túl veszélyesek ahhoz, hogy kaszkadőrt alkalmazzon.

11. Ő volt az utolsó hegymászó, aki feljutott a Monument Valley-ben található Totem Pole-ra, mivel a szerződés részeként a filmstáb eltávolította a több évtized alatt más hegymászók által hagyott szegeket. A jelenet, amelyben egyetlen kötélen lóg a hegyoldalon, valóban Eastwoodot mutatja, és nem egy kaszkadőrt.

12. Az Egy maréknyi dollárért, a Pár dollárral többért és A jó, a rossz és a csúf című filmjeiben is ugyanazt a sarapét (ponchót) viselte, amit egyébként soha nem mostak ki.

13. Azt állította, hogy a leginkább a rasszizmust utálja másokban.

14. Rendezőként mindig elutasította, hogy a filmjeiből rendezzenek még a hivatalos mozibemutató előtt úgynevezett premiervetítést.

15. Amikor megkérdezték, hogy leforgatná-e a hatodik Piszkos Harry-filmet, azzal viccelődött, hogy Harry Callahant már régen nyugdíjasnak képzeli, aki a .44-es Magnumjával horgászik.

16. Bár az egész filmes karrierjében fontos szerepet töltött be az erőszak, a valóságban mindig is gyűlölte azt, és az olyan filmjeiben, mint például a Nincs bocsánat (1992), a Tökéletes világ (1993), az Államérdek (1997), a Titokzatos folyó (2003), a Millió dolláros bébi (2004) vagy a Gran Torino (2008), mindig gondosan figyelt arra, hogy bemutassa az erőszak szörnyű következményeit.

17. Bár a filmjeiben gyakran dohányzik, a valóságban egész életében kerülte a cigit.

18. Megkérték, hogy engedélyezze a neve használatát a Vissza a jövőbe III (1990) című filmben. Beleegyezett, és állítólag nagyon meghatotta, hogy így akarnak tisztelegni előtte. Azt nem tudni, tisztában volt-e azzal, hogy a filmben elhangzik a „Mindenki tudni fogja, hogy Clint Eastwood volt a leggyávább ember a vadnyugaton.”, természetesen erősen ironikus mondat.

19. Produkciós cége, a Malpaso Productions, érdekes körülmények között jött létre. Amikor az olasz rendező, Sergio Leone megkereste, hogy szerepeljen spagettiwestern-trilógiájában (Egy maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, A jó, a rossz és a csúf), Eastwood szívesen vállalta volna, de az ügynöke próbálta lebeszélni róla, mondván, ez „rossz lépés” („mal paso”) lenne. Minden tanács ellenére azonban a színész igent mondott a „névtelen férfi” szerepére, a döntése pedig nagyon is jó lépésnek bizonyult. Eastwood soha nem felejtette el a helyzet iróniáját, ezért választotta a „Malpaso” nevet a produkciós cégének.

20. Kiváló dzsesszzongorista, és a filmjei zenéjét is sokszor ő komponálta, később kiegészülve a zeneszerző fiával, Kyle Eastwooddal.

21. A filmjeiben hallható hanghordozását Marilyn Monroe ihlette. Elmondása szerint feltűnt neki, hogy Monroe milyen légiesen szokott suttogni, amit nagyon szexinek talált, és mivel neki olyan jól bevált, úgy döntött, hogy ő is kipróbálja ennek a férfi változatát.

22. 193 cm volt a csúcsmagassága, de a hátproblémái miatt már „csak” kb. 188 cm-re tud felegyenesedni.

23. 35 évvel idősebb volt az exfeleségénél, Dina Eastwoodnál. Dina szülei 19 és 21 évesek voltak, amikor a lányuk megszületett, ami azt jelenti, hogy Clint 16 évvel volt idősebb az anyósánál és 14 évvel idősebb az apósánál.

24. Mindig is utálta, ha a filmjeiből politikai és társadalmi üzeneteket olvastak ki. Állítása szerint a filmjei apolitikusak, és amikor forgat, csak az jár a fejében, hogy a végeredmény szórakoztató és izgalmas legyen.

25. A kedvenc színészei között ott van Gary Cooper, Humphrey Bogart, Robert Mitchum és James Stewart is, a legnagyobb kedvence pedig James Cagney.

26. 12 színész kapott Oscar-jelölést az alakításááért valamelyik filmjében: Gene Hackman, Meryl Streep, Sean Penn, Tim Robbins, Marcia Gay Harden, Hilary Swank, Morgan Freeman, Angelina Jolie, Matt Damon, Bradley Cooper, Kathy Bates és ő maga is (a Nincs bocsánatért és a Millió dolláros bébiért). Közülük Hackman (Nincs bocsánat), Penn (Titokzatos folyó), Robbins (Titokzatos folyó), Freeman (Millió dolláros bébi) és Swank (Millió dolláros bébi) pedig meg is kapták az aranyszobrot.

27. A Nincs bocsánat (1992) című filmben viselt csizmája ugyanaz, mint amit a Rawhide című tévésorozatban viselt. Ma már a magángyűjteményének része, és 2005-ben a Los Angeles-i Gene Autry Museum of Western Heritage-ben, a Sergio Leone-kiállításon volt kiállítva. Ez a csizma tulajdonképpen keretbe tette a westernkarrierjét.

28. Az 1994-es cannes-i zsűri elnöke volt, amikor a Ponyvaregény kapta az Arany Pálmát, bár ő nem arra szavazott: „Amikor a Ponyvaregény nyert, valaki azt mondta: »Ó, Clint Eastwood is a zsűriben volt, ezért az amerikai filmre voksolt.« De én európai érzékenységű vagyok, itt kezdődött a sikertörténetem is. Valójában Zhang Yimou Élni című filmje volt a kedvencem, de a legtöbb európai zsűritag a Ponyvaregényért volt oda."

29. Azt állítja, hogy Sergio Leone Egy maréknyi dollárért című filmjében azért kapta meg a szerepet, mert James Coburn, akinek eredetileg felajánlották, 25 000 dollárt kért érte, Eastwood pedig bevállalta 15 000-ért is.

30. Mindig is allergiás volt a lovakra, ezért a westernjeiben ritkán látható közelről lóháton. Amikor filmekben lovagolnia kellett, előbb gyógyszert kellett szippantania az orrába és a tüdejébe. A Bronco Billy (1980) forgatásán például állandóan rosszul volt emiatt.

31. Öt filmjét jelölték Oscar-díjra a legjobb film kategóriában: Nincs bocsánat (1992), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és Amerikai mesterlövész (2014). A Nincs bocsánat és a Millió dolláros bébi meg is nyerték a díjat.

32. Naponta kétszer transzcendentális meditációt gyakorol, és 2013-ban elmondta, hogy már 40 éve meditál.

33. Legalább nyolc gyermeke van legalább hat különböző nőtől: Laurie Murray (1954), akit a biológiai anyja örökbe adott; Kimber Eastwood (1964) Roxanne Tunistól; Kyle Eastwood (1968) és Alison Eastwood (1972) Maggie Johnsontól; Scott Eastwood (1986) és Kathryn Eastwood (1988) Jacelyn Reevestől; Francesca Eastwood (1993) Frances Fishertől, valamint Morgan Eastwood (1996) Dina Eastwoodtól.

34. Hosszú ideig megszállottan rajongott a New York Times filmkritikusáért, Pauline Kaelért, mert az soha nem kedvelte a munkáit. Miután Kael recenziót írt az Az igazságosztó (1976) című filmjéről, Clint megkért egy pszichiátert, hogy elemezze Kael korábbi kritikáit, amelyeket szó szerint megtanult. Az elemzés arra a következtetésre jutott, hogy Kael valójában fizikailag vonzódott Clinthez, és mivel nem kaphatta meg, gyűlölte őt. Clint szerint a kritikus tehát valamiféle bosszúhadjáratot folytatott ellene.

35. Felajánlották neki James Bond szerepét az Élni és halni hagyni (1973) című filmben. Meghatódott, de elutasította, mondván, Bondot angol színésznek kell játszania. Így választották végül a Roger Moore-t. További neki felajánlott szerepek, amelyeket végül visszautasított, vagy amelyekre esélyes volt: Harmonica (Volt egyszer egy vadnyugat, 1968, Charles Bronson), Doug Roberts (Pokoli torony, 1974, Paul Newman), Clark Kent/Kal El/ Superman (Superman, 1978, Christopher Reeve), John Rambo (Rambo, 1982, Sylvester Stallone), K ügynök (Men in Black – Sötét zsaruk, 1997, Tommy Lee Jones), Edward (A bakancslista, 2007, Jack Nicholson).

36. Érdekesség, hogy Clint Eastwood nevének egyik lehetséges anagrammája az „old west action” („régi nyugati akció”).

37. Szerepelni akart a Drágán add az életed! (1988) című filmben, mivel eredetileg ő birtokolta a film alapjául szolgáló Nothing Lasts Forever című regény jogait, de végül a Holtbiztos tipp (1988) mellett döntött.

38. Clint szinte minden tekintetben későn érő típus volt: 19 évesen végzett a középiskolában (egy olyan korszakban, amikor egyes diákok már 16 évesen leérettségiztek), 34 évesen kapta első nagy filmszerepét, 38 évesen alapított családot (a nem házasságból született gyermekeket nem számítva), 41 évesen debütált rendezőként, és 62 évesen kapta első Oscar-jelölését.

39. Kedvenc filmjei közé tartozik a 39 lépcsőfok (1935), a Hová lettél, drága völgyünk? (1941), a York őrmester (1941), a Különös eset (1942) és a Tűzszekerek (1981).

40. Egyszer azt mondta, hogy a széles csípője az egyetlen fizikai hibája, leszámítva a törött fogát, amit végül helyrehozatott.

41. 74 évesen ő lett a legidősebb ember, aki Oscar-díjat nyert a legjobb rendező kategóriában a Millió dolláros bébi (2004) című filmjéért, s ezt a rekordot azóta is tartja.

42. Hat filmet forgatott néhai élettársával, Sondra Locke-kal: A törvényenkívüli Josey Wales (1976), A vesszőfutás (1977), Mindenáron vesztes (1978), Bronco Billy (1980), Bármi áron (1980) és Az igazság útja (1983).

43. Clint elárulta, hogy melyek a kedvenc filmjei a saját rendezései közül: Nincs bocsánat (1992), Bird – Charlie Parker élete (1988), Titokzatos folyó (2003), Millió dolláros bébi (2004), Levelek Ivo Dzsimáról (2006) és A törvényenkívüli Josey Wales (1976).

44. A 80. születésnapján nem akart ünnepséget, mert elmondása szerint már öreg a szülinapi partikhoz. Azt mondta, az egyetlen terve az, hogy elmenjen egy italra az akkori feleségével, Dinával.

45. Friss hír, miszerint Clint Eastwood, most, hogy betöltötte a 95-öt, újabb filmrendezésre készül, s ha összejön, ez lenne e minőségében a 41. egész estés munkája.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Meghalt Valerie Mahaffey, a Született feleségek és Az ifjú Sheldon szereplője
A 71 éves színésznő halálhírét a sajtósa közölte. Karrierje több évtizedet ölelt fel, és Emmy-díjat is nyert.


Valerie Mahaffey Emmy-díjas amerikai színésznő 71 éves korában elhunyt – jelentette be péntek este a művész sajtósa.

Mahaffey 1953. június 16-án született Indonéziában, művészi pályáját pedig a hetvenes évek közepén kezdte New Yorkban. 1976 és 1984 között hat Broadway-darabban is szerepelt, köztük a Drakulában is színpadra lépett.

Tévés karrierje az NBC The Doctors című szappanoperájával indult be, amelyért Emmy-díjra is jelölték. Később Shakespeare Othellójában Desdemonát játszotta Morgan Freeman partnereként.

Szélesebb ismertséget a Miért éppen Alaszka? című sorozat hozott számára, amelynek három évadában is szerepelt. Alakításáért 1992-ben elnyerte az Emmy-díjat. A magyar közönség leginkább a Született feleségek című sorozatból ismerheti, ahol Alma Hodge karakterét formálta meg – ő volt Orson Hodge korábbi felesége. Ugyanakkor a nézők ismerhették Az ifjú Sheldon című sorozatból is.

Pályafutása során olyan sorozatokban is feltűnt, mint a Seinfeld, a Vészhelyzet, az Ally McBeal és a CSI. A színésznő az utolsó időszakban daganatos betegséggel küzdött, de egészen a végsőkig dolgozott: 2022-ben szerepelt az Echo című sorozat három epizódjában, valamint a közelmúltban mutatták be a The 8th Day című filmjét is az Egyesült Államokban.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Óriási koncerttel tér vissza Azahriah, az MVM Dome-ban lép majd újra színpadra
Október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén.


Május 31-én délelőtt rejtélyes poszttal jelentkezett Azahriah a közösségi oldalán. A „kámbek” felütéssel közzétett bejegyzésben több fotót is megosztott: az egyiken egy QR-kód volt látható, amely egy hétfőn délelőtt 11 órára időzített visszaszámlálóra mutatott, egy másikon pedig a Deák térnél, egy sarokház falán feltűnt óriási molinó szerepelt.

A bejelentés iránti érdeklődést jól mutatja, hogy az énekes hivatalos weboldala néhány perccel 11 óra előtt már gyakorlatilag elérhetetlenné vált.

Ezzel egy időben Azahriah Facebook-oldalán megjelent egy esemény is.

Ebből kiderült, hogy hosszú kihagyás után ismét színpadra áll:

október 17-én tart koncertet Magyarország legnagyobb befogadóképességű beltéri helyszínén, az MVM Dome-ban.

Azahriah, polgári nevén Baukó Attila tavaly ősszel, három telt házas Puskás Aréna-koncert után egy YouTube-videóban jelentette be, hogy határozatlan időre visszavonul. A zenész akkor azt mondta: „Itt az ideje megpihenni, sok dolgot helyretenni, gondolkozni, változtatni, de legfőképpen tanulni tovább és fejlődni.”

Azt is hozzátette: nem tudja, mikor tér vissza, de biztos benne, hogy „az a jelenés nagyobb lesz, mint bármi eddig”.


Link másolása
KÖVESS MINKET: