„Meg kell élni a szomorúságot is, nem elmenekülni előle, hiszen úgysem tart örökké”
Már készül a következő filmzene
"Idén Máté diplomafilmjéhez is írok zenét, amiben már nem szerepelek, ám egy nagyon komoly témát dolgoz fel, az a címe, hogy „Nem is ismerlek”. Nem akarom lelőni a lényeget előre, ezért csak annyit mondok, hogy egy párkapcsolatról szól.
Itt is 5-6 zenei betét lesz, amik közül már kidomborodik egy zenekaros hangszerelésű alternatív, hippi-rock EP… Illetve természetesen zongorabetét is lesz benne.
Imádom a zongorát, mint hangszert, 16 év gitározás és éneklés után az új hangszerekkel eddig rejtettnek tűnő dimenziók nyílnak meg számomra, pedig eddig is otthonomként tekintettem a zenére."
Másik Hold dokumentumfilm
"Igen, a zene olyan, mint egy otthon, egy menedék számomra, az első olyan tér volt, ahol megtapasztaltam ,hogy milyen meditálni. Figyelni befelé, kifelé, lélegezni, engedni, hogy történjenek a dolgok, hogy változzak, hogy túllépjek magamon, azon a valakin, akit magamnak hiszek.
Erről készített Holdosi Máté egy 6 perces rövid dokumentumfilmet, nagyon jól összefoglalja a zenefilozófiámat, és azt, hogy hogyan kezdtem el zenélni. Szerencsém van a Mátéval, jól tudunk együtt dolgozni, sokat segítünk egymásnak."
Szóló projekt
"Eleinte intim szerzői dalokat írtam, már akkor is eléggé dinamikus és lendületes volt a stílus, aztán végül az akusztikus progresszív rockutazás lett a kedvenc formátumom. Az első ilyen a „Kollektív Hallucináció” nevet hordozza, ami egyben a főiskolán a szakdolgozatom alapját is képezte.
Az évek során rengeteg szóló dal gyűlt össze angol és magyar szövegesek egyaránt, a legutóbbi ilyen, ami kijött az a „Perceptions” címet viseli. Zenélni olyan nekem, hogy mindig segít magamba nézni, feldolgozni azt ami történik, és irányt is kijelölök ilyenkor, hogy merre szeretnék tovább menni.
Az általános könnyűzenei konstrukció, a bevált dalszerkezetek számomra szűknek tűntek régen ahhoz, hogy ki tudjam fejezni az érzéseimet bennük. A klasszik „verze-bridge-refrén” történetre gondolok itt. Így jött létre ez a már eleinte is progresszív, dinamikus, szokatlan stílusom, nincs sokszor ismétlődő refrén, ha egyáltalán van.
Illetve szerintem nem is tudtam volna sima könnyűzenei dolgokat alkotni, a szöveg vagy túl sablonos, vagy túl giccses lett volna. Ennyi év alkotás után az lesz nálam az új kihívás és kimozdulás, hogy könnyűzenei EP-t is fel fogok venni, érdekes lesz.
Mindenesetre, ha most nem írnék több szóló dalt, akkor is pár évig el lennék foglalva azzal, hogy felvegyem és kirakjam az eddig összegyűlt darabokat. Hatalmas segítség nekem ebben az egészben Máris Viktor Nárcisz, ugyanis ő keveri és mastereli a felvételeket, amiket otthon csinálok, az új EP-t is ő keverte."

Fotó: Andrási Ingrid
Tervek
"Menni, változni, ülni, változni. Új filmekhez írni zenét, illetve gémer is vagyok, így nagyon szeretnék egyszer egy számítógépes játékhoz hangulatot teremteni. Aztán persze minél több hangszeren megtanulni játszani, és még az elektronikus vonal is érdekel…
Alkotni és kifejezni magunkat mindig aktuális és nagyon fontos lesz, ilyen változékony társadalmi időjárásban pedig pláne. Mi emberek minden eseményben osztozunk, ha máshogy nem is, de egymással érintkezve minden esemény kifejti a hatását, ha közvetlenül nem is tapasztalunk mindent, ami a világon, vagy a másik emberrel történik.
Úgy gondolom, hogy számos nézet és hozzáállás lassan elavulttá válik a mi időnkben, aktív cselekvésre van szükség mindenhol ahhoz, hogy itt maradhassunk ezen a bolygón, és ne kelljen minden nap azon aggódni, hogy vajon mikor üt be a következő kataklizma.
Szerintem belül az emberiségben már rég kitörtek a legnagyobb háborúk, és zajlanak a legnagyobb katasztrófák: mentális és érzelmi síkokon. Ki kell tisztulni, takarítani belül ahhoz, hogy lokálisan és globálisan is úgy alakuljanak a dolgok, hogy az élet legyen előrébb való, ne az attól való félelem és a tévhitek tömkelege, amik évezredek óta megosztják az emberiséget.
Szükség van arra, hogy reflektáljunk magunkra és egymásra, rengeteg felfedezni való van bennünk, és minél mélyebbre, messzebb jutunk, annál könnyebben tudunk megnyugodni és megfelelő döntéseket hozni kívül is. Ehhez pedig a zene az egyik nagyon jó eszköz, mert azonnal fejti ki a hatását az emberre. Milyen jó, hogy kitaláltuk a művészeteket, és a humort! Nélkülük lehet nem is lennénk most itt."
Bence honlapja ITT, Facebook-oldala pedig ITT érhető el.