KULT
A Rovatból

Csúcsformában a ripacskodó Hugh Grant a Fortune hadművelet – A nagy átverésben

Guy Ritchie laza ujjgyakorlata lett a Fortune-hadművelet. A brit fenegyerek visszatért a humorhoz.

Link másolása

Nem volt könnyű a készre vágott Fortune-hadművelet: A nagy átverés című film útja addig, hogy a közönség elé kerüljön. Az eredetileg Five Eyes (Öt szem) munkacímen forgó kémes akció-komédiát még 2021 első felében forgatta le Guy Ritchie és stábja, a forgalmazó STX Entertainment pedig 2022. január 21-én tervezte bemutatni. Ezt a dátumot később 2022. március 18-ra módosították, remélve, hogy tavasszal már több embert vonzhat majd a sztori. Azzal azonban nem számoltak, hogy  2022 februárjában Oroszország hadműveletet indít Ukrajna ellen. Az addigra Operation Fortune: Ruse de guerre címűre keresztelt produkciót (a címváltoztatás nem kapott hivatalos indoklást, de állítólag az lehetett a baj, hogy szintén Five Eyes a neve annak a valóban létező titkosszolgálati együttműködésnek, ami az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Ausztrália, Kanada és Új-Zéland között áll fenn) a stúdió kommentárja nélkül kivették a bemutatótervből. A hírek szerint pedig nem a Covid-járvány miatt törölték a premiert, hanem azért, mert ukrán nemzetiségű gengszterek szerepeltek benne a Hugh Grant által alakított gazfickó, Greg Simmonds csatlósaiként.

Vagyis a film producerei úgy gondolták, hogy a világszerte felháborodást kiváltó, és folyamatban lévő orosz-ukrán háború fényében ízléstelen lenne, ha a film ukrán rosszfiúkat vonultatna fel.

Végül tavaly ősszel az STX kitűzte a Fortune-hadművelet: A nagy átverés bemutatódátumát 2023. január 4-ére, s innen szerencsére már nem mozdult el, így világszerte mozikba kerülhet még január folyamán a film. Ráadásul nem vágták ki az ukrán maffiózókat a cselekményből, noha az orosz-ukrán háború továbbra is tart…

De vajon érdemes volt-e több mint egy évet várni a filmre? A sztori szerint Orson Fortune (Jason Statham), a rendkívüli képességekkel megáldott szuperkém titkos bevetésre indul. Az ügynöknek vissza kell szereznie egy ellopott veszélyes fegyvert (amiről ő maga sem tudja, micsoda), és közben meg kell akadályoznia, hogy ez a haláli eszköz a milliárdos fegyvernepper Greg Simmonds (Hugh Grant) kezébe kerüljön.

Fortune a cél érdekében összeáll a világ legjobbjaival (Aubrey Plaza, Cary Elwes, Bugzy Malone), akikkel együtt kieszel egy merész tervet, hogy Simmonds közelébe férkőzhessenek: beszervezik Hollywood legnagyobb filmsztárját, Danny Francescót (Josh Hartnett), aki nem mellesleg Simmonds kedvenc színésze.

De vajon Danny képes lesz-e a kamerán kívül, igazi gyilkosok és gengszterek között is megőrizni a hidegvérét?

Még ma is gyakran hangzik el szóban és írásban egyaránt egy film jellemzésénél a „guyritchie-s” jelző, noha maga Guy Ritchie sem alkot mindig a saját stílusában. A Fortune-hadműveletről azonban kijelenthető, hogy sokkal inkább azt a vonalat képviseli, amit az író-rendezőtől A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacsőben (1998), a Blöffben (2000), a Spílerben (2008), Az U.N.C.L.E. emberében (2015) vagy az Úriemberekben (2019) már megszokhattunk. Ezúttal nem kísérletezik mással (több-kevesebb sikerrel), mint tette azt a Hullámhegyben (2002), a Revolverben (2005), a Sherlock Holmes-filmekben (2009, 2011), az Arthur király – A kard legendájában (2017), az Aladdinban (2019) vagy az Egy igazán dühös emberben (2021).

Sőt, a Fortune-hadművelet már-már annyira tipikus, hogy a Ritchie-rajongók nagy eséllyel némi hiányérzettel távozhatnak a mozikból. Igazából benne van minden, ami miatt szeretni lehet a filmjeit: a csavaros történet, a különféle, egymással szembenálló bandák, a hibbant és menő karakterek, a látványos akciók, a vicces szituk és persze a nagybetűs STÍLUS mind megvannak, de valahogy mégis egyfajta rutinos ujjgyakorlatnak érződik a film.

Mintha Ritchie-nek most nem lett volna igazán mondanivalója, csak szeretett volna hazatérni egy kicsit, és levezényelni valami olyasmit, ami a számára kényelmes, amiben otthon van.

Emiatt azonban igazán emlékezetes jelenetek híján maradt az új akció-komédia.

Szerencsére nagy baj nincs, a Fortune-hadművelet így is szórakoztató menet lett, és ebben óriási szerepe volt a színészeknek és a karaktereknek.

Jason Statham persze hozza azt, amit megszokhattunk tőle: mindenkit pillanatok alatt lebunyóz, miközben odalök valami kúl dumát, és jó újra látni a vásznon Cary Elwest is (A herceg menyasszonya, Nagy durranás, Robin Hood – A fuszeklik fejedelme, Twister, Fűrész) egy hozzá illő szerepben, de a prímet mindenképpen Hugh Grant és Aubrey Plaza viszik. Az előbbi valósággal lubickol az öntelt, de fifikás Danny Francesco-rajongó fegyverkereskedő szerepében, utóbbi pedig az elmúlt évek kétségtelenül legmenőbb és legjobb dumájú kémcsaját formálja meg Sarah Fidelként. A Fehér Lótusz második évada, az Emily the Criminal és e film után kijelenthető, hogy erősen felemelkedőben van Plaza csillaga, amit vélhetően az Agatha: Coven of Chaos című Marvel-sorozat, valamint Francis Ford Coppola új rendezése, a Megalopolis is tovább fényeznek majd.

Guy Ritchie tehát, mondhatni, kissé visszafogta magát a Fortune-hadművelet: A nagy átverésben, magához képest csak takaréklángon pörög, de nála még a takarékláng is épp annyira megsüti azt a steaket, hogy ízletes legyen, és ne hagyjon rossz szájízt maga után. Reméljük, legközelebb azért valami merészebb fűszerkeveréket használ majd!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: