HÍREK
A Rovatból

Súlyosbodhat a helyzet a pszichológus szerint, ha tovább tart a bezártság

Gulyás Gergely szerint június-júliusra tetőzhet a koronavírus-járvány Magyarországon.


Június-júliusra tetőzhet a koronavírus-járvány Magyarországon - mondta csütörtökön Gulyás Gergely. A miniszterelnökséget vezető miniszter szerint ez a magyar virológusok és matematikusok munkája alapján becsülhető meg.

A sürgősségi szakorvos szerint ez azt jelenti, hogy a kora nyáron éri majd el a legnagyobb kihívás a magyar egészségügyi rendszert.

"A tetőzéskor fogjuk a legtöbb betegséget látni, illetve a legtöbbször fogunk betegekkel találkozni. Illetve a koronavírusos fertőzések száma is hirtelen megugrik, illetve a koronavírus okozta szövődmények is a leggyakoribb számban fognak akkor előfordulni. Tehát a kórházak, az egészségügy akkor lesz igazán megterhelve"

- mondta az RTL Híradónak dr. Késmárky András.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint ez azt is jelenti, hogy az idei tanévet digitális oktatással kell végigcsinálni, és minél hamarabb el kell dönteni, hogy elhalasztják-e az érettségit, vagy nem. Ebben pedig a tanárok véleménye is fontos.

"A kormány látja a veszélyhelyzet nagyságát, annak alakulását, de azt, hogy egy ilyen típusú megmérettetést, hogyan lehet a gyakorlatban leginkább, a legpraktikusabban levezetni, akár különleges körülmények között, én azt gondolom, ezt a pedagógusok, az igazgatók, az intézmények tudják"

- mondta az RTL Híradónak Szűcs Tamás.

A pszichológus szerint tovább súlyosbodhat a helyzet, ha tovább tart a bezártság és a nyári kánikulában is a négy fal között kell maradnia az embereknek.

"Ha ez tényleg nyárig kitart, akkor át kell gondoljuk a szociális távolságtartásnak a szabályait, mert az, hogy hónapokon keresztül a négy fal közül nem tudnak kimozdulni, és különösen a gyerekek, az nagyon súlyos következményekkel járhat, tehát akár viselkedésbeli, akár érzelmi negatív hatásokat is okozhat az ő esetükben"

- mondja Káplár Mátyás.

A pszichológus szerint enyhe fokú depressziót és agressziót is kiválthat a bezártság a gyerekekből és a felnőttekből, a helyzeten pedig tovább ronthat, ha valaki elveszíti az állását. Erre pedig még bőven lehet példa a gazdaságkutató szerint. Molnár László azt mondja, egyelőre a turizmuson, a vendéglátóiparon és az autógyártáson látszik, hogy milyen súlyos a helyzet, de minél tovább tart a leállás, annál jobban megsínyli a gazdaság.

Az RTL Híradó riportja:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hadházy: Habony Árpád most is luxusversenyen vitorlázik a francia Riviérán, mintha mi sem történt volna
A volt képviselő szerint Habony Árpád a Cape 31 Mediterrán Sorozat futamán indult, amelyen az indulás összköltsége 84 millió forint felett lehet. Reméli, hogy hamarosan feláll a vagyonvisszaszerzési hivatal, és jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Hadházy Ákos volt független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán arról írt, hogy Habony Árpád, Orbán Viktor tanácsadója idén is egy olasz és francia helyszíneket érintő luxus vitorlásversenyen vesz részt.

„Mindeközben Habony Árpád idén is vígan luxusvitorlázik az olasz és a francia Riviérán zajló luxus vitorlásversenyen. Mintha mi sem történt volna” – áll a bejegyzésben.

„A regatta honlapján minden hajó legénységét feltüntetik, de a “Black Battalion” (Fekete Sereg) legénységének egyik tagja szemérmesen csak a csapat nevével és a versenyző kódjával van feltüntetve.”

Hadházy szerint Habony már sok éve ilyen versenyeken „piheni ki a lopás fáradalmait”, és egy öt évvel ezelőtti, toszkán futamra is utal. Hozzáteszi, bár a mostani versenyről készült videókon nem látta egyértelműen. Azonban, ha a verseny hivatalos honlapjára beütjük a fenti kódot, akkor egyértelművé válik indulása:

A volt politikus az informátorára hivatkozva bemutatja a versenysorozatot is, amelynek öt állomása van Olaszországban és Franciaországban, Porto Cervótól Hyères-ig. A leírás kitér a hajók borsos árára és a további költségekre is: egy új Cape 31-es hajó körülbelül

200 ezer euróba (jelenlegi árfolyamon több, mint 70 millió forintba) kerül, a használt példányok 130 és 220 ezer euró között mozognak, egy versenyvitorla-garnitúra pedig körülbelül 48 ezer dollár (14,7 millió forint).

„És ez még nem minden: trailerezés, nevezési díjak, karbantartás, profi vitorlázók költségei. (...) A Cape 31 nem az átlagos klubhajós kategória” – idézi a poszt.

„Tegnapi hír, hogy a társadalmi egyeztetés miatt a kormány visszavonta az erről szóló törvényjavaslatot és sajnos a nyáron már biztosan nem áll fel a vagyonvisszaszerző hivatal.”

A volt képviselő a bejegyzését azzal zárja, reméli, jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Három Pest megyei településen elfogyhat az ivóvíz: azonnali takarékosságra kérik a lakókat
A hőség miatt hirtelen és jelentősen megnőtt a vízfogyasztás Ráckeve, Szigetbecse és Dömsöd térségében. A szolgáltató szerint ha nem csökken a terhelés, nyomáscsökkenés vagy átmeneti ellátási zavarok is előfordulhatnak.


A megnövekedett fogyasztás miatt a víziközmű-rendszer elérte teljesítőképességének határát Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön, ezért a szolgáltató szerint nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány is előfordulhat – írja a 24.hu.

A DAKÖV Kft. Ráckevei Üzemmérnöksége szombaton adott ki figyelmeztetést, miután a melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt hirtelen és jelentősen megugrott a vízfogyasztás.

A riasztás Ráckeve teljes közigazgatási területére – kiemelten Somlyó-szigetre és Újtelepre –, valamint Szigetbecse és Dömsöd egészére, különösen a nyaralóövezetekre vonatkozik.

Bár a szolgáltató közlése szerint jelenleg valamennyi vízellátó rendszerük üzemszerűen működik és minden rendelkezésre álló erőforrást maximális kapacitással működtetnek, a helyzet bármikor rosszabbra fordulhat. A cég arra figyelmeztetett, hogy további fogyasztásnövekedés vagy műszaki meghibásodás esetén

a rendszerben „kritikus üzemállapot alakulhat ki”.

Ez a gyakorlatban helyenként nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt okozhat.

A szolgáltató ezért arra kéri a lakosságot, hogy takarékoskodjanak az ivóvízzel, és lehetőség szerint mellőzzék a nem alapvető vízhasználatot.

Külön kérték a települések lakóit, hogy ne töltsenek medencét ivóvízzel, ne mossanak autót, csökkentsék a locsolásra használt víz mennyiségét és gyakoriságát, valamint ne locsolják ivóvízzel az utakat, járdákat és más burkolt felületeket.

A budapesti agglomerációban az utóbbi évek nyarain rendszeresen jelentkeztek hasonló vízellátási nehézségek. Tavaly nyáron Gödöllőn vészhelyzet alakult ki, a város egyes részein lajtoskocsikból kellett vizet biztosítani.

A problémát súlyosbítja a tartós aszály, amelynek látványos jele, hogy a Velencei-tónál júniusban 54 centiméteres vízállást mértek, ami mindössze egy centiméterrel haladja meg a 2022-es negatív rekordot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Elesett a győri vasúti fővonal: pótlóbuszok járnak, jelentős késésekre kell számítani
A fennakadás miatt egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell készülniük az utasoknak. Tatabánya és Kelenföld, valamint Biatorbágy és Bicske között pótlóbusz jár.


Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás miatt mindkét vágányon szünetel a közlekedés, a győri fővonalon jelentős fennakadások vannak hétfő reggel. A MÁVINFORM közlése szerint a hiba miatt az utasoknak a reggeli és délelőtti órákban jelentősen, akár egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell számítaniuk.

A változások a nemzetközi és a belföldi távolsági forgalmat is érintik: a Railjetek, az EuroCityk, valamint a soproni és szombathelyi InterCity vonatok csak Tatabányáig közlekednek, és onnan is indulnak vissza Győr felé.

Az utasok eljuttatásáról Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok gondoskodnak.

Az IC pótlóbuszok Kelenföldön az Etele téri MÁVBUSZ-megállóból, Tatabányán pedig az autóbusz-állomás 19-es kocsiállásáról indulnak.

Az elővárosi közlekedés is átalakult.

Az S10-es vonatok megosztva, a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint Bicske és Győr között járnak, a kimaradt szakaszon, Biatorbágy és Bicske között szintén pótlóbuszok szállítják az utasokat. Az S12-es vonatok csak Tatabánya és Oroszlány között közlekednek.

Az S10-es pótlóbuszok Bicskén a vasútállomásnál és a Műszaki Áruháznál, Herceghalmon a vasútállomás bejárati útjánál, Biatorbágyon pedig a vasútállomásnál állnak meg.

A fennakadás idejére a MÁV több könnyítést is bevezetett. A győri fővonalon a helyreállításig valamennyi vonat helyjegy megváltása nélkül is igénybe vehető.

A Budapesti Közlekedési Központ az M4-es metrón elfogadja a vasúti jegyeket és bérleteket.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán a bécsi Patrióta-bulin: Magyarországon a migránsok száma nulla, nulla, nulla
A volt kormányfő az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jubileumi rendezvényén szólalt fel. A Fidesz elnöke arra biztatott mindenkit, hogy a migrációt meg lehet állítani, hiszen ő is megtette magyar miniszterelnökként.


Orbán Viktor volt az egyik meglepetésvendég a bécsi Stephansplatzon,az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóján tartott jubileumi rendezvényen, A volt kormányfő megfogalmazott egy rövid üzenetet a Fidesz-szövetséges párt támogatóinak.

„Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla”

– jelentette ki

Arra biztatta a hallgatóságot, hogy ne engedjenek a migrációval kapcsolatos álláspontjukból.

„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig, és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor

A Fidesz elnöke hozzátette: „Ez lehetséges, csak csináljátok.”

Az FPÖ jubileumi ünnepségét a Patrióták pártcsaláddal közösen tartotta. Geert Wilders belga, és Alice Weidel német jobboldali pártvezér is felszólalt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk