KÉK HÍREK
A Rovatból

Sokkot kaphatott a Viking Sigyn kapitánya, amikor tudatosult benne a hajókatasztrófa

Rádióadásokból tárul fel, hogy is történt pontosan a tragikus dunai hajóbaleset. Egyre több információ derül ki a hangfelvételekből.


Egyre inkább erősödik a gyanú arra vonatkozóan, hogy a Viking Sigyn kapitánya sokkot kaphatott, amikor rájött, hogy emberek halnak meg a hibája miatt - írja a Magyar Nemzet.

A nyomozás során felvett újabb tanúvallomások, szállodahajó navigációs eszközei és a kormányállás hangfelvételei pontos képet adnak a május 29-én történt dunai hajóbaleset időbeni történéseiről.

Az már korábban kiderült, hogy a Viking ukrán kapitánya az ütközésig nem rádiózott, azaz nem is figyelmeztette a Hableány kapitányát a szállodahajó érkezéséről. Az előzési szándékáról sem adott le jelzést, csak később, miután már maga alá gyűrte a sétahajót, de ekkor sem érthetően, egyetlen mondaton belül angol, német és orosz szavakat is használt.

Mi is megírtuk, hogy a Viking Sigyn feketedobozának vizsgálata után azonban kiderült, hogy több, a hajón tartózkodó ember is ijedten kiáltozott, amikor látták az ütközést.

Közvetlenül a baleset előtt, 21.05.38-kor lehet hallani az első hangot. Egy nő kétségbeesve azt sikítja: "Istenem! Egy hajó!". Három másodperccel később egy férfi kiabálja azt, hogy "hajó, hajó!". Újabb két másodperc múlva pedig egy másik férfihang: "Ajajaj!"

A felvételek ezután rögzítettek egy angolul sikoltozó női hangot: "Elütöttél egy hajót!". Mire visszakérdez szintén angolul egy férfi: "Micsoda?" Ezután erősödik fel a hajó menetzaja, vagyis a kapitány kinyitotta a kormányállás ajtaját. Ezt követően egy telefoncsörgést lehet hallani. Másfél perccel az ütközés után hangzik fel magyarul és németül elsőként a riasztás: "Ember a vízben a Margitszigetnél!" Innentől pedig másodpercenként hallható a rádió hangja: "Felborult egy hajó!"

A dunai hajózásban részt vevőknek a Navinfo Rádió szolgáltatja a hajózáshoz szükséges pontos információkat, illetve három rádiócsatornán az egymás közötti kommunikációt. A 10-es csatorna a hajó-hajó közötti forgalmazást biztosítja, ezen keresztül zajlott a katasztrófa során vízbe esettek mentéséről a kommunikáció. A 16-os csatorna a vészhelyzeti kommunikációnak van fenntartva.

Most kiderült, pontosan mikor és hogy jelezte a Navinfónak a Viking Sigyn kapitánya a két hajó ütközését.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Lezuhant egy magyar gyerek a bledi várnál, katonai helikopter vitte kórházba
A szlovéniai Bledi-tó feletti várhoz közeli sétaúton súlyos balesetet szenvedett egy magyar család gyermeke. A helyszínre mentők, rendőrök és hegyi mentők is kivonultak.


Lezuhant egy magyar gyerek a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál szerdán. Súlyos sérülései miatt katonai helikopterrel szállították kórházba.

A helyi rendőrség közlése szerint a magyar család a vár körüli sétaúton haladt, amikor a gyerek az eddigi információk szerint megcsúszott, átesett a falon, majd lezuhant a meredek lejtőn – írta a 24.hu az MTI jelentése alapján.

A gyereket a helyszínen ellátták, majd katonai helikopterrel a ljubljanai klinikai központba szállították.

A mentésben rendőrök, mentők, hegyi mentők és egy légi mentőegység is részt vett.

Miközben a gyermek kórházi ellátása zajlik, a hatóságok a baleset körülményeit is feltárják. A helyszínt a bűnügyi rendőrség, valamint egy vizsgálóbíró és egy ügyész is megvizsgálta. A rendőrség az összegyűjtött adatokat átadja az ügyészségnek, amely dönt az esetleges további intézkedésekről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Meghallottam és rosszul lettem” - Apák napján lőtte agyon lányát a vita hevében egy férfi Amerikában
A texasi férfit őrizetbe vették, miután a gyanú szerint lelőtte a lányát. A férfi a hatóságoknak azt mondta, egy családi veszekedést akart szétválasztani, amikor a fegyvere elsült.


Emberöléssel vádolják azt a texasi apát, aki a gyanú szerint vasárnap, apák napján agyonlőtte 25 éves lányát – írta a People magazin.

A Parker megyei seriffhivatal közleménye szerint a 25 éves nő és az édesanyja veszekedtek az otthonukban, amikor az apa közbelépett. A férfit letartóztatták, óvadékát 2 millió dollárban állapították meg.

A hatóságok szerint az apa bevallotta, hogy a vita hevében elővette a fegyverét, megtöltötte és csőre töltötte, mielőtt megpróbálta szétválasztani a dulakodó nőket.

Állítása szerint ekkor sült el a fegyver, a golyó pedig a lánya mellkasába fúródott. A Tarrant megyei orvosszakértői hivatal azonosította az áldozatot, akit a helyszínen halottnak nyilvánítottak.

A Fox 4 helyi tévécsatorna információi szerint a 25 éves nő egy kisfiú édesanyja volt.

A seriffhivatal a nyomozás elején egyértelművé tette, szerintük ki a felelős. „A halálos lövésért az áldozat apja felelős” – fogalmaztak, hozzátéve, hogy a tanúvallomások szerint a lövést fizikai összetűzés előzte meg az áldozat és az anyja között.

A lány egyik barátnője megrendülten nyilatkozott a történtekről. „Amint meghallottam, hogyan történt, rosszul lettem” – mondta.

„Imádkozom érte, a családjáért és a kisfiáért.”

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Az egyik holttesttel napokig együtt élt a tápiószőlősi nő, aki két idős embert ölhetett meg
A rendőrség őrizetbe vett egy 64 éves nőt, aki a gyanú szerint két idős embert is megölt Tápiószőlősön. Az egyik áldozat holttestével napokig élt egy házban, mielőtt a hatóságok elfogták.
DP, kép:Tények - szmo.hu
2026. június 24.



Két idős áldozat néhány hét alatt ugyanabban a faluban; az egyik holttestet a házban elásva, a másikat a kamrájában, takaróba csavarva találták meg – a rendőrség szerint ugyanaz a 64 éves nő végezhetett velük.

Kedden este nyomkereső kutyák segítségével találták meg annak a 76 éves férfinak a holttestét, aki még június elején tűnt el tápiószőlősi otthonából – írta a Blikk. Az áldozatot a saját házában ásták el, paplanba csavarva. A gyanú szerint a gyilkosa az a 64 éves nő, aki szívességi lakáshasználóként költözött be a férfihoz.

A nőt hétfőn vették őrizetbe, miután a gyanú szerint végzett a faluban egy másik idős emberrel, a 84 éves Edittel is.

Az asszony holttestét a kamrában, egy takaróba csavarva találták meg, a gyanúsított pedig a gyilkosság után beköltözött a házba, és napokig ott élt.

A 64 éves nő a rendőrök elől elmenekült az erdőbe, de mivel a kutyái követték és ugattak, könnyen rátaláltak.

A diplomás óvónő neve két éve már szerepelt a hírekben, amikor Újszilváson közel 150 kutyát foglaltak le tőle, amiket rossz körülmények között tartott. Akkor állatkínzás miatt indult ellene eljárás. A nő arról beszélt, hogy minden pénzét a fűtés helyett a kutyáira költötte, és a vele egy ágyban alvó állatok melegítették.

„Az utolsó forintomat is odaadom nekik, lemondok egy csomó mindenről azért, hogy ezeknek a kutyáknak jó legyen. Ezek olyan kutyák, amiket más emberek kidobáltak” – mondta akkor a Tényeknek.

Egy állatvédő szerint a nő a korábban elpusztult állatait megfőzte és a mélyhűtőben tárolta.

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság megerősítette, hogy emberölés gyanúja miatt nyomoznak, de a folyamatban lévő eljárásról nem adtak bővebb tájékoztatást. A nő letartóztatásáról várhatóan csütörtökön dönt a bíróság.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Rendőrségi akció volt a Semmelweis Egyetem klinikai tömbjénél
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala járt el szerdán az Üllői úti épületnél. A rendőrség megerősítette a helyszíni nyomozati cselekményeket, de azt nem közölte, pontosan milyen ügyben intézkedtek.


Szirénák az Üllői úton, rendőrautók a klinika előtt: a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala szerdán helyszíni nyomozati cselekményeket hajtott végre a Semmelweis Egyetem Belső Klinikai Tömbjénél. Az akció tényét a rendőrség megerősítette, de a részletekről egyelőre mélyen hallgat.

Az eseményekről elsőként a Blikk számolt be egy olvasói jelzés alapján, aki szerdán délután több rendőrautót látott az egyetem épületénél. A hatóság szűkszavú közleményben reagált a lap megkeresésére, de a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árult el többet.

„A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala hajtott végre ma helyszíni nyomozati cselekményeket az Ön által megadott címen egy folyamatban lévő büntetőeljárásban. A nyomozás érdekére tekintettel bővebb tájékoztatás egyelőre nem adható.”

Az akcióval szinte egy időben Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a közösségi oldalán jelezte, hogy a kormány nagyszabású korrupcióellenes művelete az egészségügyi szektort sem kerüli el.

A miniszter szerint ez nem kampányfogás, hanem egy világos kormányzati elv. „A Tisztítótűz művelet az egészségügyben is folyamatos lesz. Ez nem kampány, hanem világos kormányzati elv: a tisztességes egészségügyi dolgozókat megvédjük, a visszaéléseket pedig feltárjuk és felszámoljuk” – fogalmazott.

Fontos tisztázni, hogy a Semmelweis Egyetemnél a rendőrség kötelékében régóta működő hivatal járt el, nem pedig a napokban bejelentett, nagy vitát kiváltó, új Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk