KÖZÖSSÉG
A Rovatból

Smile örökre elhagyta a bandát: az ország egyetlen mentőtacsija nem mosolyog többet gazdájára

Az Életjel Mentőcsoport hős kutyáját egy vásári ketrecben szúrta ki későbbi gazdája, aki meglátta benne azonnal, hogy kiváló keresőkutya lehet belőle, több országba is eljuttathatja a gazdáját, és hősies helytállásáról cikkeket írnak majd a lapok.


Sikeres és boldog 13 év után elment Smile, a mentőtacskó. A szomorú hírt a Katasztrófavédelem osztotta meg a közösségi oldalán.

Egy kicsi tacsi pacsi címmel azt írták:

"Smile, az Életjel Mentőcsoport (pontosabban Életjel Mentőcsoport Önkéntes Tűzoltóság) apró, de nem csekély jelentőséggel bíró tagja örökre elhagyta a bandát.

Tulajdonképpen mindig is önálló döntéseket hozott, de megengedte társának, Turi Lacinak, hogy azt higgye, ő a főnök.

Smile 13 évvel ez előtt pontosan tudta, hogy ha elég kedvesen mosolyog ki abból a vásári ketrecből, amelyikben Laci észrevette, akkor még keresőkutya lehet belőle, több országba is eljuttathatja a gazdáját, és hősies helytállásáról cikkeket írnak majd a lapok.

Smile nemcsak a romos, veszélyes terepen, a földi poklokban tudta, mi a dolga, hanem az előkelő fogadásokon, nagykövetségeken, cifra társaságban is elég jól viselkedett.

Most azért elég nagy próbatétel elé állította a gazdáját. Lacinak úgy kellene a továbbiakban mosolyognia bajbajutottra, segítségkérőre, menekülőre, hogy Smile már nem lesz ott mellette, nem segít neki, nem mosolyog vele soha többet.

13 év egy kiskutya életében egy teljes életpálya. Köszönjük, Smile….

(Laci, kezdheted nézegetni a vásárokra hurcolt kutyagyerekeket.)" - áll a bejegyzésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Egy 18 éves balatonfüredi lány lett idén az Anna-bál szépe – fotók
Soós Kriszta Szonja idén érettségizett, Budapesten tanul tovább, a bálra pedig párjával és családjával érkezett.


Elsőbálozó balatonfüredi lány, Soós Kriszta Szonja lett a 199. Anna-bál szépe. Első udvarhölgye a fővárosi Mihály Angelika, a második udvarhölgye pedig a szintén budapesti Bundschuh Jázmin lett.

A bál 18 éves szépe az idén érettségizett, és Budapesten tanul tovább, a bálra párjával és családjával érkezett. A 21 éves első udvarhölgy iskolai barátjával vett részt az Anna-bálon, míg a 17 éves második udvarhölgy a családjával jött a balatonfüredi rendezvényre, amelyen már másodszor vett részt.

Az est folyamán az idén is a báli közönség szavazta meg a 15 legszebb lányt. Közülük egy szakmai zsűri választotta ki a bál szépét és udvarhölgyeit,

akik vasárnap délelőtt a Kisfaludy Színpadon találkoznak az érdeklődőkkel, majd sétakocsikáznak a városban.

Az első Anna-bált 1825. július 26-án tartották Balatonfüreden, a Horváth-házban, Szentgyörgyi Horváth Fülöp János fogadójában a házigazda leányának tiszteletére.

Az ifjú Anna Krisztina azon az estén ismerkedett meg majdani férjével, Kiss Ernő huszár főhadnaggyal, aki később az 1848-49-es szabadságharc aradi tábornok-vértanúja lett. Emlékére 2003 óta minden évben átadják az őt ábrázoló herendi porcelán huszárszobrot egy olyan embernek, aki sokat tett és tesz Balatonfüred kultúrájáért, szellemi életéért.

via MTI

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Az állam nem segített, az RTL nézői adományoztak az értelmi sérült unokaöccsét gondozó nőnek
A nő azt mondja, az adomány egy évig is elég lehet, de hosszú távon az állandó juttatás segítene rajtuk.


Csaknem 300 ezer forint adomány gyűlt össze annak a salgótarjáni családnak, amelyet augusztus elején mutatott be az RTL híradója. Magyar Éva a húga halála óta egyedül neveli testvére értelmi sérült fiát. Ápolási díjat mégsem kaphat, mert az a jogszabályok szerint csak egyenesági rokonoknak jár. A nő azt mondja, az adomány egy évig is elég lehet, de hosszú távon az állandó juttatás segítene rajtuk.

A sérült unokaöccsét ápoló asszony tíz éve vette magához Gábort, amikor húga meghalt. A most 50 éves férfi nem tud egyedül közlekedni. Öltöztetni, etetni, pelenkázni kell.

Éva akkor arról beszélt, hogy Gábor ellátása miatt nem tud dolgozni. 63 ezer forint járadékot kap, a férfi szintén kap járadékot és fogyatékossági támogatást, így 160 ezer forintból élnek ketten. Ápolási díj azonban nem jár a nőnek. A Belügyminisztérium korábban azt közölte, az csak egyenesági rokonukat ápolók kaphatják.

A riport után többen úgy érezték, segítenek a családon az állam helyett. Éva most azt mondja, ha nem lesz váratlan kiadásuk, akkor ez a pénz – jól beosztva – egy évre megoldja a mindennapi gondjaikat.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
A Sziget arcai: édes hármas guminővel, görög istenek és egy szokatlan páros
A Szigetet nemcsak a koncertek és a különféle előadások színesítik, hanem maga a látogatóközönség is.


Ahogy minden évben, így idén sincs másképp: a nonstop hangzavar mellett vizuális ingerekben is igen gazdag a Sziget. A fesztiválon gyakorlatilag párméterenként érik egymást az izgalmasabbnál izgalmasabb programok. Ezek hangulatához pedig rengeteget ad a gyönyörű díszlet, a különböző színes installációk és az esti fények pompája.

Ami a Sziget esszenciáját adja, az viszont nem más, mint maga a közönség. Amíg a kilencvenes években a punkok Mekkája volt ez, addig manapság már a kisgyerekes családtól a szingli hetvenesig bárki magáénak érezheti a rendezvényt.

Ahogy a címlapfotón is látható, páran bevállalták a kőkeményre lakkozott hajat és a hozzá illő rikító sminket annak ellenére, hogy napokig moshatják majd ki magukból.

Ha fesztiválozásról van szó, akkor a divatról is illik ejteni pár szót. Neonfonatot és extrém sminket a fesztiválon is kérhetünk magunknak, de sokat mutató vagy éppen vicces ruhákkal is könnyen találkozhatunk. Az már valamivel ritkább, amikor valaki minden nap tetőtől talpig más-más extrém szettbe bújik. Találtunk egy szlovák párt, akik pont így tűntek ki a tömegből:

A divatot máshogy értelmezte egy csapat fiatal, akik ókori görög szereléssel fejezték ki tiszteletüket az olimpiai játékok előtt. Ők még józanul is vállalták ezt.

Egy picivel ittasabb srác a guminőjével karöltve keresett résztvevőt egy édes hármashoz, de felbukkantak csinos szoknyás férfiak is.

A kora délutáni órákban egy, a párnáival ácsorgó srác szúrt szemet. Be volt kötve a karja. Azt mondta lehet hogy, eltört, amikor részegen bungee jumpingozott, de a Szigeten megkérdezett dolgozók szerint nem szokatlan, hogy késő este kisebb sor van az elsősegély-sátornál.

A nyári hőségben megtelt a strand is, ahol egy stílusos úriember tűnt ki a tömegből egy fiatal hölgy oldalán. Szokatlan páros. Az óvatos rákérdezés után kiderült, hogy csak barátok, de a kedves lány nyomatékosította, hogy „nem a stricim”, mivel korábban már ezt is megkérdezték tőlük.

Az átlagtól eltérő karakterek megtalálása még a Szigeten is időigényes, de abszolút megérte minden lépés.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÖZÖSSÉG
A Rovatból
Szívszorító történet: haldokló férfi utolsó kívánsága mentheti meg a súlyos beteg kisfiút
A négyéves Beni egyetlen esélye egy milliárdos kezelés. Nincs ennél aljasabb betegség – mondta édesanyja, Boglárka a ritka és szörnyű szindrómáról.


Egy kis magyar faluban történt az, amiről az ember azt hinné, csak filmekben létezik: egy haldokló férfi utolsó kívánságával egy olyan kisfiún segített, akit egy ritka és kegyetlen betegség sújt.

„December 13-án derült ki a betegség. Már ősszel is láttuk, hogy kicsit visszahúzódó az oviban, nem játszott a többiekkel, ő is érezte, hogy kicsit talán ügyetlenebb”

mondta édesanyja, Boglárka a négyéves Beni küzdelméről a Blikknek. A kisfiú élet-halál harcot vív a Duchenne-szindrómával, és a tudomány jelen állása szerint csak egy egymilliárd forintos kezelés segíthet rajta.

„Ezek a kisgyerekek öt éves korukra előreláthatólag elveszítik az izomzatuk ötven százalékát, nyolc-tíz esztendős korukra kerekesszékbe kerülhetnek, majd a szív- és a légzőizmok sorvadása miatt fiatal felnőttként lélegeztetőgépre kerülnek, huszonéves korukban pedig meg is halhatnak”

– így foglalta össze a szörnyű kilátásokat Boglárka. Hozzátette.

„Nincs ennél aljasabb betegség, a gyereknek a saját testük a börtönük.”

A fiú családja a sokk után kiderítette, egyetlen halvány reménysugár mégis létezik: egy terápia, amely legalább megállítaná a betegség előrehaladását. Ám ez nem csak drága, de az Egyesült Államokon és Dubai-on kívül nem is érhető el máshol. Február végén a család gyűjtésbe kezdett.

„Február végén kezdtük a gyűjtést és minket is megdöbbentett, hogy milyen sokan kezdtek adakozni. Volt olyan idős férfi, aki a kevéske nyugdíjából küldött pénzt. [...] Akadt egy férfi, aki az utolsó akaratával segített. A halálos ágyán azt kérte a hozzátartozóitól, hogy ne koszorúra és virágra költsék a pénzt, hanem fordítsák jótékony célra. Ezzel az összeggel pedig Benit támogatták.”

A dubaji kezeléshez pontosan 1 milliárd 40 millió forint szükséges a család szerint. Ebből 404 millió már összejött.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk