KÉK HÍREK
A Rovatból

Búcsúlevelében agyi betegségéről vallott, és az amerikaifutball-ligát szidta a New York-i lövöldöző

Shane Devon Tamura öt embert ölt meg, köztük egy rendőrt. Krónikus traumás enkefalopátiában szenvedett, és mély gyűlölettel volt az NFL iránt.


Ahogy arról korábban írtunk, öt embert, köztük egy rendőrt megölt egy férfi New York-ban, majd önmagával is végzett.

Shane Devon Tamura a 345 Park Avenue nevű luxusirodaházban jelent meg, ahol először az előtérben nyitott tüzet. Ezután liftet hívott, kiengedett egy nőt az épületből, majd felment a 33. emeletre, ahol a Rudin Management Company irodái működnek.

Tamura kezében egy M4-es gépkarabély volt, amellyel rálőtt Didarul Islam rendőrre. Islam 2022 eleje óta szolgált az NYPD-nél. A támadás során négy ember életét vesztette, egy embert pedig súlyosan megsebesített. A 33. emeleten Tamura mellkason lőtte magát.

Islam Bangladesből származott, kétgyermekes apa volt. Eric Adams, New York polgármestere így nyilatkozott róla: „Ez mindig gyalázatos, és sosem lesz könnyebb.” A rendőrt „igazi New York-iként” jellemezte, és miután beszélt a családjával, úgy fogalmazott: „hősnek” tartja őt.

A hatóságok Tamura fekete BMW-jében egy revolvert, lőszereket és vényköteles gyógyszereket is találtak.

A férfi zsebében egy többoldalas búcsúlevelet is felfedeztek, amelyben az állt, hogy CTE-ben, vagyis krónikus traumás enkefalopátiában, gyógyíthatatlan agyi betegségben szenvedett. A levélben ez olvasható: „Az NFL-lel [az Egyesült Államok futball-ligájával] nem lehet szembe menni, eltipornak.” Egy másik sor így szólt: „A Terry Long-féle foci okozta nálam a CTE-t, ez vitt rá, hogy megigyak négy liter fagyállót.” Tamura korábban korábban amerikaifutballista volt. A levél így folytatódott:

„CTE – krónikus traumás enkefalopátia. Kérlek, vizsgáljátok meg az agyamat. Sajnálom. Mondjátok meg Ricknek, hogy mindent sajnálok.”

A CNN úgy értesült, hogy Tamuránál olyan dokumentumokat is találtak, amelyekből kiderült: sérelmei voltak az NFL-lel és azzal kapcsolatban, hogyan kezeli a szervezet a CTE-vel kapcsolatos ügyeket.

Roger Goodell, az NFL megbízottja arról tájékoztatta a dolgozókat, hogy az incidens során az egyik munkatársuk „súlyosan megsérült”. Az NFL irodái az ötödik emeleten találhatók abban az épületben, ahol a támadás történt.

A rendőrség azt is közölte, hogy Tamura korábban mentális problémákkal küzdött.

(via LADbible)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: óriási lángokkal ég a tarló Székesfehérváron a MOL-telep közelében, több lakónak már el kellett hagyni a házát
Aljnövényzet-tűz ütött ki a 8-as főút mellett Székesfehérvárnál, a füstöt a városból is látni lehet. A helyzetet súlyosbítja, hogy a lángok egy MOL-telep közelében csaptak fel, ezért nagy erőkkel oltanak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy erőkkel vonultak ki a katasztrófavédők Székesfehérvár közelében szerdán, miután aljnövényzet gyulladt ki a 8-as főút mentén, nem messze a MOL-teleptől.

Az egész városban jól látható tűzről és füstoszlopról többek között Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere egy Facebook-posztban tájékoztatta a lakosságot.

„A hozzám érkezett információk szerint a városból északnyugati irányban látható füstoszlopot a 8-as út 7-es kilométere környékén égő aljnövényzet okozza” – írta. Hozzátette, a Katasztrófavédelem munkatársai már a helyszínen vannak, és további erősítés is úton van.

„A jelentős kapacitások bevetésének az elővigyázatosság is az oka, mert a MOL-telep nincs messze a tűz helyétől.”

A polgármester szerint a tűzoltók kifejezetten az ipari terület védelmére koncentrálnak. „Az oltási munkákat is természetesen úgy végzik, hogy a tűz ne is kerülhessen közelebb a MOL ipari területéhez.”

Egy órával később újabb bejegyzéssel jelentkezett a városvezető. Ebben azt írta, hogy a tűz az egyik székesfehérvári városrész, a Feketehegy-szárazréti házak felé terjed.

„A rendőrség elővigyázatosságból már meg kellett kérje a legnagyobb kockázatnak kitett helyen a lakókat, hogy elhagyják a házaikat.”

A tűzről több videó is kering a városi csoportokban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk