KÉK HÍREK
A Rovatból

„Volt, hogy valakit a hajánál fogva húzott végig a termen” – a Thália Tanoda bántalmazottai beszéltek egykori tanárukról

Az egykori diákok között olyan is volt, aki a könnyeivel küszködve próbálta felidézni a történteket.


Még áprilisban derült fény arra, hogy a Thália Tanoda egyik oktatója folyamatosan bántalmazhatta az ott tanuló diákokat.

Testsúly miatti szekálásról, kötelező puszikról, ölbe ülésekről, verbális bántalmazásról és szexuális zaklatásról beszéltek a korábbi diákok, akik közül több mint húszan szólaltak meg az ügy kirobbanása óta.

Most a Partizán stúdiójában meséltek néhányan arról, mit kellett átélniük ebben az időszakban.

A lányok azt állították, tanáruk rendszeresen szóvá tette a kinézetüket. Volt, akinek azt mondta, hogy kövér – annak ellenére, még 50 kilót sem nyomott.

„Mások előtt rendszeresen megjegyzéseket tett, hogy miért vagy ilyen kövér, miért nem fogysz le”

– mesélte Raikovich Nóra. Hozzátette, hogy abban akkoriban emiatt 7 kilóval kevesebb volt, mint most.

Azt mondta, ő még szerencsésnek tartja magát, mert 28 évesen, felnőttként tudta kezelni a helyzetet, például az olyan megjegyzéseket, hogy „úgy nézel ki, mint egy döglött légy a piacon”.

Tanáruknak nem lehetett visszaszólni, és ki sem javíthatták, még akkor sem, ha rosszul emlékezett valamire – tette hozzá Cserteg Borbála.

Borbála azt állítja, többször kapott megjegyzéseket a kinézetésre, állítólag kövér volt 47-48 kilósan. A tanár megkérte őt, hogy fogyjon le 45 kilóra.

„Mint egy mérgező kapcsolat, a két év alatt folyamatosan csepegtetett megjegyzéseivel, vagy csak egy mozdulattal vagy hozzászólással.”

Az ő konfliktusuk odáig jutott, hogy az utolsó darabban, amiben játszott, nem kapott szöveges szerepet. Az volt a büntetése, hogy a Rómeó és Júliában nem szólalhatott meg, inkább kitaláltak számára egy fiktív karaktert, akinek szerepét - némán - eljátszhatta.

Azt mondják, az iskola sem volt támogató, és nem tudtak segítséget kérni, vagy csendben tűrtek, vagy otthagyták a tanodát.

Czine Eszter az állítja, tanára egy alkalommal

pedofilnak nevezte, amiért egy vele egykorú fiúval volt párkapcsolatban.

Horváth Zsófia szerint olyasmi is előfordult, ami már túlmegy a verbális bántalmazáson.

„Volt, hogy valakit a hajánál fogva húzott végig a termen, egy másik tanár szeme láttára.”

Minden áldozat reméli, hogy kiállásukkal elindíthatnak valamilyen pozitív irányú változást, mert ez a jelenség nem csak abban az intézményben van jelen.

„Eljutottam addig a szintig, hogy eddig és ne tovább, de senkivel”

– mondta Hunyadi Emőke, aki elsőként hozta nyilvánosságra a Thália Tanoda ügyét.

Áprilisban feljelentés is történt a zaklatások ügyében.

A tanár azonban mindent tagad, sőt, az egyik megszólalót becsületsértésért be is perelte. Az első tárgyalás most lett volna, de elmaradt, mert a férfi fél órával a kitűzött időpont előtt jelezte, hogy koronavírus-fertőzés gyanúja miatt nem tud megjelenni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megszólított egy ismeretlen férfit, és megkérdezte, megölheti-e, majd hasba szúrta” – Életfogytiglant kaphat a 19 éves lány
A 19 éves lány apját és nagymamáját is megsebesítette, majd az utcán is rátámadt két emberre. A véres ámokfutás végén egy dohányboltban csípték el a kommandósok.


Egy 19 éves mosonmagyaróvári lány tavaly nyáron késsel támadt apjára és nagymamájára, miután összevesztek a drogok miatt. Az ügyészség szerint az apa felhívta a lány dílerét, hogy ne adjon több kábítószert a gyerekének. A lány ezen annyira feldühödött, hogy a konyhában elővett egy 12 centis pengéjű kést, és megszurkálta apját.

A férfi a földre zuhant, erre rohant be a nagymama, akit az unokája szintén megsebesített. A sérültekhez a szomszédok hívták a mentőket. Az apát életveszélyes, a nagymamát súlyos sérülésekkel vitték kórházba.

A lány eközben elhagyta a lakást, és az utcán több emberhez is odament. Egy férfitól megkérdezte, hogy megölheti-e, majd azt mormolta: „megtudjátok, kivel szórakoztok”, és hasba szúrta az ismeretlent.

Ezután bement egy dohányboltba, ahol rátámadt egy vásárlóra, mert az megpróbálta elvenni tőle a kést. Egy másik boltban elbarikádozta magát, és törni-zúzni kezdett. Másfél millió forintos kárt okozott, mire a Terrorelhárítók elfogták.

A vérében metamfetamin, amfetamin és marihuána nyomait találták. A lány letartóztatásban van. Most emeltek vádat ellene, akár életfogytiglant is kaphat.

Az ügyészség szerint az apa hosszú éveken át bántalmazta a lányt, aki emiatt lett drogfüggő. Egy szomszéd az RTL Híradónak korábban azt mondta: „ő kábítószerezett is és gyógyszerfüggősége volt, tehát pszichiátriai beteg volt... és ez miatt nyilván a gyógyszerek hatása alatt... látszódott rajta, hogy padlón van így lelkileg”. A szomszéd azt is elmondta, többször látta a lányt zavartan viselkedni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Drámai pillanatok az M7-esen: két gyerek ült a hátsó ülésen, miközben hatalmas fa zuhant a család autójára
A szakadó esőben araszoltak a sávelhúzás miatt a Balaton irányába, amikor hirtelen óriási robajjal rájuk dőlt egy hatalmas fa. Csoda, hogy épségben megúszták a balesetet.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 08.



Csodával határos módon nem lett nagyobb baj abból, hogy egy autóra dőlt egy hatalmas, korhadt fa az M7-es autópályán a hétfői vihar során. Az autó az azóta feloldott sávelhúzás miatt a leállósávban haladt, amikor hatalmas robajjal rájuk zuhant a fa, írja a BpiAutósok.hu.

„Az M7-es autópályán haladva, az útjavítások miatt a leállósávban haladva egy óriási korhadt fa zuhant a kocsinkra a tegnapi viharban. Szerencsére nem esett bajunk. Remélem a mögöttünk haladóknak sem” - írta az ijesztő felvétel mellé az autós portál olvasója.

„Miután megálltunk úgy döntöttünk, hogy két kisgyerekkel a hátsó ülésen, a nagyobb baleset elkerülése érdekében inkább tovább haladunk, így a következő pihenőnél álltunk meg és mértem fel a károkat, valamint felvettem a kapcsolatot a pálya üzemeltetőjével”

– tette hozzá a pórul járt sofőr.

A drámai felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Borzalmas tragédia: repülőgép hajtóműve szippantott be egy embert Bergamóban
A harmincas éveiben járó férfi a kifutópályán futott pillanatokkal a tragédia előtt. A hatóságok szerint a férfi nem utas vagy repülőtéri dolgozó volt.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 08.



Tragikus baleset történt a bergamói Orio al Serio repülőtéren: egy férfi életét vesztette, miután egy guruló repülőgép hajtóműve beszippantotta, írja az AIRportal.hu.

A spanyol Volotea diszkont légitársaság Airbus A319-100-as gépe épp felszálláshoz készült, úticélja a spanyolországi Asturias repülőtér lett volna. A gép hajtóműve gurulás közben szippantotta be a repülőtér területére illetéktelenül bejutó, harmincas éveiben járó férfit, aki a hatóságok szerint sem utas, sem repülőtéri dolgozó nem volt.

A férfi a forgalmi előtéren és a gurulóúton rohant a repülő felé. A hatóságok megpróbálták megállítani, de nem tudták megakadályozni a tragédiát.

Az eset miatt a repülőtér 10:20 és 12:00 között nem fogadott járatokat. Ez idő alatt az olaszországi Bergamóba tartó gépeket más közeli repterekre – Milánóba, Veronába és Bolognába – irányították át.

A repülőtér üzemeltetője azt közölte, hogy „a repülőtér egyik gurulóútján történt probléma miatt kellett leállítani a forgalmat”. A hatóságok vizsgálják az eset körülményeit.

Az esetről videót is posztoltak már az X-en:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Élőben közvetítette öngyilkosságát egy 18 éves budapesti fiú – senki nem hívott segítséget
A tinédzser egy chatszobában közvetítette a tragédiát, többen végignézték. A rendőrség most azt vizsgálja, miért nem hívott senki segítséget.


Egy 18 éves budapesti fiatal élő adásban vetett véget az életének. Az öngyilkosságot egy közösségi platformon közvetítette, ahol egy chatszobában mások is látták az eseményeket.

Annak ellenére, hogy többen jelen voltak az online térben, senki nem kért segítséget.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette miatt indított eljárást.

A tragikus esetről a Rendészeti Államtitkárság számolt be hivatalos Facebook-oldalán. Bejegyzésükben azt írták:

„Öngyilkosság élőben – senki nem akadályozta meg, senki nem hívott segítséget…

Egy 18 esztendős fiatalember dobta el életét fővárosi otthonában, az önakasztást élőben, online közvetítette egy közösségi felületen.

A chatszobában többen látták, nézték, senki nem volt azonban, aki segített, vagy segítséget kért/hívott volna. A BRFK Budapesti Rendőr-főkapitányság segítségnyújtás halált okozó elmulasztásának bűntette miatt nyomoz.”

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET: