HÍREK
A Rovatból

Üzemanyagárstop: elmaradt egy fontos módosítás, augusztus közepére elfogyhat a dízel

Szombat óta a céges autókba már nem lehet hatósági áras üzemanyagot tankolni, ez az intézkedés azonban nem fogja beindítani az importot.


Hiába módosította szombaton a kormány az üzemanyag-ársapka szabályait, ez nem ígér megoldást a várható ellátási problémákra - írja a Telex. A lap szerint így

augusztus közepére elfogyhat a dízel, - ha csak a kormány nem avatkozik be ismét a szabályozásba.

A kormány döntése értelmében szombat déltől már csak a magántulajdonú járművek, a mezőgazdasági járművek, valamint a taxik tankolhatnak kedvezményes, 480 forintos üzemanyagáron. A Telex szerint az új szabályozással a kormány két célt akarta elérni:

  • egyrészt, hogy a céges autók kiszoruljanak a támogatotti körből,
  • másrészt, hogy a módosítás beindítsa az importot.

    A lépést értelmetlennek és a fontos makrogazdasági célok szempontjából javarészt hatástalannak tartja Zsiday Viktor befektetési szakértő, aki szerint az intézkedés valós hatása mindössze annyi, hogy megemeli a vállalkozások költségeit, amit azok továbbhárítanak, tehát inflációt generál, miközben megemeli a MOL profitját, amit azonban a különadó emelésével el is vesz a kormány.

    A Telex hétfői cikkében rámutatnak, hogy egy fontos módosítás elmaradt, ugyanis

    az üzemanyagok nagykereskedelmi árát szabályozó jogszabály továbbra is érvényben van.

    A rendelet szerint az MSZ-EN 228 jelű szabványban meghatározott ESZ-95-ös minőségi fokozatú motorbenzin, illetve az MSZ-EN 590 jelű szabványban meghatározott 2710 20 11 KN-kódú dízelgázolaj legmagasabb, beszállító által alkalmazható bruttó nagykereskedelmi eladási ára maradt 480 forint literenként.

    Tehát hiába vannak többen szombat dél óta a kutaknál olyanok, akik piaci áron veszik a benzint és a dízelt, azoknak a nagykereskedőknek a helyzete, akik többek között importálnák az üzemanyagot, nem javult.

    A mostani szabályozás alapján bárki behozhat terméket és a saját kútjain eladhatja részben piaci, részben hatósági áron. Vagyis ha az OMV vagy a Shell úgy ítéli meg, hogy az új helyzetben már érdemes saját kútjaira benzint és dízelt behoznia, akkor ez némi importot támaszthat a saját hálózatokban. Az azonban nem valószínű, hogy a többi hazai kútnak is szállítanának.

    Ezzel viszont még az sem biztos, hogy a saját hálózatuk ellátása javul, hiszen

    ha hiány lesz a dízelből Európában, akkor ezek a cégek vélhetően nem Magyarországon fogják nyomott, hatósági áron eladni az üzemanyagot,

    hanem oda szállítják, ahol magasabb összeget tudnak érte elkérni.

    A Telex szerint a legutóbbi intézkedéssel remélhető, hogy időt nyer az ország és egyelőre még nem fog elfogyni a dízel. A magasabb átlagár több adóbevételt is jelent az államnak, azonban importot aligha fog hozni.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Magyar Péter: Késsel fenyegette a TISZA Párt női önkénteseit Orbán Viktor egyik harcosa
    A politikus egy videót is megosztott a döbbenetes esetről. A felvételen egy magából kikelt férfi obszcén szavakkal szidalmazza az aktivistákat.


    Magyar Péter szombaton a Facebookon írt arról, hogy péntek este Budapesten egy férfi késsel fenyegette meg és obszcén módon szidalmazta a TISZA Párt női önkénteseit.

    A politikus szerint a támadó „Orbán Viktor egyik harcosa” volt.

    A pártelnök egy videót is mellékelt a bejegyzéséhez, amelyen egy férfi a következőket mondja a TISZA női aktivistáinak:

    „De van nálam kés, minden. Csakis az Orbán Viktor! Rák egye ki a gyomrotokat. Gyere ide te kurva! Gyere ide! Gyere kurva, vagy megbaszlak. Szétszúrkállak. Takarodj innét!”

    A posztban szereplő felvétel szerint a férfi eközben fenyegetően közelít az egyik nő felé, és láthatóan magából kikelve, agresszívan viselkedik.

    Magyar Péter szerint ideje lezárni az „orbáni gyűlöletkeltést”, és posztjában köszönetet mondott az önkéntesek kitartásáért és bátorságáért. A bejegyzést azzal zárta: „Elvárjuk, hogy a rendőrség haladéktalanul indítson eljárást a fenyegetőző ellen!”

    2025 tavaszán történt már hasonló incidens a TISZA Párt aktivistái ellen. Március 29-én a kelenföldi aluljáróban egy férfi trágár szavakkal és akasztással fenyegetőzve rongálta meg az aláírásgyűjtő standjukat. Nemrégiben pedig egy férfi baltával kergette meg a Tisza debreceni aktivistáit.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk
    HÍREK
    A Rovatból
    Iskoláslányok, ötezer dolláros pénzkötegek: kiderült az igazság András herceg kilencnapos látogatásáról Epsteinnél
    „Nagyszerű volt időt tölteni az amerikai családommal. Alig várom, hogy hamarosan újra együtt lehessünk” - ezt írta András herceg Epsteinnek, jóval azután, hogy állítólag már nem is beszéltek.


    Bár András herceg azt állította, hogy 2010-es New York-i útján csupán azért kereste fel Jeffrey Epsteint, hogy „tisztességesen” közölje vele, soha többé nem találkoznak, a most nyilvánosságra került e-mailek egészen mást mutatnak.

    A levelezés „iskola után” érkező lányokról, 5000 dolláros készpénz-feltöltésekről és egy kilencnapos, partikkal és találkozókkal teli tartózkodásról árulkodik.

    A herceg a BBC-nek adott 2019-es interjújában azt sugallta, hogy „négy napot” maradt, a valóságban azonban kilenc napig élvezte a szexuális bűncselekményekért elítélt pénzember vendégszeretetét, aki szédítő programot szervezett számára – derül ki a Daily Mail legújabb e-mail-elemzéséből. Epstein még azt is közölte Andrással, hogy „egy autót és sofőrt intéztem a hétre a rendelkezésedre”. A levelezésben több nyugtalanító üzenet is olvasható látszólag iskoláskorú fiatal lányokról.

    Az egyikben az állt, hogy egy lány „megerősítette, hogy iskola után jön”, míg egy másikban az, hogy valaki „iskola után fog jönni”. Ugyanezen a napon Epstein arra utasította a könyvelőjét, hogy „hozz 5k készpénzt”.

    A herceg a hírhedt interjúban azt mondta, „véletlen egybeesés”, hogy épp akkor szakította meg a barátságukat, amikor a róluk készült közös fotó a Central Parkban sétálva elkészült.

    A levelek alapján azonban a kép a kilencnapos tartózkodás hetedik napján készült, egy olyan időszakban, amikor fiatal nők sora fordult meg Epstein 21 ezer négyzetlábas kúriájában.

    Az út november 29-én, hétfőn kezdődött, amikor a herceg megérkezett New Yorkba, és egy rövid e-mailben jelezte Epsteinnek: „Leszálltam.” Epstein asszisztense azonnal „arckezelést” foglalt neki, a pénzember pedig egy milliárdosnak küldött üzenetben kérkedett vendégével: „Andrew egy hétre itt van velem NY-ban. Nagyszerű meglátások.” Aznap este egy lány azt írta Epsteinnek, hogy „holnap dolgozom és iskola is van, szerdán 4 és 6:30 között tudok jönni”, és pénzt kért balettcipőre. Másnap, november 30-án, miután András a Buckingham-palotából megkapta a legutóbbi hivatalos útjáról szóló jelentéseket, öt perccel később az egészet továbbküldte Epsteinnek. Aznap Epstein a könyvelőjének is írt: „veronika? küldj még 500 eurót emilynek”.

    December 1-jén már a központi esemény, egy vacsora szervezése zajlott, amelyet Epstein börtönből való szabadulásának megünneplésére rendeztek, és amelyen András volt a díszvendég. A vendéglistán szerepelt Woody Allen filmrendező és felesége, Soon-Yi is. Tina Brown főszerkesztő azonban visszalépett, mondván, ez egy „Ragadozók bálja” lett volna. András később a BBC-nek azt mondta az eseményről: „Kis vacsoraparti volt.”

    A hétvége is sűrűn telt: szombaton közösen vásároltak, miközben

    Epstein az estét szervezte, és egy ismeretlen címzettnek azt írta: „van valaki új mára estére?”

    Válaszul két nőt ajánlottak neki, egy másik üzenetben pedig egy „félig svájci, félig orosz” nőt, aki „dögös és jó fej”. Vasárnap, a Central Park-i fotó napján András lábmasszázst kapott egy orosz modelltől, miközben Epsteinnel együtt nézték A király beszéde című filmet.

    Bár András azt állította, hogy december 6-án, hétfőn hazautazott, egy e-mail szerint aznap este még egy utolsó partit szerveztek a tiszteletére.

    „András utolsó estéje. Jössz vagy segítesz?” – írta a szervező, Peggy Siegal. Aznap újabb 5000 dollár készpénz érkezett Epstein könyvelőjétől. A herceg végül december 7-én repült haza. Később a BBC-interjúban így nyilatkozott a kúriában látottakról: „Abban a házban állandóan jöttek-mentek az emberek. Hogy mit csináltak és miért voltak ott, ahhoz semmi közöm nem volt.”

    Az út után a herceg egy karácsonyi üdvözlőlapot küldött, amelyben ez állt: „Nagyszerű volt időt tölteni az amerikai családommal. Alig várom, hogy hamarosan újra együtt lehessünk.”


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Orbán üzent a fiataloknak: Vegyétek komolyan magatokat, a kamulázadás nem ér semmit
    Orbán Viktor a szombathelyi DPK-gyűlésen a családok felelősségét hangsúlyozta a fiatalok meggyőzésében. A Fideszre szavazást a jövő melletti, a Tiszára voksolást pedig a jövő elleni döntésként mutatta be.
    Marton Máté - szmo.hu
    2026. február 07.



    Egy 18. születésnapját ünneplő, első választására készülő fiatal is fellépett a színpadra a szombathelyi Digitális Polgári Körök gyűlésén, ahol Orbán Viktor köszöntötte, majd a fiatalok megszólításáról beszélt. A miniszterelnök szerint a szülőknek kell meggyőzniük a fiatalokat, és nem szabad őket leírni az alapján, hogy egyesek mit skandálnak a tüntetéseken.

    A kormányfő a „mocskos Fidesz” rigmusra utalva azt mondta, az emberek mindenfélét mondanak, de szerinte ettől még bízni kell a fiatalokban.

    „A fiatalok a mi gyerekeink, bízni kell bennük, értelmesen kell szólni hozzájuk, nem mondunk le róluk. Aki fiatalként a Tiszára szavaz, a saját jövője ellen, aki a Fideszre, a saját jövője mellett szavaz”

    – fogalmazott Orbán Viktor.

    A miniszterelnök ezután a lázadás irányát is kijelölte a fiataloknak, akiknek szerinte nem kamulázadni kellene. „A magyar kormány ellen nem nagy kunszt lázadni, lázadjatok Brüsszel ellen, onnan fenyegetnek minket” – üzente. Személyes példát is hozott:

    szerinte van, akinek a vérében van a lázadás, ő maga is azért lett Újpest-szurkoló, mert otthon mindenki fradista volt.

    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Kettészakad az ország hétvégén: van, ahol havazni fog, máshol 11 fokos tavasz jön
    A HungaroMetelőrejelzése szerint vasárnap este éles időjárási kettősség alakul ki Magyarországon. Északkeleten havas eső és havazás várható, míg máshol a hőmérséklet a 11 fokot is elérheti.


    Vasárnap estétől visszatérhet a tél az ország északkeleti részébe: a hegyekben havazás, máshol havas eső válthatja fel az esőt, miközben az ország többi részén 10 fok körüli, tavaszias idő marad a HungaroMet előrejelzése szerint.

    Szombaton többnyire erősen felhős, északkeleten pedig tartósan borult égre számíthatunk. Helyenként kisebb eső, zápor is előfordulhat, a legkisebb eséllyel az ország középső részén. Az északnyugatira forduló szél időnként megélénkül.

    A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 6 és 11 fok között várható, de az északkeleti határ közelében csupán 3-5 fokot mérhetünk. Késő este 1 és 6 fok közötti értékek valószínűek.

    Vasárnap az ország északkeleti felén marad az erősen felhős, borult idő, délnyugaton azonban már szakadozik, csökken a felhőzet. Az északkeleti harmadban és a délnyugati határ mentén elszórtan eshet.

    Északkeleten estétől az esőt havas eső, a hegyekben pedig havazás válthatja fel. Az északnyugati, északi szelet néhol élénk lökések kísérik.

    A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -2 és +4 fok között alakul, a csúcshőmérséklet pedig általában 6 és 11 fok között valószínű, de Borsodban pár fokkal hidegebb is lehet.

    A HungaroMet tájékoztatása szerint szombat éjfélig veszélyes időjárási jelenségre nem kell számítani, így az ország területére nincs érvényben lévő riasztás.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk