KÉK HÍREK
A Rovatból

Már 700 Tescóban lehet kapni az aludobozos vizet

Alternatívaként szolgál azoknak, akik nem akarnak még több műanyaghulladékot termelni.


A mindennapokban egyre többen próbáljuk elkerülni, hogy eldobható műanyagot használjunk, vásároljunk, azonban vannak helyzetek, amikor ezt nagyon nehéz megtenni. Például amikor egy frissítőre vágyunk, és nincs lehetőségünk étteremben üvegpohárba kérni egy kis vizet. Ilyenkor a legtöbben veszünk egy PET palackos, félliteres ásványvizet. A probléma ezzel az, hogy néhány perc alatt el is fogy a tartalma, a műanyagszemét pedig már megy is a kukába. Ugyan elméletben újrahasznosítható alapanyag, valójában világszerte túl kicsi része hasznosul újra - írja a Pénzcentrum.

Az angol Tesco az első nagy lánc, amely polcaira helyezte az ásványvíz alumíniumdobozos változatát is, így ez lesz az első szupermarket, ami környezetbarátabb alternatívát kínál vásárlóinak

- számolt be a Mirror.

A CanO Water fantázianévre hallgató, aludobozos, visszazárható, félliteres vizet egy londoni start up cég dobta piacra. Július 30-tól 700 angol Tesco áruházban a "£3 meal deal" ajánlat részeként is választhatják a vásárlók. (A £3 meal deal egy olyan akció, amelyben 3 fontért cserébe három terméket vehet a vevő: ebbe általában szendvicset, előre dobozolt főételt, gyümölcsöt, snackeket és italt válogathat össze kedvére mindenki.)

A víznek önmagában kicsit borsos az ára: a Tesco honlapja szerint 1,15 font, vagyis 411 forint. Összevetve azzal legalábbis, hogy Magyarországon a legolcsóbb 500 ml-es vizeket már 60 forint körüli áron megkapjuk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kommandósok csaptak le egy drogozással gyanúsított rendőrnőre és férjére Békésben – videón az elfogásuk
Az összehangolt akcióban összesen öt embert hallgattak ki gyanúsítottként. A rendőrnő férjét és egy másik férfit drogkereskedelem gyanúja miatt letartóztatták, a nőnek pedig azonnal megszűnt a szolgálati jogviszonya.
F. O. - szmo.hu
2025. november 27.



Összehangolt akcióban csaptak le kommandósok egy békési rendőrnőre és a férjére. Az ügyben a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészség összesen öt embert hallgatott ki gyanúsítottként – olvasható a közleményükben.

A rendőrnőt és két vásárlóját fogyasztással elkövetett kábítószer-birtoklás vétségével, a férjét és egy másik férfit pedig kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítanak.

A nyomozás adatai szerint a rendőrnő férje tavaly szeptembertől szerzett be kannabiszt egy Csongrád-Csanád vármegyei férfitól, hogy aztán továbbadja. A drogot otthonukban csomagolta egygrammos alufólia pakkokba, majd havi rendszerességgel adta el a munkahelyén egy kollégájának és egy másik ismerősének.

A hatóságok kábítószergyanús anyagokat foglaltak le a házaspár lakásában, és minden érintettől vér- és vizeletmintát vettek, amelyek pozitív eredményt hoztak. A gyanúsítottak a kihallgatásuk során részben beismerték a bűncselekményt.

Az ügyészség indítványára a nyomozási bíró elrendelte a rendőrnő férjének és a másik, kereskedelemmel gyanúsított csongrádi férfinek a letartóztatását.

A rendőrnő szolgálati jogviszonya időközben megszűnt.

Az ügyészség videót is közölt a házaspár elfogásáról:

Az ügyben a Büntető Törvénykönyv különbséget tesz a fogyasztással elkövetett birtoklás – ami vétség – és a kábítószer-kereskedelem között, ami már bűntettnek minősül, és jóval súlyosabb büntetést von maga után. Míg a fogyasztók bizonyos feltételekkel az elterelést is választhatják a büntetés helyett, ez a lehetőség a kereskedőkre nem vonatkozik. A szabályozást a júniusban hatályba lépett új drogtörvény több ponton szigorította. A rendvédelmi dolgozókat érintő bűncselekményeknél jellemző az ügyészségi nyomozás és a kommandósok bevetése; november közepén egy másik, Bács-Kiskun vármegyei rendőrt is elfogtak kábítószer-kereskedelem gyanújával.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Kiderült, hogy mi okozta a négytagú, német család halálát Isztambulban
Nemcsak a rovarirtó, de a hotel üzemeltetője is hibázott, aki nem kért papírokat a cégtől. A hatóságok egy korábbi, hasonló halálesetet is vizsgálnak.


Rovarirtáshoz használt foszfin okozhatta egy Isztambulban elhunyt török-német család halálát – írta a 24.hu török sajtóforrások alapján. A boncolási jegyzőkönyv szerint a négy áldozat – a szülők és két gyerekük – vérében és gyomrában nem találtak ételmaradványt, ellenben nagy mennyiségű foszfinra bukkantak.

Az ügyben eleinte ételmérgezés gyanújával indult vizsgálat, a most közzétett jegyzőkönyv azonban megerősítette a gyanút, hogy a család halálát a szállásukként szolgáló hotelben használt rovarirtó szer okozta. A szállodát a tragédia után kiürítették, miután két másik vendég is kórházba került hányingerrel és szédüléssel, később pedig az épületet is lezárták.

A család tagjainál november 12-én jelentkeztek először a rosszullét tünetei. A hatéves és a hároméves kisfiúk november 13-án hunytak el. Az édesanya másnap, az édesapa pedig november 17-én halt meg.

A halálukat okozó mérgező gáz az isztambuli szállodában végzett ágyi poloska elleni irtásból származhatott.

A foszfin jelenlétét a szobából vett törlőminták, valamint a törölközők és maszkok is igazolták.

A nyomozás során eddig 11 embert vettek őrizetbe, köztük a szálloda és a kártevőirtást végző cég tulajdonosait és alkalmazottait. A cég tulajdonosának vallomásából kiderült, hogy nem rendelkeztek a szükséges engedélyekkel. A szálloda üzemeltetője vallomásában elismerte, hogy nem ellenőrizte a cég jogosultságait.

Az ügynek egy másik, korábbi haláleset is a részét képezheti. A Demirören hírügynökség értesülései szerint egy hároméves kisfiú idén áprilisban, egy rovarirtás után halt meg a szálloda szomszédságában lévő lakásban. Az irtást ott is ugyanaz a cég végezte.

A rovarirtó szerekben gyakran használt foszfin egy alumínium-foszfid nevű anyag bomlásterméke. Magas dózisban belélegezve súlyos, akár halálos idegi és légzőszervi panaszokhoz, valamint szívkárosodáshoz vezethet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
A sínekre esett és meghalt egy férfi Újpesten egy villamosmegállóban
A kiérkező járőrök és a mentők is küzdöttek az életéért, de hiába. A rendőrség szerint az eset során nem merült fel bűncselekmény gyanúja.


Szerda délután meghalt egy férfi egy villamosmegállóban, Újpesten – közölte a 24.hu kérdésére a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

A férfi Szent István téri villamosmegállóban a sínekre esett, majd életét vesztette.

A kiérkező rendőrök azonnal megkezdték az újraélesztését, amit később „a mentősök emelt szinten folytattak”, de a férfi életét már nem tudták megmenteni.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése szerint az eset során nem merült fel bűncselekmény gyanúja, ezért nem indult eljárás az ügyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotókon és videókon a lángoló pokollá vált hongkongi lakótelep – 55-en meghaltak, több száz eltűntet keresnek a hatóságok
Megdöbbentő felvételek láttak napvilágot a hongkongi tűzről. A felújítás miatti bambuszállványzat és a műanyag hálók fáklyaként lobbantották lángra a toronyházakat.


Második napja küzdenek a lángokkal Hongkongban, ahol a Tai Po negyedben álló Wang Fuk Court lakókomplexum több tornya még csütörtökön is lángolt vagy izzott. A halálos áldozatok száma kora délutánra elérte az 55-öt, a hatóságok pedig közel 300 embert továbbra is eltűntként tartanak nyilván.

A nyomozás első eredményei szerint a tűz rendkívül gyors terjedését több tényező is segítette: a rendkívül gyúlékony bambuszállványzat, a műanyag védőháló, az ablakok szigeteléséhez használt habosított anyagok, valamint az erős szél. A rendőrség úgy véli, a kivitelező cég felelősei nem tartották be az alapvető biztonsági előírásokat sem, írta a Guardian.

Miközben a lángok szinte percek alatt futottak végig az épületek homlokzatán, a mentés is azonnal korlátokba ütközött. Bár a helyszínre közel 800 tűzoltó érkezett 128 tűzoltóautóval, a technikai felszereltségük nem volt elegendő a 32 emeletes toronyházakhoz. A létrák és a vízsugarak hatótávolsága körülbelül 53 méter, ami nagyjából a 20. emeletig elegendő, így a felsőbb szinteken rekedtekhez sokáig nem tudtak eljutni.

A hivatalos adatok mögött emberi tragédiák sorakoznak. A menedékhelyeken és a kórházaknál kétségbeesett hozzátartozók keresik szeretteiket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk