prcikk: „Korrupt fideszes bűnöző” feliratú csíkos pulcsival lepték meg Boldog Istvánt a bíróságon | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

„Korrupt fideszes bűnöző” feliratú csíkos pulcsival lepték meg Boldog Istvánt a bíróságon

DK-s politikusok az egyedi ruhadarab mellett játékpénzt is kínáltak a vesztegetéssel vádolt egykori kormánypárti országgyűlési képviselőnek, aki nem kért az „ajándékokból”.


A héten folytatódott Boldog István korrupciós pere. A korábbi fideszes országgyűlési képviselőnek Mészáros Dávid, a DK Jász-Nagykun-Szolnok megyei területi igazgatója egy „korrupt fideszes bűnöző” feliratú pulcsit akart átadni a bíróság épületének folyosóján.

A 444.hu beszámolója szerint a vád alapján Boldog István és Fehér Petra, a megyei közgyűlés alelnöke 2015 környékén elhatározták, hogy a vidéki településeket uniós támogatásokhoz juttató Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatainál helyzetbe hozott vállalkozóktól pénzt kérnek a biztos győzelemért. Később K. Péter is csatlakozott hozzájuk, aki ezzel a vesztegetési ügy harmadrendű vádlottjává vált.

Boldog Istvánra az ügyészség 6 év börtönbüntetést, valamint vagyonelkobzást, pénzbüntetést és közügyektől való eltiltást kért.

A Fővárosi Törvényszék egyik tárgyalótereméből távozó Boldogot Mészáros Dávid, a DK Jász-Nagykun-Szolnok megyei területi igazgatója meglepte a folyosón egy „korrupt fideszes bűnöző” feliratú pulcsival, majd a DK-sok játékpénzt is kínáltak neki. Boldog szótlanul tűrte az ellenzéki politikusok akcióját, miközben ügyvédjével kisétált a bíróságról.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szörnyű tragédia! A síneken feküdt, a mozdonyvezető már nem tudott fékezni – gázolt a Mecsek InterCity
A balesetet a vonat vezetője jelentette fél hat után a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányságnak. Az InterCity utasait a MÁV pótlóbuszokkal szállította tovább Simontornya felé.


A Déli pályaudvarról Pécsre tartó Mecsek InterCity Pincehelynél elgázolt egy embert szombat kora este. Az esetet a mozdonyvezető jelentette fél hat után – írja a Teol A vonat utasait pótlóbuszokra kellett átszállítani.

Farkas Kinga, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról tájékoztatta a lapot, hogy

a bejelentés szerint a pincehelyi vasútállomástól mintegy 500 méterre egy ember feküdt a síneken, a vonat pedig már nem tudott időben megállni. A MÁV közlése szerint a baleseti helyszínelés idejére Tolnanémedi és Pincehely között lezárták a vasúti pályát, ezért a pécsi fővonalon utazóknak hosszabb eljutási idővel kellett számolniuk.

A vasúttársaság pótlóbuszokat rendelt az utasok elszállítására, amelyek Pincehelyen a vasútállomásnál, Tolnanémediben a községházánál, Simontornyán pedig szintén a vasútállomásnál álltak meg.

A MÁV hivatalos tájékoztató oldalán vasárnap délután már nem szerepelt korlátozás a Tolnanémedi és Pincehely közötti szakaszon, ami arra utal, hogy az éjszaka folyamán a helyszínelés befejeződhetett és a forgalom helyreállhatott. A vasúttársaság és a rendőrség egyelőre nem közölt további részleteket az esetről.

A pécsi fővonalon nem ez az első hasonló eset az idén. Január elején Keszőhidegkút-Gyönk közelében gázolt el egy embert a Mecsek InterCity, akkor a helyszínelés után nagyjából másfél órával tudott továbbhaladni a szerelvény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Mintha csak direkt el akarta volna ütni!” – a Veszprémben elgázolt 23 éves rendőr apja nem hisz a véletlen balesetben
Zalavári Bálint Zsolt és társa egy elütött szarvas tetemét mozgatták az útról Veszprém vármegyében, amikor egy autó elsodorta őket. A fiatal rendőr meghalt, apja szerint a sofőr áttért a sávjukba a belátható úton.


A rendőrség halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt indított eljárást, és vizsgálja a körülményeket. A Blikk úgy tudja, a gázoló autó sofőrje nem állt sem alkohol, sem drog befolyása alatt.

Eközben az autó egyik utasának testvére a közösségi médiában azt állította, nem úgy történtek az események, ahogy a hírekben szerepeltek; szerinte a gyanúsított ártatlan, amit egy kamerafelvétel is bizonyít – írta a Blikk. Az érintett nem reagált a lap kérdéseire.

A baleset csütörtök hajnalban történt Veszprém vármegyében. Zalavári Bálint Zsolt és járőrtársa egy korábban elütött szarvas tetemét próbálták eltávolítani az úttestről, hogy megelőzzenek egy újabb balesetet. Az édesapa elmondása szerint a rendőrök mindent az előírások szerint csináltak: használták a kék villogót, viselték a láthatósági mellényt és bójákat is kihelyeztek. Munkavégzés közben érkezett egy autó, amely elsodorta a két rendőrt. Az ütközés erejétől mindketten több métert repültek, és súlyos végtag-, gerinc-, valamint koponyasérüléseket szenvedtek. Kórházba szállításuk után a 23 éves Bálint belehalt sérüléseibe.

A gyászoló édesapa, Zalavári Zsolt szerint a tragédia körülményei több kérdést is felvetnek.

„Ismerem a környéket, az útszakasz messziről belátható. Nincs ott se kanyar, se emelkedő, látszódnia kellett a kivilágított rendőrautónak! Hajnalban nincs arra semmi forgalom. Még ha az ember eszeveszetten száguld, akkor is meg tud állni, ha akar” – mondta az apa, aki úgy véli, a sofőr szándékosan okozhatta a balesetet. „Láttam a helyszíni rajzokat, előttem van, mi történt. Az az autó áttért abba a sávba, ahol a fiam volt. Mintha csak direkt el akarta volna ütni! Miért?”

Zalavári Bálint Zsolt gyerekkori álma volt, hogy rendőr lehessen. Egykori tanára szerint már az iskolában is erről beszélt. „Bálint, hisz még alig éltél... Közgázos diák voltál. Mindannyian tudtuk, hogy te nem egy könyvelőirodában fogsz dolgozni” – emlékezett vissza rá. A fiatalember tíz hónapos rendőrképzés után tavaly januárban lett próbaidős, és alig két hónapja került a rendőrség állandó állományába. Édesapja szerint „mindene volt a rendőrség”.

Bálint halála a szerelmét is megviselte, akivel a közös jövőt tervezték. A fiatal lány a közösségi oldalán búcsúzott tőle.

„Szerelmem! Annyi minden köt hozzád, annyi mindent szerettem volna még veled átélni. Elmondhatatlanul hiányzol, remélem, még találkozunk egyszer. Felfogni sem tudom, hogy nem vagy nekem többé. Minden álmodat megvalósítom, és úgy cselekszem, hogy te mindig ott vagy velem! Szeretlek mindig, ameddig a szívem utolsót nem dobban!”

- írta párja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Apa és fia is a csörögi támadók között, akik baltával és bottal estek egy férfinak
A 48 éves áldozat súlyos, többszörös töréseket szenvedett a Pest vármegyei támadásban. A bíróság mindhárom gyanúsított letartóztatását elrendelte életveszélyt okozó testi sértés miatt.


Baltával és bottal támadt rá három férfi egy 48 éves áldozatra Csörögön, még március 11-én este. A brutális ütlegek következtében a megtámadott férfi arccsont-, kulcscsont- és bordatörést szenvedett.

A rendőröknek a tanúvallomások és a kamerafelvételek elemzése segített a gyors azonosításban. A nyomozás során az is kiderült, hogy a három támadó összehangoltan hajtotta végre a bűncselekményt – írja a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n.

A támadással gyanúsítható 49 éves éves férfi és 22 éves fia ellen körözést adtak ki, miután nem találták őket a csörögi otthonukban. Két napon belül azonban mindkettőjüket, valamint harmadik társukat, a 36 éves T. Dávidot is elfogták.

Mindhárom férfit életveszélyt okozó testi sértés gyanúja miatt hallgatták ki. A rendőrök őrizetbe vették őket, és kezdeményezték a letartóztatásukat, amelyet a bíróság később el is rendelt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Brutális medvetámadás Székelyföldön, mentőhelikopter vitte kórházba az 58 éves túrázót
Egy 58 éves férfit ért medvetámadás a Maros megyei erdőben, Torboszló és Székelyabod között. A súlyos, nyílt sebekkel és töréssel küzdő sérültet a marosvásárhelyi kórházba szállították műtétre.


Brutális medvetámadás áldozata lett egy 58 éves, tapasztalt idegenvezető vasárnap délben Székelyföldön – írja a Maszol.ro. A férfi a Nyárádmagyarós községhez tartozó Torboszló és a Makfalvához tartozó Székelyabod közötti erdős területen tartózkodott egyedül, amikor az állat rárontott.

A nyárádszeredai tűzoltókat 12:30 körül riasztották a helyszínre. A sérülések súlyossága és a nehezen megközelíthető terep miatt a mentőautó mellett azonnal útnak indították a brassói SMURD rohammentő-helikoptert is.

Amikor a mentőcsapatok megérkeztek, a férfi eszméleténél volt, de súlyos sérüléseket szenvedett.

Az orvosi vizsgálat több nyílt sebet állapított meg a lábain, a bal karján pedig nyílt törést szenvedett. A sebeket az állat fogai és karmai okozták.

A helyszíni stabilizálás után a sérültet a helikopterrel sürgősen a marosvásárhelyi kórház sürgősségi osztályára szállították, ahol műtéti beavatkozások vártak rá.

A Digi24 hírtelevízió információi szerint az áldozat idegenvezetőként dolgozik, rendszeresen járja a környéket, és a támadás idején is megfelelő túrafelszereléssel rendelkezett.

A mostani eset nem előzmény nélküli a térségben. Februárban szintén a Nyárádmente egyik településének, Nyárádgálfalvának a határában támadt medve egy 45 éves pásztorra. A Maros megyei hatóságok statisztikái is azt mutatják, hogy a medvék egyre több problémát okoznak: csak a tavalyi évben több mint 4,4 millió lejnyi kárt tettek a mezőgazdaságban, ami jelentős növekedés az azt megelőző évekhez képest.


Link másolása
KÖVESS MINKET: