KÉK HÍREK
A Rovatból

„Jöjjenek gyorsan, félek, kérem!” - közzétették a meggyilkolt 15 éves lány segélykérésének felvételeit



Az első hívást múlt csütörtökön délelőtt 11 óra 5 perckor rögzítették. Ekkor a kamaszlány a bemutatkozása után rögtön elmondta, hogy elrabolta egy férfi.

"Kérem jöjjenek gyorsan, nem tudom hol vagyok" - mondta kétségbeesetten.

A diszpécser ezután értetlenkedve kérdezte, hogy "hogyhogy nem tudod hol vagy?", mire a lány elmondta, hogy csak annyit tud, hogy a férfi Caracalba vitte. A következő kérdésre pedig határozottan felelt:

"Igen, megerőszakoltak!"

A diszpécser kérte a lányt, hogy maradjon a telefonnál és próbáljon megadni egy tájékozódási pontot, de ekkor valami történhetett a háttérben.

"Megjött, megjött, megjött… Jöjjenek gyorsan, kérem!"

- mondta Alexandra, majd letette a telefont.

Mint kiderült, elrablója telefonján hívta a segélyhívót, ezt a következő telefonbeszélgetés során árulta el, amit egy perccel később indított el. Ekkor elmondta, hogy a férfit Popescu Lucian Gabrielnek hívják, aki bekötötte Alexandra szemét, ezért nem látta, merre mennek. Azt viszont nem tudta megmondani, hogy akkor hol volt éppen, csak azt, hogy be van zárva egy szobába, és csak egy kaput lát.

"Kérem hölgyem küldjenek valakit, mert félek"

- kérte a rettegő lány, majd folyamatosan azt ismételgette zokogva, hogy "félek, félek."

Ezután a rendőrség átvette a hívást, és miközben a diszpécser próbálta elmagyarázni, hogy mit értett meg eddig a hívásból, Alexandra ismét segítséget kért:

"Kérem jöjjenek minél hamarabb!"

Azt még el tudta mondani, hogy az Olt megyei Boldban volt már éppen, majd egy nagyjából pontos címet is el tudott mondani, aminek egy részét viszont nem értették a telefonban a vonal másik végén. Arra viszont rájöttek, hogy egy tömbházban raboskodhatott a lány.

"Jöjjenek gyorsan, mert félek, kérem, kérem!" - kiabálta a kamaszlány, nem sokkal később pedig azt mondta: "Kérem jöjjenek gyorsan, mert félek tőle, megvert."

A diszpécser ez előtt ironikusan megjegyezte a rendőrnek, hogy a lány letette a telefont. Végül azonban ismét megszólalt:

"Itt maradok, mert nem tudok kimenni, kérem jöjjenek" - kiáltotta elkeseredetten, majd amint meghallotta, hogy a rendőr az állomással beszél, ismét elkezdett sírni. - "Kérem jöjjenek hamar, mert félek, kérem!"

Amikor ezt másodpercekkel később megismételte, a rendőr már-már ráförmedve mondta, hogy "jó,jó."

Harmadszor Alexandra azért hívta a segélyhívót, hogy megkérdezze, küldtek-e már valakit a segítségére. Ekkor a diszpécser átkapcsolta a rendőrt, aki ingerlékenyen válaszolt:

"Küldtünk, maradjon ott, mert nem... 2 perc alatt nincs ahogy odarepüljünk, hölgyem. Maradjon ott, jó?"

A lány ezután ismét sírva kérte, hogy menjenek érte, mert fél. A rendőr ekkor gúnyosan megkérdezte, hogy "de kitől fél?" Alexandra pedig elismételte az elrablója nevét és címét, ezeket az adatokat egy névjegykártyáról leste le, amit a házban talált.

A rendőr ezután ismét ironikusan megjegyezte, hogy a lány még azt se tudja biztosan, hogy a férfié-e a névjegykártya, majd amikor Alexandra azt kérte, maradjon vele vonalban, így válaszolt:

"Nem maradhatok vonalban hölgyem, mert vannak más hívásaink is, maradjon ott, mert jön a rendőrségi egység, biztosan jönni fog, két-három perc, mi a fene?"

Az áldozat ekkor már folyamatosan sírt, hiába próbálta a rendőr nyugtatni. Végül azonban megkérte, hogy tegye le a telefont, mert ha tovább vonalban maradnak, nem fognak tudni az egységek beszélni vele.

A három közzétett hívás mellett Alexandra még kétszer beszélt a rendőrség embereivel, akik az egyik nála lévő telefonon hívták. Erről a két beszélgetésről nincs átirat, sem hangfelvétel.

A teljes beszélgetések átiratait IDE KATTINTVA olvashatod el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Borzalmas részletek derültek ki a XV. kerületi lakástűzről, amiben anya és lánya haltak meg
A szeméttel teli lakás pillanatok alatt lángba borult, a szomszédok rémülten rohantak ki az utcára. A tűzoltók oltás közben találták meg az idős nő holttestét, lánya pedig kiugrott az ablakon.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 31.



Az utcára menekültek egy XV. kerületi társasház lakói vasárnap hajnalban, miután tűz ütött ki egy hatodik emeleti lakásban. A lángok rövid idő alatt elborították a szeméttel zsúfolt otthont. Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, a tűzoltók a lakás oltása közben találták meg egy idős asszony holttestét.

A szomszédok beszámolói szerint a nő régóta betegeskedett, ritkán mozdult ki otthonából, és a lakást rengeteg hulladék töltötte meg. Több mint egy éve nem látták, de a vele élő, ötvenes éveiben járó lányát is alig ismerték. A környéken élők azt mondták, a család zárkózott volt.

A idős néni lánya a tűzoltók kiérkezése előtt kiugrott az ablakon, és életét vesztette. A Tények úgy tudja, hogy

az anya már korábban meghalt, ekkor a szomszédok szerint a lánya pánikba eshetett, felgyújtotta a lakást, majd kiugrott az ablakon.

A környéken lakók megrendülve figyelték az eseményeket: volt, aki a pattogó hangokra riadt fel, mások a folyosón hallott kiáltásokra rohantak ki a lakásukból.

A tűz miatt hatvan embernek kellett elhagynia az otthonát, de az oltás után visszatérhettek. A tűz keletkezésének körülményeit a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vizsgálja. A rendőrség közveszély okozása miatt büntetőeljárást, a halálesetek miatt pedig közigazgatási hatósági eljárást indított.

A Tények beszámolóját a halálos lakástűzről itt lehet megnézni:

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Lakástűz: Egy nő kizuhant a hatodik emeletről, egy másik nő holttestét a kigyulladt lakásban találták meg Rákospalotán
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint az ingatlanban összehordott szemét és berendezési tárgyak égtek.


Két nő holttestét találták meg egy XV. kerületi lakástűznél vasárnap, közveszély okozása miatt indult nyomozás - közölte honlapján a rendőrség.

Vasárnap hajnalban érkezett bejelentés, hogy egy XV. kerületi panelház 6. emeleti lakásában tűz van. A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai oltották el a tüzet.

Az eddigi információk szerint a lakásból egy nő kizuhant, egy másik holttestét a tűzoltók találták meg a lakásban.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a rákospalotai eset a Csobogós utcában történt, ahol az ingatlanban összehordott szemét és berendezési tárgyak égtek, amit a fővárosi hivatásos tűzoltók oltottak el.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság az esettel összefüggésben közveszély okozás gyanújával büntetőeljárást, míg a halálesetekkel kapcsolatban közigazgatási hatósági eljárást indított - közölték a police.hu oldalon.

(via MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Három hete halt meg egy férfi Ferencvárosban – azóta terjeng a szag, a döglegyek is megjelentek, a lakók tehetetlenek
A hatóságok egymásra mutogatnak, a szomszédok pedig a nyári hőségben kénytelenek zárt ablakok mögött élni. A fertőzésveszély miatt egyre nagyobb a félelem is.
Malinovszki András / Fotó: Pete/Pixabay (illusztráció) - szmo.hu
2025. szeptember 01.



Elképesztő körülmények között élnek egy ferencvárosi önkormányzati bérház lakói. Három hete találták meg egy első emeleti lakásban egy középkorú férfi holttestét. A rendőrség helyszínelői szerint a halál már hetek óta beállt, de idegenkezűség nyomát nem találták. A lakást lezárták, azonban a takarítás és fertőtlenítés elmaradt – számolt be a Blikk.

„Mindenkinél próbálkoztunk már, senki nem segít, tologatják az ügyet, hogy nem az ő asztaluk, és nem történik semmi!” – panaszkodtak a Drégely utcai ház lakói. Az önkormányzat, a jegyző, az ÁNTSZ és a takarító cég is elhárította a felelősséget.

„Három hete, egy első emeleti, önkormányzati lakásban meghalt egy középkorú férfi” – mesélte az ott élő László. „Nem nagyon láttuk, nem mutatkozott be senkinek, nem tudtuk dolgozik-e valahol vagy utazgat, esetleg elköltözött, nem volt mozgás. Csak a fura szag. Aztán egyszer, három hete jöttek a rokonai, bementek, ott feküdt holtan.”

A helyszínre rendőrök és halottszállítók érkeztek, lezárták a lakást, majd mindenki távozott.

„A sok döglégy, meg a szag viszont maradt. Lehetetlen így élni, a bűzben, a félelemben, hogy mi lesz ha a fertőzést hordozó legyek kiszabadulnak. Itt már senki nem mer ablakot nyitni”

– mondta Zsigmond, egy másik lakó. „Sajnos tudjuk, mivel jár egy ilyen haláleset, tavaly egy földszinti szomszéd, Tibi bácsi ment el, aki mindig is itt lakott, nála két napig fertőtlenítették, takarították a lakást. Most ezt nem láttuk.”

A Ferencvárosi Önkormányzat Vagyonkezelői Irodája azt mondta, az ÁNTSZ végzett fertőtlenítést, de a hagyatéki eljárás miatt zárták le a lakást, a kulcs az örökösöknél van. Az ingóságokat az eljárás végéig nem lehet elvinni, csak közjegyző jelenlétében, leltárral.

„Addig viszont a sok légy meg a szag marad, mert hiába zárták be a lakást, valami bűzlik bent, akármi is történt azzal a szerencsétlen férfival, az augusztusi kánikula heteiben a bomló test biztosan hagyott nyomot”

– mondta Erzsébet asszony.

A lakók közös költségből is állnák a takarítás költségét, mert betegek és gyerekek élnek a házban, félnek a fertőzésveszélytől.

„A lakók elmondása szerint a bútorok kiürítése után ott egy felmosás nem lesz elég. A testnedvek mindenhová beszivárognak, a falakba, a tapétába, a bútorokba, a padlóba. Ezek felületi takarítása nem képes a problémát megoldani, itt a legalaposabb fertőtlenítésre van szükség, előfordult már, hogy a parkettát is felszedtük és elvittük egy helyszínről. Ismerve az utcát, ez egy öreg, száz évesnél is régebbi lehet, nagy valószínűséggel a vakolatot is vissza kell bontani. Ha az szennyeződött, nem egyszerű a helyzet. Havonta 20-25 takarítást végzünk, legtöbbször rendőrségi megrendelésre vagy ajánlásra, akár balesetet szenvedett autókat is takarítunk. Ez is egy szakma, ezt is el kell végezni, profi szinten” – mondta el a portálnak Stumpf Andrea, aki hosszú évek óta vezet egy vállalkozást, amely speciális takarítást vállal: bűnügyi, halálesetek, balesetek, tűzesetek helyszínein végeznek fertőtlenítéssel együtt járó munkát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Közel két kiló drogot találtak egy nő melltartójában Sülysápon
A nagykátai rendőrök augusztus 24-én hajnalban igazoltatták a 29 éves nőt és társát. A bíróság elrendelte a letartóztatásukat.


Augusztus 24-én hajnalban a nagykátai rendőrök egy sülysápi benzinkút mögötti parkolóban ellenőriztek egy autót, amelyben egy 29 éves nő és egy 36 éves férfi ült – számolt be róla a police.hu.

Az igazoltatás után a járőrök átvizsgálták a ruházatukat és a járművet is.

Az ellenőrzés során közel két kilogramm kábítószergyanús anyag került elő a nő melltartójából és az autóból. A szakértő elsődleges véleménye szerint a lefoglalt anyag jelentős mennyiségű új pszichoaktív szernek minősül.

A két jászfelsőszentgyörgyi lakost a rendőrök kábítószer-kereskedelem bűntette miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették őket. A bíróság elrendelte a letartóztatásukat.

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya szakértők bevonásával folytatja az eljárást.


Link másolása
KÖVESS MINKET: