KÉK HÍREK
A Rovatból

Blikk: A kapcsolataival fenyegetőzött a kormányközeli vállalkozó, miután botrányos viselkedése miatt kidobták a Szigetről

Előbb a biztonsági őröket, majd minden rendőrt fel akart jelenteni. A járőrök igazoltatni akarták, de ellenállt, így dulakodni kezdtek, eközben pedig eltört a férfi a karja.


Egy befolyásos, kormányközeli rokonsággal rendelkező, milliárdos vállalkozó az a férfi, akinek vasárnap a Sziget bejáratánál, a K-híd közelében rendőri intézkedés közben eltört a karja - tudta meg a Blikk.

A fiatal vállalkozót botrányos viselkedése miatt a biztonsági őrök kidobták a fesztiválról, a rendezvényen szolgálat teljesítő rendőrök pedig ellenőrizték és biztosították a kitiltás jogszerűségét. A Blikk által megkérdezett szemtanúk szerint a férfi erősen ittas volt, kötekedett, a viselkedése pedig sokakat zavart.

„Innen akár vége is lehetett volna a műsornak, ha a srác belátja, hogy aznap valóban kicsit túltolta, a piát is meg a botrányos, kötekedő, nőket zaklató viselkedését is. Ám láttuk, hogy ahelyett, hogy hazaindulna, elkezdett kötekedni a fesztivál bejáratánál posztoló zsarukkal. Fel akarta jelenteni azokat, akik kidobták, aztán meg már minden rendőrt”

- mondta az egyik szemtanú a lapnak.

Ezután elkezdte fotózni a rendőröket, akik igazoltatni akarták, ebből lett a dulakodás, majd a kartörés. A szemtanú szerint a férfi „nem volt magánál, a pia hajtotta”.

A rendőrség a Blikknek többek között azt írta az esetről: mivel a férfi többszörz felszólítás ellenére sem igazolta magát, ezért a rendőrök közölték vele, hogy előállítják.

„A férfi a jogszerű intézkedéssel szemben ellenszegült, ezért a rendőrök a felszólításokat követően testi kényszert alkalmaztak, megbilincselték, előállították és igazolás megtagadása miatt szabálysértési feljelentést tettek ellene.”

Azt is hozzátették, hogy

az esettel kapcsolatos parancsnoki kivizsgálás az intézkedést jogszerűnek, szakszerűnek és arányosnak minősítette.

A Blikk szerint azonban az intézkedő rendőrök attól tartanak, hogy a valós politikai kapcsolatokkal és befolyással rendelkező vállalkozó mindent elkövet majd, hogy az intézkedésük elbírálását megváltoztassa.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Egy órán át keresték a mentők a budapesti férfit, aki segítségért kiáltott – mire megtalálták, már halott volt
Az 58 éves férfi egy külvárosi irodaházban lett rosszul, és bár a mentők szerint gyorsan kiértek, nem találták meg. A család vizsgálatot kért, hogy kiderüljön, miért tartott egy óráig, amíg a tűzoltók rátaláltak.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. február 08.



Meghalt egy 58 éves férfi Budapesten, miután rosszul lett a munkahelyén és mentőt hívott magára. A kiérkező egységek a rendőrökkel és a tűzoltókkal együtt egy órán át keresték egy hatalmas, több épületből álló telephelyen. Mire rátaláltak, már késő volt.

A férfi hétfőre virradó éjjel lett rosszul egy Budapest külvárosában lévő irodaházban. A mentési adatlap szerint

2:04-kor hívott segítséget: a dokumentumban rögzítettek alapján nehezen vette a levegőt és akadozva beszélt.

Az Országos Mentőszolgálat szerint ők nem hibáztak, és az első mentőautó a hívástól számított 15 percen belül a helyszínen volt – derül ki az RTL Híradó adásából.

A mentők elmondása szerint az első egység a helyszínre érve egy hatalmas, számos épületből álló telephelyet talált, és nem tudták, hol keressék a férfit. Visszaszóltak a központba, hogy hívják vissza a bejelentőt, de ő addigra már nem vette fel a telefont.

A férfi keresésébe ekkor a rendőrséget és a tűzoltóságot is bevonták, akik egy órán keresztül kutattak utána. Végül

a tűzoltók egy létráról, az egyik épület ablakán keresztül szúrták ki a férfit.

A mentők a tűzoltók segítségével jutottak be az épületbe, és elkezdték az újraélesztést, de már nem tudták megmenteni az életét. A mentési adatlapon eközben az szerepel, hogy 3:21-kor indítottak a helyszínre egy mentőautót, amely 3:28-kor ért ki. Az Országos Mentőszolgálat szerint ez már egy második egység volt. A férfi családja az ügy kivizsgálását kérte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Ötezer forintot adott egy 14 éves lánynak azért, hogy szexeljen vele az autójában – felfüggesztett börtönt kaphat a miskolci férfi
A férfi másnap is megkerste a lányt, akkor már hétezer forintot ajánlott neki a szexért. Az ügyészség a büntetlen előéletére tekintettel kért enyhébb, felfüggesztett büntetést.


Vádat emelt a Miskolci Járási Ügyészség egy férfi ellen, aki a vád szerint kétszer is fizetett szexért egy 14 éves lánynak. Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottra felfüggesztett börtönbüntetést kért gyermekprostitúció kihasználásának bűntette miatt. A vádirat szerint a férfi január elején Miskolc iparterületén autózott, amikor az út melletti járdán meglátott egy sétáló kislányt.

Beszélgetni kezdtek, majd a lány beült az autóba. Útközben a férfi rákérdezett az életkorára, mire a gyerek azt felelte, hogy 14. Amikor a férfi visszakérdezett, a lány annyit mondott, hogy már elmúlt 14 éves.

Egy parkolóban álltak meg, ahol a férfi ötezer forintot fizetett a lánynak a szexért – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség.

Másnap kora délután ugyanabban az utcában jelent meg az autójával, és megkereste a lányt. Megkérdezte tőle, van-e kedve vele menni, a gyerek pedig ismét beült a kocsiba. Egy bokros területhez hajtottak, ahol a férfi hétezer forintot fizetett egy újabb szexért, amelybe a lány beleegyezett.

A vádhatóság szerint a férfi pontosan tudta, hogy a gyerek nem töltötte be a 18. életévét, mégis pénzért volt vele szexuális kapcsolatban.

Az ügyészség a büntetlen előéletű férfira felfüggesztett börtönbüntetést és pártfogó felügyelet elrendelését indítványozta. Emellett azt is kérték, hogy a bíróság végleg tiltsa el minden olyan foglalkozástól, amelynek során kiskorúakkal kerülhetne kapcsolatba.

A Büntető Törvénykönyv szerint aki tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel való szexuális cselekményért ellenszolgáltatást nyújt, kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ilyen esetekben a kiskorú beleegyezése jogilag teljesen irreleváns.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így menekült a Putyin tábornokára lövő férfi, mielőtt elfogták
Dubajban kapták el a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken többször is rálőtt Vlagyimir Alekszejevre, az orosz katonai hírszerzés helyettes vezetőjére az utcán. A közzétetett felvételek szerint a fegyvere egy hókupacból került elő.
Karkó Ádám - szmo.hu
2026. február 08.



Alig két nappal azután, hogy Moszkvában merényletet követtek el egy magas rangú orosz tábornok ellen, az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat bejelentette: elfogták a lövöldözéssel gyanúsított férfit. A pénteki támadás célpontja Vlagyimir Alekszejev, az orosz Védelmi Minisztérium Vezérkari Főigazgatóságának helyettes vezetője volt, akit több lövés ért. Kórházba szállították, és a szombati hivatalos tájékoztatás szerint már túl van az életveszélyen.

Az FSZB közleménye szerint

a gyanúsítottat, Ljubomir Korbát Dubajban kapták el, és az Egyesült Arab Emírségek hatóságai már ki is adták Oroszországnak

írja a Meduza. A közösségi médiában több biztonsági kamerafelvételt is közzétettek arról, ahogy a feltételezett elkövető elmenekül a helyszínről, illetve egy olyan videót is, amelyen Korbát átadják az orosz hatóságoknak.

Az FSZB egy bűntársat is megnevezett, Viktor Vasint, akit szintén őrizetbe vettek, míg egy harmadik gyanúsított, Zinaida Szerebritszkaja az orosz közlés szerint Ukrajnába távozott. A hatóságok szerint az 1960-as születésű, orosz állampolgárságú Ljubomir Korba az ukrán titkosszolgálat megbízásából érkezett 2025 decemberében Moszkvába, hogy merényletet hajtson végre. Ezt az állítást erősítette meg

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter is, aki szerint Ukrajna áll a merényletkísérlet mögött, amellyel a béketárgyalásokat akarta szabotálni. Ukrajna tagadta, hogy bármi köze lenne a lövöldözéshez.

A lap szerint Korbával és Vasinnal szemben már február 8-án ítéletet hoznak.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Holtan találtak egy 19 éves magyar lányt és apját Ausztriában, hetekig senki sem kereste őket
A fiatal nőt a lakásán, az apját a saját otthonában találták meg, már egy hónapja halottak lehetnek. A rendőrség gyanúja szerint az apa megfojthatta a lányát, majd hazament és magával is végzett.


Hetekig senkinek sem tűnt fel, hogy meghalt egy 19 éves magyar lány és 51 éves apja a felső-ausztriai Welsben. A két holttestet csak egy hónappal később találták meg, két, egymástól mindössze tízpercnyi sétára lévő lakásban – írta a Kronen Zeitung.

Először a 19 éves nő otthonában néztek körül a rendőrök, ahol rábukkantak meztelen holttestére.

A test már erősen bomlásnak indult, az előzetes boncolási jegyzőkönyv szerint halálát „idegenkezű, a nyakra irányuló támadás” okozta.

Nem sokkal később az 51 éves magyar apát is holtan találták a saját lakásában, hasonló állapotban. Nála egyértelmű volt a halál oka: öngyilkosságot követett el.

A tragédiára azután derült fény, hogy a lány munkaadója jelezte a hatóságoknak, hogy nem jelent meg a munkahelyén. Eltűnésüket három nappal korábban jelentették be.

A nyomozók rekonstrukciója szerint az apa még hetekkel korábban megölhette a lányát annak lakásában, majd közvetlenül ezután a saját otthonában végzett magával.

Apa és lánya december 25-én együtt érkeztek haza Magyarországról, a holttesteket pedig január 26-án találták meg. A nyomozás nem hozott olyan nyomot, amely másik elkövető közreműködésére utalna. „A körülmények kriminalisztikai szempontból tisztázottak” – közölte a Kronen Zeitung megkeresésére Gottfried Mitterlehner, a Felső-ausztriai Tartományi Bűnügyi Hivatal vezetője.

Mivel az apa nem hagyott búcsúlevelet, az indítékról csak találgatni lehet. A nyomozók szerint a tett legvalószínűbb indítéka a lány betegsége lehetett.

Kerstin Kutsam, a welsi ügyészség szóvivője megerősítette, hogy a 19 éves nő korlátozottsággal élt, ismétlődően autoagresszív és önsértő magatartást tanúsított, és gondozásra szorult.

Az ügyészség számára a nyomozás még nem zárult le, mert még várják a kémiai-toxikológiai vizsgálatok eredményeit. Csak ezek után lehet majd felelősen kijelenteni, hogy részt vett-e a történtekben más ember is.


Link másolása
KÖVESS MINKET: