KÉK HÍREK
A Rovatból

35 késszúrással végzett Révész Zsuzsával 18 éves támadója, Tamás nem gyilkolni ment, a szerelme előtt akarta megölni magát – állítja az ügyvédje

A jogi képviselő szerint Tamás nem gyilkolni érkezett volt barátnője II. kerületi otthonához. A fiatalt letartóztatták, eddig sem a rendőrségen, sem a bíróságon nem tett vallomást.


35 késszúrással végzett 18 éves gyilkosa az RTL korábbi kommunikációs vezetőjével, Révész Zsuzsávaltudta meg a Blikk. A lap arról tudósít, hogy ügyvédje szerint a férfi nem azért ment a volt barátnője anyjának II. kerületi lakásához, hogy gyilkoljon, hanem magával akart végezni.

A tragédia szombaton történt a budai Rózsadombon, amikor a 18 éves Sz. Tamás halálra késelte volt barátnője 51 éves édesanyját, Révész Zsuzsát. A fiatal később gyalog menekült a helyszínről, útközben ruhát is váltott. Vasárnap hajnalban fogták el a kisteleki buszpályaudvaron, és később őrizetbe is vették.

Az emberöléssel gyanúsított Sz. Tamás ügyvédje, dr. Hegedüs Dániel a Blikknek most azt mondta:

„Volt egy júliusi eset, amikor mindkettejüket beszállították a pszichiátriára, azonban nem sokkal később kiengedték őket onnan. Az iratok alapján az a véleményem, hogy elkerülhető lett volna a tragédia, ha akkor a megfelelő ellátást megkapják.

Az előzménye az volt, hogy a barátnő konfliktusba került az édesanyjával, amire odahívta az ügyfelemet. Akkor gyakorlatilag perpatvar alakult ki a mentőkkel, aminek következtében mindkettejüket elszállították. Alapvetően azért érkezett az orvosi segítség, mert önkívületi állapotban őrjöngtek.”

A fiatalok ekkor egy II. kerületi mentálhigiénés ellátó központba kerültek, ahonnan még aznap kiengedték őket.

A Tények korábban arról számolt be, hogy Sz. Tamás korábban megverte a 17 éves barátnőjét, illetve hogy a hosszú hétvégén Luxemburgban voltak, ahol szintén bántalmazta a lányt. A lány szülei orvosi látleletet vetettek fel a bántalmazásról, majd szombaton az édesanya a rendőrségen feljelentést tett. Közben azonban Tamás is hazatért, és egy késsel felszerelkezve Budára indult.

A Blikk állítólagos biztos források alapján azt írja, hogy Zsuzsa testén összesen 40 sérülést talált az orvosszakértő, amelyekből – védekezés közben – 35-öt késsel okoztak neki. A lap úgy tudja, hogy Tamás ügyvédjének védekezése szerint a fiatal a kést azért vitte magával, hogy a lány előtt végezzen magával.

„A tragédia előtt az ügyfelem és a barátnője külföldön kölcsönösen bántalmazták egymást. Legutoljára a lány szakított vele, az ügyfelemnek pedig az a feltételezése, hogy a párja megcsalta őt. Alapvetően erős férfi, de megviselték a történtek, amiket megbánt. Az elfogásakor egyébként hazafelé tartott vonattal a békési otthonába”

– mondta el a lapnak a férfi jogi képviselője.

A Blikk szerint a fiatal sem a rendőrségen, sem a bíróságon nem tett vallomást. Ahogy kiemelték, Tamás a rendőrségi kihallgatásán is arról érdeklődött, hogy a volt párja milyen férfiakkal beszél.

A Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője, Rab Ferenc azt mondta, hogy a jelenlét biztosítása, a bizonyítás befolyásolása és a bűnismétlés veszélyének a kizárása miatt elrendelték a gyanúsított letartóztatását.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megölték a börtönben a világhírű énekest, akit pedofília miatt 29 évre ítéltek
A rendőröket szombat reggel riasztották a fegyházhoz, a férfi a helyszínen vesztette életét. A büntetés-végrehajtás csak annyit közölt, hogy az ügyben nyomozás zajlik, ezért további részleteket nem adnak.


Ian Watkins, a Lostprophets egykori frontembere meghalt a börtönben egy ellene irányuló támadás után – írta a The Guardian. A zenész gyerekek ellen elkövetett szexuális bűncselekmények miatt 29 éves szabadságvesztését töltötte.

Szombat reggel riasztották a rendőröket a wakefieldi fegyházhoz egy rab megtámadása miatt, a férfi a helyszínen életét vesztette – közölte a helyi rendőrség. A büntetés-végrehajtás a BBC-nek annyit erősített meg, hogy tudnak az esetről, de a folyamatban lévő nyomozás miatt nem adnak bővebb tájékoztatást.

Watskinst 2013-ban ítélték el több, gyermekek ellen elkövetett bűncselekmény miatt, köztük egy újszülött megerőszakolásának kísérletéért.

2019-ben kiderült, hogy a rácsok mögött mobiltelefont tartott magánál. A Guardian beszámolója szerint a bíróságon úgy fogalmazott: „gyilkosokkal, tömeggyilkosokkal, erőszaktevőkkel, pedofilokkal, sorozatgyilkosokkal, a rosszak között is a legrosszabbakkal” van összezárva.

2023-ban három rab túszul ejtette, és akkor meg is késelték a börtönben.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hivatalos: a püspökladányi csónakbalesetben eltűnt PhD-hallgató holttestét találták meg
A tragikus körülmények között elhunyt férfi a 2025. szeptember 30-án a folyónál történt balesetnél vesztette életét. A holttestét pénteken fedezték fel.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. október 11.



Ahogyan korábban lapunk megírta, péntek délelőtt egy elhunyt férfit találtak a Hortobágy–Berettyó főcsatorna püspökladányi szakaszán. A bejelentést halőrök tették, a rendőrség helyszínelt, és megkezdte a személy azonosítását.

A haon.hu cikke szerint péntek este levették a körözést annak a 25 éves egyetemistának az ügyében, akit korábban eltűntként kerestek.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság akkor még nem adott ki közleményt, ezért szombat délelőtt a lap megkereste a sajtóosztályt. Válaszuk szerint a helyszíni szemle és a holttest azonosítása megtörtént:

a fiatal férfi a 2025. szeptember 30-án a folyón történt baleset áldozata.

Korábban már beszámoltunk arról a balesetről, ami múlt kedden történt Püspökladány közelében: egy csónak felborult, három ember kiért a partra, egy férfit azonban eltűnt. Őt találták meg végül pénteken.

A csónakban a Debreceni Egyetem két PhD-hallgatója, a Hidrobiológiai Tanszék egyik oktatója és a halászati társaság képviselője ült. Doktori kutatáshoz kapcsolódó halbiológiai vizsgálatot végeztek az ágotai vészelzáró zsilip térségében, amikor egy örvény lerántotta a csónakot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Egy nappal a megkéselése előtt is felkereste a rendőrséget a német polgármester
Iris Stalzert a gyanú szerint 17 éves örökbefogadott lánya késelte meg. Előtte órákon át a pincében kínozta az 57 éves nőt.


Új információk kerültek elő Iris Stalzer megkéselésének ügyében. A herdeckei polgármester az elmúlt hetekben többször felkereste a rendőrséget, és

a támadás előtti napon személyesen is megjelent a Wetter an der Ruhr-i őrsön,

derül ki a Stern cikkéből.

Stalzert október 7-én, otthonának pincéjében órákon át fenyegették és bántalmazták. A politikus 13 szúrt sebet és súlyos fejsérülést szenvedett, kórházba vitték. A hatóságok szerint a gyanúsított a 17 éves fogadott lánya. Az ügyészség súlyos testi sértés bűntette miatt nyomoz, az indíték egyelőre nem ismert.

A rendőrség nem közölte, miről szóltak Stalzer korábbi bejelentései, de megerősítette, hogy eljárást indított, és értesítette az ügyészséget. A támadás napján a fogadott lány hívta a mentőket, azt állítva, hogy az anyját bántalmazták.

A polgármester jogi képviselője később a lányt hozta összefüggésbe az üggyel. A hatóságok tájékoztatása szerint a fiatal eleinte nem ismerte el, hogy köze lenne a késeléshez.

A rendőrség és az ügyészség korábbi családi feszültségekről számolt be. Biztonsági források szerint a nyáron is történt egy családon belüli erőszakos eset. Az ifjúságvédelmi hivatal nem kommentált.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Nincs túlélője a gyárrobbanásnak – mind a 18 eltűntként kezelt ember meghalt Tennessee államban
A robbanóanyag-gyár romjai alatt senkit sem találtak életben. A detonáció olyan erős volt, hogy kilométerekkel odébb is megremegtek az ablakok.


Nincsenek túlélői a Tennessee államban pénteken történt gyárrobbanásnak, az amerikai hatóságok korábban legkevesebb 18 embert tartottak nyilván eltűntként – számolt be az MTI.

A helyi hatóságok a szombaton tartott sajtótájékoztatón közölték, hogy a katasztrófát követően több mint 300 szakember vizsgálta át „tüzetesen és módszeresen” a robbanóanyag-feldolgozó üzem romjait, de nem találtak túlélőt.

„Még lesújtóbbnak bizonyult, mint eredetileg gondoltuk” – jelentette ki Chris Davis megyei seriff, aki pénteki tájékoztatóján személyes érintettségét is megemlítette, amikor arról is számolt be, hogy az üzemben dolgozók közül sokakat ismert személyesen.

Az Accurate Energetic Systems üzeme egy vidéki térségben működött, Bucksnort kisváros mellett az állam fővárosától, Nashville-től mintegy 80 kilométerre.

A helyszíni felvételek szerint a gyárépület teljes egészében megsemmisült, és helyiek beszámolója szerint a detonáció hangját 8-10 kilométer távolságból is hallani lehetett.

A halálos áldozatok számát hivatalosan egyelőre nem közölték, pénteken több halottról és 18 eltűntről beszéltek a hatóságok.

Az áldozatok maradványainak megtalálására és azonosítására a szövetségi Alkohol-, Dohány-, Fegyver- és Robbanószerügyi Iroda különleges szakemberekből álló elitegységének tagjai is a helyszínre érkeztek, míg a Tennessee Nyomozó Iroda DNS-elemzői már megkezdték a munkát. A robbanás pontos okát egyelőre vizsgálják.

A robbanóanyag-üzem polgári és katonai célú termelést is végzett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk