FELFEDEZŐ
A Rovatból

Felhasználhatja halott barátja spermáját, három gyereket is szülhet

Az ausztrál bíróság két év huzavona után döntött úgy, hogy a fiatal nő megtermékenyülhet halott szerelmétől.
Fotó: Twitter - szmo.hu
2018. június 22.



A 25 éves Ayla Cresswell 2016 augusztusában ért haza arra, hogy szerelme, Joshua Davies holtan fekszik. A hirtelen, tragikus halál összetörte a lányt, de nem tántorította el attól, hogy Joshuának gyereket szüljön. A Daily Mail beszámolója szerint az ausztrál hatóságoktól engedélyt kért és kapott arra, hogy barátjától halála után spermamintát vegyenek, és a hímivarsejteket lefagyasszák.

A lány ezután hosszas harcba kezdett a bíróságon: azt akarta, hogy engedélyezzék a hímivarsejtek felhasználását, vagyis tegyék lehetővé, hogy Joshuának holtában is gyereket szüljön.

A lány elmondása szerint mindig is nagy családról álmodtak, legalább három kicsit szerettek volna. "Úgy érzem, minden szempontból alkalmas vagyok arra, hogy egyedül is felneveljem a gyerekeket" - mondta.

Az ausztráliai Brisbane Legfelsőbb Bírósága végül két év jogi hercehurca után történelminek is nevezhető döntés hozott: engedélyezték a lánynak a családalapítást halott szerelmével.

Egyetlen kikötésük volt: a megtermékenyítést csak akkor lehet elvégezni, ha azt az orvosok is biztonságosan kivitelezhetőnek ítélik meg.

Ayla ragyogott a boldogságtól a döntés után. "Biztos vagyok benne, hogy Joshua is így akarta volna" - nyilatkozta. A fiatal nő körül a per során egész mozgalom bontakozott ki, rengetegen támogatták az ügyét. Emellett a saját és Joshua családja is biztosították arról, hogy a gyerekek felnevelésében minden lehetséges módon segíteni fogják a banki alkalmazottként dolgozó, jövendőbeli anyukát. A jó hírről sokan beszámoltak a közösségi médiában, többek között a lányt képviselő egyik ügyvéd is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Undorító pillanat a szülés, ahol az apának semmi haszna” – kőkemény szavakkal támadt a belga vb-sztárra a francia tévés
France Pierron francia újságírónő ezekkel a szavakkal bírálta Jeremy Doku tervét, hogy a vb-ről hazautazik gyermeke születésére. A belga válogatott kulcsjátékosának felesége július második hetére van kiírva.


Nagy vihart kavart egy francia televíziós műsorvezetőnő, France Pierron, aki élesen bírálta a belga válogatott sztárját, Jeremy Dokut, amiért a játékos a világbajnokság alatt ott akar lenni első gyermeke születésénél. A L’Équipe de choc című műsorban a kétgyerekes Pierron provokatív véleményének adott hangot, amely szerint egy futballistának egy ilyen eseményen semmi keresnivalója – írja a 24.hu.

A műsorvezető szerint a világbajnokság egy megismételhetetlen élmény, amiért játékosok százai ölni tudnának. Úgy véli, Doku egy gyerekkori álmát váltja valóra, amit most félbeszakítana.

„Hogy jelen légy a gyereked születésénél, ami – már bocsánat, de – egy undorító pillanat, ahol az apának semmi haszna sincs. Vannak fickók, akik hitelt vettek fel azért, hogy láthassák a meccset, te meg inkább elmész, csak azért, hogy elvágj egy köldökzsinórt” – fogalmazott Pierron.

A stúdióban ülő korábbi olimpiai és profi világbajnok ökölvívó, Brahim Asloum azonnal vitába szállt a műsorvezetővel. Asloum az apaság elsőbbségét hangsúlyozta a sportkarrierrel szemben.

„Egy világbajnokságot meg lehet nyerni vagy el lehet bukni, de az érzés idővel elmúlik. Egy baba viszont az egész életedet végigkíséri.”

A vita alapját a Manchester City 24 éves szélsőjének helyzete adja: felesége a világbajnokság ideje alatt, július második hetére van kiírva. Doku egyértelművé tette, hogy nem akar lemaradni a pillanatról.

„Az első gyerekemről beszélünk, szóval mindenképpen ott szeretnék lenni a feleségem mellett” – mondta a játékos.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Nem fogunk bezárkózni” – Gyurcsány Ferenc megmutatta a nógrádi faluban vásárolt házát
Miután a település vezetője is megerősítette, hogy a volt miniszterelnök az apró nógrádi Ecsegben vett ingatlant, Gyurcsány igyekezett eloszlatni a híreket, hogy teljesen hátat fordítana a fővárosnak. Egy kétszázéves, egykori malomépületet vett, amivel szerinte még sok lesz a munka.


Szerémyné Baráth Éva ecsegi polgármester a Facebookon erősítette meg szóbeszédet, miszerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ingatlant vásárolt a néhány ezer lelket számláló Nógrád megyei településen.

„Az elmúlt napokban több hír is napvilágot látott azzal kapcsolatban, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök úr ingatlant vásárolt Ecsegen. Ezúton szeretném megerősíteni, hogy a hír igaz.”

Baráth közölte, hogy személyesen is találkozott a volt kormányfővel, akivel egy „rövid, kötetlen beszélgetés keretében” egyeztettek a jövőről.

A poszt szerint Gyurcsányék hosszabb távon tervezik az életvitelszerű letelepedést, és jelezték, hogy részt kívánnak venni a település életében, valamint látogatni fogják a közösségi rendezvényeket.

Gyurcsány ma szintén megerősítette a hírt, azonban elmondta, hogy nem hagyja teljesen maga mögött a fővárost sem.

„Ecsegre költözöm? Is. Elmondom.”

Arról ír, hogy életük nagyobb része, elsősorban fia miatt, egyelőre Budapesthez köti őket. Ezért egy jó ideig nem tudnak még teljesen elszakadni a várostól, de két dolog biztosan változik:

Ősszel átköltöznek Zuglóba, egy, a múlt század elején épült bérház egyik lakásába, másrészt amikor csak lehet, Ecsegen töltik az idejüket.

„A múlt héten megvettünk egy régi, nagyjából kétszáz éves, egykori malomépületet. A száz négyzetméteres házon és a telken lesz elég munka, amit most kifejezetten várok is. Olvasás és írás mellett a következő pár évben ezzel fognak telni az ecsegi napjaink” – írta, és fotót is mellékelt az ingatlanról:

„Ecsegben van valami különös sűrűség: patak, domb, régi várhely, pincesor, templom, források - egy kis falu, amely mögött meglepően hosszú történet áll. A faluvégen, a Cserhát erdejébe illeszkedik az egykori Gyenes-féle vízimalom épülete. Régóta lakóházként szolgált, és így fog szolgálni a következőkben is. Nem fogunk bezárkózni. Élni fogunk a faluval, a faluban” – foglalta össze vonzalmát a helyhez a volt miniszterelnök.

Gyurcsány Ferenc tavaly májusban jelentette be, hogy lemond minden tisztségéről és visszavonul a közélettől. Azóta főképp az írással foglalkozik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Nem vehetem csak úgy le őket” – így vágott vissza a mélyen dekoltált ruhája miatt támadott mexikói politikus
A 40 éves Sandra Cuevas a foci-vb-n keltett feltűnést, miután a mexikói válogatott meccsén viselt ruhája miatt az 1986-os vb-ikonhoz, Mar Castro modellhez hasonlították. A volt polgármester rengeteg támogató üzenetet is kapott, a negatív megjegyzéseket pedig nem veszi rossz néven.


„Hát, srácok, mit tehetnék? Nem vehetem csak úgy le őket” – ezzel a mondattal reagált a közösségi médiában kapott kommentekre Sandra Cuevas, Mexikóváros Cuauhtémoc kerületének korábbi polgármestere, miután feltűnést keltett a mély dekoltázst mutató szettjében a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon. A politikus a többi mexikói szurkolóval ünnepelt, miután a válogatott bejutott a kieséses szakaszba, a róla készült felvételek pedig bejárták az internetet – számolt be róla a The Sun.

A 40 éves Cuevas egy mélyen dekoltált felsőben szurkolt a lelátón, ami miatt sokan az 1986-os mexikói vb ikonikus alakjához, Mar Castro modellhez hasonlították, aki „Chiquitibum”-ként vált világhírűvé.

A volt polgármester könnyedén kezelte a felhajtást, és elmondta, nem először ragasztották rá ezt a becenevet. „Már 1986-ban is így becéztek, és ez mulattat, tetszik” – fogalmazott, majd hozzátette, nem tekinti bántónak a megjegyzéseket.

„Nem veszem támadásnak; lesznek, akik így gondolják és pejoratívan használják, de mi, mexikóiak ilyenek vagyunk.”

A közösségi médiában Cuevas rengeteg támogató üzenetet kapott, sokan dicsérték, hogy egy politikus is tud önfeledten szórakozni.

„Olyan ez, mint amikor a diákok rájönnek, hogy a tanárok az iskolán kívül is emberek” – írta az egyik kommentelő. Egy másik pedig így fogalmazott: „Fantasztikusan néz ki, jobb, ha békén hagyják.”

A politikus körüli figyelemhez hozzájárult a mexikói válogatott sikeres szereplése is: a csapat a csoportkörben Dél-Afrikát és Dél-Koreát is legyőzte kapott gól nélkül, ezzel elsőként jutott tovább a legjobb 32 közé.

Sandra Cuevas 2021 októbere és 2024 márciusa között vezette Mexikóváros történelmi központját is magában foglaló Cuauhtémoc kerületet. Jelenleg a Mexico Nuevo nevű politikai mozgalom mexikóvárosi koordinátoraként dolgozik, amely párttá alakulásra készül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
A 25 éves Kiss Kamilla lett Magyarország legszebb nője
A budapesti versenyző a Miss Universe Hungary 2026 pénteki döntőjén győzött, a koronát a tavalyi királynő, Dezsényi Kincső adta át neki. Az első udvarhölgy Sarka Lilien, a második pedig Óvári Kinga lett.


Péntek este a budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátrumában tizenkét versenyző közül választották ki a Miss Universe Hungary 2026 győztesét. A koronát végül a 25 éves, budapesti Kiss Kamilla fejére tették – írta a Bors.

A versenyen nemcsak a királynő személyére derült fény, hanem az udvarhölgyekre is. Az első udvarhölgy Sarka Lilien lett, a második udvarhölgynek pedig Óvári Kingát választották. A közönség szavazatai alapján Hotya Fanni kapta a közönségdíjat. A CSR – Társadalmi Felelősségvállalás különdíját pedig Zsanai Mia nyerte el, aki a következő egy évben az Egy lépéssel több – Hajós István Alapítvány társadalmi felelősségvállalási programjainak kiemelt arca lesz.

A koronát a leköszönő királynő, a tavalyi győztes Dezsényi Kincső adta át utódjának, aki a győzelem után arról beszélt, hogy bár végig hitt magában, a pillanat súlyát csak akkor érezte át, amikor kimondták a nevét.

Kiss Kamilla ezzel elnyerte a jogot, hogy Magyarországot képviselje a Miss Universe világdöntőjén, amelyet idén Puerto Ricóban rendeznek meg. A győztesre most intenzív felkészülés vár, a nemzetközi versenyen ugyanis a szépség mellett a versenyzők személyiségét, kommunikációs készségét és társadalmi szerepvállalását is értékelik. Dezsényi Kincső megígérte, hogy mentorként segíti majd utódját a felkészülésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk