Három kereke van és csak 37 km/h-val tud menni - A világ legkisebb kocsijával utazza át Angliát egy férfi
A 31 éves Alex Ochin elindult Nagy-Britannia legészakibb csücskéből, a skót John O’Groats nevű faluból, hogy átszelje a szigetországot egy Peel P50-es autóval, aminek
Ochin már megtett 580 kilométert, és reméli, hogy három hét alatt meg tudja tenni az utat Land’s Endig, ami 1400 kilométerre van a starttól. Az út során sok helyen megáll helyiekkel beszélgetni kocsikról és utazásról, ezért úgy számol, hogy az út végére 1600 megtett kilométernél is tarthat majd. A férfi elmondta, hogy a járókelők mindig megnézik a különleges autót, odamennek beszélni hozzá, sokan készítenek fotót róla.
A Peel P50-est az 1960-as években kezdték gyártani, 2010-ben még rekordot is állított, mint a valaha volt legkisebb autó, amit tömeggyártottak. Ochin maga nagy autórajongó különösen odavan a régiekért, a tulajdonában van egy 1914-ess Ford T-modell és egy 1968-as Morris Minor is. A P50-ese ennek ellenére nem régi, 2017-ben gyártották, egy '60-as évekbeliért ugyanis 100 ezer fontot(43 millió forintot) kellett volna fizetnie.
(Forrás: London News Today)