Finn módszerrel csaptak le a rendőrök az ittas sofőrökre
A Hajdú-Bihar megyei rendőrök vasárnap "finn módszerrel" szűrték ki az ittas vezetőket a 42-es és 47-es számú főutakon. A módszer lényege, hogy egyszerre, egy időben
az útszakaszon közlekedő összes járművet megállítják és ellenőrzik.


Ha a sofőr nem ittas, azonnal továbbmehet, pozitív eredmény esetén pedig félreállítják a sofőröket, és eljárást kezdeményeznek ellenük.
A Berettyóújfalui és a Püspökladányi Rendőrkapitányság munkatársai vasárnap összesen 454 gépjárművezetőt ellenőriztek,
de az akció során egyetlen ittas sofőrt sem találtak.
A két rendőrkapitányság illetékesei azt ígérik, a jövőben is lesznek hasonló ellenőrzések.
Képek: Police.hu