prcikk: Navracsics Tibor szerint nemcsak Tiborcz István Ferrarija, hanem Lázár János vadászkastélya is árt a Fidesznek | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Navracsics Tibor szerint nemcsak Tiborcz István Ferrarija, hanem Lázár János vadászkastélya is árt a Fidesznek

A területfejlesztési miniszter többek között arról is beszélt, hogy szerinte a Fideszen belül jelenleg nem Magyar Péter a fő probléma. Azt is elmondta, hogy az „átláthatósági” törvényjavaslatot a jelenlegi formájában nem tudja támogatni.


Navracsics Tibor Dull Szabolcs Öt pontban podcastjében adott interjút, a beszélgetés során pedig több kényes téma is előjött. Többek között arról is beszélt, hogy szerinte a Fideszen belül jelenleg nem Magyar Péter a fő probléma, hanem az a hangulat, amit ő megtestesít. Azt is hozzátette, hogy „a luxizás”, beleértve Tiborcz István Ferrariját és Lázár János vadászkastélyát, szerinte árt a Fidesznek.

„Ha rám néz, látja, hogy magam nem vagyok egy luxizós ember. Nemcsak a nézeteim polgáriak, hanem az életvitelem is. Ebből fakadóan nem tudom elképzelni azokat a csábító erőket, amelyek engem arra bírnának, hogy Ferrarit vegyek magamnak, vagy többmillió forintos ruhát, vagy egy vadászkastélyt”

– mondta Navracsics, aki szerint ezek a dolgok irritálják az embereket.

„Ezek úgy gondolom, hogy ártanak a Fidesznek. Nem tudom, hogy ennek döntő jelentősége van-e. De a saját választókerületemből tudom, hogy vannak emberek, akiket irritál, hogy ilyen vagyoni különbségek vannak”

- fogalmazott a miniszter, és azt javasolta, hogy „meg kell kérni, vagy fel kell szólítani azokat az embereket, akik a környékünkön élnek vagy a társaságunkba tartoznak, hogy nagyobb önmérsékletet tanúsítsanak.”

A politikus azt is elmondta, hogy 2026-ban szerinte Orbán Viktor és Magyar Péter küzdelme várható a miniszterelnöki posztért, és úgy véli, Orbán fog győzni. Szerinte a kormányfő újraindul, és Magyar Péter indulását sem fogják ellehetetleníteni. Navracsics úgy gondolja, hogy Orbán Viktor az a vezető, aki a legnagyobb eséllyel tudja egyben tartani azt a társadalmi koalíciót, amely 1998 óta formálódott. Úgy fogalmazott:

„Ha nem Orbán Viktor lenne a jelölt, nem tudom, milyen mértékben, de kisebb lenne ez a tábor. Lennének olyan csoportok, akik úgy gondolják, hogy akárki is lenne a vezető, vele nem tudnak úgy azonosulni, mint Orbán Viktorral.”

A miniszter szerint a Fidesz az elmúlt időszakban szélsőséges párttá vált. Elmondta, hogy „volt olyan időszak, amikor középen voltam, ma pedig meglehetősen a szélén”. Szerinte „a mainstream nem ott van, ahol én vagyok. Ennek a bizonyos polgári irányzatnak vagyok az egyik képviselője”. Úgy látja, hogy a Fidesz egy jobbközép pártból markáns jobboldali párttá vált, miközben ő megmaradt a jobbközép környékén. Több vitája is volt az elnökségi üléseken, de úgy látja, hogy ezekben a folyamatokban alulmaradt.

Navracsics szerint a kormányon belül ma Nagy Márton, Szijjártó Péter és Rogán Antal tartozik az erősebb emberek közé. Úgy látja, Rogán Antal nem gyengült meg attól, hogy szankciós listára került. Azt is elmondta, hogy sem Gulyás Gergely, sem Rogán Antal súlya nem csökkent. Azt is mondta: Orbán Viktor azt szeretné, hogy Rogán a politikai, Gulyás pedig a közigazgatási koordinációra összpontosítson. Navracsics szerint Gulyás ereje nem a hatalompolitikában van, hanem abban, „hogy kiválóan tud együttműködést létrehozni az egymással sokszor rivalizáló politikusok és tárcák között”.

Navracsics beszélt Lázár Jánossal való kapcsolatáról is. Mint mondta, „egy elhúzódó, méltánytalan vita” van köztük. A vita azért alakult ki, mert Navracsics találkozott Márki-Zay Péterrel egy rendezvényen, mint az önkormányzatokért felelős miniszter. Elmondása szerint Lázár János akkor támadta meg őt emiatt, miközben egy évvel korábban ő maga tartott közös sajtótájékoztatót Márki-Zayval. Navracsics erről azt mondta:

„Mind a mai napig ezt méltánytalannak tartom, és mindaddig méltánytalannak fogom tartani, amíg Lázár János nem jelzi, hogy ezt megbánta.”

Hozzátette:

„Volt már ilyen, amikor Lázár János bocsánatot kért. Ő egy hirtelen haragú ember.”

Navracsics azt is kijelentette, hogy 2025-ben nem tartja reálisnak a Huxitot, vagyis Magyarország kilépését az unióból. Szerinte a magyar kormány és az EU közötti kommunikáció laposodik, de nem attól tart, hogy Magyarországot kitolják az EU-ból.

A Pride betiltásáról szóló törvénnyel kapcsolatban azt mondta, bízik abban, hogy ez nem jelent teljes tiltást. Úgy látja, önmagában a Pride-ot nem lehet betiltani, csak azt szabályozni, hogy milyen típusú tüntetések nem engedélyezettek. Azt mondta: „Én nem a formára, hanem a tartalomra koncentrálok”, és szerinte a jelenlegi törvény alapján meg lehetne tartani a Pride-ot.

Az „átláthatósági” törvényjavaslat is szóba került. Navracsics erről azt mondta, hogy a törvényjavaslatot ebben a formában nem tudja támogatni, ugyanis nem ért egyet azzal, hogy elvegyék a most felajánlott egy százalékos adót azoktól a szervezetektől, amelyek jegyzékre kerülnének.

Szerinte erről „elég rendesen” van vita a Fideszen belül, ő pedig majd akkor dönt arról, megszavazza-e az „átláthatósági” törvényt, ha majd látja a végleges szöveget.

A politikus beszélt a saját ambícióiról is. Úgy fogalmazott: „Nem tudok ultizni, úgyhogy én már itt kiestem.” Elmondta, hogy 2022-ben kérte, ne legyen rajta a listán, és 2026-ban is azt fogja kérni, hogy ne szerepeljen a Fidesz-KDNP listán. Hozzátette: „Ragaszkodom hozzá, hogy egyéni választókerületben induljak. Vagyis maguk a választók dönthetik el, kíváncsiak-e arra a világképre, amelyet én megjelenítek.”

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Az állampárt megint hazudozik rólam
A Tisza Párt elnöke reagált arra a hangfelvételre, amelyen állítólag ő beszél és kijelenti, hogy „g*ci nagy háború lesz”. Magyar szerint az a kormány hazudik, amely „évek óta háborús pszichózisban és riogatásban tartja az országot”.


Magyar Péter a Facebookon reagált a Patrióta YouTube-csatorna által nyilvánosságra hozott hangfelvételre. Ezen állítólag a Tisza Párt elnöke és volt barátnője, Vogel Evelin beszélgetnek. A felvétel szerint nő azt mondja: „lehet, jobb lenne a világ, ha a humoristák lennének politikusok. Csak színészek ne legyenek, mert akkor háború lesz”. Magyar Péter erre ezt válaszolta: „Így is az lesz, g*ci nagy háború lesz”.

A kormányoldal reakciójára nem kellett sokat várni. Szijjártó Péter azt írta Facebook-oldalán, hogy szerinte ez a kijelentés azt a kormányzati álláspontot igazolja, amelyet már évek óta hangoztatnak, mégpedig, hogy „Brüsszel és Kijev egész Európát a háború lángjába akarja borítani”.

Magyar Péter a Facebook-oldalán posztban és videóban is reagált. Azt írta:

„Három nappal az országgyűlési választás előtt a Fidesz végső kétségbeesésében még egyszer, ezredjére is megpróbálkozik a hazug háborús propagandával. Említésre sem lenne érdemes, ha ezt nem pont azon a napon tennék, amikor nyilvánosságra kerültek a csádi misszió kormányzati tervei.

Az az állampárt hazudozik megint rólam, amely a miniszterelnök fiának isteni sugalmazására 200 magyar katonát küldene Csádba. És amely kormány Trump kérésére Iránba is katonákat küldene.”

A Tisza vezetője a csádi misszióra utalt, amelyről most derültek ki újabb részletek. Egy kiszivárgott dokumentum szerint a kormányzat, bár kommunikációjában tagadta a misszió létezését, tavaly ősszel mégis komolyan tervezett vele. A tervek alapján csak idén több mint 27 milliárd forintot költöttek volna a 200 fősre tervezett katonai küldetésre.

Magyar megemlítette Szijjártó Pétert is: „Az az Orbán-kormány hazudik megint, amelynek külügyminisztere büszkén árulja el a hazát és a nyugati szövetségi rendszert, amely Magyarország biztonságának garanciája. Az az Orbán-kormány hazudik megint, amely évek óta háborús pszichózisban és riogatásban tartja az országot.”

„Legyen mindenki számára egyértelmű: A TISZA-kormány alatt újra rend, béke, biztonság és fejlődés lesz Magyarországon. 3 nap van hátra az orbáni őrületből. Április 12-én lezárjuk ezt a dicstelen két évtizedet. Vasárnap történelmet írunk és rendszert váltunk!” – ígérte posztjában.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Árpa Attila videóban üzent azoknak, akiknek a szavazatát zsarolással vagy pénzzel akarhatják megvenni
A színész a jakuzzijában ülve adott tanácsot. Pártot nem említett az Instagram-sztoriban megosztott videójában, de azért utalt arra, hogy kit támogat a választáson.


Árpa Attila a jakuzzijában ülve, egy 24 órán át elérhető Instagram-videóban adott tippeket a vasárnapi országgyűlési választás előtt azoknak, akiket esetleg pénzzel vagy fenyegetéssel próbálnak rávenni egy adott párt támogatására.

A színész egy konkrét módszert vázolt fel arra, hogyan lehet kijátszani a nyomásgyakorlókat.

„Ha valaki zsarol, kényszerít, fenyeget vagy esetleg pénzt ad azért, hogy egy bizonyos pártra szavazzál, semmi baj! Ne aggódj, fogadd el! Bemész a fülkébe, behúzod az x-et arra a pártra, amit ugye követelnek tőled, lefotózod szépen, utána egy másik pártra is behúzod, és kérsz egy új szavazólapot, mondván, hogy ezt elrontottad. Majd később be tudod mutatni fényképen annak az illetőnek, aki megfenyegetett vagy kifizetett, hogy teljesítetted az ő kérését, miközben ténylegesen meg arra szavaztál, akire te szeretnél!”

A várható negatív kommentekre is előre reagált.

„Ez egy nagyon fontos apróság, és ha most éppen arra készülsz, hogy valami gonosz kommentet írjál, ne felejtsd el, hogy egyetlen egy párt nevét nem említettem, tehát magadat minősíted.”

Árpa egyékbént a videója tetején a „tiszavaztok?” feliratot helyezte el, melyben a „Tisza” szót kékkel emelte ki.

A választási fülkében a saját szavazólap lefotózása nem tilos. Aki elrontja a szavazólapját, az az urnába dobás előtt egyszer kérhet újat. Fontos azonban, hogy egy szavazólap csak akkor érvényes, ha egyetlen pártlistára kerül x, több jelölés érvénytelenné teszi a voksot. Maga a szavazatvásárlás vagy a választók fenyegetése bűncselekménynek számít.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Gulyás megerősítette: 500 millió dollárért vesz olajat a MOL az Egyesült Államoktól
A Fehér Ház is megerősítette az 510 ezer tonnáról szóló olajvásárlást. J. D. Vance amerikai alelnök budapesti látogatása során több megállapodást is kötött, például arról is megállapodott a kormánnyal, hogy 700 millió dollár értékben vásárolunk HIMARS-rakétarendszert.


„A Mol kőolajat fog vásárolni az Egyesült Államoktól a következő hetekben, hónapokban” – mondta Gulyás Gergely a választások előtti utolsó Kormányinfón. Egyúttal megerősítette azt az értesülést – amelyről korábban mi is írtunk – hogy

Magyarország félmillió tonna amerikai kőolajat vesz 500 millió dollárért.

Erről a Fehér Ház is kiadott a közleményt, melyben azt írták, egészen pontosan 510 ezer tonna olajat vásárol a kormány.

J. D. Vance amerikai alelnök budapesti látogatása nyomán több megállapodást kötött, melyekről a Telex számolt be részletesen.

Magyarország egy kutatás keretein belül vesz egy kis moduláris reaktort (SMR), hogy felmérje a technológiát. Később pedig akár tíz amerikai kis moduláris reaktor építését is támogatná a kormány, ami egy 20 milliárd dolláros potenciális beruházást jelent. A kormány már korábban is jelezte, hogy az SMR technológiában látja az energiaellátás jövőjének egyik kulcsát. Az együttműködés alapját erősíti az a tavaly novemberi szerződés is, amely alapján a Westinghouse alternatív fűtőelemeket szállíthat a paksi atomerőműnek.

A hadiipari kapcsolatok is szintet léptek. J.D Vance arról is megállapodott a kormánnyal, hogy 700 millió dollár értékben vásárol HIMARS-rakétarendszert.

Ezzel párhuzamosan a 4iG is bejelentett két stratégiai megállapodást. Az egyik az L3Harris amerikai céggel jött létre, amelynek célja a magyar HIMARS-program kommunikációs technológiájának NATO-kompatibilis integrációja. A másik, a Northrop Grummannal kötött egyezség az első magyar geostacionárius kommunikációs műhold, a HUGEO megépítéséről szól.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
IDEA: A Tisza 50-37 arányban vezet a Fidesz előtt, a DK és a Mi Hazánk a küszöbön táncol
Az IDEA Intézet legfrissebb kutatása szerint a biztos szavazó, pártot választani tudóknál 13 százalékpont Magyar Péterék előnye a Fidesszel szemben. Az is kiderült, hogy az elmúlt hónapokban nőtt a választási hajlandóság.


Az IDEA Intézet legfrissebb, a választás előtti napokban készült felmérése szerint a TISZA Párt fölényes győzelmet aratott volna, ha a parlamenti választást április legelején tartják.

A március 31. és április 4. között rögzített adatok alapján

a biztos szavazó, pártot választani tudók körében a TISZA Párt a voksok 50 százalékát szerezte volna meg, míg a Fidesz–KDNP-t 37 százalék támogatta volna.

Azt is megjegyzik, hogy a választási kampány során mindkét nagy párt erősödni tudott: a Tisza támogatottsága 4, a Fidesz-KDNP-é pedig 3 százalékponttal emelkedett az év elejéhez képest.

A Mi Hazánk és a DK számára kiélezett a küzdelem: a felmérés szerint akár mindkét párt elérheti az 5 százalékos küszöböt, de arra is van esély, hogy végül mindkettő kiszorul a parlamentből április 12-e után.

Az IDEA Intézet szerint elmúlt hónapokban nőtt a választási hajlandóság, sokan választottak pártot maguknak. Adataik szerint január óta 27-ről 21 százalékra csökkent a politikai preferenciáikban bizonytalan felnőttek hányada.

A kutatás számai azt a képet erősítik, amelyről Török Gábor politikai elemző is beszélt: a politikai küzdelem kétpólusúvá vált, ami a kisebb ellenzéki pártok számára a túlélést is kérdésessé teheti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk