Minél többet szül egy nő, annál fiatalabb lesz, a gyerekek száma lassítja az öregedést
A People magazin adott hírt róla, hogy nagyszerű öregedésgátló megoldásra bukkantak a tudósok: szüljünk sokat. A Simon Fraser Egyetemen 2016-ban készült egy olyan tanulmány, ami rávilágít, hogy egy nő által szült gyermekek száma jótékonyan befolyásolhatja testének öregedési folyamatait, sőt: minél több gyermeke van, annál lassúbb ez a folyamat. Ez tökéletesen ellentmond annak a közhiedelemnek, hogy egy asszony csak öregszik a gyermekvállalással.

Pablo Nepomnaschy egészségtudományi professzor és a posztdoktori kutató Cindy Barha vezették a kutatást, mely azt vizsgálta, mi az összefüggés egy nő gyermekeinek száma és DNS-szálának telomernek nevezett része között.
A telomer egyébként a kromoszómáinkat alkotó DNS-szál két végén található rövid, többszörösen ismétlődő szakasz - ez az öregedési folyamat kulcsa. Ahogy idősödünk, úgy rövidül a telomer, ezzel együtt pedig a sejtjeink is, melyek egyre kevésbé képesek a reprodukcióra az idővel.

A rövidülés hatása olyan látványos fizikai jelekben nyilvánul meg, mint a haj és a bőr látványos öregedése - azért ezeknél a legfeltűnőbb, mert épp a haj és a bőr termeli a leggyakrabban az újabb sejteket.