HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter szerint a Fidesznek fel kellene jelentenie Németh Balázst, aki pohárral a kezében, a kamerába nézve, kéz nélkül vezetett autót

A Fidesz-frakció szóvivője saját maga posztolt egy olyan videót, amin éppen vezet, kezében egy pohárral, miközben a telefonjába beszél. A Tisza elnöke szerint nem először fordult elő ilyen.


Magyar Péter ezúttal Németh Balázsról, a Fidesz-frakció szóvivőjéről töltött fel egy videót a Facebook-oldalára. A felvételen Németh épp autót vezet, kezében egy pohárral és közben a telefonjába beszél.

„Ez a figura a saját maga által feltöltött videójában éppen bemutatja, hogyan kell elkövetni a Btk. 234. paragrafusa szerint három év szabadságvesztéssel büntetendő közúti veszélyeztetés bűntettét. Miközben egy nem kis személyautót vezet közúton, épp propaganda videót készít és emiatt folyamatosan a telefonját és nem az utat nézi és többször a kormányt sem fogja (az egyik keze eleve foglalt)”

– írja posztjában a TISZA Párt elnöke, aki hozzátette: Bovier György fővárosi képviselőtársuk pont egy ilyen, vezetés közben telefont figyelő ember miatt került kerekesszékbe.

„A legkevesebb, hogy a Fidesz frakció ezt a propagandistát haladéktalanul kirúgja és feljelenti, mivel ezzel a magatartásával Németh Balázs közvetlenül veszélyeztette mások életét”

– fogalmaz Magyar megjegyezve, hogy „megnézve a propagandista »úr« feltöltött videóit, látszik, hogy rendszeresen (folytatólagosan) követi el a mások éltét veszélyeztető bűncselekményt”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Semmi megbánás: hátborzongató sorokat írt halála előtt búcsúlevelébe Jeffrey Epstein
A bírósági aktába került feljegyzés a hatósági vizsgálatot kritizálja, miszerint a nyomozók semmit sem találtak ellene. A „NEM EGY MÓKA, NEM ÉRI MEG!!” szavakkal záruló szöveget egy képregényben fedezték fel.


„Külön élvezet, ha az ember maga választhatja meg, mikor mond búcsút” – egyebek mellett ez áll abban a kézzel írt, Jeffrey Epsteinnek tulajdonított feljegyzésben, amelyet tegnap este hozott nyilvánosságra egy amerikai szövetségi bíró.

A feljegyzést Kenneth M. Karas bíró tette közzé szerdán, miután a New York Times múlt csütörtökön kérte a dokumentum titkosításának feloldását. A bíró az újság kérelmének helyt adva tette a jegyzetet a bírósági aktába, amely itt nyilvánosan elérhető. Az ügyészek a közérdekre hivatkozva nem tiltakoztak a nyilvánosságra hozatal ellen.

A jogi jegyzettömbből kitépett sárga lapra írt, aláíratlan és dátum nélküli feljegyzés azzal kezdődik, hogy „Egy hónapig vizsgáltak — SEMMIT SEM TALÁLTAK!!!”, majd azzal folytatódik, hogy „Mit akarsz, mit tegyek — kezdjek el bőgni!!”. A szöveg aláhúzott szavakkal zárul: „NEM EGY MÓKA, NEM ÉRI MEG!!”.

A dokumentum hitelességét eddig nem igazolták, de a szövegben felbukkan két olyan jellegzetes fordulat – a „bust out cryin” (kb. „kezdjek el bőgni”) és a „No fun” (kb. „nem egy móka”) –, amelyeket Epstein korábban már használt e-mailekben, illetve egy másik, a halálakor a cellájában talált feljegyzésben is.

A feljegyzést állítása szerint Epstein egykori cellatársa, Nicholas Tartaglione találta meg. Az egykori rendőr, akit később egy négyszeres gyilkossági ügyben ítéltek el, azt mondta, 2019 júliusában, Epstein első, sikertelen öngyilkossági kísérlete után bukkant a papírra egy képregényben.

„Kinyitottam a könyvet, hogy olvassak, és ott volt”

– idézte fel a történteket.

Az amerikai Igazságügyi Minisztérium szóvivője közölte, a tárca korábban soha nem látta ezt a feljegyzést, és az sem volt része annak a több millió oldalnyi Epstein-dokumentumnak, amelyet egy új törvény értelmében nemrég nyilvánosságra hoztak.

A szexuális bűncselekményekkel vádolt milliárdos halálának körülményeivel kapcsolatban a hivatalos álláspont szerint öngyilkosság történt, ezt azonban a közvélemény egy jelentős része és egyes politikusok is kétségbe vonják.

Jeffrey Epsteint 2019 júliusában eszméletlenül találták a cellájában, egy szövetcsíkkal a nyaka körül, de az életét akkor még meg tudták menteni. Néhány héttel később, 2019. augusztus 10-én holtan találtak rá a manhattani Metropolitan Correctional Centerben. A halál hivatalos oka öngyilkosság volt.

Via Associated Press


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter az olasz sajtónak: Remélem, méltó leszek az emberek elvárásaihoz, de tökéletes nem leszek, az biztos
A leendő miniszterelnök a Corriere della Serának adott interjút olaszországi tartózkodása alatt, melyben a választási kampányról és az előtte álló feladatokról is beszélt. Azt ígérte, kormányával azon lesznek, hogy egyre kevesebb hibát kövessenek el, de ha mégis hibáznak, azt be fogják ismerni.


Magyar Péter a választási győzelme utáni első nemzetközi interjúját adta az olasz Corriere della Serának, amely során a lap szerint feszültnek tűnt, mintha gondolatban már máshol járna. A cikk szerint a leendő miniszterelnök egy telefonhívás miatt döntött úgy, hogy a liguriai filmfesztiválról – ahol bemutatták a politikai felemelkedéséről szóló Tavaszi szél – Az ébredés című filmet – azonnal az olasz fővárosba utazik, hogy találkozzon Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel. Megjegyzik, hogy ez az első miniszterelnöki szintű találkozója Orbán Viktor utódjaként.

Magyar az interjúban arról beszélt, hogy egyfajta „felébredés” zajlik Magyarországon.

„Korábban itt senki sem szeretett politikáról beszélni, a beletörődés és az apátia uralkodott, mostanra a politika »szexivé« vált” – mondta.

Ugyanakkor saját szerepéről is őszintén beszélt: „Milyen vezető leszek? Remélem, méltó leszek az emberek nagy elvárásaihoz, de tökéletes nem leszek, az biztos.”

Szerinte a Tavaszi szél című filmben is megmutatkozott, hogy vannak hibái, gyengeségei, éppen ezért nem lehet propagandafilmnek nevezni a dokut. Azt ígérte, kormányával azon lesznek, hogy egyre kevesebb hibát kövessenek el, de ha mégis hibáznak, azt be fogják ismerni.

A leendő miniszterelnök a kampányáról is beszélt, amelynek jelmondata II. János Pál pápa híres mondata volt: „Ne féljetek”. Elmondta, hogy két év alatt 700 települést járt be, hogy személyesen oldja az emberek félelmét.

„A vidéki térségekben, aki nyíltan kiállt, elveszítette az állását, fenyegetések érték, a családtagjaikat is. Kulcsfontosságú volt, hogy elérjük őket, beszéljünk velük, a szemükbe nézzünk, megszorítsuk a kezüket, hogy ne érezzék magukat egyedül”

– hangsúlyozta.

Úgy látja, túlélőként és a rendszer egykori belső ismerőjeként tudott sikeres lenni.

„Ismerem a trükkjeiket, tudom, hogyan gondolkodnak. Ez sokat segített abban, hogy ne kövessem el azokat a hibákat, amelyeket a korábbi ellenzéki pártok elkövettek”

– mondta.

Azt is hangsúlyozta, hogy továbbra is a nyilvános vitát és a lakosság bevonását kívánja politikája középpontjába állítani. Fő céljainak az ország újraegyesítését, a gazdaság talpra állítását, az uniós források visszaszerzését és a korrupcióellenes intézkedések bevezetését nevezte. „Készen állunk, és örülünk, hogy elkezdhetünk dolgozni” – jelentette ki.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán Anita is Rómába utazott Magyar Péter és Giorgia Meloni találkozójára
A leendő külügyminiszter csatlakozik a beiktatására váró kormányfőhöz, aki az olasz miniszterelnökkel tárgyal csütörtökön Rómában. Reggel a repülőtérről jelentkezett be egy fotóval, mely szerint a Wizz Air járatával repült.


Magyar Péter szerdán közölte Facebook-oldalán, hogy csütörtökön az olasz miniszterelnökkel találkozik Rómában. Giorgia Meloni 10 órakor fogadja a szombaton hivatalba lépő kormányfőt a római Palazzo Chigiben fogadja. Mint ismert, Meloni korábban Orbán Viktor egyik fontos európai szövetségesének számított.

Csütörtök reggel kiderült, hogy Orbán Anita is elkíséri a Tisza elnökét az egyeztetésre. A leendő külügyminiszter a Facebook-oldalán posztolt egy fotót arról, hogy a Wizz Air római járatának indulására vár.

„Csatlakozom a leendő miniszterelnök Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatandó tárgyalásához. Úton Rómába”

– írta a képhez.

Magyar Péter még kedden utazott Olaszországba, hogy részt vegyen a Riviera Filmfesztiválon, ahol bemutatták a Tavaszi szél – Az ébredés című, róla szóló dokumentumfilmet. A tervek szerint csütörtökön este tér vissza Magyarországra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Lezárta a rendőrség a nyomozást: hónapok után kiderülhet, mi történt a 34 évesen elhunyt Dudás Miklóssal
A rendőrség pénteken hozza nyilvánosságra a Dudás Miklós halála ügyében folytatott nyomozás eredményeit. Kiderül, bűncselekmény történt-e.


Lezárta a rendőrség a Dudás Miklós halála ügyében indított nyomozást, az eredményekről pedig holnap, péntek délelőtt tartanak sajtótájékoztatót – írta meg csütörtökön az Index.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság meghívójában csak egy „ismert sportoló halála” szerepel, de a lap információi szerint a 34 évesen elhunyt világbajnok kajakozó ügyéről lesz szó. A bejelentés hónapokig tartó bizonytalanság végére tehet pontot egy olyan ügyben, amely egy szokásos haláleseti eljárásból váltott át bűnügyi nyomozásba.

A sportolót január 5-én találták holtan XVIII. kerületi otthonában, miután családja napokig nem érte el. A lakás ajtaját végül zárszakértő segítségével kellett kinyitni, sajtóhírek szerint Dudás Miklós mellett kutyája virrasztott. A rendőrség először közigazgatási eljárást indított, ami azt jelentette, hogy a helyszínen nem találtak egyértelműen bűncselekményre utaló jelet.

A fordulat a soron kívüli boncolás után következett be, amikor az orvosszakértők olyan sérüléseket tártak fel, amelyek idegenkezűségre utaltak.

Az RTL információi szerint a sérülések között három komoly fejsérülés is volt. A BRFK Életvédelmi Osztálya ezért január 6-án halált okozó testi sértés gyanújával, ismeretlen tettes ellen rendelt el nyomozást.

Sokan nem értették, miért csak utólag merült fel a bűncselekmény gyanúja. Egy igazságügyi szakértő elmagyarázta, hogy a rendőrség nem hibázott, ez a szakszerű eljárás. A helyszínelők feladata a nyomok rögzítése, a halál pontos okát és a sérülések jellegét azonban csak a boncolás tisztázhatja, így a bűnügyi nyomozás elrendelése csak ekkor vált indokolttá.

A sportoló nagyapja bántalmazásra gyanakodott. Idősebb Dudás István a Blikknek arról beszélt, hogy unokája nyakán ütésnyomot látott, és a család egy éven belül a második fiát gyászolta. A gyászoló nagypapa biztos volt abban, hogy unokáját megverték.

„Meggyőződésem, hogy őt is egyszerűen agyonverték” – mondta.

Dudás Miklóstól január 30-án vettek végső búcsút a pestszentlőrinci temetőben. Gyermekei édesanyja, Szigligeti Ivett a temetés után a nyilvánossághoz fordult, és arra kért mindenkit, hogy a nyomozás lezárultáig tartózkodjanak a megalapozatlan találgatásoktól.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk