HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter 10 pontban sorolta fel, miért fokozódik a pánik a Karmelitában

A Tisza Párt vezetője szerint „Orbánék pontosan tudják, hogy legkésőbb 294 nap múlva elveszítik a választást”.


„10 pont, amiért fokozódik a pánik a Karmelitában” - kezdte vasárnapi posztját Magyar Péter.

„Az Orbán-kormány idei első félévét az alábbiak jellemzik: Földbe állt repülőrajt. Zuhanó Fidesz népszerűség. Magyarország totális eladósítása. Távolodó béke. A háború és az uszítás kormánya. Ismét növekvő infláció. Fokozódó megélhetési válság. Összeomló vasút. Széteső egészségügy. Uniós pénzek hiánya, fizetésképtelen költségvetés”

- fogalmazott a Tisza Párt vezetője, aki szerint „Orbánék pontosan tudják, hogy legkésőbb 294 nap múlva elveszítik a választást”.

Magyar ezután 10 pontban fejti ki „a Karmelitában tapasztalható, soha nem látott pánik okait”:

1.) Januárban és februárban még fantasztikus évről és repülőrajtról hazudozott a miniszterelnök. Ehhez képest az első félévben ismét földbe állt a magyar gazdaság. Az egész Unióban nálunk zuhant leginkább a nemzeti össztermék. A valódi elemzők szerint idén semmilyen növekedés nem lesz. Az elmúlt 3 évhez hasonlóan ismét stagnálás vagy visszaesés várható.

2.) Minden közvélemény-kutató szerint folyamatosan nő a TISZA előnye a Fideszhez képest. A legfrissebb kutatás szerint már 15 %-kal vezetünk és jelenleg már majd 3 millió szavazónk van és a legkisebb településen is eltűnt Orbánék előnye. A kormányközeli intézetek fél éve nem mernek kutatásokat közölni. A Karmelitából származó hírek szerint a fideszes belső mérések is 10% feletti TISZA előnyt mutatnak.

3.) Az összeomló gazdaság miatt a választási osztogatást csak hazánk totális eladósításával tudja megvalósítani a Fidesz. Suttyomban újabb 4 milliárd dollár (1600 milliárd forint) hitelt vesznek fel ismeretlen, de feltételezhetően nagyon magas kamatok mellett. Ezzel nemcsak a jelenünket zálogosítják el, hanem a gyerekeink és az unokáink jövőjét is eladják a hatalmuk megtartása érdekében.

4.) Tavaly még békét ígértek Trump elnök januári beiktatására. De jelenleg a béke távolabb van, mint egy éve és eszkalálódik a nemzetközi konfliktus, ezzel elszabadult az olaj ára, még tovább fokozva a magyar inflációt. Közben Orbánék lebuktak, hogy miközben békéről papoltak, háborúra készülnek és még a magyar hadiipari cégeket is az oligarcháiknak játszanák át.

5.) Orbánék soha nem látott mértékben uszítanak. Azzal próbálják átvenni a kezdeményezést, hogy magyart a magyar ellen fordítanak. Hazaárulóznak, Harcosok Klubját szerveznek és soha nem látott mennyiségű pénzt öntenek a gyűlölet propagandájukba.

6.) Azt hazudták, hogy agyonütötték, megállították az inflációt. Ezzel szemben megint vágtat Magyarországon a drágulás. Egész Európában nálunk drágulnak legjobban az élelmiszerek. Van, ami 30 %-kal.

7.) Egyre fokozódik a megélhetési válság, már majd 3 millióan élnek a létminimum alatt. Ismét hazánk lett hivatalosan is Európa legszegényebb országa.

8.) Összeomlott a vasúti közlekedés. A Lázárék által leállított beszerzések és karbantartások miatt, a nyár beköszöntével soha nem látott válságba került a MÁV. Ezen a hétvégén újra összeomlott a vonatközlekedés a Balatonnál. Már nemcsak a klímák nem működnek, hanem az illemhelyek sem. 40 év a mozdonyok átlagéletkora és most épp 30 éveseket lízingelnének újak beszerzése helyett. Orbánék nem tudják megoldani a MÁV problémáit, ezért inkább leállítják az tájékoztató rendszert, hogy ne lehessen követni a teljes vasúti összeomlást.

9.) Az állami egészségügy Orbánék szisztematikus alulfinanszírozása miatt a teljes működésképtelenség felé tart. Több pénzt vesz ki az Orbán-család a cégeiből egy év alatt, mint amennyit a miniszterelnök egészségügyi fejlesztésekre engedélyez. A kórtermekben elképesztő hőség, és szenvedő betegek. Egyre hosszabb várólisták, növekvő kórházi fertőzések, fokozódó szakember- és ápolóhiány.

10.) Orbán ipari méretű korrupciója miatt évek óta nem jönnek az uniós pénzek. Fizetési problémákkal küzdő állami vállalatok és kórházak és a fizetésképtelenség felé sodródó állam és önkormányzatok.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Mi vagyok én, majom, te szarházi?” – Magyar Pétert barátságtalanul fogadták a Tisza-tó mellett
A Tisza Párt elnöke szerint az affér azon a településen történt, ahol több kilométeren kiirtották a nádast, és ahol a helyiek már alig tudnak lejutni a Tisza-tó partjára.


„Újabb Orbán-harcos.”

„Abádaszalókon a kipusztított nádas helyén felhúzott egyik 100 milliós NER mobilházból kijőve ismét bemutatták a rendszer valódi arcát. Köpködés, trágárkodás és egy kis kerítésrázás”

– számolt be útjának legfrissebb tapasztalatairól Magyar Péter a Facebookon.

„Mindezt azon a településen, ahol több kilométeren kiirtották a nádast, ahol a helyiek már alig tudnak lejutni a Tisza-tó partjára és ahol a polgármester fenyegeti a helyi tiszásokat…” - tette hozzá a politikus, aki egy videót is posztolt a történtekről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Meghalt az alvó herceg – 20 év kóma után hunyt el a szaúdi trónörökös
Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud 15 évesen szenvedett súlyos balesetet Londonban. Azóta kómában feküdt, családja pedig végig reménykedett a csodában.


Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud szaúdi herceg 35 éves korában hunyt el. A halálhírről édesapja, Khaled bin Talal Al Saud herceg számolt be az X-en.

„Allah akaratában és ítéletében hívő szívvel, mély fájdalommal és szomorúsággal gyászoljuk szeretett fiunkat: Al-Waleed bin Khaled bin Talal bin Abdulaziz Al Saud herceget – Allah irgalmazzon neki –, aki ma hunyt el” – írta bejegyzésében.

A férfit sokan „alvó hercegként” ismerték, mivel húsz éven keresztül kómában feküdt.

2005-ben, mindössze 15 évesen szenvedett közúti balesetet Londonban, amikor katonai kadétként tanult az Egyesült Királyságban.

A baleset súlyos agysérülést és belső vérzést okozott. Azonnal orvosi ellátásban részesült, amerikai és spanyol szakorvosok is részt vettek a kezelésében, de nem tért magához.

Később Rijádba szállították, ahol a Szaúd-Arábiát megalapító Abdulaziz királyról elnevezett egészségügyi központban ápolták haláláig.

Al-Waleed bin Khaled bin Talal Al Saud 1990 áprilisában született. Édesapja a szaúdi királyi család egyik ismert tagja, és a milliárdos Al Waleed bin Talal herceg unokaöccse.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Először üzent a magyaroknak XIV. Leó pápa - ezt írta az egyházfő
A szentatya személyes hangvételű levélben mondott köszönetet a magyar államfő támogatásáért. Imádságos jókívánságait küldte hazánk békéjéért és gyarapodásáért.


Sulyok Tamás köztársasági elnök közösségi oldalán tette közzé XIV. Leó pápa levelét, amelyben a szentatya megköszönte a magyar államfő jókívánságait és támogatását. A pápa azt írta:

„Örömmel vettem a jókívánságokat tartalmazó, szívélyes üzenetét, amelyet a magyar nép nevében is, eljuttatott hozzám Péter apostol székébe történt megválasztásomat követően”.

XIV. Leó elismerését fejezte ki amiatt is, hogy Magyarország hivatalos küldöttsége részt vett a májusi beiktatási szertartáson. A delegációt Sulyok Tamás vezette. A pápa hangsúlyozta:

„Kérem, fogadja őszinte tiszteletem és nagyrabecsülésem kifejezését, valamint imádságos jókívánságaimat Magyarország békéjére és gyarapodására”.

A köztársasági elnök a levél kapcsán úgy fogalmazott: „Mélységes tisztelettel fogadtam XIV. Leó pápa jókívánságait és áldását”, majd hozzátette: „a szentatya szavai – a hit, a béke és a szolgálat szellemében – lelki megerősítést és reményt jelentenek nemzetünk számára”.

Üzenetét egy latin idézettel zárta: „Deo gratias et caritati Ecclesiae”, vagyis: „Hála Istennek és az Egyház szeretetének”.

XIV. Leó pápa májusban már kapcsolatba lépett magyar hívőkkel is. Egy vatikáni audiencián Kocsis Fülöp érsek-metropolita magyar gyermekek rajzait adta át neki, amit a fiatalok örömteli éljenzése kísért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos Orbán Ráhel 2,2 milliós Chanel táskájáról és 342 ezer forintos papucsáról posztolt
A miniszterelnök lánya egy dubaji üzletemberrel találkozott a Kossuth téren. Hadházy Ákos szerint Ráhel szettje egy közalkalmazott teljes évi fizetésébe kerülhet.


Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő vasárnap egy új bejegyzést tett közzé, amelyben Orbán Ráhel pénteki megjelenéséről írt. A kép tanúsága szerint a miniszterelnök lánya férjével, Tiborcz Istvánnal együtt a Kossuth téren találkozott Mohamed Alabbarral, azzal a dubaji befektetővel, aki korábban visszalépett a Rákosrendezőn tervezett beruházástól.

A fotón szereplő öltözék részleteit Hadházy is elemezte. Bejegyzésében így fogalmazott: „Minapi luxi Ráhelen: a papucs és a Dior felső snassz, azért csak egy hónapot dolgozik egy közalkalmazott, de a táska vállalható Chanel, azért küzdhet 8-10 hónapot is mondjuk egy tíz éve dolgozó, diplomás közalkalmazott (akiknek 10 éve nem nőtt a bére).”

A kép alapján

Hadházy szerint a Chanel táska ára több mint 2,2 millió forint, a Dior felsőt 318 ezer forintos összegben találta meg, a papucsot pedig több mint 342 ezer forintra becsülte.

A posztban Tiborcz István viseletéről is írt. Mint fogalmazott: „Tiborczon most egy ötszázezres cipő volt, néhány napja az amerikai követségen csak egy négyszáz ezresben szerénykedett.”

A képviselő korábban is foglalkozott Orbán Ráhel megjelenésével: nemrég egy 1,7 millió forintos táskájáról is posztolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: