Újabb négy tanár mondott fel, mert úgy érzik, hiába tiltakoznak, nem foglalkoznak a problémáikkal
Közülük hárman rendszeresen részt vettek a tiltakozó akciókban, de mégsem rúgták ki őket. A Belügyminisztérium szerint „nem felel meg a valóságnak”, hogy ne egyeztetnének a pedagógusokkal.
Felmondott négy tanár, akik közül hárman csaknem 2 hónapon keresztül vettek részt polgári engedetlenségi akciókban. Az RTL Híradónak azt mondták a távozásukról: úgy érzik, hiába a tiltakozás, nem foglalkoznak a problémáikkal.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint év végéig 200 tanár hagyhatja el ugyanezért a pályát.
Mező Csaba, Weszely Kinga, Chikán Katalin és Imre Szilvia azután adták be a felmondásukat, miután elegük lett az oktatási rendszer igazságtalanságaiból.
Weszely Kinga, a Kispesti Deák Ferenc Gimnázium médiaszakos tanára, 23 év után döntött a pályaelhagyás mellett. Őt több mint száz meg nem tartott óra után nemhogy nem rúgták ki, de még csak figyelmeztetést sem kapott az iskolát fenntartó Külső-Pesti Tankerületi Központtól. Pedig korábban volt, aki ennek töredékéért veszítette el a munkáját.
A Híradónak azt mondta:
nehéz volt meghoznia a döntést, és azt sem tudja, mit csinál ezután. Az oktatási rendszert viszont olyan igazságtalannak érzi, hogy nem tudott tovább maradni.
Imre Szilvia az Illyés Gyula Gimnázium angoltanára volt. Korábban ő is részt vett a tiltakozásokban, mert szerinte nem maradt más békés eszközük arra, hogy kifejezzék, gyakorlatilag 2011 óta próbálnak változásokat elérni az oktatás területén.
Szintén felmondott Chickán Katalin, a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnázium matematika-angol szakos tanára.
„Elhagyjuk a szakmát, mert itt sem az érdekeinket nem tudjuk érvényesíteni, sem a véleményünket kinyilvánítani hatékonyan”
- mondta a pedagógus a Híradónak.
Az RTL kereste az ügyben Tankerületi Központokat is, de nem kaptak választ.
Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője szerint nagyon is nevezhető tendenciának ami történik, „mert olyanok is jelzik a lemondási szándékukat, akik eddig nem is beszéltek róla”. A szakszervezet közel 200 olyan pedagógusról tud, akik év végéig beadhatják a felmondását, ha nem történik érdemi előrelépés az oktatásban.
A közoktatásért is felelős Belügyminisztérium szerint azonban „nem felel meg a valóságnak”, hogy ne egyeztetnének a pedagógusokkal.
A tárca azt írta, hogy az elmúlt fél évben két alkalommal kérdőíves felmérés formájában kérdezték őket, a szakszervezetekkel pedig 15 egyeztetés volt. Arra a kérdésre nem válaszoltak, hogy pontosan mi alapján bocsátanak el tiltakozó tanárokat, miközben másokat nem.