HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter Mészáros Lőrinc leveléről: A helyében felkészülnék a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Védelmi Hivatalnál sorra kerülő meghallgatásokra

A Tisza Párt elnöke szerint a milliárdos vállalkozó a levelében beismerte, hogy ő áll a TV2 mögött, azt viszont nem hiszi el neki, hogy nem árulják. Azt üzente Mészárosnak, hogy a helyében nem leveleket íratna ügyvédekkel.


Ahogy megírtuk, Mészáros Lőrinc hétfőn levélben kereste meg Magyar Pétert, ami a Mészáros Csoport közleményéből derült ki. Ebben azt is cáfolták, hogy a cégcsoport a TV2 eladását tervezi.

A közleményben azt írták, a levél tartalmát nem kívánják nyilvánosságra hozni. Magyar Péter azonban most a Facebook-oldalán elárulta, milyen jellegű levelet kapott.

„Levelet kaptam Mészáros Lőrinctől. Vagyis Várkonyi Andreától. Vagyis inkább ügyvédektől. A levél egyszerre könyörgés és fenyegetőzés. Egyikre sincs szükség”

– közölte a Tisza Párt elnöke.

Szerinte a milliárdos vállalkozó beismerte, hogy „ő áll a TV2 nevű göbbelsi stílusú propagandagyár mögött”, azt azonban nem hiszi el neki, hogy nem árulják áron alul. Magyar szerint ugyanis mindenki tudja, hogy a Mészáros-csoport vagyonának nem Mészáros Lőrinc a végső birtokosa, ezért azt írta:

„Árulják, csak legfeljebb neki elfelejtettek szólni.”

A politikus szerint hasonló a helyzet egy másik kommunikációs céggel kapcsolatban is. „Ugyanezt tudom elmondani Balásy Gyula és a Lounge Event Kft. nevű propagandagyár kapcsán is, amely kapcsán nem véletlenül Rogán Antal tárgyal az eladásról és nem a hivatalos tulajdonos…”.

A leendő kormányfő végül nyilvánosan üzent az ország leggazdagabb emberének.

„Mészáros Lőrincnek azt tudom továbbá üzenni, hogy a helyében nem leveleket íratnék ügyvédekkel, hanem felkészülnék a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Védelmi Hivatalnál sorra kerülő meghallgatásokra. Remélem, tudtam segíteni.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Radnai Márk: Azzal altatnak mindenkit, hogy épp újraszervezik a Fideszt, miközben menekülnek az országból?
A Tisza Párt alelnöke szerint a NER-elit tagjai menekítik a vagyonukat az országból, de jelezte, hogy ezzel nem kerülhetik el a felelősségre vonást. Kijelentette, hogy a „maffia-államnak vége” és az elszámoltatás elkerülhetetlen.


„Az Orbán-körhöz tartozó strómanok elkezdték kimenekíteni a vagyonukat” – írta Radnai Márk a Facebook-oldalán a The Guardian cikkére reagálva. Mi is beszámoltunk róla, hogy a brit lap szerint Bécsből olyan magánrepülőgépek szállnak fel folyamatosan, amelyek állítólag az Orbán-kormány idején meggazdagodottak vagyonát szállítják külföldre. Azt írták, Orbán Viktor belső körének legalább három tagja már megkezdte a vagyonkimentést. Célpontjaik között Szaúd-Arábia, Omán és az Egyesült Arab Emírségek szerepelnek, míg mások Ausztrália és Szingapúr felé kacsintgatnak.

A Tisza Párt alelnöke a G7 hétfői cikkét is megemlíti, mely szerint 2024 végén 29 NER-es milliárdoshoz köthető vállalat pénztárában és bankszámláin összesen több mint 1000 milliárd forintnyi azonnal mozdítható vagyon pihent.

Radnai Márk szerint a közelmúltban is történtek gyanús pénzmozgások, és állítása szerint „a napokban tízmilliárdos utalások indultak el, majd a NAV több, Rogán Antal köréhez köthető tranzakciót pénzmosás gyanújával felfüggesztett, amit a NAV sem tagadott, és a hírek szerint Mészáros Lőrinc családja is Dubajba készül.” Mindezekről hétvégén Magyar Péter, a Tisza elnöke is beszélt.

„És közben Orbán Viktor visszaadja a mandátumát... Azzal altatnak mindenkit, hogy épp újraszervezik a Fideszt, miközben menekülnek az országból?

A Tisza alelnöke szerint a felelősségre vonás elkerülhetetlen. Úgy véli, az érintettek is tudatában vannak a helyzetnek:

„Nem leszünk többet következmények nélküli ország. Most, hogy a maffia-államnak vége, ők is tudják, hogy mi következik. És bizony be fog következni. Az igazságszolgáltatás nem áll meg a határnál.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktort elkapta az RTL a frakcióülés előtt: „Úgy látom, hogy máshol van rám szükség”
A leköszönő miniszterelnök a Fidesz frakcióülésére érkezve szűkszavúan nyilatkozott az RTL-nek. Azt mondta, még nincs döntés arról, hogy újra indulna a pártelnökségért, és arról sem, hogy lemondana a posztról.


Az RTL Híradó riporterének sikerült néhány szóra elcsípnie Orbán Viktort a Fidesz frakciójának hétfői ülése előtt.

Az autóból kiszálló kormányfőtől rögtön azt akarta megtudni, miért nem mondott le a pártelnökségről. Korábban ugyanis Orbán azt mondta, ha nagy vereséget szenved a Fidesz a választáson, akkor lemondana.

A leköszönő miniszterelnök úgy reagált, hogy az országos választmány a héten ülésezik, ott fog megszületni minden döntés.

A kérdésre, hogy miért indul újra, azt felelte, még nincs ilyen döntés, majd megismételte az előző válaszát.

Arra, hogy miért nem veszi át a parlamenti mandátumát, szűkszavúan azt mondta: „Úgy látom, hogy máshol van rám szükség”.

Orbán szombaton egy Facebook-oldalán megosztott videóban jelentette be, hogy visszaadja a mandátumát. Döntését akkor is azzal indokolta, hogy szerinte rá most nem a parlamentben, hanem „a nemzeti oldal újjászervezésében” van szükség. Azt is közölte, hogy maradna a Fidesz elnöke:

„Az elnökség azt javasolja, hogy a munkámat a Fidesz elnökeként folytassam, és ha a kongresszus megtisztel bizalmával, készen állok a feladatra.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: Azok nem ülnek be a parlamentbe, akik úgy érzik, menekülniük kell
Hadházy Ákos szerint Bánki Erik azért mondott le mandátumáról, mert a felelősségre vonástól tart a pécsi Volvo-ügyben. Még azelőtt tett másodszor is feljelentést a fideszes politikus ellen, hogy kiderült, Orbán Viktorhoz és Kósa Lajoshoz hasonlóan Bánki sem vesz át a parlamenti mandátumát.


Hadházy Ákos a Facebook-oldalán közölte, hogy ismét feljelentést tett Bánki Erik fideszes politikus ellen a pécsi Volvo-ügyben. Az ügyészség egy korábbi, hasonló beadványát követően megtagadta a nyomozást, a politikus szerint azonban mostanra változott a helyzet, mivel szerinte már nemcsak ő, hanem egy bírósági ítélet is azt sugallja, hogy Bánki Erik lehetett a központi figura az ügyben.

Hadházy szerint a bíróság azért csak a társtetteseket tudta elítélni, mert az ügyészség nem emelt vádat Bánki ellen. Hozzátette, hogy az ítélet részletesen kitér azokra a tényekre, amelyek alapján valószínűtlen, hogy nem Bánki lett volna a főszervező, és felsorolja a nyomozás során elmulasztott lépéseket is. A botrány lényegét a képviselő így foglalta össze:

„Pécs 650 millióval drágábban vett holland buszokat egy kamu közvetítő cégen keresztül, mint ahogyan megvehette volna az eredeti tulajdonostól.”

Azt is írja, hogy a nyomozást a holland hatóságok kezdeményezték, de a magyar szervek nem tettek lépéseket a pénz útjának felderítésére. Hadházy azt is állítja, hogy amikor az ügy azóta elhunyt elsőrendű vádlottja vallomást akart tenni Bánki Erikre, az ügyészség ezt nem tette lehetővé.

A politikus közölte, hogy a mostani feljelentést csütörtökön nyújtotta be, még mielőtt kiderült volna, hogy Bánki Erik nem veszi át parlamenti mandátumát. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: „Sebaj, így az új parlamentnek és a »vagyonvisszaszerző hatóságnak« az ő mentelmi jogának a kiadásával sem kell majd bajlódnia.”

Hadházy Ákos szerint ha a Tisza-kormány komolyan veszi az elszámoltatást, Bánkit azonnal előzetes letartóztatásba kellene helyeznie a bírósági ítéletben foglaltak alapján.

Úgy véli, a szökés és a tanúk befolyásolásának veszélye miatt ez indokolt lenne egy ilyen súlyú ügyben. A képviselő ugyanakkor felveti annak lehetőségét, hogy Bánki addigra már külföldre távozik. Hadházy szerint ugyanis valószínűsíthető, hogy a mandátumukat visszaadó politikusok talán menekülni próbálnak.

„Az eddigi visszalépő nevek (Orbán, Semjén, Bánki, Kósa) ismeretében ugyanis nagyon úgy tűnik, hogy azok nem ülnek be, akik úgy érzik, menekülniük kell. Mondjuk, ha így van akkor, lesznek még kimaradók...”

– írta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Lázár János beül a parlamentbe, de csak egy évre, Kövér nem lesz képviselő, Németh Balázs viszont igen
A távozó építési és közlekedési miniszter felveszi mandátumát. Döntését azzal indokolta, hogy egy évig a Fidesz belső megújulását akarja segíteni.


Lázár János felveszi a mandátumát és beül a parlamentbe, de a 444.hu-nak arról beszélt, csak egy évre vállalja az ottani munkát.

A távozó építési és közlekedési miniszter azt is mondta, a Fidesz belső megújulását is segítené a továbbiakban.

Lázár az április 12-i választás óta nemigen szerepelt a nyilvánosság előtt.

Legutóbb április 13-án posztolt, amiben elismerte a vereséget, és Churchillt idézve azt írta: „A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatás bátorsága az, ami számít.”

Orbán Viktor a választási vereség után arról beszélt, hogy újra kell tervezni a Fidesz-frakciót, és másfajta képviselőkre van szükség. A párt hétfőn tart frakcióülést, ahol eldől, ki ülhet be a parlamentbe. Azt továbbra sem tudni, hogy pontosan kikből fog állni a Fidesz parlamenti frakciója.

A lap úgy értesült, hogy Lezsák Anna, Bóka János és Németh Balázs is beül a parlamentbe. Viszont információik szerint az Országgyűlés korábbi elnöke, Kövér László nem veszi fel mandátumát, ahogy Hoppál Péter sem.

A Fidesz 52 képviselője jutott be a következő Országgyűlésbe, ebből 42-en listáról és 10-en egyéni választókerületből.

A listás bejutók bármikor lemondhatnak a mandátumukról, egy megkötés van: csak a március elején bejelentett 279 fős listáról lehet mást küldeni helyettük a parlamentbe. A sorrend ilyenkor már nem számít, ami tág mozgásteret ad a pártnak.

A múlt héten több fideszes politikusról is kiderült, hogy a következő parlamenti ciklusban nem veszik fel a mandátumukat. A leköszönő miniszterelnök, Orbán Viktor szombaton jelentette be, hogy nem ül be a parlamentbe.

Döntését így indokolta: „A Fidesz–KDNP listavezetőjeként elnyert mandátumom valójában a Fidesz parlamenti mandátuma, ezért úgy döntöttem, hogy azt vissza is adom. Rám most nem a Parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében lesz szükségünk.”

Orbán bejelentése előtt nem sokkal derült ki, hogy a Fidesz listáján második helyen bejutó Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes sem veszi fel a parlamenti mandátumát.

A Kereszténydemokrata Néppárt elnöke mellett ugyanígy jár el további két tapasztalt politikus, Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke és Soltész Miklós államtitkár is. Semjén egy nappal korábban a pártelnöki pozíciójáról is lemondott, de azt az Országos Elnökség nem fogadta el.


Link másolása
KÖVESS MINKET: