Kiderült, miben hal meg a legtöbb ember a világon
Ennél sokkolóbbak azoknak az embereknek a száma, akik megelőzhető okokból veszítették életüket. 2017-ben nagyjából 1,6 millióan haltak bele hasmenéssel járó betegségbe, ami néhány országban az egyik leggyakoribb halálok.
Az újszülöttkori betegségek is rengeteg, 1,8 millió baba halálát okozták két évvel ezelőtt, főleg a szegényebb országokban. Ennél is szomorúbb az, hogy már majdnem duplaannyi öngyilkosság történt a világon, mint ahány emberölés.
Ezek alapján a BBC megállapította, hogy az emberek halálának okai úgy változnak, ahogy az országok fejlődnek. Míg 1990-ben 3-ból 1 halált a fertőző betegségek okoztak, 2017-re ez a szám már 5-ből 1-re csökkent. A gyermekhalandóság is egyre csökken, köszönhetően a védőoltásoknak, a higiénia fejlődésének, az egészséges táplálkozásnak, a fejlettebb egészségügyi ellátásnak és a tiszta vízhez való hozzáférésnek köszönhetően. Mindezek hozzájárulnak ahhoz is, hogy az emberek minél tovább élhessenek.
2015-ben Észak-Amerikában volt a legmagasabb a becsült élettartam 79,5 évvel. Európában már 77,7-re nőtt ez a szám, a harmadik helyen pedig Dél-Amerika áll 75,1 évvel.
Ázsiában a becsült élettartam 72,4 év, míg Észak-Afrikában és a világon átlagosan 71,4 év. A legalacsonyabb elérhető életkort négy évvel ezelőtt Fekete-Afrikában becsülték, ott csak alig 59,3 évet érnek el az emberek.