KÉK HÍREK
A Rovatból

Bekristályozva, szexrabszolgaként dolgoztattak napokig egy 14 éves lányt Bagon

A nyomozás szerint 5–6 alkalommal szerveztek találkozót neki 20 ezerért és egy adagért. A 27 éves férfi adta a szert, 44 éves társa intézte a kuncsaftokat.


Hatvanból indult a barátjához egy 14 éves lány, de nem érkezett meg. Két nap múlva Bagon találták meg bódult állapotban. A család kórházba vitte, a vizsgálatok szerint kábítószert fogyasztott – írta a police.hu.

A lány a hatvani vasútállomáson találkozott egy ismerősével, aki azt ígérte, hogy ott tudnak „anyagot szerezni”. Ezután Bagra ment, ahol két napon át kuncsaftokkal szexre kényszerítették.

A nyomozás szerint egy 27 éves férfi kristályt adott neki, egy 44 éves férfi pedig kuncsaftonként 20 ezer forintot és egy adag kristályt ígért az aktusokért. Az elsődleges adatok alapján 5–6 ilyen eset történt.

Az apa két nap után jelentette az eltűnést; ekkorra már tudta, hogy a lány Bagon van, és a címet is. A rendőrök mindkét férfit elfogták és őrizetbe vették. A bíróság október 25-én elrendelte a letartóztatásukat.

A 44 éves férfi ellen emberkereskedelem és kényszermunka, a 27 éves ellen kábítószer-kereskedelem gyanújával folyik eljárás.

(via: Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: óriási lángokkal ég a tarló Székesfehérváron a MOL-telep közelében, több lakónak már el kellett hagyni a házát
Aljnövényzet-tűz ütött ki a 8-as főút mellett Székesfehérvárnál, a füstöt a városból is látni lehet. A helyzetet súlyosbítja, hogy a lángok egy MOL-telep közelében csaptak fel, ezért nagy erőkkel oltanak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy erőkkel vonultak ki a katasztrófavédők Székesfehérvár közelében szerdán, miután aljnövényzet gyulladt ki a 8-as főút mentén, nem messze a MOL-teleptől.

Az egész városban jól látható tűzről és füstoszlopról többek között Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere egy Facebook-posztban tájékoztatta a lakosságot.

„A hozzám érkezett információk szerint a városból északnyugati irányban látható füstoszlopot a 8-as út 7-es kilométere környékén égő aljnövényzet okozza” – írta. Hozzátette, a Katasztrófavédelem munkatársai már a helyszínen vannak, és további erősítés is úton van.

„A jelentős kapacitások bevetésének az elővigyázatosság is az oka, mert a MOL-telep nincs messze a tűz helyétől.”

A polgármester szerint a tűzoltók kifejezetten az ipari terület védelmére koncentrálnak. „Az oltási munkákat is természetesen úgy végzik, hogy a tűz ne is kerülhessen közelebb a MOL ipari területéhez.”

Egy órával később újabb bejegyzéssel jelentkezett a városvezető. Ebben azt írta, hogy a tűz az egyik székesfehérvári városrész, a Feketehegy-szárazréti házak felé terjed.

„A rendőrség elővigyázatosságból már meg kellett kérje a legnagyobb kockázatnak kitett helyen a lakókat, hogy elhagyják a házaikat.”

A tűzről több videó is kering a városi csoportokban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk