HÍREK
A Rovatból

Három eljárást kezdeményezett Budai Gyula az ellenzéki összefogással szemben

Jogosulatlan adatkezelés, tiltott kampányfinanszírozás és költségvetési csalás bűncselekményének gyanúja miatt kezdeményezett eljárásokat a fideszes politikus.


Jogosulatlan adatkezelés, tiltott kampányfinanszírozás és költségvetési csalás bűncselekményének gyanúja miatt kezdeményezett eljárásokat az ellenzéki összefogással szemben Budai Gyula

- mondta a fideszes politikus szerdán a közmédiának nyilatkozva.

Budai Gyula kifejtette, kedden az ellenzéki összefogás sms-eket küldött ki több millió állampolgárnak olyan telefonszámról, amely nem volt visszahívható. Felveti a jogosulatlan adatkezelés gyanúját az, hogy ilyen nagy mennyiségű adattal, telefonszámmal rendelkeznek, amelyet - szavai szerint - törvénytelen úton szereztek meg. Ezért Péterfalvi Attilához, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnökéhez fordult.

Hozzátette, nyilvánosságra került, hogy a múlt héten Márki-Zay Péter Vecsésen egy étteremben a DatAdat Professional Kft. nevére kérte a csaknem 140 ezer forintos számlát kiállítani. Ez egy offshore hátterű, Bajnai Gordon volt miniszterelnökhöz és Ficsor Ádámhoz, Gyurcsány Ferenc egykori kabinetfőnökéhez köthető adathalász cég - mondta Budai Gyula, aki ezért Domokos Lászlóhoz, az Állami Számvevőszék elnökéhez fordult, hogy tiltott kampányfinanszírozás miatt indítson vizsgálatot.

Végül, mivel az ismeretlen eredetű pénzek kampányban történő felhasználása és tisztára mosása miatt a bűncselekmény alapos gyanúja is felmerül az ellenzék kampányfinanszírozásával kapcsolatban, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi főigazgatójánál költségvetési csalás bűncselekménye miatt tett büntetőfeljelentést - közölte a politikus.

Budai Gyula megjegyezte, egy múlt héten kiszivárgott hangfelvétel alapján kokain értékesítéséből származó pénzeket használtak fel Szabó Tímea, a Párbeszéd Magyarországért társelnöke óbudai kampányához. "Innentől kezdve az is felmerül, hogy ebből a pénzből nemcsak Óbudára jutott, hanem az ellenzék országos kampányába is" - jegyezte meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter valódi helyreigazítást vár az Indextől: A legnagyobb hazugságuk a kamu TISZA-adócsomag kapcsán folytatott orosz típusú dezinformációs kampányuk volt
A TISZA Párt elnöke szerint az Index nem tett eleget megfelelően a bírósági kötelezésnek a TISZA-adócsomag ügyében. Azt kifogásolja, hogy a helyreigazítás rejtve jelent meg, miközben a „hazugságkampány” napokig a címlapon szerepelt.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. május 03.



Magyar Péter egy friss bejegyzésben fejtette ki véleményét az Index hírportál kampány alatti tevékenységéről. A TISZA Párt elnöke szerint

„A Mészáros Lőrinc (vagyis Orbán Viktor) féle Index végighazudta a választási kampányt.”

A politikus a legsúlyosabb valótlanságnak a TISZA-adócsomaggal kapcsolatos híradásokat nevezte.

Úgy fogalmazott: „A legnagyobb hazugságuk a kamu TISZA-adócsomag kapcsán folytatott orosz típusú dezinformációs kampányuk volt.”

Magyar Péter azt állítja, egy bírósági döntés kötelezte az Indexet annak beismerésére, hogy a történet nem volt igaz. A TISZA Párt vezetője ugyanakkor

kifogásolta a helyreigazítás módját, mondván, a lap ezt alig láthatóan, a weboldal alján tette meg, ellentétben a napokig címlapon tartott eredeti cikkekkel.

A politikus ezért egy arányosabb elégtételt sürget. „Várom a valódi helyreigazítást. A valódi helyen: a címlapon. Napokig.” – zárta bejegyzését.

A bíróság egy elsőfokú, nem jogerős ítéletben már kimondta, hogy az Index által bemutatott adócsomag nem köthető a TISZA Párthoz. Magyar Péter akkor azt közölte, a döntéssel a kormányoldal kampánya összeomlott, mert a dokumentum „minden betűje hazugság”. Egy másik, szintén elsőfokú eljárásban a Fővárosi Törvényszék ismét a TISZA Pártnak adott igazat, és megerősítette, hogy a portál valótlanul állította a párt kapcsolatát a tervezettel.

Ezt követően sajtóhírek jelentek meg arról, hogy az egyik döntés jogerőre emelkedett, bár ezt az Index akkoriban eljárásjogi okokra hivatkozva vitatta.

A portál 2026. május 3-án végül közzétette a helyreigazítást.

Ebben elismerték, hogy a vitatott dokumentum nem a TISZA Párt gazdasági tervezete, és abból nem lehet következtetni a párt hivatalos programjára vagy adózási terveire.

A TISZA-adócsomag körüli vita azért is kapott nagy figyelmet, mert a témára épült a kormány nemzeti konzultációja is. A Miniszterelnöki Kabinetiroda adatai szerint a kampány reklámköltségei bruttó 8,29 milliárd forintot tettek ki, ami egy nagyobb, 12,3 milliárdos teljes keret része volt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
A főváros már mindenkinek megfelelő megoldást keres, miután Magyar Péter bírálta Karácsony Gergelyék koncertjét
Karácsony Gergely a NER-t búcsúztató koncertet hirdetett a pesti rakpartra, amit a Tisza Párt elnöke élesen bírált. A Főpolgármesteri Hivatal a vita után jelezte, kompromisszumot keresnek a szombati Tisza-rendezvény miatt.


Két nagyszabású politikai ünnep készül Budapesten: a főváros pénteki NER-búcsúja és a Tisza Párt szombati rendszerváltó népünnepélye. A vita nyomán a Főpolgármesteri Hivatal közölte, mindenkinek megfelelő megoldást keresnek.

Karácsony Gergely főpolgármester péntek estére hirdetett „rendszerzáró örömkoncertet” a pesti rakpartra, hogy az új Országgyűlés másnapi alakuló ülése előtt elbúcsúztassák a NER-t.

Az ötletet Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke bírálta, amiért szerinte a főpolgármester rászervezett a pártja szombati eseményére.

A leendő miniszterelnök egy kommentben úgy fogalmazott: „Szerintem kifejezetten káros és udvariatlan dolog bulit szervezni a május 9-i országos rendszerváltó ünnep elé egy nappal, szinte ugyanoda”.

A Főpolgármesteri Hivatal a Telexnek reagált a felvetésre, jelezve, hogy

a kritikákat megfontolva „keressük a mindenkinek megfelelő megoldást, amiről időben adunk tájékoztatást”.

A tervek szerint a főváros „Hála nektek!” címmel péntek este tartana koncertet a pesti rakparton, a Lánchíd lábánál. Másnap, szombaton 10 órakor kezdődik az új Országgyűlés alakuló ülése, amellyel párhuzamosan a Tisza Párt egész napos rendszerváltó népünnepélyt szervez a Kossuth téren és a Parlament előtti rakparton.

A főváros azzal indokolta a pénteki időpontot, hogy a rendezvény ne zavarja a szombati parlamenti eseményeket. A koncert célja szerintük a NER-korszak lezárásának és az új időszak kezdetének közösségi megünneplése, valamint köszönetnyilvánítás a „mindennapi hősöknek”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Akkora a szárazság, hogy teljesen eltűnt egy tó vize, a Dunában pedig előbukkant az Inség-szikla
A Békés vármegyei Kakasszéki-tó teljesen kiszáradt, a Duna vízállása pedig Budapesten is rendkívül alacsony. A szakemberek szerint a helyzet a nyár közepére jellemző.


Nem kell megvárni a nyári kánikulát, a hírhedt Ínség-szikla már most, kora tavasszal előbukkant a Dunából Budapesten. Vasárnapra a vízállás mindössze 87 centiméterre csökkent, ami normálisan csak a legforróbb hónapokra jellemző. A helyzet drámai: Békés vármegyében a Kakasszéki-tó medre teljesen kiszáradt – számolt be róla az RTL Híradó.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság szerint most, a tavaszi feltöltődési időszak végén a vízfolyások mederteltsége mindössze 10–20 százalékos, ami példátlanul alacsony.

„Ilyen helyzet inkább augusztusra jellemző, de sajnos az idei tél sem bővelkedett csapadékban”

– mondta Szegi Attila, a főigazgatóság szóvivője.

A helyzet olyannyira súlyos, hogy a Duna csepeli szakaszán már mesterségesen kell beavatkozni a vízszint fenntartásáért. Szegi Attila szerint enélkül „ide a Duna mostani vízállása mellett egyáltalán nem jutna víz, tehát lecsökkenne, akár ki is száradna a meder.”

A szakemberek szerint az elmúlt öt év csapadékhiánya miatt országosan nagyjából egy teljes évnyi víz hiányzik a talajból és a folyókból, az Alföldön pedig még ennél is rosszabb a helyzet.

Egy szegedi férfi a Tiszáról azt mondta, sosem látta még ennyire alacsonynak a folyót.

„Itt nőttem fel. Soha nem volt ilyen alacsony. Most már több év tapasztalata alapján mondhatjuk, hogy lefogyott a víz”

– nyilatkozta az RTL-nek egy szegedi férfi, Gránitz Zoltán.

A szárazság a nagy tavakat sem kíméli. Bár a Balaton vize még csak 13-15 fokos, a hosszú hétvégén sokan fürödtek Keszthelynél. A sekély víz miatt azonban több száz métert kell begyalogolniuk azoknak, akik úszni szeretnének. Egy fürdőző szerint a vízszint „elég kicsi”, ezért ők inkább az északi parton strandolnak, mert ott mélyebb a víz.

A Velencei-tónál is annyira alacsony a vízállás, hogy több bója már a homokban hever, bár kenuzni és horgászni még lehet.

A meteorológusok az éghajlatváltozással magyarázzák a jelenséget. Mráz Anna szerint a klímaváltozás miatt egyre gyakoribbak a hosszú, száraz periódusok, amikor pedig esik, akkor rövid idő alatt, nagy mennyiségű csapadék hullik.

„Egyre inkább jellemző, hogy hosszabbak a száraz periódusok, és rövid idő alatt, de nagyobb mennyiségű csapadék esik”

- mondta Mráz Anna meteorológus.

A szakember hozzátette, hogy bár a következő napokban várható némi eső, ez az országos aszály problémáját nem fogja megoldani.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
28 fokos meleg jön, de viharos széllel és záporokkal érkezik a fordulat
A hét elején 28 fokig is melegedhet a levegő, miközben száraz, napos időre számíthatunk. Keddtől azonban a Dunántúlon már viharos szél és záporok zavarhatják meg az idillt.


A vasárnapi remek idő után hétfőn tovább melegszik a levegő, a csúcshőmérséklet már 23 és 28 fok között alakul, miközben folytatódik a száraz, napos idő – írja az Időkép. A Dunántúlon legfeljebb kevés fátyolfelhő szűrheti a napsütést. Hétfőn hajnali fagyok már nem valószínűek, a minimumok 1 és 10 fok között várhatók. A délies szél azonban többfelé élénk, északnyugaton már erős lesz, előre jelezve a hét közepén érkező változást.

A mostani melegedés közvetlen előzménye a hétvégi fordulat volt, amikor a fagyos reggeleket követően száraz, napos idő érkezett, és a hőmérséklet vasárnapra már 25 fok közelébe emelkedett.

Kedden már gyakrabban zavarják majd fátyol- és gomolyfelhők a napsütést, és a késő délutáni, esti órákban a Dunántúlon néhol záporokra is van esély.

A délies szél sokfelé élénk marad, de nyugaton és északnyugaton már erős, helyenként viharos széllökésekre is számítani kell.

A hőmérséklet továbbra is magas, 22 és 28 fok között alakul.

Szerdán a többórás napsütés mellett erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Délután már több helyen záporok, zivatarok is kialakulhatnak.

Az élénk, erős délnyugati szelet zivatarok környezetében viharos lökések kísérhetik. A változás azonban nem hoz jelentős lehűlést, ellentétben a korábban tapasztalt, drasztikus hőmérséklet-zuhanással járó hidegfrontokkal.

Szerdán is 21 és 28 fok közötti maximumok valószínűek, vagyis a hét első fele a fokozódó szél és a helyi záporok ellenére is kora nyárias melegben telik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk