„Most már megbukna kriminológiából” – Gulyás Gergely Szőlő utcai bejelentését bírálja a kriminológus
„Gulyás Gergely vagy nem mond igazat, tudatosan csúsztat, vagy elfelejtette, amit a jogi diplomájához meg kellett tanulnia és többször vizsgáznia kellett belőle. Most már megbukna kriminológiából.” Ezzel a kemény kritikával illette a Klubrádióban Krámer Lili, a Magyar Helsinki Bizottság kriminológus munkatársa a minisztert. Gulyás Gergely a Szőlő utcai javítóintézetben kirobbant bántalmazási botrány után a Kormányinfón azt mondta, az intézmény nem gyermekotthon, hanem egy fiatalkorúak börtöne, ahol 57 fogvatartott él.
A szakember szerint ez egyszerűen nem igaz:
Krámer Lili hangsúlyozta, hogy a javítóintézetben lévő gyerekeket nem is fogvatartottaknak, hanem növendékeknek hívják.
A kormány a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva rendeletben írta felül az idevágó törvényeket: szerda 11 órától az összes javítóintézet irányítását és fenntartását a rendvédelmi szervek vették át. A veszélyhelyzet ideje alatt ez a szabályozás felülírja a rendőrségről, a büntetés-végrehajtási szervezetről, a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényt.
A rendőrség megjelenését az intézményekben Molnár László gyermekvédelmi szakember, a fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat volt vezetője ugyanakkor tűzoltásként értékelte.
Via 24.hu