HÍREK
A Rovatból

Gyurcsány Ferenc lemondott, visszavonul a közélettől

A DK elnöke minden posztjáról lemondott, és visszavonul a közélettől. Dobrev Klára azt is bejelentette, hogy elválik Gyurcsány Ferenctől.
F. O. - szmo.hu
2025. május 08.



Gyurcsány Ferenc bejelentette azt a döntését, hogy lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul.

Végleg véget kíván vetni annak, hogy a magyar jobboldal hazug gyurcsányozással próbáljon kimenekülni minden bűne alól,

hazug gyurcsányozással próbáljon elfedni minden bajt, hazug gyurcsányozással próbáljon lehetetlenné tenni embereket, programokat, politikákat. A gyurcsányozás a jobboldali politika erkölcsi, emberi, szellemi leépülésének terméke, a hazug karaktergyilkosságok mintapéldája. Ennek mostantól vége” – írta Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció EP-kéviselője a Facebookon.

.

„A DK az egyetlen magyar párt, ahol az elnököt nem kongresszusi küldöttek szűk köre, hanem a párt teljes tagsága választja. Mindig így csináltuk, ezt tartjuk igazán demokratikusnak. Az elnökválasztásra heteken belül sor kerül, tájékoztattam az Elnökséget, hogy a választáson elindulok. Mától az elnökválasztásig tartó átmeneti időszakban a pártot Molnár Csaba ügyvezető alelnök irányítja” – tájékoztatott a politikus, aki ezután váratlan egy magánéleti fejleményről is tájékoztatta követőit.

„Egy fájdalmas személyes ügyet is szeretnénk elmondani Ferivel, itt és most, először és utoljára.

Sok hónapnyi gyötrődés, újratervezési kísérlet és megannyi átbeszélt éjszaka után meghoztuk életünk talán legnehezebb döntését: elválunk.

Erről írni is nehéz, beszélni meg lehetetlen. Persze mindig lesznek dologok, amelyek összekötnek minket; egymás iránti kölcsönös tiszteletünk, barátságunk örök, a gyerekeinknek mindig mi fogjuk jelenteni a családot, és persze Marcit is közösen neveljük. Most viszont gyászolunk - sok idő után ez az első dolog, amivel már nem együtt, hanem külön-külön kell megküzdenünk” – írta Dobrev Klára.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Török Gábor: A honvédelmi miniszter szavainak erejét a botrányskálán egyértelműen az ügy utókezelése jelöli majd ki
„Ismerve mindkét oldal politikai kommunikációs képességeit és az ebben az ügyben védekezni kényszerülő oldal médiarendszerét, nagyon magas számot a skálán ezen a ponton biztos nem prognosztizálnék” - írja gyorselemzésében a politológus.


Török Gábor egy Facebook-posztban reagált a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvételre, amelyen a honvédelmi miniszter arról beszélt, hogy a kormány „szakít a békementalitással, hogy átálljunk a háború felé vezető út nulladik fázisára”.

A politológus gyorselemzésében arról ír: már korábban is beszélt róla, hogy „a politikai botrányok nem vagy-vagy elven működnek, azaz nem azt kell kérdezni velük kapcsolatban, hogy na akkor most rombolnak vagy sem”.

„Sokkal hasznosabb, ha a botrányokat egy speciális Richter-skálán képzeljük el, mondjuk - idézzük akkor Gulyás Gergelyt - a »lepkefingtól« az »atombombáig«. Nagyon ritka az olyan botrány, amely azonnali és közvetlen reakciót vált ki, azaz a hatása rögtön kimutatható a közvélemény-kutatásokban, erre még igazán az őszödi beszéd sem volt képes, bár az kétségtelenül elég ütős volt” - fogalmazott Török.

Azt is kifejtette, hogy a Kollár-ügy kapcsán is beszélt már arról, hogy „az ilyen hangfelvételes botrányoknál igazán két dolog számít, a részletek és az értelmezések. Hogy mit jelentenek a részletek? Leginkább azt, hogy ki, hogyan és miről beszél”.

„A honvédelmi miniszter kétségtelenül ismertebb, felépítettebb szereplő, mint az ellenzéki EP-képviselő volt, a téma pedig egyértelműen az Orbán-kormány »szíve közepe«. Ugyanakkor a megfogalmazás messze nem annyira védhetetlen, mint a »hazudtunk reggel, éjjel meg este« (és még azt is megpróbálták »igazságbeszédnek" nevezni«), így az ügy erejét a botrányskálán egyértelműen az ügy utókezelése, keretezése jelöli majd ki”

- fogalmazott a politológus.

„Ismerve mindkét oldal politikai kommunikációs képességeit és az ebben az ügyben védekezni kényszerülő oldal médiarendszerét, nagyon magas számot a skálán ezen a ponton biztos nem prognosztizálnék”

- jegyezte meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Reagált a kormány Gyurcsány távozására: ukránbarát, Brüsszel, Tisza Párt
A volt miniszterelnök minden politikai posztról lemondott. A kormány viszont nem lát változást az ellenzék soraiban.


Gyurcsány Ferenc csütrtökön bejelentette, hogy távozik a politikából: lemondott a Demokratikus Koalíció (DK) elnöki tisztségéről, frakcióvezetői pozíciójáról, és országgyűlési képviselői mandátumáról is. A volt miniszterelnök nem indul a következő választásokon sem.

A hírt felesége, Dobrev Klára osztotta meg a közösségi oldalán. A DK európai parlamenti képviselője azt írta: a döntést közösen hozták meg, és a párt elnöksége is elfogadta. Hozzátette: Gyurcsány Ferenc „mindig élvezni fogja a DK egész közösségének a barátságát, szeretetét és tiszteletét”.

A Kormányzati Tájékoztatási Központ is reagált a hírre a Telex kérdésére. Közleményükben azt írták:

„semmi sem változik! A DK Dobrev Klárával az élen ugyanúgy ukránbarát és Brüsszel utasításait követi, mint a Tisza Párt”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Pottyondy Edina: A Gyurcsány-Orbán rivalizálásban meggyötört és letarolt Magyarország talán fellélegezhet, bár a nagyobbik falat még hátra van
A humorista úgy fogalmazott: az első reakciója az öröm volt, a második pedig a keserűség, amikor megtudta, hogy Gyurcsány Ferenc visszavonul.


Pottyondy Edina egy rövid Facebook-posztban reagált a hírre, miszerint visszavonul a közélettől Gyurcsány Ferenc.

„Az első reakcióm az öröm. A Gyurcsány-Orbán rivalizálásban meggyötört és letarolt Magyarország talán fellélegezhet. Bár a nagyobbik falat még hátra van. A második reakcióm a keserűség. Húsz éve kellett volna visszavonulnia, távoznia, nem most, amikor már igazán nincs jelentősége”

- fogalmazott a humorista, aki szerint azzal, hogy a DK-t hivatalosan az exfeleség, DK nevére írják, egyáltalán nem biztos, hogy a magyar baloldal levegőhöz jut.

„Inkább tűnik ez nekem 2026-os választási stratégiának, mint őszinte szembenézésnek azzal, hogy Gyurcsány Ferenc hosszú politikai pályafutása alatt csődbe vitte az országot, a költségvetés meghamisításával, állampolgárok összeverésével elkezdte a jogállam lebontását, szitokszóvá tette a liberalizmust és a baloldaliságot, kétharmadhoz juttatta Orbánt, majd minden ellenzéki próbálkozást megmérgezett és szétvert”.

Pottyondy szerint a legnagyobb probléma ugyanakkor az, hogy „hiába távozik, a gyurcsányizmus itt marad velünk”.

„A vezérkultusz, a szektás őrület, a minden gátlástalanságot és hazugságot legitimáló erő mítosza, az agresszió és a nagyotmondás. Ma már ez a politika. Orbán és Gyurcsány életműve egy lepusztult, kirabolt ország, egy végletekig hiszterizált társadalom, egy megtört értelmiség. A soha viszont nem látásra, miniszterelnök úr!” - zárta posztját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Balázs: A hadsereg fejlesztése nem zárja ki a békepártiságot, a személyi átalakítás „a háborúpárti erők kiszorítását jelentette”
Orbán Balázs szerint Szalay-Bobrovniczky mondatai nem ellentétesek a kormány békepárti álláspontjával, hanem annak részei.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 08.



Orbán Balázs szerint nem ellentmondásos, hogy a kormány egyszerre vallja magát békepártinak, miközben a honvédelmi miniszter egy nyilvánosságra került hangfelvételen arról beszél, hogy elindultak a háború felé vezető út nulladik fázisába. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a cél egy ütőképes hadsereg felépítése, de ez nem jelenti azt, hogy Magyarország háborús konfliktusba keveredne.

A HVG-nek nyilatkozva Orbán Balázs úgy fogalmazott, hogy egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt, egybetartozik a békepártiság és a haderőfejlesztés. Azt is hozzátette, hogy az előző kormányok idején leépítették a Magyar Honvédséget, és az akkori rendszer „hivatali cafeteria rendszerben működött”. Véleménye szerint ez nem volt megfelelő a mostani biztonsági helyzethez képest.

A politikai igazgató kitért Ruszin-Szendi Romulusz korábbi vezérkari főnökre is, aki szerinte „belülről bomlasztott”, amikor egy hivatalos nemzetközi fórumon a „Slava Ukraini!” köszöntéssel zárta a beszédét.

Orbán Balázs a hangfelvételen elhangzottakat így értelmezte:

„Tulajdonképpen ez a személyi átalakítás ezek szerint részben a háborúpárti erők kiszorítását jelentette a Magyar Honvédség sorai közül, és erről a mentalitásbeli változásról, meg az új életpályamodellről, az új honvédelmi szolgálati viszonyrendszer alapjairól beszélt a honvédelmi miniszter.”

A csütörtök reggel közzétett felvételt Magyar Péter korábban az Orbán-kormány „őszödi beszédeként” emlegette. A hanganyag 2023 áprilisában készült, és arról szól, hogy szakítanak a békementalitással, valamint fiatalítással új irányt vesznek. A miniszter szerint „át kell állni a háború felé vezető út nulladik fázisára”. A csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely is reagált a felvételre, röviden annyit mondott: „Ez egy lepkefing.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: