prcikk: Felfüggesztették a fóti gyermekotthon vezetőjét, miután egy kórházba került gyerek azt állította, az igazgató bántalmazta | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

Felfüggesztették a fóti gyermekotthon vezetőjét, miután egy kórházba került gyerek azt állította, az igazgató bántalmazta

A Heim Pál Kórház tett feljelentést, miután egy náluk ápolt gyerek azt állította, az igazgató bántotta. A férfit másfél éven belül másodszor függesztették fel, de korábban tisztázták.


Hiányzik a kulcsfontosságú kamerafelvétel arról a napról, amikor a gyanú szerint bántalmaztak egy fiatalt a fóti Károlyi István Gyermekközpontban. Az ügyben a rendőrség lefoglalta az intézmény szerverét, az otthon igazgatóját pedig 2026. január 30-án azonnali hatállyal felfüggesztették, miután egy kórházba szállított gyerek azt állította, hogy ő bántotta – számolt be róla az RTL Híradó. A fenntartó Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság rendőrségi feljelentést tett és belső vizsgálatot indított.

Az ügy azután robbant ki, hogy a gyermeket a Heim Pál Kórházba szállították, ahol elmondta, ki bántalmazhatta.

„Szombat reggel egy ismerőstől hallottam, hogy a kórház feljelentést tett, mert az egyik, speciális otthonban élő gyereket bántalmazás érte, és a kórházban a gyerek azt mondta, hogy az igazgató úr volt az. Úgy tudom, a kórház hivatalból megtette a feljelentést”

– mondta el egy, az intézményt ismerő, névtelenséget kérő forrás. A kórház a gyermek állapotáról a személyiségi jogokra hivatkozva nem adott tájékoztatást. A Híradó információi szerint a rendőrök a bejelentés után kivonultak az intézménybe. „Kimentek a rendőrök, és lefoglalták a szervert, amin a kamerafelvételek vannak, és az ismerősöm azt mondta, hogy pont annak a napnak a felvétele nem volt meg” – tette hozzá a nyilatkozó.

Az igazgatót nem először éri bántalmazási gyanú. Körülbelül másfél évvel ezelőtt, 2024 szeptemberében már felfüggesztették, miután egy autista fiú bántalmazásával gyanúsították meg. Akkor a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság megszüntette a kiskorú veszélyeztetése miatt indult eljárást, mert megállapították, hogy nem történt bűncselekmény. Az igazgató 2024 novemberében visszatérhetett a posztjára. Az intézmény neve legutóbb 2025 decemberében került a hírekbe, amikor egy videófelvétel került nyilvánosságra, amin az látszott, hogy egy nevelő egy földön fekvő, fogyatékossággal élő fiút fojtogat. A nevelő ügyvédje akkor azzal védekezett, hogy a férfi csupán a fiatal vállát fogta le, mert az ön- és közveszélyesen viselkedett.

A most felfüggesztett igazgató korábban a botrányairól elhíresült, budapesti Szőlő utcai javítóintézet oktatási szakmai vezetőjeként dolgozott. Éveken át annak az igazgatónak volt a közvetlen munkatársa, akit később többek között emberkereskedelemmel, kényszermunkával, pénzmosással és szexuális bűncselekményekkel gyanúsítottak meg, majd le is tartóztattak.

Az újabb fóti botrányra Magyar Péter is reagált.

„Szomorú, megmagyarázhatatlan és megdöbbentő, hogy épp a bicskei kegyelmi botrány második évfordulóján derül ki egy újabb gyermekbántalmazás, vagy érkeznek erről hírek”

– nyilatkozta a TISZA Párt elnöke, aki szerint a gyermekvédelmi rendszer romokban hever. Hozzátette:

„A leendő Tisza-kormány egyik legfontosabb feladata lesz, hogy teljesen átalakítsa a magyar gyermekvédelmet, szakmai és költségvetési segítséget nyújtva az ott dolgozó szakembereknek, hogy soha többé ilyen ne fordulhasson elő.” A fóti igazgató tavaly májusban, amikor a TISZA Párt adományait vette át, még így beszélt a kollégáiról:

„Akik itt dolgoznak, nagyon lelkesek, szeretik a gyerekeket, tényleg szívüket-lelküket kiteszik, és végtelenül büszke vagyok a kollégákra, hogy ilyen csapat része lehetek.”

A gyermekvédelmi rendszer súlyos problémákkal küzd, egy korábban kiszivárgott belső dokumentum szerint az állami gyermekotthonokban országosan átlagosan 24 százalékos a szakemberhiány. A felfüggesztett igazgatót telefonon érték el, de nem kívánt nyilatkozni az ügyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Szörnyű tragédia! A síneken feküdt, a mozdonyvezető már nem tudott fékezni – gázolt a Mecsek InterCity
A balesetet a vonat vezetője jelentette fél hat után a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányságnak. Az InterCity utasait a MÁV pótlóbuszokkal szállította tovább Simontornya felé.


A Déli pályaudvarról Pécsre tartó Mecsek InterCity Pincehelynél elgázolt egy embert szombat kora este. Az esetet a mozdonyvezető jelentette fél hat után – írja a Teol A vonat utasait pótlóbuszokra kellett átszállítani.

Farkas Kinga, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról tájékoztatta a lapot, hogy

a bejelentés szerint a pincehelyi vasútállomástól mintegy 500 méterre egy ember feküdt a síneken, a vonat pedig már nem tudott időben megállni. A MÁV közlése szerint a baleseti helyszínelés idejére Tolnanémedi és Pincehely között lezárták a vasúti pályát, ezért a pécsi fővonalon utazóknak hosszabb eljutási idővel kellett számolniuk.

A vasúttársaság pótlóbuszokat rendelt az utasok elszállítására, amelyek Pincehelyen a vasútállomásnál, Tolnanémediben a községházánál, Simontornyán pedig szintén a vasútállomásnál álltak meg.

A MÁV hivatalos tájékoztató oldalán vasárnap délután már nem szerepelt korlátozás a Tolnanémedi és Pincehely közötti szakaszon, ami arra utal, hogy az éjszaka folyamán a helyszínelés befejeződhetett és a forgalom helyreállhatott. A vasúttársaság és a rendőrség egyelőre nem közölt további részleteket az esetről.

A pécsi fővonalon nem ez az első hasonló eset az idén. Január elején Keszőhidegkút-Gyönk közelében gázolt el egy embert a Mecsek InterCity, akkor a helyszínelés után nagyjából másfél órával tudott továbbhaladni a szerelvény.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Mintha csak direkt el akarta volna ütni!” – a Veszprémben elgázolt 23 éves rendőr apja nem hisz a véletlen balesetben
Zalavári Bálint Zsolt és társa egy elütött szarvas tetemét mozgatták az útról Veszprém vármegyében, amikor egy autó elsodorta őket. A fiatal rendőr meghalt, apja szerint a sofőr áttért a sávjukba a belátható úton.


A rendőrség halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt indított eljárást, és vizsgálja a körülményeket. A Blikk úgy tudja, a gázoló autó sofőrje nem állt sem alkohol, sem drog befolyása alatt.

Eközben az autó egyik utasának testvére a közösségi médiában azt állította, nem úgy történtek az események, ahogy a hírekben szerepeltek; szerinte a gyanúsított ártatlan, amit egy kamerafelvétel is bizonyít – írta a Blikk. Az érintett nem reagált a lap kérdéseire.

A baleset csütörtök hajnalban történt Veszprém vármegyében. Zalavári Bálint Zsolt és járőrtársa egy korábban elütött szarvas tetemét próbálták eltávolítani az úttestről, hogy megelőzzenek egy újabb balesetet. Az édesapa elmondása szerint a rendőrök mindent az előírások szerint csináltak: használták a kék villogót, viselték a láthatósági mellényt és bójákat is kihelyeztek. Munkavégzés közben érkezett egy autó, amely elsodorta a két rendőrt. Az ütközés erejétől mindketten több métert repültek, és súlyos végtag-, gerinc-, valamint koponyasérüléseket szenvedtek. Kórházba szállításuk után a 23 éves Bálint belehalt sérüléseibe.

A gyászoló édesapa, Zalavári Zsolt szerint a tragédia körülményei több kérdést is felvetnek.

„Ismerem a környéket, az útszakasz messziről belátható. Nincs ott se kanyar, se emelkedő, látszódnia kellett a kivilágított rendőrautónak! Hajnalban nincs arra semmi forgalom. Még ha az ember eszeveszetten száguld, akkor is meg tud állni, ha akar” – mondta az apa, aki úgy véli, a sofőr szándékosan okozhatta a balesetet. „Láttam a helyszíni rajzokat, előttem van, mi történt. Az az autó áttért abba a sávba, ahol a fiam volt. Mintha csak direkt el akarta volna ütni! Miért?”

Zalavári Bálint Zsolt gyerekkori álma volt, hogy rendőr lehessen. Egykori tanára szerint már az iskolában is erről beszélt. „Bálint, hisz még alig éltél... Közgázos diák voltál. Mindannyian tudtuk, hogy te nem egy könyvelőirodában fogsz dolgozni” – emlékezett vissza rá. A fiatalember tíz hónapos rendőrképzés után tavaly januárban lett próbaidős, és alig két hónapja került a rendőrség állandó állományába. Édesapja szerint „mindene volt a rendőrség”.

Bálint halála a szerelmét is megviselte, akivel a közös jövőt tervezték. A fiatal lány a közösségi oldalán búcsúzott tőle.

„Szerelmem! Annyi minden köt hozzád, annyi mindent szerettem volna még veled átélni. Elmondhatatlanul hiányzol, remélem, még találkozunk egyszer. Felfogni sem tudom, hogy nem vagy nekem többé. Minden álmodat megvalósítom, és úgy cselekszem, hogy te mindig ott vagy velem! Szeretlek mindig, ameddig a szívem utolsót nem dobban!”

- írta párja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Apa és fia is a csörögi támadók között, akik baltával és bottal estek egy férfinak
A 48 éves áldozat súlyos, többszörös töréseket szenvedett a Pest vármegyei támadásban. A bíróság mindhárom gyanúsított letartóztatását elrendelte életveszélyt okozó testi sértés miatt.


Baltával és bottal támadt rá három férfi egy 48 éves áldozatra Csörögön, még március 11-én este. A brutális ütlegek következtében a megtámadott férfi arccsont-, kulcscsont- és bordatörést szenvedett.

A rendőröknek a tanúvallomások és a kamerafelvételek elemzése segített a gyors azonosításban. A nyomozás során az is kiderült, hogy a három támadó összehangoltan hajtotta végre a bűncselekményt – írja a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n.

A támadással gyanúsítható 49 éves éves férfi és 22 éves fia ellen körözést adtak ki, miután nem találták őket a csörögi otthonukban. Két napon belül azonban mindkettőjüket, valamint harmadik társukat, a 36 éves T. Dávidot is elfogták.

Mindhárom férfit életveszélyt okozó testi sértés gyanúja miatt hallgatták ki. A rendőrök őrizetbe vették őket, és kezdeményezték a letartóztatásukat, amelyet a bíróság később el is rendelt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Meglátott egy pókot az apa, félrerántotta a kormányt, felborult és kigyulladt az autójuk az M7-esen
A családnak csak másodpercei voltak kimenekülni a lángoló roncsból. 11 éves lányuk súlyosan megsérült, a 14 éves lánytestvér is sérüléseket szenvedett, és a szülőket is kórházba szállították.
Fotó: Unsplash - szmo.hu
2026. március 23.



Másodperceken múlt egy négyfős család élete vasárnap délután az M7-es autópályán, amikor a sofőr egy autóban felbukkanó póktól megijedve félrerántotta a kormányt. A kocsi felborult és porig égett, egy 11 éves lány pedig súlyosan megsérült – számolt be a drámai esetről az RTL Híradó.

A család Balatonőszöd közelében, Budapest felé tartott, amikor a sofőr, az édesapa hirtelen meglátott egy pókot a kocsiban. A döbbenettől elrántotta a kormányt, az autó pedig irányíthatatlanul a jobb oldali szalagkorlátnak csapódott, majd letarolta a segélykérő telefonoszlopot is, végül felborult és lángra kapott. A családnak épphogy sikerült kimenekülnie a roncsból, mielőtt az teljesen kiégett.

A helyszínre riasztott tűzoltók már egy lángoló roncshoz érkeztek, a sűrű, fekete füstöt messziről látni lehetett. Mihályka Szabina, a Somogy Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta: „Az autóban utazó családnak sikerült időben kiszállnia a gépkocsiból, mielőtt az lángba borult volna. A balatonboglári önkormányzati tűzoltók kiérkezésekor a jármű már teljes terjedelmében égett, a lángokat két vízsugárral sikerült elfojtani.”

A mentők több egységgel vonultak a helyszínre, hogy ellássák a sérülteket. „Bajtársaink két gyereksérültet találtak. Egy 14 éves lány az arcán könnyű hámsérüléseket szenvedett. Egy 11 éves lányt súlyos kulcscsonttörés miatt vizsgáltunk” – közölte Drávavölgyi-Katz Judit mentőtiszt, a régió kommunikációs munkatársa. Hozzátette, az elsődleges ellátás, a rögzítés és a fájdalomcsillapítás után mindkét gyermeket és a szüleiket is kórházba szállították további megfigyelésre.

A baleset pontos körülményeit a rendőrség vizsgálja.


Link másolása
KÖVESS MINKET: