Nyomozás indult a „fekete pufajkások” ellen az Orbán Viktor győri kampányeseményén történtek miatt
Aljas indokból elkövetett személyi szabadság megsértésének gyanúja miatt rendelt el nyomozást szerdán a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság a „fekete pufajkások” ügyében – írta a 24.hu. Az eljárás Pintér Bence győri polgármester március végi feljelentésére indult ismeretlen tettesek ellen.
Mint ismert, március 27-én Orbán Viktor Győrben, a Széchenyi téren tartott kampánybeszédet. Az eseményen a 24.hu szerint fekete ruhás, részben cégjelzés nélküli csoport és fideszes aktivisták próbálták megakadályozni, hogy az ellene tüntetők a miniszterelnök közelébe jussanak. A beszámolók szerint egy tiltakozót a földre is vittek.
Pintér a Facebookon arról is írt, hogy a csoport tagjai transzparenseket téptek szét és lökdösődtek. A városvezető a fekete ruhásokat és megbízóikat is „Magyarország szégyeneinek” nevezte.
Az eseményeken részt vevő Ronin Security vezetője, Rőth Richárd a 444-nek korábban azt állította, hogy félrevezették őket, és abban a tudatban érkeztek a helyszínre, hogy egy másik cég, a Valton Security megbízásából fognak dolgozni.
A rendőrség korábban közleményben magyarázta a gyűlések rendjére vonatkozó szabályokat. Eszerint egy bejelentett gyűlés rendjét a szervező határozza meg, aki kizárhatja azt, aki a rendezvényt súlyosan megzavarja.
Az ügy egy eleve feszült győri politikai helyzetben robbant ki. Pintér Bence már az események után nem sokkal rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte, hogy a rendőrségtől kérjenek magyarázatot.
A most indult nyomozás azt vizsgálhatja, hogy a fekete ruhás csoport tagjainak fellépése megsértette-e a tüntetők személyi szabadságát.