Gyászol a Nyíregyházi Állatpark: 26 éves korában elpusztult az intézmény ikonikus lakója
A Nyíregyházi Állatpark a hivatalos Facebook-oldalán közölte a hírt, hogy elpusztult Lloyd, az intézmény ikonikus állata. Posztjukban úgy fogalmaznak: „Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Lloyd, a Nyíregyházi Állatpark ikonikus jegesmedvéje,
A közlemény szerint a természetben 15–18 évig élő fajtársaihoz képest Lloyd valódi matuzsálemnek számított. Az állatkert leírja, hogy az állat az utóbbi években már idős korának megfelelően viselkedett.
„Az elmúlt években korának megfelelően viselkedett: mozgása lassabbá vált, több pihenőidőt igényelt, aktivitása és energiaszintje fokozatosan csökkent. Állatorvosi és gondozói csapatunk folyamatosan figyelemmel kísérte egészségi állapotát; takarmányozását, környezetgazdagítását és napi gondozását mindig az idős állatok speciális igényeihez igazítottuk. Elsődleges célunk mindvégig komfortérzetének és életminőségének fenntartása volt.”
Az elmúlt két hétben azonban az állapota rohamosan romlani kezdett, ezért részletes vizsgálatoknak vetették alá.
A park szerint Lloyd élete nemcsak zoológiai szempontból volt kiemelkedő, de a modern állatkerti állatgyógyászat és az állatjólléti szemlélet fontosságát is példázza.
A bejegyzés azzal zárul, hogy Lloyd öröksége tovább él.
A Nyíregyházi Állatpark 2025 februárjában jelentette be, hogy 2024. november 27-én ikerbocsok születtek. A kölykök 2025 májusában kaptak nevet: az Ootek és a Jorek nevet viselik. A két kis jegesmedvebocs 2026 januárjában országos ismertségre tett szert, amikor az állatkert videót tett közzé arról, ahogy életükben először találkoznak a hóval. Lloydot már idén februárban Európa legidősebb hím jegesmedvéjeként tartották számon.