HÍREK
A Rovatból

„Bunkóság és arrogancia” – így reagált Bochkor Gábor beszólására a székesfehérvári polgármester

A rádiós szerint önkormányzati dolgozónak az megy, aki sehova máshova nem volt jó. Cser-Palkovics András szerint azonban nélkülük pocsék lenne az élet Fehérváron, vagy bármely településen.


Bunkóság és arrogancia - így reagált a Facebook-oldalán Cser-Palkovics András székesfehérvári polgármester Bochkor Gábor kijelentésére.

A rádiós ugyanis a csütörtök reggeli adásban egy hallgatói sms-re reagálva azt mondta:

„önkormányzati dolgozónak az megy, aki sehova máshova nem volt jó”.

Bochkor saját bevallása szerint is ez tudatos provokáció volt, és Cser-Palkovics szerint is ez valahol része egy ilyen műsornak, „kell a hallgatottság, kell az sms-cunami”.

„Ugyanakkor szeretném egyértelművé tenni, 3000, önkormányzatunknál dolgozó kollégám nevében is: egy olcsó poén kedvéért belelépni sokak lelkébe és azt állítani, hogy ők a társadalom legkevésbé értékes tagjai, szimpla bunkóság és arrogancia - akkor is, ha ez egy kitalált és felépített műsorvezetői imidzs része” - írta a városvezető.

Ezután Cser-Palkovics felsorolta, hogy önkormányzati dolgozók az óvó nénik, a háziorvosok, a szociális munkatársak, vagy például a távhőt és a létesítményeket működtető mérnökök és gépészek, a közterületeket tervező és gondozó emberek. Szerinte nélkülük „meglehetősen pocsék lenne az élet Fehérváron, vagy bármely településen”, és ez akkor is így van, ha néhány önkormányzati munkakör soha nem lesz se kedvelt, se népszerű, ilyen a parkolóőrök feladata például. A székesfehérvrái polgármester azonban annál inkább hálás azoknak, akik ellátják ezeket a feladatokat.

„Mert minden munkakörnek, feladatnak, hivatásnak megvan a maga nehézsége és állandó kihívása. Néhány kollégámnak az, hogy a kötelességéért sokan nem szeretik. Egy rádiós műsorvezetőnek pedig óriási a felelőssége, ezért is lenne fontos, hogy ügyeljen a szavaira. Főleg akkor, ha valóban rengetegen hallgatják”

- zárta a bejegyzését a polgármester.

A posztja alatt később felbukkant Kovács Péter, XVI. kerületi polgármester is, aki egy kommentben jelezte, hogy teljesen egyetért Cser-Palkoviccsal.

„Évekkel ezelőtt a XVI. kerülettel is »vicceskedett« ez a médiamunkatárs, azóta nem hallgatom ezt a rádiót. Kedves polgármester úr, minek hallgatsz ilyen rádióműsorokat, amit ilyen emberek vezetnek” - tette fel a kérdést Kovács. A székesfehérvári polgármester pedig válaszolt is, és azt írta, hogy egy felháborodott hallgató jelezte neki az esetet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megalázóan beszéltek az idősekről Balázsék a reggeli műsorban, komoly bírságot kell fizetniük
Emberi méltóságukban sértették meg az időskorúakat egy tavalyi adásban az NMHH szerint, amiért a zsebébe kell nyúlnia a rádiónak.


Ismét megbüntették Sebestyén Balázsék reggeli Rádió 1-es műsorát – vette észre a Média1 portál.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa február 4-i ülésén arra jutott, hogy a Balázsék című műsor 2024. augusztus 14-én sugárzott adásában

„a műsorvezetők megszégyenítő, becsmérlő módon beszéltek az idős emberekről, azt sugallva ezzel, hogy az idősek alacsonyabb rendűek, és rájuk vonatkozóan nem érvényesül a minden emberre nézve egyenlő emberi méltóság joga”.

A testület a médiaszolgáltatóra 500 ezer, a médiaszolgáltató vezető tisztségviselőjére pedig 50 ezer forint bírságot szabott ki a jogsértés ismételtségére tekintettel, emellett a Rádió 1-et a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére is kötelezte.

Több más büntetés mellett vizsgálták azt is, hogy 2024. október 12-én 19 óra 14 perctől közzétett Sztárban sztár All stars adásban a TV2 megsértette-e a „klasszifikációs rendelkezéseket”, azaz helyes korhatári besorolásba tették-e a műsort.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter is megszólalt Rákosrendezőről: A fideszes bűnözők máris meghátráltak
A TISZA Párt elnöke szerint megijedtek a nyilvánosságtól és a népharagtól. Magyar úgy tudja, hogy az emír már a múlt héten jelezte, hogy elállnának a projekttől.


Magyar Péter is megszólalt Rákosrendező ügyében, miután a csütörtöki Kormányinfón kiderült, hogy a kormány elfogadta a főváros elővásárlási jogát, nem lesz mini-Dubaj.

„10 napja megígértük, hogy a TISZA megakadályozza a kormány által tervezett korrupt giga beruházást Rákosrendezőn. És lám: a fideszes bűnözők máris meghátráltak és el kellett engedniük a minden eddigi pénzszivattyúnál nagyobbra tervezett Maxi-Dubaj tervét. Megijedtek a nyilvánosságtól és a népharagtól”

- írta a TISZA Párt elnöke csütörtök délután.

Magyar Péter szerint az emír már a múlt héten jelezte a „felcsúti maharadzsának”, hogy a társadalmi tiltakozás miatt elállnának a projekttől.

„Jobb ha tudja Orbán Viktor és a keselyű módjára a pályaudvaraink és kastélyaink körül köröző oligarchái, hogy a TISZA-kormány jogi és politikai eszközökkel meg fogja akadályozni a legfontosabb közlekedési csomópontjaink és a nemzeti örökségünk elzabrálását. És minden hasonló ügyben így fogunk eljárni” - tette hozzá.

Magyar felszólította Orbán Viktor, hogy hagyjon fel a nemzeti vagyon további széthordásával, és a hátralevő rövid időben viselkedjen ügyvezető miniszterelnökként.

„A haza nem eladó semmi pénzen”

- zárta a bejegyzését a TISZA Párt elnöke.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Vitézy a mini-Dubaj bukásáról: Sajnos attól tartok, hogy itt csapda készül most
A politikus szerint együttműködés nélkül nem fog menni: a vasútvonal átépítése nélkül itt semmit nem tud csinálni se az arab befektető, se a főváros.
Ferencz Péter - szmo.hu
2025. február 06.



„Látom, a Kormány minden eddigi saját állítására rácáfolva hirtelen elismerte a Főváros elővásárlási jogát Rákosrendezőn. Fontos győzelem ez, hogy ne arab érdekek és 500 méteres tornyok határozzák meg Budapest jövőjét, hanem a város lakóinak érdekei” – kezdte csütörtöki bejegyzését Vitézy Dávid a Facebook-on.

A Podmaniczy Mozgalom vezetője ezután arról írt, hogy a történtek után a kormány egyből elkezdte a fővároson számon kérni a terület fejlesztését. Olyan közlekedési fejlesztéseket is, melyeket eddig a kormány vállalt. „Azért az furcsa lenne, ha amit az arabok kedvéért kifizettek volna a magyar adófizetők pénzéből, Budapest számára már nem vállalnák” – jegyezte meg Vitézy.

A politikus szerint Budapest képes arra, hogy egy új, európai léptékű zöld városnegyedet létrehozzon, és ha esetleg ehhez változtatni kell a Városháza mai működésén, akkor a Fővárosi Közgyűlés ezt meg fogja tenni. Budapest képes arra, hogy ne Dubajban találják ki és tervezzék meg a jövőjét, hanem az itt élőkkel közösen a főváros vezetői tegyék meg.

„Nyilván, ha a Kormány ezt a folyamatot ott akadályozza majd, ahol tudja, akkor ez nem fog menni – és sajnos attól tartok, itt ez a csapda készül most. Hiszen például

a vasútvonal átépítése nélkül itt semmit nem tud csinálni se az arab befektető, se a főváros. Ugyanis, mivel a teljes rendezőpályaudvar mindmáig a vasúti hálózat része, állami közreműködés nélkül Rákosrendező nem tehető fejleszthetővé.

Ezt az arab befektető felé vállalta az állam, hisz vasúti fővonalat csak a kormány építhet át” – fogalmazott Vitézy, aki kihangsúlyozta: együttműködés nélkül ez nem fog menni. Ahogy Prágában vagy Bécsben is az állami vasút és a város együttműködése révén születnek új lakónegyedek volt rendezőpályaudvarok helyén.

Pénteken 10 órakor Karácsony Gergely főpolgármester és Vitézy Dávid egy szakmai konferencián, közösen mutatják be, mi a főváros víziója erre a területre, és miért tartják abszolút reálisnak, hogy ne arab befektetői érdekek, hanem Budapest lakóinak érdeke diktálja Rákosrendező fejlesztését.

 


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely szerint Bayer Zsolt listázása nem is olyan listázás
A miniszter szerint a fideszes képviselőket sem listázzák, amikor beszámol arról a sajtó, hogy ott vannak egy tüntetésen.


Mi a véleménye arról, hogy Bayer Zsolt listázná azokat a bírákat, akik ott lesznek a február 22-i tüntetésen? – tették fel a kérdést a csütörtöki Kormányinfón Gulyás Gergely miniszternek. Gulyás válaszában kifejtette: nem nevezné ezt listázásnak, nem gondolja azt, hogy a fideszes képviselőket listáznák, amikor beszámol arról a sajtó, hogy ott vannak egy tüntetésen.

„Nehéz első hallásra a bírói hivatásrenddel összefüggésben értelmezni azt, hogy egy bíró tüntessen”

– mondta Gulyás Gergely.

Szerinte ez csak a bírók belső feszültsége, ő úgy érzi, a kormány korrekten járt el a bírói szervezettel.

Ahogy már hírt adtunk róla, Bayer Zsolt a Magyar Nemzetben szerdán megjelent cikkében arról írt, hogy regisztrálni kell, mely bírók jelennek meg a február 22-i tüntetésen. „Mindegyiknek meg kell jegyeznünk a nevét, azon egyszerű oknál fogva, hogy február 22-e után bármelyikünknek, kormánypárti politikusnak, újságírónak, celebnek, közszereplőnek bármilyen peres ügye akad, s a tüntetésen jelenlévő valamelyik bíró tárgyalja az ügyünket, akkor haladéktalanul elfogultság miatt kell panaszt tennünk” - fogalmazott Bayer.


Link másolása
KÖVESS MINKET: