ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

A koronavírus járvány nagy nyertesei a webfejlesztő cégek

Az elmúlt időszakban, hatalmas igény mutatkozott a weboldalak, webshopok fejlesztésére, a webfejlesztő cégeknek korábban nem látott munka mennyiséggel kellett megbirkózniuk. A kialakult helyzettel kapcsolatban kérdeztük Tusnádi Istvánt, a Usernet webfejlesztő cég ügyvezetőjét.

Link másolása

A koronavírus járvány hatásainak eredményeképpen drasztikus változásoknak lehetünk tanúi a gazdaságban. Néhány hét, sőt sok esetben néhány nap leforgása alatt munkahelyek ezrei szűntek meg. Ezzel párhuzamosan a vállalkozásoknak nem várt gyorsasággal kellett megpróbálniuk reagálni a megváltozott helyzetre.

Mivel az elmúlt évtizedekben nem volt példa hasonló járványra, ezért nem voltak out-of-the-box megoldások, minden cégnek, minden iparágnak ad-hoc jelleggel kellett kidolgoznia a túlélési stratégiáját.

Ennek a stratégiának egy jelentős része többek között a karantén elrendelésének köszönhetően a digitalizáció. A munkafolyamatokat, kapcsolattartást SOS át kellett terelni a digitális útra, tekintettel arra, hogy a dolgozóknak otthon kellett maradniuk a karanténban.

Az üzleteknek, boltoknak, sőt nem csak a kereskedelmi cégeknek, de a szolgáltató cégeknek is villámgyorsan át kellett helyezniük szolgáltatásaikat a webre és megpróbálni a korábbi off-line tevékenységeiket on-line módon megoldani.

Ezeknek a folyamatoknak az eredményeképpen hatalmas igény mutatkozott a weboldalak, webshopok fejlesztésére, a webfejlesztő cégeknek korábban nem látott munka mennyiséggel kellett megbirkózniuk. A kialakult helyzettel kapcsolatban kérdeztük Tusnádi Istvánt, a Usernet webfejlesztő cég ügyvezetőjét.

– Milyen típusú megbízásaitok szaporodtak meg az utóbbi hetekben?

– Különböző típusú webfejlesztés munkáink vannak, amelyek elsősorban attól függenek, hogy a megbízó cég éppen milyen online jelenléttel bír. Azok a vállalkozások, amelyek még nem rendelkeztek weboldallal, felismerték, hogy enélkül most már nem tudnak létezni, ezért sürgősen szeretnének egyet.

A munkáink másik része a már meglévő ügyfelek weboldal módosítási kéréseit jelentik, amelyek során a sokszor naponta változó helyzetnek megfelelően kell kommunikálniuk a munkatársak, partnerek, ügyfelek felé. Ez hírek feltöltését, felbukkanó ablakok fejlesztését, weboldal szerkezeti átalakításokat jelentenek.

A beérkező megkeresések harmadik nagy csoportja pedig a webshopokhoz kötődik. A hirtelen kiéleződő online versenyben a cégek nagyobb energiát fektetnek az online jelenlétükbe, így a webshopjaik fejlesztésével is többet foglalkoznak.

Olyan webshop átvilágításokat, auditálásokat végzünk, amelyek célja, hogy gyorsan, komolyabb átalakítások nélkül, rávilágítsunk egy webáruház gyenge pontjaira, azokra a részekre, amelyek javításával növelni lehet a konverziót és ezzel együtt a bevételeket.

– Visszatérve a webfejlesztés munkákra, hogy látod, mennyi időbe telik egy cég weboldalának a fejlesztése?

– Ha nulláról indulunk, tehát abban az esetben, ha korábban még nem volt a cégnek weboldala?

– Igen.

– Weboldal és weboldal között nagy különbségek lehetnek mind a design, mint pedig a tartalom illetve a funkcionalitást illetően, de nagy átlagban úgy gondolom, hogy legalább 4-6 hétre van szükség ahhoz, hogy minden összeálljon és az oldal élesíthető legyen.

– Tehát 4-6 hetet dolgoztok a weboldalon?

– Nem, az effektív munka ennél jóval kevesebb. Az idő inkább az egyeztetéssel, kommunikációval illetve a feltöltendő anyagok elkészítésével szokott elmenni. Egy minőségi céges weboldalra sokrétű és nagy mennyiségű szöveges és képi információ feltöltésére van szükség, amit nem 3 nap előállítani. Szolgáltatás leírások, céges bemutatkozó, ügyfél ajánlások, blog cikkek, iroda fotók, referenciák, esettanulmány leírások kellenek és akkor még nem beszéltem a most már kötelező jogi dokumentumokról, például a jogi nyilatkozatról, adatvédelmi nyilatkozatról.

– Ha mindez készen van, azonnal elindul az oldal és következő percben már akár bevételt is termel?

– A működést tekintve igen. De ahhoz, hogy valóban esélye legyen egy újonnan induló weboldalnak bevételt termelnie, népszerűsítésre, marketingre van szükség. A emberek többsége a Google keresőhöz fordul, bármilyen terméket, szolgáltatást keres, tehát az a weboldal, amelyik a Google-ban nem ér el jó pozíciókat, esélytelen, hogy labdába rúgjon.

– Visszatérve a webshop auditokra, ezeknél a munkáknál mennyi az átfutási idő? Tehát ha van egy webshopom, úgy érzem nem teljesít igazán jól, mert bár jönnek a látogatók, de nagyon alacsony számban vásárolnak, akkor mennyi időbe telik, mire sikerült rendbe hozni?

– A webshop átvilágítások viszonylag gyorsan, 3-5 munkanapon belül készen vannak, de ettől még önmagában nem lesz jobb a webshop. Az auditálás során tett észrevételeket ugyanis ki kell javítani, tehát a webfejlesztő munkájára is szükség lesz ahhoz, hogy előrébb lépjünk. De amint ez megtörténik, az eredmény garantáltan pozitív lesz. Népszerű, sok éve működő webshopoknál is találunk olyan hibákat, amelyek javítása önmagában nagyot lendít a teljesítményen.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET: