Kénytelen volt nyilvánosan bocsánatot kérni egy kanadai sörfőzde, miután véletlenül toll helyett a fanszőrt jelentő maori szóról nevezték el egy új terméküket - írja a The Sun.
A Hell's Basement a jól csengő Huruhuru nevet adták legújabb pale ale sörüknek, azt hitték ugyanis, hogy tollat jelent, a dobozt is ezzel a motívummal díszítették. Mindez egészen eddig sikersztori is lett volna, ha egy maori tévés személyiség, Te Hamua Nikora rá nem mutat arra, hogy
bár a világ nagy részének egy dallamos, kedves ki szónak tűnhet a Huruhuru, a maorik ezzel a szóval illetnek egy olyan dolgot, amiről sört még egészen biztosan nem neveztek el: a fanszőrt.
Nikora fel is vette a kapcsolatot a sörfőzdével, hogy felhívja az ő figyelmüket is a kínos hibára, a Hell's Basement Brewery pedig sűrű bocsánatkérések közepette nyugtatott meg mindenkit, hogy átbrandelik a terméket. Mike Patriquin, a cég vezetője a BBC-nek nyilatkozott:
"Elismerjük, hogy nem igazán volt tudomásunk a huruhuru szó köznapi jelentéséről, és hogy az egyeztetés egy maorival sokkal jobb referencia, mint az online szótárak."
Kénytelen volt nyilvánosan bocsánatot kérni egy kanadai sörfőzde, miután véletlenül toll helyett a fanszőrt jelentő maori szóról nevezték el egy új terméküket - írja a The Sun.
A Hell's Basement a jól csengő Huruhuru nevet adták legújabb pale ale sörüknek, azt hitték ugyanis, hogy tollat jelent, a dobozt is ezzel a motívummal díszítették. Mindez egészen eddig sikersztori is lett volna, ha egy maori tévés személyiség, Te Hamua Nikora rá nem mutat arra, hogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Egy hónap szabadság - utaznál, magadat fejlesztenéd vagy a ház körül serénykednél?
Az egy hónapos szabadság extra feltöltődést adhat - de mi történik, ha valaki egy teljes hónapra valóban kiszáll a munkából? A Yettel Magyarország Recharge programjában részt vevő dolgozókat kérdeztük arról, hogyan élték meg ezt a ritka lehetőséget.
Van egy furcsa ellentmondás a szabadság fogalmában: papíron mindenkinek jár, a valóságban mégis kevesen tudják igazán kihasználni. A legtöbben legfeljebb helyet változtatnak – irodából tengerpartra, meetingekből kirándulásokba –, de közben fél szemmel továbbra is a telefonjukat figyelik.
Egy gyors e-mail-válasz itt, egy „csak ránézek” Teams-üzenet ott, és máris oda a kikapcsolódás. Ismerős helyzet?
A szabadság véget ér, és valójában nem érezzük magunkat kipihentebbnek, mint előtte.
Milyen az, amikor a szabadság végre tényleg szabadság?
Éppen ezért számít különlegesnek az a lehetőség, amikor valaki nem néhány napra vagy egy hétre, hanem egy teljes hónapra kiszakadhat a munkából úgy, hogy közben fejben is le tudja tenni a feladatokat.
A Yettel Magyarország által bevezetett Recharge program pontosan ezt a fajta valódi feltöltődést teszi lehetővé: minden ledolgozott ötödik év után egybefüggő, fizetett egy hónap szabadság jár a munkatársaknak.
De mit kezd az ember ennyi idővel, ha tényleg megkapja? A válasz meglepően sokféle – és talán pont ettől izgalmas: a cégnél dolgozókat kérdeztük arról, ők hogyan élték meg ezt a lehetőséget.
Olasz körút, balatoni nyár és családi pillanatok – három történet egy hónapról
Nagy Viktória, a vállalat B2B szenior szegmens menedzsere, aki áprilisban tölti a 6. évét a cégnél, már az első pillanatban érezte, hogy ez több lesz, mint egy szokásos szabadság. „Nagyon megörültem a lehetőségnek, és azonnal elkezdtem gondolkodni, mivel tölteném el az egy hónapot” – meséli. Az eredeti terve egy indonéziai utazás volt, amit azonban a nemzetközi helyzet keresztülhúzott, így gyors újratervezésre volt szükség.
Végül Olaszország lett az úti cél: Pisa, Firenze, Bologna, Velence, Verona és Milánó következett egymás után, egyfajta spontán körutazásként.
A két hét aktív felfedezés után azonban még bőven maradt ideje arra is, ami a legtöbb szabadságból hiányzik: a valódi pihenésre. „Tényleg ki tudtam kapcsolódni, és egy ideig nem is számoltam, hány nap van még hátra. Évek óta nem éltem át ilyet” – mondja.
Szerinte ez az igazi különbség: amikor nem kell sietni, nem kell minden percet kihasználni, egyszerűen csak benne lehet lenni az időben. A visszatérés pedig egy különösen kedves meglepetést is tartogatott számára: „Jól esett, ahogy vártak vissza a kollégák: az asztalomat vicces, kedves post-it üzenetekkel ragasztották tele az eltelt egy hónap alatt.”
Deák-Kőszegi Viktória, az Operational Support and Admin Group vezetője, aki összesen 12 éve dolgozik a vállalatnál (a Telenoros időszakot is beleszámítva), egészen másképp élte meg ezt a hónapot. Számára a lelassulás volt a kulcs.
A teljes időszakot a balatoni házában töltötte, ahol a napok természetes ritmusban teltek: strandolás, grillezés, kirándulások, és idő a családra.
Sőt, még arra is jutott energiája, hogy önkéntesként részt vegyen a balatonboglári Kultkikötő programjaiban, koncertek és színházi előadások lebonyolításában segítve. „Teljes feltöltődést adott ez az időszak. Kicsit mással tudtam tölteni a napjaimat, mint általában, és ez felszabadított” – fogalmaz Viki.
A visszatérés ugyan nem volt azonnal egyszerű: „Az első héten azt sem tudtam, hol vagyok.” De végül éppen ez a hosszabb kiszakadás adott neki új lendületet.
Hargitainé Bokros Judit, facility manager, 5 éve dolgozik a Yettelnél, számára a Recharge egyértelműen a családról szólt. Az időzítés sem volt véletlen: ekkor született meg a legifjabb unokája, így nem is volt kérdés, hogy ezt a hónapot velük szeretné tölteni. A mindennapok közé ugyan becsempésztek egy rövidebb utazást is a férjével, de a hangsúly a közös pillanatokon volt. „Nagyon jó volt végre nem azon kattogni, mit kell még megoldani vagy mivel vagyok elmaradva” – mondja.
Számára a valódi kikapcsolódás azt jelentette, hogy teljesen kizárta a munkát: nem nézett e-maileket, nem követte a belső kommunikációt.
A visszatérés persze kihívást jelentett, mert egy hónap történéseit nem lehet egy nap alatt feldolgozni, de a nyugalom és a feltöltődés érzése miatt egyértelműen megérte.
Több mint juttatás: egy hónap, ami hosszú távon is visszaad
A személyes történetekből kirajzolódik, hogy a Recharge jóval több, mint egy extra juttatás. Inkább egy szemléletváltás része.
A program mögött az a felismerés áll, hogy a hosszú távú teljesítményhez nem elég a rövid pihenés: időről időre szükség van valódi, mély feltöltődésre is.
Ezt támasztják alá az első év tapasztalatai is: a program indulása óta 469 munkatárs vált jogosulttá a plusz egy hónap szabadságra, ami összesen közel 15 ezer extra szabadnapot jelent – ez nagyjából 39 évnyi pihenőidőnek felel meg.
„A Recharge ma már a hosszú távú munkáltatói stratégiánk része, amely a munkavállalói jóllétet a fenntartható működés feltételeként kezeli” – mondja Szalai Enikő a Yettel Magyarország HR vezérigazgató-helyettese. - "A program szervesen illeszkedik a vállalat egyéb jóléti kezdeményezéseihez, például a 4 hetes apaszabadsághoz, a nagyszülői szabadsághoz, valamint a sportolási és szakértői támogatási lehetőségekhez. A cél nem csupán az, hogy a munkatársak kipihenjék magukat, hanem az is, hogy hosszú távon megőrizzék a motivációjukat és kreatív energiáikat."
A visszajelzések alapján a program valóban ezt hozza: akik éltek a lehetőséggel, kipihentebben, frissebb perspektívával tértek vissza.
Egy hosszabb szabadság ugyanis a gondolkodásnak is ugyanúgy pihenést jelent, mint a testnek. Amikor nem sürgetnek határidők, amikor nem kell folyamatosan reagálni, akkor jut tér az új ötleteknek is.
Talán ez az, ami miatt egy hónap szabadság elsőre luxusnak tűnik, valójában azonban befektetés – az egyén és a szervezet szempontjából egyaránt. Mert amikor valaki tényleg ki tud kapcsolni, utána egészen más minőségben tér vissza. És lehet, hogy éppen ez az, amiből a legtöbben a hétköznapokban a leginkább hiányt szenvednek.
A cikk a Yettel Magyarország támogatásával készült.
Van egy furcsa ellentmondás a szabadság fogalmában: papíron mindenkinek jár, a valóságban mégis kevesen tudják igazán kihasználni. A legtöbben legfeljebb helyet változtatnak – irodából tengerpartra, meetingekből kirándulásokba –, de közben fél szemmel továbbra is a telefonjukat figyelik.
Egy gyors e-mail-válasz itt, egy „csak ránézek” Teams-üzenet ott, és máris oda a kikapcsolódás. Ismerős helyzet?
A szabadság véget ér, és valójában nem érezzük magunkat kipihentebbnek, mint előtte.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Négy éve őrzött titokról rántotta ma le a leplet Rubint Réka: a fitneszedző a TV2 kamerái előtt vallott először arról, hogy évek óta rákbetegséggel küzd. Bár állapotát igyekezett elrejteni, a rajongók több árulkodó jelből is sejthették, hogy komoly a baj - írja a Bors.
Az utóbbi fél évben a legszembetűnőbb változás az volt, hogy Réka szinte kizárólag parókában vagy baseballsapkában, lófarokkal mutatkozott, amiből sokan arra következtettek, hogy olyan kezelést kaphat, ami hajvesztéssel jár. A fitneszlady pedig már korábban is tett utalásokat.
Fél évvel ezelőtt Hajdú Péternek még zárkózottan nyilatkozott, de már akkor jelezte, hogy hamarosan őszintén fog beszélni.
„Hát, nem szeretnék előre nyilatkozni. De őszintén el fogom mondani az én harcomat az elmúlt, nagyon-nagyon kemény időszakról. Bízom benne, hogy happy end lesz a vége”
– idézte fel a lap szavait.
A testi küzdelmek mellett lelkileg is mélypontra került. Egy bali utazás során, ahol a feltöltődést kereste, édesapja elvesztésének fájdalmával és a feladás gondolatával is szembenézett.
„És képzeld el, az utolsó vízesésnél, amikor bementem a víz alá, elkezdtem zokogni. Én ott szembesültem azzal, hogy készültem utána menni…” – mesélte elcsukló hangon. Az élmény végül egyfajta újjászületést hozott számára. „Felfakasztottak bennem emlékeket, amiket teljesen elfelejtettem. A víz alatti légszomj például a születés pillanatát idézte fel bennem. Egy másodperc alatt 47 év futott le előttem. Döbbenetes és felemelő élmény volt egyszerre.”
A legnehezebb időkben a családja jelentette számára a legnagyobb támaszt.
„Kemény időszak áll mögöttünk, és nem tudom, hogy Norbi mennyire aggódik, de nagyon büszke vagyok rá, hogy ennek ellenére mentálisan így helyt tud állni. Köztünk nagyon szoros kötelék van, büszke vagyok rá, hogy mind a három gyerekemmel nagyon jó a kapcsolatom” – mondta Réka.
Négy éve őrzött titokról rántotta ma le a leplet Rubint Réka: a fitneszedző a TV2 kamerái előtt vallott először arról, hogy évek óta rákbetegséggel küzd. Bár állapotát igyekezett elrejteni, a rajongók több árulkodó jelből is sejthették, hogy komoly a baj - írja a Bors.
Az utóbbi fél évben a legszembetűnőbb változás az volt, hogy Réka szinte kizárólag parókában vagy baseballsapkában, lófarokkal mutatkozott, amiből sokan arra következtettek, hogy olyan kezelést kaphat, ami hajvesztéssel jár. A fitneszlady pedig már korábban is tett utalásokat.
Fél évvel ezelőtt Hajdú Péternek még zárkózottan nyilatkozott, de már akkor jelezte, hogy hamarosan őszintén fog beszélni.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pottyondy Edina: Orbánék úgy ismételgetik a saját hülyeségeiket, mint egy zárlatos robothadsereg
A közéleti influenszer közel félórás videóban reagált az elmúlt napok közéleti történéseire. Hajdú Péter, Szabó Bence, Gundalf és Matolcsy Ádám mellett szóba került Tóth Gabi is.
24 perces videóban foglalta össze az elmúlt napok legfontosabb eseményeit Pottyondy Edina. A humorista az elején arról beszél, hogy Hajdú Péter meghívta beköltözős műsorába Orbán Viktort, aki azonban egy ellenajánlattal élve inkább a műsorvezetőt látja otthon felcsúti otthonában.
„Miért nem Hatvanpusztára hívta?” – teszi fel a kérdést Pottyondy, aki ezután arra is kitér, hogy mit vár a miniszterelnöki valóságshow-tól:
„Gondolom már össze is pakolta a kisember álcát, a pörköltszaftos atlétát, a szakadt mackónadrágot, meg a gumicsizmát, elküldte a testőreit, hogy hozzanak Kőbányait, parizert, meg teszkós ásványvizet. Hát mégsem kínálhatja Hajdú Péter zebrahússal, meg Dom Perignonnal. És szerintem ezúttal a stadiontúra is elmarad.”
Az influenszer ezután áttér a Tisza Párt és az állítólagos ukrán kémek történetére is. „Röviden úgy lehet összefoglalni a történteket kormányzati szempontból, hogy a gonosz ukrán kémek ki akarták csinálni a Tiszát, de igazából a Fideszt. De igazából a Tiszát. De igazából a Fideszt.”
Pottyondy ezt követően összefoglalja Szabó Bence százados, Gundalf és Henry utóbbi napokban megismert történetét, majd végül erre a következtetésre jut:
„Kár minden szóért, az egész kémsztori egy agyament faszság. A lényeg, hogy az ukránok állatok, a magyar kormány soha nem használna titkosszolgálati eszközöket az ellenzékiekkel szemben. És aki ezt nem hiszi el, az ukrán kém. Ennyi. Gratulálok Orbán Balázsnak, vagy annak, aki ezt a Csubakka-védelmet kitalálta. Olyan ez a fideszes kémrémtörténet, mintha Benny Hill beelesdézve írt volna egy James Bond-regényt.”
Pottyondy Edina külön kitér Szabó Bence interjújára is.
„Hát én nem egy balekot látok, hanem egy olyan nyomozót, aki hónapokig dolgozott az ügyön, és a kérdései meg a következtetései azért elég logikusak. Nem lehet, hogy akkor lennénk balekok, hogyha beszopnánk, hogy a magyar titkos szolgálat a Tiszát védte. Vagy ha bevennénk, hogy itt tényleg az ukrán gyarmatosítás megakadályozása volt a cél, és nem az, hogy szétverjék a legnagyobb ellenzéki pártot.”
Később hozzáteszi: „Példaértékű, ahogy ez az ember a munkájához és az esküjéhez állt, tudom, hogy mindenhol hősözik, de hát tényleg az. Ezt belátta a kormányzat is, ezért gyorsan megpróbálták eltaposni. Fideszes belső értekezleteken biztos nagyon gyakran elhangzik, hogy sajnos nem minden hős visel bilincset.”
A folytatásban áttér a Matolcsy család vagyonkimenekítésére. Szerinte Matolcsy Ádám „úgy menekül, hogy még arra is van ideje, hogy a luxusautóit átköltöztesse Dubajba”.
„Kirámolja az apjával a jegybankot, majd mindannyiunk szeme láttára nem talicskával, hanem konténerben viszi ki a közvagyont az Emirátusokba. Amit amúgy Irán rakétáz. De hát Ádika még ezt is biztonságosabbnak tartja, mint Budapesten maradni, ami azért jó jel.”
„Ami itt történik, az teljes agyrém. Az állampárt folyamatosan manipulálja a közvéleményt. Patika mérlegen adagolnak fél információkat, miközben vagy megtiltják az érintetteknek, hogy nyilatkozzanak, vagy elintézik annyival a tájékoztatást, hogy a közvélemény nem tudhat róla, mert az információ államérdeket sértene, úgyhogy higgyünk csak szépen Orbán Viktornak. Egy másodpercre sem zavartatják magukat a valóságtól és a tényektől. Úgy ismételgetik a saját hülyeségeiket, mint egy zárlatos robothadsereg.”
A videóban szóba kerül Orbán győri beszéde is, amikor néhány mondatban, kiabálva üzent az ellene tüntető Tisza-szavazóknak is.
„Hát ez lett a polgári Magyarország ígéretéből. Brávó, Fiatal Demokraták Szövetsége, brávó! És nemcsak a polgári Magyarországból, de Orbán Viktor személyiségéből meg idegrendszeréből sem maradt sok. 16 év magány. A 16 éve tartó korlátlan uralom és személyi kultusz leépítette az öreget. Az volt a terv, hogy Magyar Pétert pszichésen összeroppantják, ehelyett a békenindzsa produkálja a megkattanás jeleit” – mondja Pottyondy, majd hozzáteszi:
„Volt az a pletyka, hogy Orbán önmerényletet tervez maga ellen Győrben. És tényleg, megtörtént. Mert ez lenne a nyugodt erő? A biztonság? A béke? A kiszámíthatóság? Inkább Krasznahorkainak lehet igaza, Magyarország egy elmegyógyintézet és az ápoltak irányítják az országot.”
Végezetül Tóth Gabi ügyéről is elmondja gondolatait a humorista, miután az énekesnőről kiderült, hogy havi fizetést kap az államtól.
„Kicsit örültem is a Gabi térvesztésének, mert minden évben legalább kétszer megfogadom, hogy nem fogom szóba hozni többet a szerencsétlent, nagyon problémás ember és nincs közöm ahhoz, hogy mit csinál magával. Erre kiderül, hogy én fizetem, az én adómból baszogat. (...) A kiszivárgott munkaszerződése szerint napi 6 órában segíti a törvényhozás munkáját. Mennyi hasznos dolgot csinálhat? Bár mondjuk így hirtelen egyet sem tudok mondani” – mondja az influenszer.
24 perces videóban foglalta össze az elmúlt napok legfontosabb eseményeit Pottyondy Edina. A humorista az elején arról beszél, hogy Hajdú Péter meghívta beköltözős műsorába Orbán Viktort, aki azonban egy ellenajánlattal élve inkább a műsorvezetőt látja otthon felcsúti otthonában.
„Miért nem Hatvanpusztára hívta?” – teszi fel a kérdést Pottyondy, aki ezután arra is kitér, hogy mit vár a miniszterelnöki valóságshow-tól:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Lengyel Tamás: A közéletből el kéne tűnnie az olyan uszító embereknek, mint Kövér László, Kocsis Máté, Orbán Viktor vagy Németh Balázs
A színész egy interjúban a Fidesz–Mi Hazánk-koalíció lehetőségéről beszélt, ami egzisztenciális dilemmákat vet fel számára. Úgy érzi, az ország olyan útra lépett, ami a '89 előtti helyzethez való visszatéréssel fenyeget.
„Úgy gondolom, ez az utolsó utáni alkalom, hogy eldöntsük, nyugat vagy kelet felé fogunk-e elmozdulni” – mondtaLengyel Tamás színész az nlc.hu-nak. A színész a demokrácia visszavételét tartja a legfontosabb feladatnak.
Lengyel Tamás az interjúban a közbeszéd állapotát kritizálta. „A mindenkori miniszterelnöknek, a felelős vezetőknek normális hangnemet kéne megütniük egymással.
A karaktergyilkosságokkal, a gyűlöletkeltéssel egyszer és mindenkorra le kéne számolni, és azt gondolom, hogy a közéletből úgy, ahogy van, el kéne tűnnie az olyan uszító embereknek, mint amilyen Kövér László, Kocsis Máté, Orbán Viktor vagy akár Németh Balázs”
– véli a színész.
Egy esetleges Fidesz–Mi Hazánk-koalícióval kapcsolatban komoly aggodalmainak adott hangot.
„Nem tudom, hogy mi történik velem egy Fidesz–Mi Hazánk-koalíció esetén, és azt sem tudom, hogy akkor hol fogok élni.
Mégiscsak van két gyerekem. Én azt érzem, hogy már nagyon ráléptünk erre a putyini útra, és innen már nem fog visszafordulni ez a kormány. Akkor pedig fel kell tenni azt a kérdést is, hogy ezt az ember el tudja-e viselni. És ha igen, akkor meddig tudja elviselni…”
A színész egy esetleges Tisza-győzelem utáni időszakról is beszélt, jelezve, hogy egy új kormánnyal szemben is kritikus maradna.
„Ami az új kormányra vár, az nagyon nagy munka: károkat menteni, átvenni a kontrollt, megnézni, hogy mi maradt a romok alatt.
Szóval hosszabb idő lesz, amíg fel tud állni mindebből a nemzet, és magához tér” – mondta, majd hozzátette, hogy ha a Tisza Párt a harmadik hónap környékén nem kezd el foglalkozni a fékek és ellensúlyok visszaállításával, azt szóvá fogja tenni. „És biztos, hogy érvelni fogok ellene ugyanúgy, mint ahogy az Orbán-kormány ellen érvelek.”
A kormánypárti oldal a kampányban a háború és a béke kérdését helyezi a középpontba. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője egy korábbi nyilatkozatában úgy fogalmazott: „Ha a Tisza Párt nyeri az április 12-i országgyűlési választást, akkor Ukrajna győzött, ha a Fidesz, akkor Magyarország.”
„Úgy gondolom, ez az utolsó utáni alkalom, hogy eldöntsük, nyugat vagy kelet felé fogunk-e elmozdulni” – mondtaLengyel Tamás színész az nlc.hu-nak. A színész a demokrácia visszavételét tartja a legfontosabb feladatnak.
Lengyel Tamás az interjúban a közbeszéd állapotát kritizálta. „A mindenkori miniszterelnöknek, a felelős vezetőknek normális hangnemet kéne megütniük egymással.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!