HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter minden kétharmaddal bebetonozott embert azonnal leváltana – hosszú interjúban beszélt terveiről

Szerinte „bárki bármit állít, szabad választásokon megdönthető, leváltható és koalícióba kényszeríthető” a Fidesz. Ehhez kell az a harmadik erő, ami le tudja bontani a NER-t. Azt ígérte, hogy ezen dolgoznak majd március 15. után.


Hosszú interjút adott Magyar Péter a 444.hu-nak, melyben számos témát érintettek. Szó volt többek között arról, hogy a március 15-i nagygyűlés után a „harmadik erő” megszervezésén dolgoznak majd, és szeretnék a NER-t lebontani. Úgy vélte, hogy akkor lehetnek ebben sikeresek, ha nem a jelenlegi ellenzékkel működnek együtt. És bár most „one man show”-t csinál, de tudja, hogy csapat nélkül nem lehet ezt megvalósítani.

Varga Judit volt miniszter exférje az utóbbi időben egyre ismertebb lett, és egy felmérés szerint ha pártot alapítana, 13 százaléknyian biztosan szavaznának rá, és további 20 százalék is meggondolná, hogy rá adja a voksát.

A 444.hu-nak adott interjúban Magyar elmondta, hogy sokan támogatják őt a közéleti szereplésében. De többen úgy vélik, hogy maradjon mozgalom vagy civil szervezet, ne pártot hozzon létre. Ő azonban ezzel nem ért egyet, szerinte ugyanis:

„Meg kell érteni, hogy egy képviseleti demokráciában, aki igazán hatást akar elérni a folyamatokra, annak pártban kell gondolkodnia.”

Példaként említette, hogy a kegyelmi botrány után, az influenszerek által szervezett, nagy tömegeket megmozgató demonstrációt követően sokan hiába várták, hogy az kifut majd valamire. De végül arra volt lehetőségük, hogy a „gőzt kiengedjék”. Éppen ezért:

„Nyilván egy pártnak kell lennie a végén” – magyarázta. De arra még nem tud választ adni, hogy mikor indulna a választáson, kikkel kötne szövetséget és ki lenne benne. A március 15-i tüntetés „vízválasztó” lehet, mert ott kiderül majd, hogy milyen a támogatottsága, jól mérik-e fel az igényeket. Hozzátette:

„Ez jelenleg egy one man show, de én pontosan tudom, hogy csapat nélkül nem lehet sokáig csinálni.”

A pártokhoz való viszonyáról nem tud még nyilatkozni, de Gyurcsány Ferenctől elhatárolódna.

„Ez az ellenzék már mindenféle formációban játszott, de mindegyik kudarcot vallott, miután összeállt Gyurcsány Ferenccel” – mondta Magyar Péter. Szerinte az a Fidesz akaratával egyezne, ha az ellenzéki szereplők alkut kötnének a volt miniszterelnökkel vagy a pártjával: „aki nem ismeri fel, hogy a hatalom eminens érdeke az, hogy Gyurcsány Ferenccel riogathasson, az nem ismeri fel a politikai realitásokat Magyarországon” – vélekedett.

A beszélgetésből az is kiderült, hogy nem akar még sem jobb- sem baloldali aktív politikust maga mellé. De jó lenne, ha az általa szervezett politikai erő el tudna indulni az EP-választáson.

Varga Juditról elmondta, hogy igazságügyi miniszterként nem adhatott interjút a független sajtónak. Ám ha ő lett volna ebben a pozícióban, biztosan rendelkezésre állt volna számukra is. Szerinte ő csak olyan döntéseket hozott volna, amiket meg is tudott volna indokolni, és egyébként is szereti a valódi kérdéseket.

Elárulta, hogy három gyermeke állami iskolába tanul - ami szerinte ritkaság a politikusok családjában. Ők viszont megtapasztalták azt a tarthatatlan helyzetet, ami a pedagógusok tüntetéséhez vezetett. Egyik gyerekének a tanára például elhagyta a pályát és ételfutárként dolgozik – mondta a beszélgetésben.

Magyar szerint a mai fiatalok már nem mernek kérdezni. Példának elmondta, hogy mikor középiskolás volt, akkor találkozott Orbán Viktorral és megkérdezte tőle, hogy hogyan lett a Fidesz liberálisból konzervatív párttá.

Végül a választásokról is szó esett. Úgy vélte, hogy

„bárki bármit állít, szabad választásokon megdönthető, leváltható és koalícióba kényszeríthető” a Fidesz.

De ehhez egy „harmadik erőre” van szükség, amelynek világos programja van, és biztosíthatja, hogy sem a Fidesz, sem a „baloldal” ne tudjon egyedül kormányra kerülni. Azt ígérte, hogy március 15. után a támogatóival azon dolgoznak majd, hogy ezt az erőt megszervezék.

VIDEÓ: Magyar Péter: Megszervezzük a harmadik erőt, ami le tudja bontani a NER-t

Forrás: hvg.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Húsz év után lemond egy fideszes képviselő – ezt üzente Orbán Viktornak
Riz Gábor húsz év után adta át az ózdi választókerület vezetését. Utódjának már sok sikert kívánt, de képviselőként még folytatja a munkát a 2026-os választásokig.


Riz Gábor húsz év után jelentette be, hogy lemond az ózdi központú borsodi választókerület elnöki tisztségéről – szúrta ki az ATV. A hírt a Facebook-oldalán tette közzé, ahol azzal kezdte bejegyzését: „Ne kergesd az időt, ha kell, úgyis eljön.”

A politikus arról írt, hogy húsz évvel ezelőtt Orbán Viktortól, a Fidesz elnökétől vette át a választókerület vezetésére szóló megbízólevelet, amely azóta már 71 települést foglal magába Nyugat-Borsodban.

„Benyújtottam Elnök úrnak – akitől húsz éve azt átvettem – lemondásom a választókerületi elnökségi kinevezésemről”

– közölte, hozzátéve, hogy utódjának, Dr. Csuzda Gábornak sok sikert kíván a feladathoz.

Riz Gábor köszönetet mondott azoknak, akikkel együtt dolgozott az elmúlt években: a helyi szervezeti tagoknak, polgármestereknek és aktivistáknak. Mint írta, velük együtt építették a keresztény-konzervatív értékközösséget, és közös munkájuknak köszönhetően kiváló eredményeket értek el az országgyűlési, önkormányzati és európai parlamenti választásokon.

A bejegyzésben utódjának is üzent:

„Őrizze meg a közbizalmat értékeink iránt, tartsa egyben azt a sikeres csapatot, akikre mindenben számíthattam és akik segítsége nélkül nincs eredményes politikai munka.”

A képviselő arról is beszámolt, hogy parlamenti munkáját a 2026-os választásokig tovább folytatja. Kiemelte, hogy választói támogatása nélkül nem sikerült volna közel 60 százalékos eredményt elérnie a legutóbbi választáson.

Riz Gábor jelezte, hogy amikor kijelölik utódját az országgyűlési munkára is, minden segítséget megad majd neki. Bejegyzését azzal zárta:

„Elnök úr! Köszönöm a húszévi bizalmat!”

A Szabad Európa közben arról számolt be, hogy Kubatov Gábor, a Fidesz pártigazgatója egy korábbi fórumon jelezte: várhatóan a képviselőjelöltek harmadát lecserélik 2026-ra. A lap szerint több ismert politikus, köztük Németh Zsolt, Lázár János, Simicskó István és Fürjes Balázs sem indul újra egyéniben. Budapesten pedig Dunai Mónika kivételével minden választókerületi elnök személye megváltozott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Trump bepöccent: az Egyesült Államok nem közvetít tovább Oroszország és Ukrajna között
Tammy Bruce szerint Trump csalódott, mert a háborús felek nem tesznek valódi lépéseket a béke irányába.


Az Egyesült Államok a jövőben nem vállal közvetítő szerepet az orosz–ukrán béketárgyalásokban – erről május 1-jén beszélt Tammy Bruce, az amerikai külügyminisztérium szóvivője. Azt mondta:

„Nem fogjuk körbe repkedni a világot, hogy közvetítsünk a felek között”.

A szóvivő kijelentette, hogy Washington „nem lesz közvetítő”, és hozzátette, Donald Trump elnök csalódott amiatt, hogy sem Ukrajna, sem Oroszország nem tesz olyan lépéseket, amelyek a megoldás irányába mutatnának. Szerinte eljött az ideje annak, hogy a felek nyíltan elmondják, milyen elképzeléseik vannak a háború lezárásáról.

Tammy Bruce hangsúlyozta, hogy

az Egyesült Államok nem oldja fel a jelenleg is érvényben lévő szankciókat Oroszországgal szemben.

A szóvivő Marco Rubio külügyminiszter álláspontját is ismertette: a miniszter úgy döntött, hogy az Egyesült Államok változtat a hozzáállásán és szerepvállalásán. Bár a jövőben is támogatják majd a békefolyamatot, közvetíteni nem fognak Ukrajna és Oroszország között.

Korábban J.D. Vance amerikai alelnök egy interjúban úgy fogalmazott, hogy szerinte a konfliktus nem ér véget egyhamar.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Drámai döntés: alkotmányellenesnek nyilvánították Németország legnagyobb ellenzéki pártját
A német titkosszolgálat szerint az AfD veszélyt jelent a demokratikus rendre. Már lehallgatásokra és besúgók beépítésére is joguk van a hatóságoknak.


A német Alkotmányvédelmi Hivatal mostantól hivatalosan is alkotmányellenes pártnak minősítette az Alternatíva Németországért pártot, vagyis az AfD-t – számolt be róla a Spiegel.

Ez a döntés azt jelenti, hogy a titkosszolgálatok könnyebben kérhetnek engedélyt a párt és tagjai megfigyelésére, például telefonlehallgatásra, lehallgatók telepítésére vagy informátorok beépítésére.

Korábban csak három tartományi szervezetet – a türingiai, a szászországi és a szász-anhalti szervezetet – minősítették alkotmányellenesnek. Az országos pártot eddig csak „gyanúsan” szélsőségesként kezelték. A hivatal most „bizonyítottan szélsőséges” minősítést adott a pártnak.

A döntést egy több mint ezer oldalas jelentéssel támasztották alá, amelyet a hivatal a szövetségi belügyminisztériumnak nyújtott be.

A dokumentumban számos példával és bizonyítékkal mutatják be, hogy az AfD nézetei szembemennek a német alkotmányos renddel.

A Spiegel cikke szerint a jelentés kiemeli, hogy a párt „etnikai alapon” értelmezi a nép fogalmát, és nem tekinti németnek azokat az állampolgárokat, akik muszlim többségű országokból származnak. A jelentés szerint ez „nem összeegyeztethető a szabad demokratikus renddel”.

Az Alkotmányvédelmi Hivatal eredetileg már tavaly év végén le akarta adni a jelentést, ám a kormánykoalíció felbomlása és az előrehozott választások miatt ezt elhalasztotta.

A 2025-ös szövetségi választáson az AfD 20 százalékos eredménnyel a CDU–CSU mögött a második helyen végzett, ami a párt történetének eddigi legjobb eredménye. A kampány során Elon Musk is kiállt a párt mellett, és interjút készített a párt kancellárjelöltjével, Alice Weidellel.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely: Amikor még beszéltem Magyar Péterrel, abban teljes volt az egyetértés közöttünk, hogy ő bolond
A Mandínernek adott interjúban az MNB-alapítványok ügyéről és a feljelentésről is szó volt. Gulyás szerint, ha a vádak igaznak bizonyulnak, felelősségre kell vonni az érintetteket.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 02.



Gulyás Gergely videós interjút adott a Mandiner Reakció című műsorában. A Miniszterelnökséget vezető miniszter az interjúban több témát is érintett, köztük Magyar Pétert, a Tisza Párt elnökét is, vette észre a Telex.

A beszélgetés során Gulyás azt mondta, hogy szerinte Magyar Péter pszichés állapota miatt sem alkalmas arra, hogy közhatalmat gyakoroljon. Hozzátette:

„Amikor még beszéltem Magyar Péterrel, akkor sok mindenben volt vele vitám, de abban teljes volt az egyetértés közöttünk, hogy ő bolond.”

A miniszter kitért arra a hangfelvételre is, amelyen Varga Judit hallható. A felvételen az akkor még igazságügyi miniszterként dolgozó politikus 2023-ban beszélgetett volt férjével, Magyar Péterrel a Völner–Schadl-ügyről. A hanganyagot Magyar Péter hozta nyilvánosságra, majd az ügyészségnek is átadta. Gulyás ezzel kapcsolatban úgy fogalmazott: ilyet „a náci házmesterek és a kommunista besúgók csináltak.”

Az interjúban szóba került az Állami Számvevőszék feljelentése is, amely az MNB-alapítványokat érinti. Gulyás Gergely szerint a kormánynak nem volt, és nem is lehet köze a jegybank működéséhez. Úgy fogalmazott, hogy amikor ezek az állítólagos cselekmények történtek, a balliberális sajtó úgy mutatta be a jegybank vezetését, mint amely a kormánnyal szemben állva alternatív gazdaságpolitikát képvisel. Hozzátette: az ügyet ki kell vizsgálni, és ha a vádak egy büntetőper során beigazolódnak, a felelősöket felelősségre kell vonni.

A teljes interjút itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET: