HÍREK
A Rovatból

Házak váltak lakhatatlanná a pokoli viharban az éjszaka, villám és jég is okozott károkat

A katasztrófavédelem munkatársainak legtöbbször kidőlt fák, letört ágak miatt kellett vonulniuk, de több lakóépület is megrongálódott.


Több ház is lakhatatlanná vált az éjszaka folyamán a Dunától keletre átvonult viharzóna okozta károk miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője vasárnap az MTI-vel.

Mukics Dániel tűzoltó alezredes tájékoztatása szerint reggelig országszerte 240 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, jellemzően Csongrád-Csanád, Békés, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Borsod és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben.

A katasztrófavédelem munkatársainak legtöbbször kidőlt fák, letört ágak miatt kellett vonulniuk, de több lakóépület is megrongálódott - tette hozzá, jelezve: Csongrádban és Szabolcsban okozta a legsúlyosabb károkat a vihar.

A szóvivő elmondta:

volt, ahol a jég, máshol a szél okozott kárt, illetve több épületbe, így Mórahalmon egy tanyába és Sajókápolnán egy családi házba is villám csapott, míg Békéssámsonban egy villám sújtotta fáról terjedt át a tűz egy ingatlanra.

Buj településen két utcában jégeső rongált meg lakóépületeket, amelyek közül két ház lakhatatlanná vált, azokból hat embert kellett kiköltöztetni. Ibrányban egy családi ház tetőszerkezete ugyancsak olyan súlyosan megsérült, hogy az ott lakó két embernek el kell elhagynia otthonát - közölte.

Mukics Dániel szerint sok helyen pincék, alagsorok kerültek víz alá, a nyíregyházai kórház pincéjéből is jelentős mennyiségű esővizet kellett kiszivattyúzniuk a tűzoltóknak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Zavarba jöttek az ukrán zászlót kifeszítő, majd a tömegből kirohanó ismeretlenek a Tisza menetén, a propaganda pont ott volt lefotózni az akciót
Egy 8-9 fős csoport a semmiből a tömeg közepére futott a Deák téren, majd egy szemtanú szerint „jól szervezetten, vezényszóra” feszítették ki az ukrán zászlót. A mindössze kétperces eseményről készült fotókat percek alatt átvette a kormánysajtó és több fideszes politikus is.
DKA - szmo.hu
2026. március 16.



Percekig tartott csupán a Deák téri akció, órákon belül mégis ellepte a kormányközeli médiát: egy 4–5 méteres ukrán zászlót feszítettek ki a Tisza Párt március 15-i Nemzeti Menetének kezdetén.

A helyszíni beszámolók szerint azonban nem szimpatizánsok, hanem egy szervezett csapat tűnt fel, majd villámgyorsan el is tűnt.

Az események akkor kezdődtek, amikor egy 8–9 fős csoport a semmiből a tömeg közepére futott a Deák téren. Egy szemtanú beszámolója szerint a csoport jól szervezetten, vezényszóra feszítette ki a hatalmas ukrán zászlót.

„Ezzel egyidőben fotósok jelentek meg, akik dokumentálták a kifeszített zászlót a tömegben is, illetve a környező erkélyekről is”

– számolt be a Telexnek az eset szemtanúja. Az akció résztvevői felháborodva utasították el, hogy felvétel készüljön róluk, ami egy több mint százezres ünnepi felvonuláson legalábbis szokatlan.

„A pop-up akció résztvevőit kérdezgettem, miért csinálják ezt, akik fenyegetéssel reagáltak, hogy ne videózzak, mert megvernek/feljelentenek. Az akcióban résztvevők nem voltak túl jólszituáltak, elég könnyen lehet arra a következtetésre jutni, hogy anyagi ellenszolgáltatás cserébe szervezték őket oda” – írta a szemtanú.

Egy rövid párbeszéd során a „Miért tartjátok ezt a zászlót, elmondod?” kérdésre először egy „nem” volt a válasz, majd az egyik fiatal annyit mondott: „Ukrajnával vállalunk szolidaritást”. A jelenet mindössze egy-két percig tartott.

„Amikor már sok ember próbálta rángatni le a provokálók zászlóját, és küldte őket melegebb éghajlatra, akkor füttyszóra összeszedték a kifeszített ukrán zászlót, és sietve kirohantak a tömegből.”

A történet szinte percek alatt körbe is futott az Origón, a Hír TV-n, a Riposton, a Magyar Nemzetben, a Borsban és a Mandineren, azzal a felütéssel, hogy nem is igen lehet mást várni egy tiszás rendezvénytől, szembeállítva azt a Fidesz nemzeti színben pompázó felvonulásával.

Deák Dániel fideszes influenszer is megosztott egy ilyen képet ezzel a szöveggel: „Nem meglepő: miután Magyar Péter paktumot kötött Zelenszkijjel, a Tisza ma már ukrán zászlóval vonul”.

A képeket és a narratívát több fideszes politikus is megosztotta, köztük Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Takács Péter egészségügyi államtitkár és Gál Kinga európai parlamenti képviselő.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Hidegrázós!” – Drónfelvétel mutatja, hogy milyen hosszúra nyúlt a tömeg az Andrássyn a Tisza menetén
A TISZA Párt alelnöke, Radnai Márk megosztott egy felvételt a vasárnapi Nemzeti Meneten összegyűlt tömegről. Egy drón az emberek felett elsuhanva rögzítette, milyen hosszan vonultak Magyar Péterék.


„Hidegrázós!” – ezzel a szöveggel tette közzé Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke a március 15-i Nemzeti Meneten felvonuló tömegről készült drónfelvételt.

Habár a Honvédelmi Minisztérium megtiltotta a drónozást, Magyar Péter már napokkal korábban jelezte, hogy ennek ellenére is fognak légi felvételeket készíteni.

A tömeg méretéről eltérő becslések láttak napvilágot. A kormányközeli Magyar Turisztikai Ügynökség mobilcella-adatokra hivatkozva 150 ezerre, míg Magyar Péter 500 ezerre becsülte a résztvevők számát. Ezzel szemben Deák Dániel kormánypárti influenszer üres utcákról posztolt. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője ukrán bértapsolókról írt.

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Kocsis Máté szerint több ezer ukrán bértapsoló vette körbe Magyar Pétert, mindezt a gyanús körülmények között készülő ukrán zászlós képpel illusztrálta
A Fidesz frakcióvezetője kemény szavakkal bírálta a Tisza Párt elnökét. Szerinte Magyar vádaskodik, hergel, uszít és retteg a vereségtől.


„Ezek már az utolsó, kétségbeesett csapkodások. A vereségtől rettegő, a mentelmi joga mögé bújó, Zelenszkijjel lepaktáló, oroszokról fantáziáló Magyar Péter áll a több ezer ukrán bértapsoló és régi MSZP és Momentum szavazók gyűrűjében” – írta Kocsis Máté a Facebook-oldalán a Tisza Párt március 15-i Nemzeti Menetéről.

A Fidesz frakcióvezetője szerint Magyar Péter vádaskodik, hergeli és uszítja a hallgatóit, de már csak „a legszűkebb szektája” hisz neki. „Mindenki tudja ott is, hogy megint ordenáré nagy vereség lesz ebből számukra” – tette hozzá.

Úgy látja, a Tisza Párt elnöke még próbálja életben tartani a tüzet, de szerinte már épülnek a B tervek, például, hogy azzal vádolják majd a Fideszt, hogy csalással vagy beavatkozással nyert.

„Magyar megint azzal vádolja ellenfeleit, amit saját maga követ el” – véli Kocsis, aki ezt a „kommunista felmenők örökségének” nevezi. Posztját azzal zárta: „Az ukrán árulás nem jött be. A magyarok nem kérnek ebből!”

A bejegyzéshez azt a gyanús körülmények között készült képet csatolta, amelyen egy ukrán zászló látható a Tisza Párt március 15-i Nemzeti Menetén. Ahogy megírtuk, egy szemtanú szerint egy 8-9 fős csoport jelent meg a sárga-kék lobogóval a Deák téren, és „jól szervezetten, vezényszóra” feszítették ki a zászlót. Miután sokan próbálták lerángatni a zászlót, „akkor füttyszóra összeszedték a kifeszített ukrán zászlót, és sietve kirohantak a tömegből” – mondta a szemtanú a Telexnek.

A mindössze egy-két perc alatt lezajlott akció résztvevői felháborodva utasították el, hogy felvétel készüljön róluk. Így is kikerült róluk néhány kép a netre, amit hamar átvett a kormánysajtó és több fideszes politikus is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Szívmelengető áradás” – Magyar Péter látványos gyorsított videókon mutatta meg, hogyan gyülekezett, vonult és ért a Hősök terére a Nemzeti Menet tömege
A videó tanúsága szerint akkora tömeg vett részt a Tisza Párt rendezvényén, hogy a menet végének két órába telt elhagynia a Deák teret, miközben a Hősök tere már megtelt. Magyar Péter szerint félmillióan csatlakoztak hozzájuk.


„Szívmelengető áradásnak” nevezte Magyar Péter a TISZA Párt március 15-i Nemzeti Menetét hétfő reggeli Facebook-bejegyzésében.

A pártelnök szerint a tömeg olyan nagy volt, hogy a menet végének két órába telt elhagynia a Deák teret, miközben a Hősök tere már megtelt. Hozzátette, hogy „a rendezvény végén az Oktogon után állt a félmilliós tömeg vége”.

Magyar Péter azt is írta: „A Fidesznek és a propagandájuknak megint csak szánalmas hazudozásra futotta és ukrán zászlós provokációra.” Szerinte a kormánypártok „milliárdokból összehozott gyűlöletmenete” az eddigi egyik legkisebb volt, és úgy véli, rengeteg embert „fenyegetéssel és pénzért” hozott Budapestre az „állampárt”.

Bejegyzését azzal zárta, hogy „az elvtársak is pontosan tudják, hogy 27 nap és vége van”.

A TISZA vezetője a posztban egy olyan videót is megosztott, amelyen három gyorsított felvételt láthatunk.

A legfelsőn azt, hogyan gyülekezett, majd indult el a Deák Ferenc térről az óriási tömeg. A középső videó az Andrássy úton vonulást mutatja, a legalsó felvételen pedig előbb az Oktogonra érő, majd a Hősök terére érkező és összeálló tömeget nézhetjük meg.

A videóban egy számláló is pörög, ezen látszik, hogy valóban két óra telt el, mire a Deák térről elvonult a tömeg jelentős része.


Link másolása
KÖVESS MINKET: