Szabályosan félbevágták az orvosok Loren Schauerst, miután súlyos targoncabalesetet szenvedett, írja a The Sun.
A 19 éves amerikai férfi egyetlen esélye az életben maradásra a hemikorporektómia nevű radikális műtét volt, melynek során a teljes alsótestet eltávolítják, beleértve a lábakat, a nemi szervet, a végbelet a végbélnyílással együtt, a vizeletrendszert és a medence csontjait is.
A fiatal munkás éppen egy targoncát vezetett át egy hídon a montanai Wilsal környékén még tavaly szeptemberében, amikor letért az útról, és 15 métert zuhant a géppel együtt. Ugyan a férfi amint észrevette, hogy az út széle omlani kezd a jármű alatt, kicsatolta magát és kiugrott az ülésből, de a biztonsági öv a lába köré tekeredett. A lendülettől a férfi azonnal visszacsapódott a gép oldalának, amitől eltörtek a bordái.
Végül olyan szerencsétlenül ért földet a szakadék mélyén, hogy a négytonnás jármű alá szorult. Loren a baleset alatt végig tudatánál volt: látta, ahogy a jobb karja tulajdonképpen felrobbant, deréktól lefelé pedig szinte teljesen összeroncsolódott. Csak azért maradt életben, mert nagyon puha volt a talaj a területen, ugyanis a fiú kollégái éppen átmozgatták a földet.
A hídon landolt az érte érkező mentőhelikopter, ahova hordágyon húzták fel a szakadékból. A kórházban megállapították, hogy a baleset során elvesztette a jobb karját, eltört a jobboldali kulcscsontja és a válla. Tüdőembólia alakult ki nála, emiatt még lélegeztetőgépre is került.
A szerencsétlenül járt férfi belegyezett az életmentő, de óriási kockázattal járó műtétbe. 21 éves barátnőjével közölték az orvosok, hogy szinte semmi esély a sikerre, Loren valószínűleg nem éli túl a műtétet.
Csodával határos módon azonban Loren túlélte a műtétet, mára pedig már el is jegyezte barátnőjét. A pár még csak 18 hónapja volt együtt, amikor a tragédia történt, de állításuk szerint a történtek után csak még közelebb kerültek egymáshoz.
Szabályosan félbevágták az orvosok Loren Schauerst, miután súlyos targoncabalesetet szenvedett, írja a The Sun.
A 19 éves amerikai férfi egyetlen esélye az életben maradásra a hemikorporektómia nevű radikális műtét volt, melynek során a teljes alsótestet eltávolítják, beleértve a lábakat, a nemi szervet, a végbelet a végbélnyílással együtt, a vizeletrendszert és a medence csontjait is.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Sokakat kiakasztott Szoboszlai Dominik több milliós szettje - Mutatjuk a legjobb mémeket
A Liverpool sztárja a magyar válogatott telki edzőtáborába érkezett meg egy feltűnő összeállításban, ami azonnal beszédtémává vált. A szett darabjai között volt egy közel 7 millió forintos Hermès táska és egy félmilliós nadrág is.
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya hétfőn a nemzeti együttes telki edzőközpontjába érkezett, a belépője pedig azonnal beindította a mémgyárat. Szoboszlai Dominik a szokásos Lamborghini Revueltójával gördült be, de a 215 millió forintos autónál is nagyobb figyelmet kapott a szettje. Egy kommentelő a közösségi médiában úgy fogalmazott, „sajnos, ráragadt az a nyamvadt angliai divat”, mások pedig digitálisan zoknit szerkesztettek a játékos lábára.
A szett legdrágább darabja egy fekete Hermès Birkin HAC táska volt, amelynek ára megközelíti a 7 millió forintot.
A Liverpool középpályása emellett egy kék inget és egy fehér nadrágot viselt, utóbbi a Bottega Veneta egyik, 1319 eurós (kb. 468 ezer forintos) darabja lehet.
A cipője a The Row egyik ismert, 1290 eurós (458 ezer forintos) modelljére hasonlít, míg a napszemüvege egy mindössze 18 ezer forintért kapható Police Jolie 2 lehet.
A megjelenés nemcsak a szurkolók, hanem a futballvilág figyelmét is felkeltette: Erling Haaland, a Manchester City csatára egy szimpla „Hmmmmm” kommenttel reagált a képekre. Makány Márta divattervező szerint a Liverpool játékosának stílusa megtervezett. Úgy látja, a magyar válogatott csapatkapitánya egy nemzetközi trendet követ.
„Dominik is egy fantasztikusan öltözködő fiatal sportoló. Abszolút tudatosan építi fel a szettjeit.”
A csapat egyébként hétfőn lett teljes, amikor Szoboszlai mellett megérkezett a két másik angliai légiós, Kerkez Milos és Pécsi Ármin, valamint Tóth Alex is. Marco Rossi szövetségi kapitány 29 játékost hívott be a keretbe. A válogatott pénteken Finnországot fogadja a Puskás Arénában, jövő kedden pedig Kazahsztán ellen lép pályára Debrecenben.
A magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya hétfőn a nemzeti együttes telki edzőközpontjába érkezett, a belépője pedig azonnal beindította a mémgyárat. Szoboszlai Dominik a szokásos Lamborghini Revueltójával gördült be, de a 215 millió forintos autónál is nagyobb figyelmet kapott a szettje. Egy kommentelő a közösségi médiában úgy fogalmazott, „sajnos, ráragadt az a nyamvadt angliai divat”, mások pedig digitálisan zoknit szerkesztettek a játékos lábára.
A szett legdrágább darabja egy fekete Hermès Birkin HAC táska volt, amelynek ára megközelíti a 7 millió forintot.
A Liverpool középpályása emellett egy kék inget és egy fehér nadrágot viselt, utóbbi a Bottega Veneta egyik, 1319 eurós (kb. 468 ezer forintos) darabja lehet.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Fotógaléria: a GeekConon a Terrifier bohóca pózolt olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból
Ismét megnyílt a portál egy olyan univerzumba a Lurdy Házban, ahol a különféle szubkultúrák egy nagy közösséggé válnak. Nézd meg a GeekCon legmeghökkentőbb jelmezeit!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Minden terem roskadozott a játékkonzoloktól, táblás társasoktól és egyéb interaktív progamoktól: mindenki talált magának kedvére való standot, legyen Star Wars-, Gyűrűk Ura-, Squid Game-, LEGO-, anime- vagy kalózmániás. A nagyterem programjai között akadtak YouTuberek és szinkronsztárok, kvízek, kerekasztal-beszélgetések, valamint cosplay és Mortal kombat verseny egyaránt.
Aztán végignéztünk a kislányommal egy profi K-pop műsort, csupa meglepően tehetséges fiatal táncossal, miközben a közönség üvöltötte a Blackpink dalszövegeket. Számos vásárfiát kínáltak az árusok a gyűjthető figuráktól a kézműves ékszereken és kaméleon-csontvázakon át az egyedi 3D-nyomtatott alkotásokig, csak győzze az ember pénztárcával.
A közönség zöme eleve be volt öltözve, amitől instant fesztiválhangulatom lett, és minden ötödik percben felhördültem egy-egy kiemelkedően kreatív jelmez láttán. Külön elismerésem, hogy sokaknak nem vásárolt kiegészítőik voltak, hanem saját kezűleg készítették az egész öltözéküket, láthatóan rengeteg munkaórával. Ezeken a conokon az azonos érdeklődésűek gyorsan köthetnek – akár egy toalettes újrasminkelés alkalmával is – új barátságokat, és jó volt látni ezt a sok egymásra mosolygást, elfogadást, jóindulatot.
De meséljenek inkább helyettem a képek, kattintsd végig te is a galériát!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Ritka kék „mikro” telihold lesz ma éjjel – most érdemes az égre nézni
A mostani égi esemény legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a következőre pedig 2028-ig kell várni. Az égitest Budapesten 21:18-kor kel a délkeleti horizonton, narancsos színben.
Ma este olyan Hold kel fel Magyarország felett, amilyet évekig nem látunk: egyszerre lesz „Kék Hold” és „mikrohold”, vagyis az év legkisebb teliholdja.
A jelenségről, amely legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a Live Science tudományos portál írt részletesen.
A telihold pillanata ma délelőtt 10:45-kor áll be, de az égitestet Budapesten este 21:18-kor láthatjuk felkelni a horizonton.
Mivel ez a hónap második teliholdja, a népszerű definíció szerint Kék Holdnak nevezzük.
A mostani eseményt az teszi különlegessé, hogy a telihold egybeesik a Hold földtávoli pozíciójával, vagyis az apogeummal. Égi kísérőnk holnap hajnalban, 06:32-kor éri el pályájának Földtől legtávolabbi pontját, ekkor nagyjából 406 369 kilométerre lesz tőlünk. Emiatt a mostani telihold egy „mikrohold”, azaz az idei év legkisebb teliholdja.
Gianluca Masi, a Virtual Telescope Project csillagásza szerint egy mikrohold „körülbelül 6 százalékkal kisebbnek és 10 százalékkal halványabbnak” tűnik egy átlagos teliholdnál.
Az esti holdkeltekor a délkeleti horizonton narancsos-vöröses színben pompázó korongra számíthatunk a Rayleigh-szórás jelensége miatt.
A „Kék Hold” kifejezésnek két fő definíciója van. A népszerűbb, „havi” meghatározás szerint egy hónapon belüli második teliholdat jelöli, míg a csillagászok által használt „évszakos” definíció egy csillagászati évszakban lévő négy telihold közül a harmadikat nevezi így.
A következő ilyen Kék Holdra 2028 szilveszteréig kell várnunk.
A mostani esemény az előbbi kategóriába tartozik. Ennek ellentéte a szuperhold, amikor a telihold éppen földközelben jár; ilyet legközelebb idén november 24-én és december 24-én láthatunk.
Előfordult már olyan, amikor a Kék Hold egy ritka holdfogyatkozással és szuperholddal esett egybe, létrehozva egy „négy az egyben” égi látványosságot. Egy másik alkalommal pedig a Kék Hold pont Halloween estéjére esett, ami egy 19 évente ismétlődő ritka egybeesés.
Ezek az események jól mutatják, hogy a csillagászat milyen különleges pillanatokkal ajándékozhatja meg az égbolt figyelőit.
Ma este olyan Hold kel fel Magyarország felett, amilyet évekig nem látunk: egyszerre lesz „Kék Hold” és „mikrohold”, vagyis az év legkisebb teliholdja.
A jelenségről, amely legutóbb 2023 augusztusában fordult elő, a Live Science tudományos portál írt részletesen.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pottyondy Edina: Határozottan erősödni kezdett az állam immunrendszere
Az influenszer új videójában bírálta Orbán Viktor reakcióját az uniós pénzek megszerzésére. A youtuber a Fidesz Védvonal nevű projektjét és annak vezetőjét, Czunyiné Bertalan Juditot is élesen kritizálta, felidézve a politikus férjének korábbi botrányos kommentjeit.
Új videójában Pottyondy Edina azt a helyzetet vázolta fel, hogyan ünnepelte volna magát Orbán Viktor, ha neki sikerült volna megszereznie az uniós pénzeket. „Fontos csatát nyert a magyar kormány Brüsszelben. Kemény ütközet, férfi munka volt. Nagy volt a nyomás, de állták a sarat. Stratégia, taktika és furfang, ez volt a sikerrecept” – ironizált.
Hozzátette, ehhez képest a volt miniszterelnök nem gratulált, hanem felszólította Magyar Pétert, hogy hozza nyilvánosságra a „von der Leyennel kötött paktum részleteit.” Pottyondy szerint ez különösen visszás, mert „az az Orbán Viktor, aki az orosz és a kínai hitelekről egy deka információt nem osztott meg, aki raklapokra gyártotta a 30 évre titkosított kormányhatározatokat, most nyilvánosságot követel?” Azt írta, a megállapodás feltétele egyértelmű: „Fel kell számolni az orbáni korrupciót. Nincs más kérés, nincs más feltétel.”
Pottyondy szerint „valahol egy sötét szoba mélyén felsír a magyar szuverenitás”, mert vége lett annak, hogy a „nemzeti nagytőkéseknek” joguk legyen „szabadon lerabolni az országot.”
Orbán Viktor reakciójára, miszerint „ingyensajt csak az egérfogóban van”, úgy reagált: „Amikor ő hozott haza uniós pénzeket, akkor fanfárok zengték, hogy micsoda vezető, hogy micsoda dörzsölt politikus, hogy micsoda gógyi. Ebből lett az ingyensajt meg az egérfogó.”
A videó a jobboldal megújításának nevezett folyamatot is érintette, konkrétan a „védvonal parancsnokának” kinevezett Czunyiné dr. Bertalan Judit személyét. Pottyondy hosszan sorolta a politikus korábbi tisztségeit, majd felidézte férjének erőszakos hangvételű online kommentjeit. Szerinte nem szabad összekeverni az ilyen megnyilvánulásokat azzal, amikor Magyar Péter a parlamentben kéri számon a Fidesz-frakciót az elmúlt 16 év miatt.
A videóban több parlamenti felszólalás is helyet kapott, amelyekben Magyar Péter név szerint szólította meg a Fidesz politikusait. Tuzson Bencének azt mondta, igazságügyi miniszterként „elárulta a magyar jogállamot”, Rétvári Bencét azzal vádolta, hogy „a hazára felesküdött rendőröket használt politikai kampányra”, Orbán Balázst pedig az 1956-os forradalom megvetésével vádolta. Takács Péternek a magyar egészségügy állapotát rótta fel. Pottyondy szerint imponáló, hogy a miniszterelnök a kormányalakítás és az uniós tárgyalások mellett „ilyen lelkesen veti bele magát a parlamenti vitákba is.”
A parlamenti vitára reagálva Gulyás Gergely visszautasította a vádakat: „Ön pontosan tudja, hogy soha egy fillért nem loptam.”
A Fidesz frakcióvezetője hozzátette: „Pontosan tudja. Azt is tudja pontosan, hogy én ugyanazzal a két ingatlannal fejeztem be a miniszteri szolgálatomat, amivel megkezdtem.” Erre Magyar Péter egy másik felszólalásában Lázár János és Rogán Antal vagyonosodását firtatta, feltéve a kérdést Gulyásnak: „Ön elhiszi, frakcióvezető úr, hogy Rogán Antal egy feltaláló?” Pottyondy szerint a Fidesz viselkedése az „antiszociális személyiségzavar tankönyvi példája: nem szeretnek, nem szoronganak és nem tanulnak semmiből.”
A videóban szó esett a miniszterelnöki ciklusok korlátozásáról is. Orbán Balázs érvelésére, miszerint a Tisza Párt ezzel „elveszi az emberektől a jogot”, Pottyondy azzal vágott vissza, hogy a miniszterelnököt a parlament választja, és a Fidesz volt az, amely ellehetetlenítette a népszavazás intézményét. Azt írta, a törvény nem Orbánt és Gyurcsányt korlátozza, hanem Magyar Pétert és mindenkit, aki utána jön, és védi is őket, „hogy ne változzanak Orbán Viktorokká.”
Pottyondy szerint a kormányváltás után „határozottan erősödni kezdett nemcsak a forint, hanem az állam immunrendszere is.”
Példaként említette, hogy a rendőrség házkutatást tartott a „nemzeti bankrablás” ügyében, ahol több mint 91 milliárd forintnyi vagyont foglaltak le, vádat emeltek a lomkorona-sétány ügyében, K. Endre pedig újra gyanúsított lett.
A videó végén Sulyok Tamás köztársasági elnököt bírálta, amiért nem mond le, és a Velencei Bizottsághoz fordult. Egy bejátszásban Magyar Péter arról beszélt, hogy az államfőnek fel kellett volna szólalnia, amikor a „bukott miniszterelnök Poloskáról, nagytakarításról és Árnyék hadseregről beszélt”. Pottyondy azzal zárta a videót, hogy felidézte Sulyok Tamás korábbi, Orbán Viktor születésnapjára írt köszöntőjét: „Egy jó kapitány mindig képes megtalálni a megfelelő irányt, hogyha ismeri a célt. Tiad vagyok szöröstül-bőröstül csókolt Tomás.
A teljes videót itt lehet megnézni:
Új videójában Pottyondy Edina azt a helyzetet vázolta fel, hogyan ünnepelte volna magát Orbán Viktor, ha neki sikerült volna megszereznie az uniós pénzeket. „Fontos csatát nyert a magyar kormány Brüsszelben. Kemény ütközet, férfi munka volt. Nagy volt a nyomás, de állták a sarat. Stratégia, taktika és furfang, ez volt a sikerrecept” – ironizált.
Hozzátette, ehhez képest a volt miniszterelnök nem gratulált, hanem felszólította Magyar Pétert, hogy hozza nyilvánosságra a „von der Leyennel kötött paktum részleteit.” Pottyondy szerint ez különösen visszás, mert „az az Orbán Viktor, aki az orosz és a kínai hitelekről egy deka információt nem osztott meg, aki raklapokra gyártotta a 30 évre titkosított kormányhatározatokat, most nyilvánosságot követel?” Azt írta, a megállapodás feltétele egyértelmű: „Fel kell számolni az orbáni korrupciót. Nincs más kérés, nincs más feltétel.”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!