KÉK HÍREK
A Rovatból

160-nal hajtott a falnak a Netflix-dokumentumfilmből ismertté vált gyilkos, Mackenzie Shirilla - Az anyja most az áldozatok családját szidja egy friss hangfelvételen

Egy frissen nyilvánosságra hozott börtönfelvételen a 160-al falnak hajtó Mackenzie Shirilla édesanyja, Natalie a gyászoló Russo családot minősítette. A beszélgetés a gyilkossági per tanúvallomásainak felidézése közben zajlott.


A TMZ által kedden nyilvánosságra hozott hangfelvételen Mackenzie Shirilla édesanyja, Natalie, a lányával folytatott börtöntelefon-beszélgetésben támadja az áldozat, Dominic Russo gyászoló családját. A felvétel akkor készült, amikor a gyilkossági per tanúvallomásait beszélték át.

A beszélgetés során Natalie Shirilla arról beszél, hogy a bíróságon elhangzottak miatt néhai barátja, Dominic teljesen kiborulna. „Dom teljesen kikelne magából” – mondja a felvételen. Erre a lánya visszakérdez, hogy Angelo – vélhetően Dominic testvére – miért viselkedik egy „kibaszott hazugként”.

Az anya erre úgy reagált, hogy a gyászoló családtagok rosszindulatúak. „Ők egyszerűen gonosz emberek, kicsim, sajnálom. Ne rágódj rajta.”

Az ügy azután került ismét a figyelem középpontjába, hogy a Netflix május 15-én bemutatta a The Crash című dokumentumfilmet, amely a tragédiát dolgozza fel. A filmet súlyos kritikák érték, mely szerint a készítők kulcsfontosságú bizonyítékokat felejtettek el megemlíteni, és „mosdatják” Shirillát.

Azóta több, a börtönből rögzített telefonhívás részlete is napvilágot látott, amelyekben Mackenzie Shirilla egyebek mellett arról beszél, hogy „a harmadik áldozatnak” tartja magát, és hogy „hányingere lesz, ha a balesetre gondol”. De egy olyan felvétel is van, melyen Shirilla és Anyja egy közös kódnyelven beszélik meg, hogy a lány védekezzen-e azzal, hogy elájult vezetés közben.

„Mondhatnánk azt a rendőrségnek, hogy rohamom volt?” - mondja Shirilla.

A most 21 éves Mackenzie Shirillát tavaly augusztusban találták bűnösnek, a bíróság álláspontja szerint egy házibuliból hazafelé, szándékosan 160 km/h-s sebességgel nekihajtott egy falnak, és kettős gyilkosságot követett el. A 2022. július 31-én történt ütközésben meghalt a párja, a 20 éves Dominic Russo, valamint egy közös barátjuk, a 19 éves Davion Flanagan.

Az egyik perdöntő bizonyíték a jármű fedélzeti adatrögzítője volt, amely szerint Shirilla mintegy 160 km/h-s sebességgel, fékezés nélkül hajtott a strongsville-i Plidco Building téglafalának.

A bíróság továbbá mérlegelte, hogy a Shirilla és párja között folytatott Messenger-beszélgetések és telefonokon talál videófelvételek szerint a lány bántalmazta barátját. Illetve azt is, hogy a tragédia előtt két héttel történt egy hasonló incidens mely során (a későbbi áldozat Dominic Russo akkori elmondása szerint)

a barátnője nem engedte ki az autóból és az autópályán száguldva azt mondta neki, hogy „össze fogom törni a kocsit!”.

Shirillát két, párhuzamosan letöltendő, 15 évtől életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélték, legkorábban 2037 októberében szabadulhat feltételesen. Védői idén márciusban fellebbeztek, de a másodfokú bíróság helybenhagyta az ítéletet. Áprilisban az ohiói Legfelsőbb Bírósághoz fordultak, eljárási kérdéseket vitatva.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: óriási lángokkal ég a tarló Székesfehérváron a MOL-telep közelében, több lakónak már el kellett hagyni a házát
Aljnövényzet-tűz ütött ki a 8-as főút mellett Székesfehérvárnál, a füstöt a városból is látni lehet. A helyzetet súlyosbítja, hogy a lángok egy MOL-telep közelében csaptak fel, ezért nagy erőkkel oltanak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy erőkkel vonultak ki a katasztrófavédők Székesfehérvár közelében szerdán, miután aljnövényzet gyulladt ki a 8-as főút mentén, nem messze a MOL-teleptől.

Az egész városban jól látható tűzről és füstoszlopról többek között Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere egy Facebook-posztban tájékoztatta a lakosságot.

„A hozzám érkezett információk szerint a városból északnyugati irányban látható füstoszlopot a 8-as út 7-es kilométere környékén égő aljnövényzet okozza” – írta. Hozzátette, a Katasztrófavédelem munkatársai már a helyszínen vannak, és további erősítés is úton van.

„A jelentős kapacitások bevetésének az elővigyázatosság is az oka, mert a MOL-telep nincs messze a tűz helyétől.”

A polgármester szerint a tűzoltók kifejezetten az ipari terület védelmére koncentrálnak. „Az oltási munkákat is természetesen úgy végzik, hogy a tűz ne is kerülhessen közelebb a MOL ipari területéhez.”

Egy órával később újabb bejegyzéssel jelentkezett a városvezető. Ebben azt írta, hogy a tűz az egyik székesfehérvári városrész, a Feketehegy-szárazréti házak felé terjed.

„A rendőrség elővigyázatosságból már meg kellett kérje a legnagyobb kockázatnak kitett helyen a lakókat, hogy elhagyják a házaikat.”

A tűzről több videó is kering a városi csoportokban:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Késsel kényszerített a Dunába egy úszni nem tudó férfit, aki hiába könyörgött az életéért
A bíróság elrendelte annak a 34 éves gyanúsítottnak a letartóztatását, aki a Gubacsi hídnál a Dunába kényszerítette 29 éves áldozatát. A férfi holttestét szonárral, 2,5 méter mélyen találták meg a búvárok, miután egy szemtanú riasztotta a rendőrséget.


Hiába könyörgött az életéért az a 29 éves, úszni nem tudó férfi, akit hétfőn hajnalban késsel fenyegetve a Dunába kényszerítettek a Gubacsi hídnál. A férfi belefulladt a folyóba, 34 éves támadóját azóta elfogták, és emberöléssel gyanúsítják – számolt be róla az RTL Híradó.

A nap még fel sem kelt hétfőn, amikor a speciális mentőket riasztották a helyszínre. A Pest vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat a kapott jelzés után azonnal megkezdte a kutatást.

„Kivonultunk a helyszínre és szonár technikával felszerelt hajóval, megkezdtük az adott területnek az átvizsgálását. Megtaláltuk 2,5 méter mélyen, a sajnos elhunyt személyt a víz alatt. Akit a Fővárosi Katasztrófavédelem búvárszolgálata emelt ki a vízből” – mondta Balázs László, a mentőszolgálat vezetője.

Miközben a mentők a vízen dolgoztak, a rendőrök már a gyanúsított nyomában jártak. Egy szemtanú értesítette őket hajnalban arról, hogy két férfi veszekszik, és az egyikük késsel fenyegetőzik.

A bejelentés szerint „a megfenyegetett férfi a Dunába menekült” – részletezte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A késes támadó elmenekült a helyszínről, de a rendőrök még hajnalban rátaláltak egy közeli lakásban, ahol bujkált.

De mi vezetett a tragédiához? Az RTL információi szerint a későbbi áldozat magánéleti problémái miatt sétált éjjel a híd környékén, amikor felfigyelt egy vitára. Csatlakozott a beszélgetéshez, mire az egyik veszekedő rátámadt, kést rántott, és a Dunába parancsolta. A gyanúsított a vallomásában azt állította, hogy nem akart ölni.

A bíróság ma elrendelte a 34 éves férfi letartóztatását, akinek így nincs lehetősége megszökni vagy újabb bűncselekményt elkövetni. Ellene emberölés gyanúja miatt folyik eljárás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós a Bécsi úton, majd egy busszal is ütközött
A sofőr az Árpád híd felé haladt, amikor áttért a szemközti sávba és elütötte a biciklist. A buszon utazók közül senki sem sérült meg, a rendőrség vizsgálja a tragédia körülményeit.


Halálra gázolt egy kerékpárost egy autós Budapest III. kerületében, a Bécsi úton szerda délután.

Egy az Árpád híd felé tartó sofőr elvesztette az uralmát a kocsija felett, áttért a szemközti sávba, és frontálisan ütközött egy szemből érkező kerékpárossal, majd egy autóbusszal is.

A kerékpáros meghalt – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete alapján az MTI.

A buszon utazók közül senki sem sérült meg.

A rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: így keletkezett és terjedt el a hatalmas székesfehérvári tarlótűz, amely miatt lakókat kellett kimenekíteni
Nagy kiterjedésű vegetációtűz pusztít Székesfehérvár-Feketehegy térségében, a 8-as főút közelében. A lángok miatt a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kellett kimenekíteni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Nagy területre terjedt ki szerda délutánra a Székesfehérvár–Feketehegy térségében fellobbant szabadtéri tűz.

A lángok terjedése miatt a hatóságok megkezdték a lakosság kimenekítését: a Kőrösi és az Izabella utcából több tucat embert kísértek biztonságos helyre a rendőrök.

A katasztrófavédelem délutáni közlése szerint a tűzben az Izabella utcában három hétvégi ház teljesen leégett, és egy személyautó is kigyulladt. Az oltás több helyszínen zajlik, a tűzoltók egy ipari telepet és több lakóingatlant is védenek a lángoktól. Nagy erőkkel vonultak a helyszínre a tűzoltók, miután szerdán délelőtt tarló, avar és bozótos gyulladt meg Székesfehérvár határában, a 8-as főút közelében – írta az Időkép.

A tűz mezőgazdasági területeket, lakóépületeket, tartályokat és állatokat is veszélyeztet.

A lángok megfékezésén székesfehérvári, pétfürdői, pusztaszabolcsi, sárbogárdi, veszprémi, érdi, tatabányai és kisbéri hivatásos, valamint seregélyesi, lajoskomáromi és további önkéntes tűzoltók dolgoznak. A beavatkozást a Fejér vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja, az egységek több oldalról, rézsűoltókkal és gyorsbeavatkozó sugarakkal küzdenek a tűzzel.

A tűz nagyjából 11.30 körül keletkezett, a katasztrófavédelem pedig kora délután adta ki az első hivatalos közleményt az esetről. A helyzet késő délutánra vált kritikussá, amikor a hatóságok már a lakosság evakuálásáról és komoly károkról számoltak be.

A tűz kialakulását rögzítették az Időkép kamerái is. A felvételt itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk