Egy ausztrál édesanya még 2018-ban sikeresen világra hozta a gyereküket, az édesapánál azonban a császármetszés látványa állítása szerint egy olyan "pszichotikus betegséget" idézett elő, amely már a magánéletében is nagyon komoly problémákat okozott.
Anil Koppula a melbourne-i kórház dolgozóit hibáztatta a történtek miatt, mivel szerinte nem figyelmeztették a lehetséges veszélyekre, sőt még bátorították is, hogy legyen ott a felesége mellett.
A férfinak az állítólagos betegsége miatt mára tönkrement a házassága, ezért jogi úton egymilliárd ausztrál dollárt (230 milliárd forint) követelt a kórháztól.
A bíróság azonban a napokban elutasította a keresetét, az ügyben eljáró bíró "eljárással való visszaélésnek" minősítette Koppula beadványát.
Elájulsz, hogy milyen brutálisan drága a sör, de minden eddiginél többen isszák az Oktoberfesten
Korsónként (1 liter) 12,60-14,90 euró közötti összeget kérnek a sörért, átlagosan 6,1 százalékkal többet, mint tavaly. Ez kb. a kétszerese, amibe egy sör általában Bajorországban kerül.
Emelkedett a látogatók száma a müncheni Oktoberfesten a koronavírus-járvány előtti időkhöz képest, a bűncselekmények száma pedig csökkent a világhírű sörfesztivál vasárnap közölt félidős mérlege szerint.
Az október 3-ig tartó rendezvény első nyolc napján 3,4 millió vendéget regisztráltak, ami a tavalyihoz képest nagyjából négyszázezres, a koronavírus-világjárvány előtti utolsó, 2019-es Oktoberfesthez viszonyítva pedig százezeres növekedés.
A látogatószám növekedése a többi között az évszakhoz képest meleg, nyárias időjárásnak tulajdonítható a fesztivál vezetősége szerint. A kellemes időben a hangulat is viszonylag békés. Eddig 838 alkalommal riasztották a rendőröket, ez csaknem százzal kevesebb a tavalyi 923-nál és jóval elmarad 2019-es fesztivál első felében regisztrált 1010-től.
Ugyanakkor a sör minden korábbinál drágább, korsónként (1 liter) 12,60-14,90 euró (olyan 5000-5500 forint) közötti összeget kérnek érte, átlagosan 6,1 százalékkal többet, mint tavaly. A sört a Terézia-réten (Theresienwiese) felállított sörsátrakban mérik, amelyekben együttvéve 120 ezer ülőhellyel várják a vendégeket.
Kiszolgálásukról és biztonságukról több ezer fős személyzet gondoskodik, csak az egészségügyi részlegen 450-en dolgoznak. Több mint 50 biztonsági kamerát is üzemeltetnek a területen, a bajor tartományi főváros rendőrségén pedig 600 munkatárs foglalkozik a rendezvény biztosításával.
Az első Oktoberfestet 1810-ben rendezték, és 1819-ben nyilvánították évente tartandó népünnepélynek, kezdetét pedig a barátságosabb időjárású szeptemberre hozták előre. Háborúk és járványok miatt eddig 26-szor maradt el, így az idei a 188. Oktoberfest Münchenben.
A Szexrandi.hu a Google Trends mutatói alapján járt utána, hogy földrajzilag hol a legfogékonyabbak a magyarok a pornó iránt, hol kerestek rá a legtöbben a szex szóra. Tavaly még fej-fej mellett voltak a dunántúli és a tiszántúli települések, ám idén Kelet-Magyarország mindenkit lenyomott a szexuális témák iránti érdeklődésben.
Az idei települési sorrend:
Kondoros – Békés
Gávavencsellő – Szabolcs-Szatmár-Bereg
Demecser – Szabolcs-Szatmár-Bereg
Sárrétudvari – Hajdú-Bihar
Egyek – Hajdú-Bihar
Nyírcsaholy – Szabolcs-Szatmár-Bereg
Lepsény – Fejér
Mánd – Szabolcs-Szatmár-Bereg
Nagyhalász – Szabolcs-Szatmár-Bereg
Hajdúdorog – Hajdú-Bihar
Magyarország „pornóvárosa” mellett idén a megyék között is egyértelmű győztes van, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye rendhagyó módon öt helyezéssel is szerepel a listán.
A közlemény arra is kitér, hogy a leszbikus kategória mozgatta meg leginkább a magyarokat, a szex szóhoz kapcsolódóan ez a témakör mutatott leginkább növekvő tendenciát az elmúlt egy évben.
Mintegy 300 kilométert vezetett anyja autójával az a kisfiú, aki húgával együtt megszökött otthonról. A rendőrök az autópályán állították meg az ifjú szökevényeket.
A floridai rendőrség tájékoztatása szerint a két kisgyerek azért döntött úgy, hogy jobb lesz nekik távol az otthonuktól, mert megharagudtak az anyjukra, amiért elkobozta tőlük az elektromos eszközeiket. Miután az anya jelentette gyermekei eltűnését, a rendőrök csütörtök hajnalban bukkantak rá a testvérpárra az autópályán.
Amikor megállították az autót, a járőrök igencsak meglepődtek, hogy a volán mögött egy 10 éves kisfiú ült. A durcás gyerekek mintegy 300 kilométert tettek meg a kocsival.
A rendőrség szerint az anya azért vette el a gyerekek elektromos eszközeit, mert „nem megfelelően” használták azokat. Hozzátették, a nő azonnal jelentette az eltűnésüket, majd mindent megtett, hogy megtalálja a gyerekeit, és a körülményeket megvizsgálva a hatóságoknak nincs okuk azt feltételezni, hogy otthon rosszul bántak volna a testvérpárral.
„Heresimogatásra kijelölt hely” feliratú táblát helyezett el a Kutyapárt Hadik András lovasszobrán
Régi szokás, hogy a turisták fényesre fogdossák a budai várban Hadik András lovasszobrát. Ez a minisztériumnak nem tetszett, a Kutyapárt válasza nem sokat késett. „Lázár miniszter úrnak speciálba” – tették még hozzá.
A maga módján megoldotta a Kétfarkú Kutyapárt a várbeli szoborvitát: vasárnap egy „Heresimogatásra kijelölt hely” feliratú táblát helyeztek el Hadik András lovasszobrán.
A Facebookon annyit még azért hozzátettek, hogy: „Lázár miniszter úrnak speciálba”.
Mi is megírtuk, hogy az Építési és Közlekedési Minisztérium szerint "Zavaró és bántó lehet, hogy a turisták fényesre fogdossák a budai várban Hadik András lovasszobrát" (pontosabban a ló heréjét). Ezért a Budavári Önkormányzattól várják az intézkedést a szerintük „frivol viselkedés” miatt.
A polgármester azonban tanácstalan, hogyan lehetne megszüntetni egy több évtizedes szokást - derült ki az RTL.hu anyagából.
"Egyetlen egy kérdés van, ami szerintem elgondolkodtató, hogy a szoborra való felmászás az lehet balesetveszélyes is, erre egy nagyon kicsi és diszkrét táblával fel fogjuk hívni a figyelmet. Ugyanakkor igazából nem tudom, mit akarnak, most fóliázzuk be ezt a szobrot, vagy mi legyen?" - kérdezte a polgármester.
A szobor 1937 óta áll a Szentháromság és az Úri utca sarkán. A "hagyomány" szerint szerencsét hoz a megérintése, ezt még az idegenvezetők is elmesélik a turistáknak.