Elmondta azt is, hogy ő és a testvérei is már 11 évesen dolgozni kezdtek a család hatalmas földterületein, számos növényt és gyümölcsöt termesztettek, amiből mindenkinek ki kellett vennie a részét.
Arról is beszélt, hogy
bár egyszerre nem tudná felsorolni mind a 149 testvérének a nevét, de ha személyesen látja őket, rögtön tudja, kit hogy hívnak.
Azonban nem tartja mindegyikükkel a kapcsolatot, csak 30 testvérével szokott beszélgetni egy közös csevegőcsoportban, de közülük is csak öttel van igazán szoros viszonyban. Szerinte ez azért van, mert sokan már kirepültek a családból, megházasodtak, saját családot alapítottak, és mindenkinek megvan a maga élete.
Azt is elmesélte, milyen volt ilyen hatalmas családban felnőni. Bár azt mondta, nagyon szeret mindenkit, és elképesztő, hogy ilyen sok ember van a rokonságában, de persze vannak negatívumok is.
"Például nagyon nehéz volt megkapni azt a támogatást, amire szükségem lett volna a szüleimtől. Helyettük az idősebb testvéreimhez kellett fordulnom ilyenkor. Igazából a bátyáim neveltek fel. Ennek ellenére anyukám hatalmas szerepet játszott az életemben, még akkor is, ha nem mindig volt velem. Mindenben segített nekem, amiben csak tudott. Az apám viszont sosem volt ott nekem"
- mondta Merlin.
A 19 éves fiú most már az Egyesült Államokban él, és azért merte végre megosztani a világgal különleges családtörténetét, mert már nem érdekli, mit gondolnak mások.
Egy 19 éves kanadai fiú TikTok-videókban mesélte el, hogy milyen hatalmas családban nőtt fel. Azt mondta, már régóta szeretett volna beszélni erről, csak korábban még félt, hogy a közösség, amiben élt nem veszi jó néven - számolt be róla a Mirror.
Merlin Blackmore Brit Kolumbia tartományban született egy vallásos, poligám (többnejű) családba. A 64 éves édesapjának 27 felesége van, akiktől összesen 150 gyereke született, 78 lány és 72 fiú. Merlin legidősebb testvére 44, a legfiatalabb pedig csak egy éves.
A fiú mutatott egy fényképet, amin az apja látható, körülötte pedig 21 kisbaba - közülük 12-en Merlin kortársai, kilencen pedig az eggyel idősebbek. Azt is elmondta, hogy a vele egyidőseknek mind M-mel kezdődik a keresztnevük, míg az egy korosztállyal idősebb testvérei nevei pedig R kezdőbetűsek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Nem fogunk bezárkózni” – Gyurcsány Ferenc megmutatta a nógrádi faluban vásárolt házát
Miután a település vezetője is megerősítette, hogy a volt miniszterelnök az apró nógrádi Ecsegben vett ingatlant, Gyurcsány igyekezett eloszlatni a híreket, hogy teljesen hátat fordítana a fővárosnak. Egy kétszázéves, egykori malomépületet vett, amivel szerinte még sok lesz a munka.
Szerémyné Baráth Éva ecsegi polgármester a Facebookon erősítette meg szóbeszédet, miszerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ingatlant vásárolt a néhány ezer lelket számláló Nógrád megyei településen.
„Az elmúlt napokban több hír is napvilágot látott azzal kapcsolatban, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök úr ingatlant vásárolt Ecsegen. Ezúton szeretném megerősíteni, hogy a hír igaz.”
Baráth közölte, hogy személyesen is találkozott a volt kormányfővel, akivel egy „rövid, kötetlen beszélgetés keretében” egyeztettek a jövőről.
A poszt szerint Gyurcsányék hosszabb távon tervezik az életvitelszerű letelepedést, és jelezték, hogy részt kívánnak venni a település életében, valamint látogatni fogják a közösségi rendezvényeket.
Gyurcsány ma szintén megerősítette a hírt, azonban elmondta, hogy nem hagyja teljesen maga mögött a fővárost sem.
„Ecsegre költözöm? Is. Elmondom.”
Arról ír, hogy életük nagyobb része, elsősorban fia miatt, egyelőre Budapesthez köti őket. Ezért egy jó ideig nem tudnak még teljesen elszakadni a várostól, de két dolog biztosan változik:
Ősszel átköltöznek Zuglóba, egy, a múlt század elején épült bérház egyik lakásába, másrészt amikor csak lehet, Ecsegen töltik az idejüket.
„A múlt héten megvettünk egy régi, nagyjából kétszáz éves, egykori malomépületet. A száz négyzetméteres házon és a telken lesz elég munka, amit most kifejezetten várok is. Olvasás és írás mellett a következő pár évben ezzel fognak telni az ecsegi napjaink” – írta, és fotót is mellékelt az ingatlanról:
„Ecsegben van valami különös sűrűség: patak, domb, régi várhely, pincesor, templom, források - egy kis falu, amely mögött meglepően hosszú történet áll. A faluvégen, a Cserhát erdejébe illeszkedik az egykori Gyenes-féle vízimalom épülete. Régóta lakóházként szolgált, és így fog szolgálni a következőkben is. Nem fogunk bezárkózni. Élni fogunk a faluval, a faluban” – foglalta össze vonzalmát a helyhez a volt miniszterelnök.
Szerémyné Baráth Éva ecsegi polgármester a Facebookon erősítette meg szóbeszédet, miszerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ingatlant vásárolt a néhány ezer lelket számláló Nógrád megyei településen.
„Az elmúlt napokban több hír is napvilágot látott azzal kapcsolatban, hogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök úr ingatlant vásárolt Ecsegen. Ezúton szeretném megerősíteni, hogy a hír igaz.”
Baráth közölte, hogy személyesen is találkozott a volt kormányfővel, akivel egy „rövid, kötetlen beszélgetés keretében” egyeztettek a jövőről.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Undorító pillanat a szülés, ahol az apának semmi haszna” – kőkemény szavakkal támadt a belga vb-sztárra a francia tévés
France Pierron francia újságírónő ezekkel a szavakkal bírálta Jeremy Doku tervét, hogy a vb-ről hazautazik gyermeke születésére. A belga válogatott kulcsjátékosának felesége július második hetére van kiírva.
Nagy vihart kavart egy francia televíziós műsorvezetőnő, France Pierron, aki élesen bírálta a belga válogatott sztárját, Jeremy Dokut, amiért a játékos a világbajnokság alatt ott akar lenni első gyermeke születésénél. A L’Équipe de choc című műsorban a kétgyerekes Pierron provokatív véleményének adott hangot, amely szerint egy futballistának egy ilyen eseményen semmi keresnivalója – írja a 24.hu.
A műsorvezető szerint a világbajnokság egy megismételhetetlen élmény, amiért játékosok százai ölni tudnának. Úgy véli, Doku egy gyerekkori álmát váltja valóra, amit most félbeszakítana.
„Hogy jelen légy a gyereked születésénél, ami – már bocsánat, de – egy undorító pillanat, ahol az apának semmi haszna sincs. Vannak fickók, akik hitelt vettek fel azért, hogy láthassák a meccset, te meg inkább elmész, csak azért, hogy elvágj egy köldökzsinórt” – fogalmazott Pierron.
A stúdióban ülő korábbi olimpiai és profi világbajnok ökölvívó, Brahim Asloum azonnal vitába szállt a műsorvezetővel. Asloum az apaság elsőbbségét hangsúlyozta a sportkarrierrel szemben.
„Egy világbajnokságot meg lehet nyerni vagy el lehet bukni, de az érzés idővel elmúlik. Egy baba viszont az egész életedet végigkíséri.”
A vita alapját a Manchester City 24 éves szélsőjének helyzete adja: felesége a világbajnokság ideje alatt, július második hetére van kiírva. Doku egyértelművé tette, hogy nem akar lemaradni a pillanatról.
„Az első gyerekemről beszélünk, szóval mindenképpen ott szeretnék lenni a feleségem mellett” – mondta a játékos.
Nagy vihart kavart egy francia televíziós műsorvezetőnő, France Pierron, aki élesen bírálta a belga válogatott sztárját, Jeremy Dokut, amiért a játékos a világbajnokság alatt ott akar lenni első gyermeke születésénél. A L’Équipe de choc című műsorban a kétgyerekes Pierron provokatív véleményének adott hangot, amely szerint egy futballistának egy ilyen eseményen semmi keresnivalója – írja a 24.hu.
A műsorvezető szerint a világbajnokság egy megismételhetetlen élmény, amiért játékosok százai ölni tudnának. Úgy véli, Doku egy gyerekkori álmát váltja valóra, amit most félbeszakítana.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Nem vehetem csak úgy le őket” – így vágott vissza a mélyen dekoltált ruhája miatt támadott mexikói politikus
A 40 éves Sandra Cuevas a foci-vb-n keltett feltűnést, miután a mexikói válogatott meccsén viselt ruhája miatt az 1986-os vb-ikonhoz, Mar Castro modellhez hasonlították. A volt polgármester rengeteg támogató üzenetet is kapott, a negatív megjegyzéseket pedig nem veszi rossz néven.
„Hát, srácok, mit tehetnék? Nem vehetem csak úgy le őket” – ezzel a mondattal reagált a közösségi médiában kapott kommentekre Sandra Cuevas, Mexikóváros Cuauhtémoc kerületének korábbi polgármestere, miután feltűnést keltett a mély dekoltázst mutató szettjében a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon. A politikus a többi mexikói szurkolóval ünnepelt, miután a válogatott bejutott a kieséses szakaszba, a róla készült felvételek pedig bejárták az internetet – számolt be róla a The Sun.
A 40 éves Cuevas egy mélyen dekoltált felsőben szurkolt a lelátón, ami miatt sokan az 1986-os mexikói vb ikonikus alakjához, Mar Castro modellhez hasonlították, aki „Chiquitibum”-ként vált világhírűvé.
A volt polgármester könnyedén kezelte a felhajtást, és elmondta, nem először ragasztották rá ezt a becenevet. „Már 1986-ban is így becéztek, és ez mulattat, tetszik” – fogalmazott, majd hozzátette, nem tekinti bántónak a megjegyzéseket.
„Nem veszem támadásnak; lesznek, akik így gondolják és pejoratívan használják, de mi, mexikóiak ilyenek vagyunk.”
A közösségi médiában Cuevas rengeteg támogató üzenetet kapott, sokan dicsérték, hogy egy politikus is tud önfeledten szórakozni.
„Olyan ez, mint amikor a diákok rájönnek, hogy a tanárok az iskolán kívül is emberek” – írta az egyik kommentelő. Egy másik pedig így fogalmazott: „Fantasztikusan néz ki, jobb, ha békén hagyják.”
A politikus körüli figyelemhez hozzájárult a mexikói válogatott sikeres szereplése is: a csapat a csoportkörben Dél-Afrikát és Dél-Koreát is legyőzte kapott gól nélkül, ezzel elsőként jutott tovább a legjobb 32 közé.
Sandra Cuevas 2021 októbere és 2024 márciusa között vezette Mexikóváros történelmi központját is magában foglaló Cuauhtémoc kerületet. Jelenleg a Mexico Nuevo nevű politikai mozgalom mexikóvárosi koordinátoraként dolgozik, amely párttá alakulásra készül.
„Hát, srácok, mit tehetnék? Nem vehetem csak úgy le őket” – ezzel a mondattal reagált a közösségi médiában kapott kommentekre Sandra Cuevas, Mexikóváros Cuauhtémoc kerületének korábbi polgármestere, miután feltűnést keltett a mély dekoltázst mutató szettjében a 2026-os labdarúgó-világbajnokságon. A politikus a többi mexikói szurkolóval ünnepelt, miután a válogatott bejutott a kieséses szakaszba, a róla készült felvételek pedig bejárták az internetet – számolt be róla a The Sun.
A 40 éves Cuevas egy mélyen dekoltált felsőben szurkolt a lelátón, ami miatt sokan az 1986-os mexikói vb ikonikus alakjához, Mar Castro modellhez hasonlították, aki „Chiquitibum”-ként vált világhírűvé.
A volt polgármester könnyedén kezelte a felhajtást, és elmondta, nem először ragasztották rá ezt a becenevet. „Már 1986-ban is így becéztek, és ez mulattat, tetszik” – fogalmazott, majd hozzátette, nem tekinti bántónak a megjegyzéseket.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A 25 éves Kiss Kamilla lett Magyarország legszebb nője
A budapesti versenyző a Miss Universe Hungary 2026 pénteki döntőjén győzött, a koronát a tavalyi királynő, Dezsényi Kincső adta át neki. Az első udvarhölgy Sarka Lilien, a második pedig Óvári Kinga lett.
Péntek este a budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátrumában tizenkét versenyző közül választották ki a Miss Universe Hungary 2026 győztesét. A koronát végül a 25 éves, budapesti Kiss Kamilla fejére tették – írta a Bors.
A versenyen nemcsak a királynő személyére derült fény, hanem az udvarhölgyekre is. Az első udvarhölgy Sarka Lilien lett, a második udvarhölgynek pedig Óvári Kingát választották. A közönség szavazatai alapján Hotya Fanni kapta a közönségdíjat. A CSR – Társadalmi Felelősségvállalás különdíját pedig Zsanai Mia nyerte el, aki a következő egy évben az Egy lépéssel több – Hajós István Alapítvány társadalmi felelősségvállalási programjainak kiemelt arca lesz.
A koronát a leköszönő királynő, a tavalyi győztes Dezsényi Kincső adta át utódjának, aki a győzelem után arról beszélt, hogy bár végig hitt magában, a pillanat súlyát csak akkor érezte át, amikor kimondták a nevét.
Kiss Kamilla ezzel elnyerte a jogot, hogy Magyarországot képviselje a Miss Universe világdöntőjén, amelyet idén Puerto Ricóban rendeznek meg. A győztesre most intenzív felkészülés vár, a nemzetközi versenyen ugyanis a szépség mellett a versenyzők személyiségét, kommunikációs készségét és társadalmi szerepvállalását is értékelik. Dezsényi Kincső megígérte, hogy mentorként segíti majd utódját a felkészülésben.
Péntek este a budapesti Operettszínház Kálmán Imre Teátrumában tizenkét versenyző közül választották ki a Miss Universe Hungary 2026 győztesét. A koronát végül a 25 éves, budapesti Kiss Kamilla fejére tették – írta a Bors.
A versenyen nemcsak a királynő személyére derült fény, hanem az udvarhölgyekre is. Az első udvarhölgy Sarka Lilien lett, a második udvarhölgynek pedig Óvári Kingát választották. A közönség szavazatai alapján Hotya Fanni kapta a közönségdíjat. A CSR – Társadalmi Felelősségvállalás különdíját pedig Zsanai Mia nyerte el, aki a következő egy évben az Egy lépéssel több – Hajós István Alapítvány társadalmi felelősségvállalási programjainak kiemelt arca lesz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!