UTAZZ
A Rovatból

Segíts eldönteni, hogy melyik legyen Dél-Dunántúl legjobb hotele!

Az RTL Klub Az Év Hotele c. műsor közönségszavazásán vasárnap délig voksolhatsz utoljára az elmúlt hónapban letesztelt dél-dunántúli régió hat hotele közül arra az egyre, amelyik neked a legszimpatikusabb. Ha szavazol, nyerhetsz is!


Az RTL Klub AZ ÉV HOTELE közönségszavazásán vasárnap délig voksolhatsz utoljára az elmúlt hónapban letesztelt, a dél-dunántúli régió hat hotele közül arra az egyre, amelyik neked a legszimpatikusabb. Az a szálloda, amelyik győztesen kerül ki ebből a régióból, az indulhat majd januárban a 2018-as AZ ÉV HOTELE címért a döntőben, így hát a Te voksod is fontos!

Szavazni AZ ÉV HOTELE Facebook oldalán lehet vasárnap délig, amivel nem csak, hogy beleszólhatsz a legjobbnak járó díj kiosztásába, de meg is nyerheted a két ajándék wellness hétvége egyikét.

Hogyan dől el, hogy melyik hotel lesz Magyarország dél-dunántúli régiójának legjobbika?

AZ ÉV HOTELE televíziós műsor decemberig Magyarország hét régióban mutatja be azokat a szállodákat, akik versenybe szállnak AZ ÉV HOTELE címért. Novemberben véget ért a hatodik, azaz a dél-dunántúli régió szállodáinak tesztelése. A műsorvezető, Pataki Zita és az adásban résztvevő párok ebben a hónapban összesen hat hotelt próbáltak ki, amelyekre Te is szavazhattál.

A hónap utolsó vasárnapján, ami egyben a novemberi utolsó adás is a műsor készítői felelevenítették a régió hat hotelét, azért, hogy segítsenek neked a döntésben, hiszen ezen a héten még van lehetőség voksolni a számodra leginkább tetsző szállodára. A hotelek a szavazók által korábban begyűjtött szavazataikat megtarthatták, de ha szeretnéd, hogy a kedvenced legyen a régió nyertese, akkor add neki az utolsó voksodat. Ha még nem tudod melyik szállodára szavazz a dél-dunántúli régióból, akkor érdemes lesz visszanézned a múlt heti adást az RTL Most!-on.

Döntsd el Te, hogy melyik szálloda kerüljön a döntőbe Dél-Dunántúlról!

A hotelekre vasárnap délig még voksolhatsz AZ ÉV HOTELE Facebook oldalán. Ez a hat szálloda méreti meg magát Magyarország dél-dunántúli régiójában, hogy esélye legyen megnyerni 2019 januárjában AZ ÉV HOTELE címet:

Hotel Arkadia****

A hotel Pécs belvárosában, a megújult Széchenyi tértől csupán pár lépésre található, ami annyit jelent, hogy a szállodai vendégek egy kellemes sétával megközelíthetik a város legfőbb nevezetességeit, legismertebb látnivalóit. A létesítmény Bauhaus stílusban épült, Weiler Árpád tervei alapján. Az ilyen stílusú épületekben a szolid, egyszerű elegancia, a nemes anyagok hangsúlyozása (fa, fém és üvegkombináció) a tágas belső terek és a nagy ablakok a mérvadók. A különleges design élményt már a lobbiban felfedezhetitek. A szobákat nem egy, hanem három külön épületben találod majd meg, melyből kettőt egy üvegfolyosó köt össze egymással. A szobákban épp úgy, ahogy a szálloda közösségi tereiben az egyszerű vonalvezetés és letisztult színvilág jellemző. A hotelben gazdag büfé reggelivel indíthatod a napodat, sőt, ha munka vagy a városi séta előtt egy kis felfrissülésre vágynátok, akkor a komplexum emeletén a wellness részlegen szaunázhattok vagy lazulhattok a jakuzziban.

További információ ITT!

Puchner Kastélyszálló****

A négycsillagos szálloda Bikalon, egy apró kis Baranya megyei településen, Dombóvártól alig 20 km-re fekszik. A hotel különlegessége, hogy hatféle szálláshangulattal várja a vendégeket gyönyörű természeti környezetben. A kastélyban a főúri életérzést tapasztalhatjátok meg, olyan mintha a Habsburgok korába csöppennénk. A palota reneszánsz stílusa Mátyás király korát idézi, a Fürdőház mediterrán hangulattal, az udvarház pedig a XVIII. századi francia stílusú épületével egy korabeli fogadót idéz a fagerendák, kő és tégla hármasával. A birtokon találhattok vendégházakat és egy középkori óvárost is, ahol a középkor világát megidéző különleges kialakítású szobák és lakosztályok várják a vendégeket. Ezek azért érdekesek, mert itt tökéletesen tetten érhető a régi és az új építészeti megoldások keveredése. Amikor az ember itt sétál, valóban úgy érzi, mintha egy mesébe csöppentél volna. A birtok a környék wellness fellegvára is, hiszen többféle wellness részleget találunk itt: francia élményfürdő, marokkói hangulatú fürdőtér, reneszánsz palotafürdő. Egy biztos, ha valaki ellátogat Bikalra, nem fog unatkozni a 7,5 hektáros komplexumban.

További információk ITT!

Harkányi Psoriasis Centrum

A hotel nem csak egy szálloda, ugyanis a centrum a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdőkórház új szállodai színvonalú épületszárnya. A centrum a híres Harkányi Gyógyfürdőtől pár perc sétára, a fő út mellett egy park ölelésében helyezkedik el. A szálloda külön szolgáltatásokat biztosít a mozgásszervi panaszokkal, vagy nő-, és bőrgyógyászati problémákkal küzdő vendégek számára. Az épület némely szobája akadálymentesített, ahol saját fürdőszoba, TV, telefon, internet és légkondicionáló áll a vendégek rendelkezésére. A létesítményben a kezelések végtelen tárháza vehető igénybe orvosok és ápolók segítségével: masszázsok, elektroterápiák, tangentorkád, galván kezelő, tornaterem, gyógytorna stb. A gyógyuláson túl a felüdülésre vágyók is megtalálják számításaikat hiszen ők olyan kiegészítő szolgáltatásokat tudnak igénybe venni, mint a wellness medence, szolárium, szauna és a különféle frissítő- és reflex masszázsok.

További részletek ITT!

Hotel Solar***

A hotel Nagyatádon, a városközpontban a fürdővel szemben, a 68-as főút mellett helyezkedik el. Az épület már külső megjelenésben is illeszkedik a kisváros légköréhez. A családias hangulatú, de ugyanakkor elegáns szálloda 1989-ben épült. Dél-Somogy megye egyik legnagyobb befogadóképességű szállodájának belső tere átriumos kiképzésű és az itt található panorámalift is páratlan élményt nyújt a megszálló vendégek számára. Az átrium felett egy hatalmas üvegkupola magasodik, ahonnan természetes fény szűrődik be a hotelbe. Innen is a szálloda elnevezése, hiszen a hotel nevében szereplő solar szó latinul napot jelent. Szobák a hotel felső szintjén is akadálymentesítettek, tehát még kerekesszékkel is könnyen megközelíthetők. A harmadik emeleti szobák balkonjáról csodás kilátás nyílik az egész városra, ha pedig valaki jól felszerelt apartmanokra vágyik, akkor azt is választhatja. De nem érdemes kihagyni a hotel éttermét sem, ahol igazi kiadós, magyaros ételekkel csillapíthatjuk éhségünket.

További részletek ITT!

Hotel Makár Sport & Wellness ***/****

Csend, zöldövezet, mediterrán stílus, sport és wellness, ezekkel a szavakkal lehetne leginkább illetni a pécsi szállodát, ami a Pécsi Tudományegyetem Klinikáinak szomszédságában, a Makár-hegy déli lábánál az egykori püspöki borászat területén található. Az épület elődje az 1990-es évek elején létesült Makár Tanya Sportcentrum néven, ahol a tenisz állt és áll ma is a középpontban. Első ütemben hét szabadtéri teniszpálya és klubház épült, majd nem sokkal később az étterem és a szállodai szárny felhúzása is megkezdődött. Mai formáját, ahol igazi pécsi mediterrán hangulat uralkodik 2011-ben érte el a négycsillagos sport és wellness hotel. A hely azonban nem csak egy szálloda, melynek wellness részlegén, a jakuzziban, a medencében, a szaunában pihenhet a vendég, hanem továbbra is egy sportcentrum, mely országos és nemzetközi sportrendezvények otthonául szolgál. Ezek közül kiemelkedik az ATP „Westel Challenger” és WTA „Thorn Open” nemzetközi teniszverseny. A szállodában a tenisz mellett squasholni, aerobikozni és edzeni is lehet a korszerűen felszerelt fitness teremben.

További részletek ITT!

Hotel Therapia***superior

A hotel Pécs egyik legszebb részén, a fenyőerdővel tarkított Mecseki Parkerdő szívében épült 2014-ben. A szálloda jellegét tekintve merőben kitűnik a többi közül, amit már neve is sejtet. A therápia elnevezés nem véletlen hiszen az épület falain belül széleskörű egészségügyi és rekreációs szolgáltatásokat vehetünk igénybe a szálloda tulajdonosának, Prof dr. Kollár Lajos egyetemi tanár sebészeti-érsebésznek köszönhetően. A professzor úr nem csak szállodát üzemeltet, hanem falain belül magánrendelést is tart. Így hát a létesítmény ideális célpontja lehet a betegeskedőknek, a pihenésre vágyóknak, az egészséges és tartalmas szabadidő-eltöltést tervezőknek vagy azoknak, akik csak szeretnének egy kis friss levegőt szívni. A szálloda belső arculata is egyedi, hiszen a szobák nem számokkal, hanem egy-egy sportág nevével vannak ellátva, így saját szobánk megtalálása is izgalmas kalandnak ígérkezhet. A hotel – kialakítása miatt - mozgáskorlátozottak számára is igénybe vehető. Ha pedig már túl van a vendég a kezeléseken, sétált egyet az erdőben és szeretne egy kicsit pihenni, akkor lazításképpen a bortrezorban pécsi, villányi és szekszárdi borok közül válogathat és kóstolhat.

További részletek ITT!

Vasárnap az utolsó régióhoz érkezik AZ ÉV HOTELE versenye

A hétvégén AZ ÉV HOTELE televíziós műsor az utolsó hazai régióban, Budapest környékén fejezi be a hotelek tesztelését. A Budapest környéke régió versenyében négy hotel vesz majd részt, ezeket láthatjátok decemberben. A műsorvezető, Pataki Zita és a tesztelésre jelentkező szereplők kipróbálják és letesztelik a műsoronkénti két-két szállodát, továbbá megmutatják milyen programokon érdemes részt venni a környéken.

Most vasárnap AZ ÉV HOTELE legújabb epizódjában először a lajosmizsei Geréby Kúria Hotel és Lovasudvar***superiort, majd a visegrádi Hotel Silvanus****-t próbálják ki a műsor legújabb hoteltesztelői.

AZ ÉV HOTELE televíziós műsor első decemberi adásának szereplője egy fiatal jegyespár, Diána és Sándor. Sanyiék négy évvel ezelőtt egy közös baráti társaságban találkoztak. Két év ismeretség után úgy döntöttek közösen folytatják tovább életüket.

A fiú Dia születásnapján romantikus hangulatban kérte meg a lány kezét, Debrecenben a Békás tó partján. A lánykérés óta a fiatalok minden gondolata az esküvő és annak szervezése körül forog, hiszen szeretnék, ha a nagy nap tökéletes lenne. Viszont még mindig nem találták meg a számukra legideálisabb esküvői helyszínt. Talán ezen a hétvégén bukkannak majd rá az igazira? Ha kíváncsi vagy rá, hogy meglesz-e a befutó a hétvégén és tudni akarod, hogy melyik lesz az a két első szálloda, amelyik a Budapest környéke régióban bemutatkozik, akkor mindenképpen érdemes lesz a televízió képernyője elé ülni és az RTL Klub-ra kapcsolni most vasárnap 12:20-kor.

Mondd meg Te, melyik legyen AZ ÉV HOTELE!

AZ ÉV HOTELE közönségszavazás az RTL Klub on és a Facebookon lehetővé teszi, hogy a nézők válasszák meg az egyes magyarországi régiók legjobb hotelét és végül AZ ÉV HOTELÉT. Az elismerés rangját mutatja, hogy AZ ÉV HOTELE díj a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége Év Szállodája szakmai díjának testvérversenye.

AZ ÉV HOTELE közönségszavazáshoz kapcsolódó televízió műsor az RTL Klubon az utazók szemszögéből, személyes élményeiken keresztül mutatja be a címért versenybe szálló szállodákat. Minden adásban egy-egy pár vagy család kalandjait láthatjuk, akik elutaznak egy hétvégére két magyarországi hotelbe valamilyen céllal a lánykéréstől a házassági évfordulóig és kipróbálják, illetve értékelik is a bemutatott hoteleket.

Szavazz és nyerj hetente wellness hétvégét!

A nézők a www.facebook.com/azevhotele oldalon választhatják meg szavazataikkal az egyes hónapok, azaz az egyes régiók legjobb hoteleit. Majd a sorozat végén ezek a hotelek indulnak AZ ÉV HOTELE címért, amire szintén szavazhatnak majd a nézők. Érdemes lesz hetente voksolni, mert minden héten wellness hétvégét nyerhetnek, akik szavaznak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Mostantól bárki elutazhat Észak-Koreába - de csak egyetlen városba
A kínai és orosz határ közelében található Raszon városa újra várja a külföldi turistákat. A Covid után végre újraindulhat a világ egyik legelzártabb országának turizmusa.


Észak-Korea újra megnyitotta Raszon városát a külföldi turisták előtt – számolt be róla az AFP hírügynökség kínai és spanyol utazási irodák információira hivatkozva. Raszon az orosz és a kínai határ közelében található, ám az ország többi része továbbra is zárva marad a turisták számára.

A pekingi Koryo Tours utazási iroda szerint egyelőre nem világos, milyen típusú utazások lesznek elérhetők Raszonban, és az sem ismert, hány turistát engednek majd be. Raszon különleges helyet foglal el Észak-Korea gazdaságában: 1991-ben itt hozták létre az első speciális gazdasági zónát, ahol új gazdasági elképzeléseket tesztelnek.

Észak-Korea 2020 elején, a koronavírus-járvány miatt zárta le határait a külföldiek előtt, hogy megakadályozza a vírus terjedését, különösen a Kínából hazatérő állampolgárok körében. A járvány enyhülése óta a kínai-észak-koreai gazdasági kapcsolatok újra fellendültek, és tavaly az orosz turisták számára is megnyitották az országot.

Már a járvány előtt is korlátozott volt a turizmus Észak-Koreában. A turisták repülővel vagy vonattal, főleg Kínán keresztül érkeztek. Az utazásszervezők adatai szerint a külföldi látogatók többsége kínai volt, és évente mindössze 5 ezer nyugati turista jutott be az országba.

2019 volt a rekordév, amikor körülbelül 300 ezer ember látogatott Észak-Koreába, ami szakértők szerint 90-150 millió dollár bevételt jelentett az országnak.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

UTAZZ
A Rovatból
Fedezd fel a tökéletes egyensúlyt: gasztronómia, gyógyvíz és pihenés a Colosseum Hotelben
A szálloda nemcsak a wellness-szolgáltatásaival, hanem a családbarát hangulatával és a gasztronómiájával is lenyűgözi vendégeit.


A Colosseum Hotel Mórahalom szívében található, és mindössze 20 km-re van Szegedtől. Budapestről kényelmesen és gyorsan le lehet érni körülbelül 2 óra alatt, szinte végig az M5-ös autópályán haladva.

Az Accent Hotels Magyarország portfóliójába tartozó szálloda a négycsillagos kategóriába tartozik, és

különösen azok számára ideális, akik a családi kikapcsolódásra, wellness élményekre és a termálfürdők jótékony hatásaira vágynak.

Persze a név sokat sejtet, de élőben jön át igazán, hogy milyen különleges ez hotel. A szálloda külső megjelenésében és belső kialakításában is felfedezhetők azok az ívek, oszlopok és tágas terek, amelyek a római építészetre jellemzőek. Az épület átriumos kialakítása pedig egyfajta belső udvart eredményez, ami miatt a természetes fény minden oldalról beragyogja a központi részt.

Mi azonnal egy kávéval indítottunk a szálloda közepén található Átrium Bárban, és innen már látni lehetett a medencékben pihenő embereket is, szóval a következő italt már közvetlenül a habok között terveztük elfogyasztani.

A szobában gyümölcs bekészítés várt minket. Ezt amúgy mindenkinek kifejezetten ajánlom, hogy még jobb kedvvel induljon a pihenés, főleg akkor, ha például valamilyen évfordulót is ünnepeltek. A bortól a bonbonon át többféle figyelmesség is kérhető a szobába. Az ott-tartózkodás alatt pedig 0-24 szobaszerviz is elérhető.

A Colosseum Hotel 82 kényelmes szobával várja vendégeit, köztük 5 két légterű lakosztállyal, melyek kifejezetten ideálisak a családos pihenéshez. A szobák egyedi elrendezésüknek köszönhetően minden vendég számára különleges kilátást kínálnak, így nemcsak a pihenés, hanem a környezet szépsége is hozzáad az élményhez.

A hotel kiemelt figyelmet fordít a családosok kényelmére: még külön játszószobával is rendelkeznek. Az ünnepi időszakokban pedig gyerekanimációs programokkal is készülnek, így a felnőtteknek is több idejük van a pihenésre.

Wellness és spa élmények

A hotel saját Spa & Wellness részlege privát medencékkel, élménymedencével, pezsgőfürdővel és koktélmedencével várja a vendégeket.

És ahogy az előbb is említettem, ezekben a medencékben tökéletesen lehet a lazulás mellett koktélozni.

Különleges élményt nyújt a szaunapark is, ahol finn- és infra szauna, sókabin és gőzkabin segíti a regenerálódást.

A szaunához trópusi élményzuhany, csobbanó medence és dézsazuhany is tartozik, így teljesen szabályosan lehet végezni a lehűlést is.

A wellness szolgáltatások mellett masszázskezelések széles választéka áll rendelkezésre. A hagyományos bőrápoló masszázsoktól kezdve az aromaolajos kezeléseken át egészen a kifejezetten gyógyító célú masszázsokig mindenki megtalálhatja az igényeinek megfelelő kezelést. Mivel egész héten ülőmunkát végzek, én egy "medical masszázsra" neveztem be, ami valóban gyógyír a letapadt izmokra.

Kifejezetten gyerekeknek szóló, levendulás vagy epres illattal kényeztető masszázsok is elérhetők, így a legkisebbek is élvezhetik a wellness élményeket.

A szálloda és a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő között szoros együttműködés van, így a vendégeknek közvetlen és díjmentesen átjárást biztosítanak. Valamint élvezhetik a fürdő által kínált wellness és gyógyászati kezeléseket, köztük a térd- és vállbetegségekre javasolt gyógyvizes kezeléseket is.

Már a szálloda saját wellness részlege is szép nagy és sokféle szolgáltatást kínál, de a gyógyfürdővel együtt a lehetőségek megsokszorozódnak, és még a tavaszi időszakban is könnyedén át lehet sétálni köntös-papucs kombinációban.

Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő - a gyógyító víz

A Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő vize kivételes gyógyhatással bír, mely a Pannon őstenger üledékrétegeiből származó, alkáli-hidrogénkarbonátos összetételű víznek köszönhető. A víz, amely 39,5 °C-ra melegszik, ásványi anyagokban gazdag, és jódos jellegű. 1999-ben kapta meg a gyógyvíz minősítést, de már sok évvel korábban is számos beteg számára hozott megkönnyebbülést. Az itt végzett fürdőkúrák segítenek a kopásos és gyulladásos ízületi, gerincbetegségek, izomreuma, valamint nőgyógyászati problémák kezelésében.

A klinikai vizsgálatok eredményei megerősítik, hogy a Szent Erzsébet gyógyvíz kifejezetten hatékony térd- és vállízületi betegségeknél, ezért a fürdőt gyakran emlegetik a térség "térd- és vállcentrumaként." A meleg víz jótékony hatása a keringésre és az anyagcserére is kiterjed. Segít a tápanyagok gyorsabb felszívódásában és a salakanyagok távozásában, miközben a bőrön keresztül felszívódó ásványi anyagok minden egyes elemének megvan a maga jótékony hatása. A víz felhajtóereje segíti az ízületek gyógyító átmozgatását, így a mozgás könnyebbé válik.

Gasztronómiai kényeztetés minden igényre szabva

A Colosseum Hotel Mórahalom nemcsak a wellness szolgáltatásaival és kényelmes szálláslehetőségeivel nyűgözi le vendégeit, hanem gasztronómiai kínálata is kiemelkedő élményt nyújt:

legyen szó hagyományos magyar ételekről, reformkonyháról vagy nemzetközi specialitásokról.

A félpanziós ellátás egy igazán bőséges büféreggelit és büfévacsorát tartalmaz, amely tényleg minden igényt kielégít. A reggeliknél a helyi termelőktől származó, friss alapanyagok is szerepet kapnak: házi tehénsajtok, homokhátsági kistermelők szezonális zöldségei és gyümölcsei garantálják a minőséget. A kínálatban 2-3 féle tojásétel, meleg fogások, hideg büfé, friss zöldségek, gyümölcsök, házi joghurtok és turmixok is megtalálhatók, valamint egy széles pékáru-választék, amelyből mindenki korlátlanul fogyaszthat.

A büfévacsora hasonlóan pazar választékkal várja a vendégeket. Két hideg büfé pult kínálja az előételeket, salátákat és házi savanyúságokat. A meleg ételek között magyaros és nemzetközi fogások egyaránt helyet kapnak, emellett a séfek folyamatosan frissítik az ételkínálatot, hogy mindig változatos és izgalmas ízélményeket nyújtsanak. A vacsorák méltó lezárásaként naponta legalább 4-5 féle házi készítésű desszert kerül az asztalra, amelyeket a szálloda saját cukrászműhelyében alkotnak meg.

Én nem igazán szeretem a húst, mégis minden este bőségesen tudtam válogatni a zöldségekkel és sajtokkal készült ételek közül, a partnerem pedig ódákat zengett a töltött káposztáról, a marhapörköltről és az étkezés végi süteményekről is.

A szálloda kiemelt figyelmet fordít a különleges étrendet igénylő vendégekre is. A vegetáriánusok, a vegánok, a glutén- vagy laktózérzékenyek, illetve a különböző diétát követők is bőséges választékból válogathatnak. Az ételeknél piktogramos jelölésekkel segítik a vendégeket az allergén anyagok felismerésében.

A félpanzión túl

Bár a félpanziós ellátás „csak” a reggelit és a vacsorát foglalja magában, ebédre is teljes éttermi élmény várja a vendégeket a szálloda Átrium Snack Bárjában.

Mi az egyik nap korábban reggeliztünk, ami miatt dél környékén már éhesek voltunk, így kerestünk egy könnyedebb ebédnekvalót.

Egy gazdag salátával és egy csinos desszerttel végül pont megfelelően tele is lettünk, és kicsit ki is tudtuk tolni a vacsora idejét, hogy tovább élvezhessük a naplementés fürdőzést.

A hotel gasztronómiai kínálatát tovább gazdagítja a minden évben megújuló borkínálat, amelyben a híres magyar borvidékek (Villány, Szekszárd, Eger, Tokaj, Balaton-felvidék) legjobb borai szerepelnek. A könnyű, üde fehérboroktól a karakteres vörösborokig minden megtalálható itt.

A nyári időszakban pedig a Grill terasz is nyitva áll a vendégek előtt. Itt frissen sült ételeket, salátákat, jégkrémeket, frissítő italokat és kávékülönlegességeket lehet fogyasztani egy kellemes, árnyékolt környezetben.

A Colosseum Hotel Mórahalom a pároknak és a családos vendégek számára is tökéletes választás. Mi egy kicsit lelassulni érkeztünk ide, de több gyerekes családdal is találkoztunk, akik láthatóan szintén nagyon élvezték a szálloda szolgáltatásait.

A különleges szobák, a remek ételek, a gazdag wellness kínálat, valamint a gyermekek számára biztosított animációs programok mind hozzájárulnak a felejthetetlen élményhez.

Cím: 6782, Mórahalom, Millenniumi sétány 4-6.

colosseum.accenthotels.com


Link másolása
KÖVESS MINKET:


UTAZZ
Ryanair: drágulnak a repülőjegyek, már az is megvan, hogy mennyivel
A Ryanair vezére szerint idén 4-6 százalékkal emelkedhetnek a jegyárak, de még így is olcsóbbak maradnak a 2023-as szintnél. A légitársaság Ukrajnába is visszatérne, ha tűzszünet lesz.


Michael O’Leary, a Ryanair vezérigazgatója kedden Varsóban tartott sajtótájékoztatót, ahol bejelentette, hogy a légitársaság az idei nyári szezonban 4-6 százalékos jegyáremelkedéssel számol. Tavaly nyáron a jegyárak még 10 százalékkal csökkentek, amit részben az online utazási irodákkal folytatott vitával magyarázott. Szerinte ez a helyzet mostanra nagyrészt rendeződött.

A vezérigazgató elmondta, hogy

az idei árak még mindig alacsonyabbak lesznek a 2023-as nyári szinthez képest, de valamivel magasabbak, mint 2024 elején.

O’Leary a Boeing gyártási és szállítási problémáira is kitért. Úgy véli, hogy a repülőgépgyártó 2026 nyarára behozhatja a lemaradását.

A vezérigazgató a Ryanair az ukrajnai járataival kapcsolatban azt mondta: a légitársaság hat héten belül újraindítaná a repülőjáratokat, ha tűzszünet lenne. A cég a lengyel piac bővítését is bejelentette. A Ryanair idén nyáron 24 új járatot indít Lengyelországból.

(via Portfolio)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
A Rovatból
Barangolj Baján: ha nyugalmas helyre vágysz, akkor irány a folyópart, ahol szinte megáll az idő
A Duna menti város sokféle látnivalót kínál, de ha szeretnél egy kicsit kiszakadni a rohanásból, akkor irány a természet, ami feltölt, kikapcsol.
Fotók: Papdi Balázs - szmo.hu
2025. május 03.



A Duna bal partján fekvő Baja kedves belvárosával és nyugalmas folyópartjával kiváló kirándulóhely tavasszal is. Érdemes felkeresni a Szentháromság teret, a Sugovica folyót, a Városházát és a Szentháromság-szobrot, elsétálni a Kálvária-kápolnához, a Bajai zsinagógához. Vagy megismerkedni a Bunyevác Tájházzal, a Bagolyvár-Miskolczy Ferenc emlékházzal, a városban található szép templomokkal, szobrokkal.

A város határában terül el a híres Gemenci-erdő, amit szintén nem szabad kihagyni, ha erre jársz. De a természetet Baján is élvezheted, a parkokban, a Duna partján, ahol sokféle vízi sportot is úzhetsz, vagy csak egyszerűen sétálhatsz egy nagyot. A folyópartok, a harsogó zöldek és élénk kék ég, a hűset adó árnyak igazán kikapcsolnak, feltöltenek.

Kedvcsinálónak íme néhány fotó a városról.

Képgaléria: (A fotókért kattint a képre)


Link másolása
KÖVESS MINKET: