Magas ingatlanárak, alacsony berendezési költségek
Az elmúlt években egyre emelkedtek az ingatlanárak. A főváros még mindig vezető helyet foglal el e tekintetben, de a vidéki nagyvárosokban sem egyszerű kezdő tőke nélkül lakáshoz jutni. Sokan a hitelintézetek ajánlatai mellett döntenek, ezzel hosszú évekre elkötelezve magukat. Természetesen a másik véglet is jelen van, ugyanis a megfelelő tőke birtokában az ingatlanpiaci befektetők is jelen vannak.
A befektetési céllal vásárolt ingatlanokat kiadva folyamatos, igen magas jövedelemre lehet szert tenni. Felmerülhet a kérdés, hogy miután sikerül álmaink otthonát megvásárolni, milyen további kiadásokra számíthatunk a lakberendezés kapcsán. A berendezés olcsóbban megoldható, mint azt a legtöbben gondolnák.
Nem csak Budapest drága!
Az ingatlanárak tekintetében még mindig Budapest a legdrágább, nyilvánvalóan a fővárosban kínálkozó rengeteg lehetőség miatt. Itt az új lakások négyzetméterára 881 ezer forint környékén mozog jelenleg. Az olyan nagyvárosokban sem sokkal olcsóbbak az árak, melyek szintén lehetőségeikkel vonzzák az ingatlanvásárlást tervezőket. Így például Győrben 462 ezer forint, Debrecenben 563 ezer forint a négyzetméterenkénti ár.
Hasonló a helyzet Kecskeméten is, mely minden korábbinál nagyobb fejlesztéseivel vonzza a letelepedni vágyókat. A startlak.hu információi szerint az építkezési és vásárlási kedved az sem csökkenti, hogy a kecskeméti ingatlanárak rendkívül magasak mostanság.
Önerő vagy hitel?
Ingatlanvásárlás kapcsán természetesen azonnal felmerül az anyagiak kérdése. Szülői háttér nélkül igen nehéz a fiataloknak elindulni, nem csoda, hogy sokan a hitelből történő vásárlás mellett teszik le a voksot. Ehhez rendszerint minimum 30 százalék önerő szükséges, amit a legtöbben a felmenőktől történő öröklés vagy szülői segítség kapcsán tudják biztosítani.
Napjaink fizetései mellett komoly gondot jelenthet az ingatlanvásárlás azok számára, akik minden tekintetben magukra vannak utalva, és albérletben igyekeznek egyelőre otthont teremteni.
Költséghatékony otthonteremtés
Ha a költséghatékonyság kerül szóba, akkor az ingatlanárakon nem igen lehet spórolni. Egyfajta lehetőséget kínál ugyan az, ha a kisvárosok, kisebb települések irányába orientálódunk, így akár tízmillióval is olcsóbban vásárolhatunk, de sajnos ezzel a legtöbbször együtt jár a későbbi lehetőségek hiánya, ami hosszú távon kicsit sem kifizetődő.
Miután viszont sikerült megteremteni a feltételeket, a lakberendezés már jelentősen kedvezőbb áron kihozható. Az apróhirdetési oldalakon, Facebook csoportokban meglepően alacsony áron hirdetnek minőségi bútorokat. Megéri tehát a másodkézből történő vásárlás mellett dönteni, legyen szó akár bútorokról, lakberendezési elemekről, használati tárgyakról.
DIY megoldások
Természetesen nem otthon az otthon dekoráció nélkül. A falakra, polcokra saját kézzel is igényes darabokat készíthetsz. A DIY megoldások reneszánszukat élik, és még csak profi kézművesnek sem kell lenni ahhoz, hogy kifogástalan eredmény szülessen. Inspirálódj a Pinterestről, vagy gyűjts ötleteket a legnagyobb videó megosztó portálról. Dekorálj kagylókkal, kavicsokkal, faágakkal, ehhez remek ötleteket találhatsz a netes felületeken.
A stílus soha nem pénz kérdése, és bár vannak olyan elemek, melyeket érdemes beszerezni, de ez nem jelent egyet azzal, hogy el kellene veszned a lakberendezési szaküzletek kínálatában. A saját kézzel alkotott dekorációk egyfajta melegséget kölcsönöznek az enteriőrnek és a kreatív tevékenység jelentette örömmel töltenek el.