Érdemes vállalkozást indítani? De mikor, hogyan és kikkel?
Ha körbe nézünk a környezetünkben láthatjuk, hogy valamiért megszaporodtak a vállalkozók. Főleg a fiatalabb generációk körében, akik nehezen viselik a kötöttségeket vagy épp a főnök rossz természetét, emellett pedig a start upok korában nagyobb a csábítás egy vállalkozás indítására, mint bármikor.
Azonban érdemes alaposan átgondolni ezt, hiszen nem biztos, hogy a hirtelen elhatározás biztos sikerhez vezet.

Na de akkor hogyan is fogjunk hozzá? A Klein Consulting Könyvelőiroda segítségével összeszedtük, mikre érdemes figyelni!
Ha már meg van a döntés, hogy te bizony vállalkozni szeretnél, akkor nem árt tisztázni a szabályokat hozzá a fejedben. Hiszen mint minden más, ez is jóval összetettebb, mint amilyennek elsőre tűnik.
Ha már megvan az ötlet, és nagyjából azt is felvázoltad magadban, hogy hogyan is szeretnél a megvalósításhoz fogni, akkor össze kell szedned minden dokumentációt, ötletet, és irány egy szakember. Ez a lépés nem kihagyható, mert bár előfordulhat, hogy segítség nélkül is összejönnek a dolgok, azért messze nem ez a jellemző.

Tehát keress fel egy olyan szakembert, aki az üzleted kreatív része mellett – amit magadtól is meg tudsz oldani – a pénzügyi, és a tervezési részekben részt vesz. Ez ugyanis a vállalkozás létének és fennmaradásának kulcsa.
Nem csak azt kell előre fixálni, hogy mekkora tőkére lesz szükséged, mekkora bevétellel – és főleg mikor – kalkulálhatunk, hanem azt is nagyon erősen tervezni kell, hogy hogyan tudsz a legkisebb adóteherrel működni, és ehhez milyen lépéseket szükséges megtenni. Azaz, majd az adózási rendszerben is könnyebben el tudsz igazodni segítséggel, ez pedig életmentő lehet.
Utána lehet nézni persze a jogszabályokban is, de azokon kiigazodni nem egyszerű, másrészt te csak az aktuális helyzetet látod, előre tervezni nem igazán tudsz, ha csak nem vagy magad is adószakértő, könyvelő, pénzügyi szakember, és nem értesz még a menedzseléshez is.
Nem csak az elején!
Azt már látod, hogy a szakemberi gárda szükséges a vállalkozás indításához. Ugyanakkor nem szabad elfelejtened azt sem, hogy ha nem egyszemélyes, vagy igazán kicsike cégben gondolkozol, akkor a későbbiek folyamán is elengedhetetlen lesz a jó szakemberek segítsége. Persze ne értsd félre, nem arról van szó, hogy te magad és a csapatod ne tudnátok ellátni ezeket a feladatokat. Csak éppen a munka minősége sem mindegy, hiszen
egy olyan ember, akinek ez a szakmája, rengeteget spórolhat, illetve lendíthet egy adott vállalkozás szekerén.
Figyelj az időbeosztásra!
Az időddel való tervezés mindig mindennek az alapja, egy vállalkozás elindításánál azonban valóban elkerülhetetlen, hogy minden lépést percről percre megtervezz.

Ne halogass, ne várd meg, amíg halomban állnak majd a papírok az asztalodon, akár a kreatív részről, akár az adminisztrációs dolgokról van szó. Így az igazán lényeges feladatokkal sem fogsz tudni haladni, a figyelmed szerteágazása pedig a vállalkozásod bukását jelentheti. Szigorú időbeosztás és a lényegre való fókuszálás az a két kulcs, ami kinyitja majd neked az ajtót a sikerhez.
Akkor most igen, vagy nem?

Szóval akkor indítsunk-e vállalkozást vagy sem? Ezt persze nem mondhatja meg neked senki, a te döntésed, mielőtt azonban belevágnál, mérd fel, hogy ez befektetéssel, áldozatokkal, fejtöréssel és küzdelmekkel teli út, ahol a nem kellően körültekintő, nem megfelelően lavírozó emberek kifejezetten nagyot bukhatnak.
Mindent összevetve: érdemes vállalkoznod, bármelyik életszakaszban vagy, manapság pedig már egyre könnyebben is oldhatod ezt meg. Ha szereted a kihívásokat, hajlandó vagy kockáztatni, és képes vagy előre számolni a történésekkel, akkor megvan az esélyed arra, hogy igazán sikeres vállalkozóvá válj.
forrás: vallalkozastrener.blog.hu