HÍREK
A Rovatból

Újranyitnának egy bányát Pilisvörösváron, a helyiek tiltakoznak

Attól tartanak, ez megterhelné a környezetet. Petíciót is indítottak.


Újranyitná a régi mészkőbányát Pilisvörösvártól nem messze egy cég - a hírt több híroldal is lehozta.

A három hektáros bányatelket 1995-ben alapította meg a Szolnoki Bányakapitányság. Az erdőkkel körülvett terület akkor a Rozmaring Kertészeti és Vagyonkezelő Kft. tulajdonában volt. A bánya jogilag még üzemel, de kitermelést régóta nem folytatnak benne.

"A környezete kiemelt védettséget élvez, de maga a telek nem, mert azt még a Nautra 2000 elnevezésű természetvédelmi program elindítása előtt jelölték ki" - írja az Infostart.

Az Index arról számolt be, hogy július végén került ki a Pilisvörösvári Önkormányzat honlapjára, hogy egy C&C Property Holding Kft. nevű cég környezetvédelmi teljesítményértékelési eljárást indított a „Pilisvörösvár II. – mészkő” védnevű bánya tervezett újranyitásával kapcsolatban.

A vállalkozó kilenc évre kér engedélyt a bányászatra, 2027-ig évente 50 ezer köbméter, összesen 450 ezer köbméter követ tervez kitermelni és elszállítani a Pilisből.

Az nlcafe azt írja, a polgármester, Gromon István szerint a bánya újranyitása ellehetetlenítené a városlakók életét, a kő kitermelése és elszállítása zajjal és porral jár, és tönkreteszi a település útjait is.

A helyiek is tiltakoznak a bánya megnyitása ellen, petíciót indítottak. "A tulajdonos egyelőre kérte az engedély kiadásának szüneteltetését" - írta a petícióval kapcsolatos Facebook-posztjában McMenemy Márk.

"A céggel egyelőre nem tudtunk kapcsolatba lépni: a tegnap elküldött e-mailre nem válaszoltak, a honlapon fellelhető mobil nem elérhető, a vezetékes pedig egy ügyvédi irodánál cseng ki. A cég nevében eljáró Öko-Agro-Tour munkatársával is beszéltünk, onnan is várjuk az ügyvezető visszahívását" - írja a hvg.hu.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter üzent a Fidesznek: Megint hazudtatok, megint lebuktatok
A politikus cáfolta, hogy pártja EP-képviselői megszavazták volna az Európai Néppárt állásfoglalását Ukrajna gyorsított csatlakozásáról.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 02.



A Tisza Párt EP-képviselői nem vettek részt az Európai Néppárt valenciai kongresszusán, ahol elfogadták a Szolidaritás Ukrajnával című állásfoglalást, derül ki Magyar Péter péntek esti posztjából. Ez az a dokumentum, ami az ukrán EU-csatlakozás tárgyalások felgyorsítását sürgeti, és amiről a kormányközeli Mandíner azt állította, hogy a tiszások is megszavazták.

„A miniszterelnök és a teljes propaganda szokás szerint végig hazudta az utóbbi két napot. Az hazudták többek között, hogy a TISZA képviselői megszavazták az Európai Néppárt valenciai kongresszusának határozatát, amely kiáll Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása mellett. A többi hazugságot inkább le se írom” - fogalmazott a bejegyzés elején Magyar Péter.

„A fideszes hazugságban a bibi csak annyi, hogy a TISZA EP képviselői nem vettek részt a néppárti kongresszuson, így a határozatot sem fogadták el”

- írta a folytatásban a pártelnök.

Magyar ezután leszögezte, hogy pártja „már többször jelezte, hogy amennyiben minden feltétel ismert és Ukrajna uniós csatlakozása időszerű kérdéssé válik, akkor ügydöntő, jogi kötőerővel bíró népszavazás kiírását kezdeményezi”.

„A TISZA a néppárti állásfoglalás több pontjával, így a gyorsított uniós csatlakozással sem ért egyet. Két okból sem. Ukrajna jelenleg háborúban álló ország és szinte semmilyen csatlakozási feltételnek nem felel meg és minden tagjelölt ország egyenlő elbánásban kell, hogy részesüljön. Kedves fideszes elvtársak, megint hazudtatok, megint lebuktatok” - olvasható Magyar Péter posztjában.

A bejegyzést azzal zárja, hogy állítása szerint „a néppárti kollegák jót nevettek azon, ahogy Orbán propagandistái azon vergődtek Valenciaban, hogy sikerüljön valami lejárató anyagot összeütni”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Hadházy Szijjártót vette elő: 3 milliós hangszóró a háttérben, négyszázezer forintos Prada cipő a felesége lábán, és 90 ezres póló az orosz ügynökön
A független országgyűlési képviselő Facebook-bejegyzésében mutatta meg, hogyan élik a mindennapjaikat Szijjártó Péterék.


Szombat reggel Hadházy Ákos Facebook-oldalán tett közzé újabb fotókat, ezúttal Szijjártó Péter külügyminiszterről. A független országgyűlési képviselő posztjában kiemelte:

„Mindennapi luxi Szijjártó két jópofizós fotóján. 3 milliós hangszóró a háttérben, négyszázezer forintos (!) Prada cipő a felesége lábán és 90 ezres póló az orosz ügynökön. Ahogy Orbán mondta: mindenki úgy éljen, ahogy tud.”

A politikus hozzátette, hogy szerinte „van persze rá pénzük. A feleségének van egy belsőépítészettel foglalkozó cége, ami a semmiből indulva, honlap és telefonszám nélkül ért el milliárdos bevételeket és csak 2023-ban félmilliárdos osztalékot fizetett.”

Mindennapi luxi Szijjártó két jópofizós fotóján. 3 milliós hangszóró a háttérben, négyszázezer forintos (!) Prada cipő a...

Közzétette: Hadházy Ákos – 2025. május 2., péntek

Bejegyzésében Hadházy Ákos azt is megjegyezte, hogy „Szijjártóné persze felőlem aranycipőben is járhatna, ennél sokkal nagyobb baj, hogy a férje pl. Boszniában a szakadár szerbekkel kavar és az államtitkára konkrétan azt mondja, hogy ha háború lesz, a szerbek mellé állunk.” Posztja végén pedig ezt írta:

„Vagy sokkal nagyobb baj, mindannyiunk szégyene, ahogy Moszkva ügynökeként próbál mindenben keresztbetenni Ukrajnának.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Riasztás: Brutális vihar készül lecsapni, 90 km/h-s szélvihart és nagy jégdarabokat jósolnak
Szombaton még élvezhetjük a strandidőt, de délutántól már borul az ég. Jönnek a zivatarok, heves eső és durva lehűlés zárhatja le a nyár első igazi napját.


Szombaton még igazi nyári időre számíthatunk, a hőmérséklet helyenként elérheti a 31 fokot is. Kecskeméten például ilyen meleg várható, míg Siófokon 27 fok körüli maximumot jeleznek előre. Az ország nagy részén tehát strandidő lesz, így aki vízparti kikapcsolódást tervez, most érdemes kihasználnia az alkalmat.

A délután folyamán azonban fokozatosan megváltozik az időjárás. Nyugat felől megvastagszik a felhőzet, és helyenként záporok is kialakulhatnak.

Az északnyugati és északi megyékben akár zivatar is előfordulhat, nagyobb eséllyel azonban inkább az esti órákban várhatók hevesebb viharok. A déli órák környékén az északkeleti országrészben is lehet egy-egy zápor vagy zivatar.

Késő délutántól, kora estétől egyre nagyobb területen alakulhatnak ki zivatarok. Először az északnyugati megyékben, majd fokozatosan északon és északkeleten is megjelenhetnek a viharok, amelyek kelet, északkelet felé haladnak tovább.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat hajnalban módosította a szombatra vonatkozó riasztást.

Míg pénteken még 60 km/h-s szélről és 1 centiméteres jégdarabokról szólt a figyelmeztetés, szombatra már 90 km/h-s szélvihart és komolyabb jégesőt várnak

– írja az ATV az OMSZ közlése alapján.

A várható zivatarokat viharos szél (általában 60-90 km/h, de helyenként akár 90 km/h is lehet), jégeső (átlagosan 2 cm) és intenzív csapadék is kísérheti. A riasztást hét megyére adták ki:

Forrás: met.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Úgy éreztem, mintha visszarepültem volna az időben” – leprás beteget azonosítottak Magyarország szomszédjában
A különös tünetek másfél éve jelentkeztek a bécsi férfinél, de sokáig senki sem tudta, mi áll a háttérben. Egy berlini orvos távdiagnózisa oldotta meg a rejtélyt.


Egy 60 éves bécsi férfinél leprát diagnosztizáltak – számolt be róla a Kronen Zeitung. A férfi másfél éve észlelte az első tüneteket, de sokáig nem tudta, mi okozza a panaszait.

Először enyhe bénulást érzett a talpán, amit eleinte nem tartott komolynak. Később azonban a zsibbadás a bokájára, térdére, majd a könyökére és kézfejére is átterjedt. Bár több orvost is felkeresett, sokáig nem derült ki, mi áll a háttérben.

Fordulatot egy telefonbeszélgetés hozott, amikor a férfi beszélt egy berlini orvos ismerősével, akinek elmesélte a tüneteit. Az orvos leprára gyanakodott, és a férfi ezután felkereste a bécsi egyetemi kórházat (Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien), ahol a vizsgálatok igazolták a diagnózist.

„A lepra diagnózisa teljesen váratlanul ért. Hirtelen úgy éreztem, mintha visszarepültem volna az időben”

– mondta a férfi. Azt is elmondta, hogy meglepődött a diagnózison, mert azt hitte, ez a betegség már nem fordul elő Európában.

A Kronen Zeitung szerint a férfi a lepra legsúlyosabb formájával küzd. A baktériumok ellenőrizetlenül elszaporodhatnak, és a vérereken, idegszöveteken, nyálkahártyákon és a nyirokrendszeren keresztül az egész szervezetben elterjedhetnek.

A bécsi egyetemi kórházban két hete kezdte meg a kezelést. Háromféle, nehezen beszerezhető antibiotikumot szed. Azt mondta, mióta tudja, mi a baja, jobban érzi magát. Az orvosok is nagy érdeklődést mutattak az esete iránt.

„Sokan jöttek hozzám, és részleteket akartak megtudni a betegség lefolyásáról és az egészségi állapotomról”

– mesélte.

Az osztrák egészségügyi minisztérium szerint nem áll fenn fertőzésveszély, ugyanakkor a férfi családtagjait megvizsgálták. Egyelőre nem tudni, hol fertőződhetett meg, mivel gyakran utazik távoli, trópusi országokba.

A lepra a világ egyik legrégebbi betegsége. A kórokozó akár 20 évig is lappanghat a szervezetben. Ausztriában legutóbb 2015-ben merült fel egy gyanús eset Salzburgban, de azt végül cáfolták.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: